www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 14:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 15 ožu 2012 23:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Po ovome koliko sam uspjela razumjet meni se čini da si ti previše navezana na tog dečka ( vi ste u kontaktu?), a on mi se čini sebičan, dok je s njom u braku tebi kao da ne da da dišeš. Mislim da bi se za početak trebala udaljit od njega (znam možda to nije lako, znam da ga voliš i vjerovatno misliš da je on jedini za tebe na svijetu, baš zato bi se trebala udaljit od njega), trebala bi se molit da bude volja Božja, da te Duh Svet vodi, da oslobodi tvoje srce navezanosti...

Evo nešto o vezama i Božjem planu što je jedna forumašica na drugoj temi napisala, citiram jer je i meni tekst pomogao da shvatim neke stvari, nadam se da će i tebi i ostalima koji čitaju:

VEZE I BOŽJI PLAN
U svakom od nas postoji težnja za potpunim davanjem sebe drugome, da bude voljen bezuvjetno. Ali Gospodin kršćaninu kaže: „ Ne, dok nisi zadovoljan i ispunjen s time da si voljen samo od Mene – dajući se potpuno i bez rezerve, imajući osobnu i jedinstvenu vezu sa Mnom, otkrivajući da jedino u Meni možeš naći potpuno zadovoljstvo i tek ćeš tad biti sposoban ostvariti savršenu ljubav i vezu koju sam planirao za tebe. Dok ne budeš dio mene nećeš nikad moći biti dio nekoga drugoga. Udalji se od svega, svih želja i težnji. Želim da prestaneš planirati, željeti i da mi dopustiš da ti dam najljepši mogući plan koji postoji. Želim da imaš najbolje. Gledaj u Mene i očekuj samo najbolje, uživaj u Mojoj prisutnosti. Nastavi slušati i učiti stvari koje ti kažem. I samo čekaj. To je sve. Nemoj se bojati – nemoj se brinuti. Ne osvrći se na druge i ne budi zavidan na stvarima koje imaju i koje sam im dao. Ne gledaj u stvari koje želiš. Odvrati pogled i podigni ga gore prema Meni ili ćeš propustiti ono što ti želim pokazati. I onda kad si spreman iznenadit ću te s ljubavlju puno ljepše od one o kojoj sanjaš. Vidiš, dokle god nisi spreman i dokle god nije spremna i ta druga osoba (i u ovom trenutku radim na tome da budete spremni jedni za drugo u isto vrijeme) dok niste obadvoje zadovoljni i ispunjeni jedino sa Mnom i životom koji sam pripravio za vas , nećete moći osjetiti ljubav koja označava vašu vezu sa Mnom. Dragi moji, želim da imate tu najčudesniju ljubav, želim da u tijelu vidite sliku vaše veze sa Mnom i da uživate materijalno i konkretno u trajnom zajedništvu ljepote, savršenstva i ljubavi koje vam nudim u savezu sa Mnom. Znajte da vas volim potpuno.
JA SAM BOG – VJERUJTE I BUDITE ZADOVOLJNI.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2012 08:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Fides_26 napisao:
To dvoje koje je sklopilo taj brak žele i izaći iz njega jer nisu sretni. Zar je tako loše što ja čekam?

pored tebe može proći prava ljubav a da to ne primjetiš pošto si zakačena za tog čovjeka.

Vidim da živiš u nadi da će on dobiti razrješenje braka ali da ne bi gubila vrijeme i da ti život ne prođe u uzaludnom čekanju možda da proučiš pod kojim uvjetima se brak proglašava ništavnim pa da pitaš tog čovjeka postoji li neki od tih elemenata u njegovom braku po kojem bi on mogao dobiti razrješenje.Jer ako ne postoji nijedan uvjet zbog kojeg bi njegov brak mogao biti proglašen nevaljalim onda uzalud čekaš jer nikad neće dobiti razrješenje braka.Ako pak ima neki od elemenata onda se možda čak i isplati čekati jer ako jednog dana dobije razrješenje onda možete biti skupa.

Evo ovdje svi uvjeti pod kojim se može dobiti razrješenje

http://medjubiskupijski-sud-zagreb.net/ ... mitstart=0


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2012 10:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2011 11:32
Postovi: 215
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Fides_26 napisao:
To dvoje koje je sklopilo taj brak žele i izaći iz njega jer nisu sretni. Zar je tako loše što ja čekam?


Mir s tobom Fides ! :grlim te:

Upravo je ovdje ključ. Brak nije trgovina u koju uđemo, kupimo ili ne kupimo nešto, i izađemo.
Mislim da ti je Običan momak, u najboljoj namjeri, ulio lažnu nadu.
Osvrni se malo po temama... danas smo započeli trodnevnu molitvu za spas brakova koji
su u krizi. Zbilja bi bili najgori licemjeri kad bi sad primijenili drugi kriterij jer suosjećamo s tobom.

Nadam se da će ti omogućiti primanje privatnih poruka (kontaktiraj administratora).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2012 20:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ožu 2012 10:07
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Možete mi slati pp..
Znala sam što mogu očekivati od vas. Ovo je ipak kršćanski portal.
Želim da znate da mi je teško i da me ova situacija jako boli.
Gajim nadu da ću možda jednom biti sretna.
Okružena sam prijateljicama čiji su se roditelji rastali, a one su predivne osobe.
Jedna se kolegica udala za rastavljenog čovjeka i sada proživljavaju najljepše trenutke života.
Nije se udala u Crkvi, sestra ne priča s njom, ali ona je sretna..
Dakle, moguće je biti sretan, ako je ljubav dovoljno jaka i iskrena..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2012 21:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Fides_26 napisao:
Možete mi slati pp..
Znala sam što mogu očekivati od vas. Ovo je ipak kršćanski portal.
Želim da znate da mi je teško i da me ova situacija jako boli.
Gajim nadu da ću možda jednom biti sretna.
Okružena sam prijateljicama čiji su se roditelji rastali, a one su predivne osobe.
Jedna se kolegica udala za rastavljenog čovjeka i sada proživljavaju najljepše trenutke života.
Nije se udala u Crkvi, sestra ne priča s njom, ali ona je sretna..
Dakle, moguće je biti sretan, ako je ljubav dovoljno jaka i iskrena..

Ne znam kako uopće za jednog vjernika može biti prave ljubavi izvan Boga tj.u grijehu preljuba.Jer dvoje koji su crkveno vjenčani to pred Bogom ostaju dok ih smrt ne rastavi i tko s takvim petlja taj je sudionik preljuba.Druga stvar su ateisti,njima nije puno dano tj.ne znaju Božje zapovijedi pa Bog od njih to ni ne traži dok se od vjernika traži da se drži Zapovijedi.

Ovi koji žive s rastavljenim ljudima mogu prividno biti sretni ali mnogi lažu sebe i druge a u biti su ljudske ruševine jer život u grijehu ne usrećuje nego razara iznutra a to se na vani pokaže tek nakon više godina


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2012 21:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Fides_26 napisao:
Možete mi slati pp..
Znala sam što mogu očekivati od vas. Ovo je ipak kršćanski portal.
Želim da znate da mi je teško i da me ova situacija jako boli.
Gajim nadu da ću možda jednom biti sretna.
Okružena sam prijateljicama čiji su se roditelji rastali, a one su predivne osobe.
Jedna se kolegica udala za rastavljenog čovjeka i sada proživljavaju najljepše trenutke života.
Nije se udala u Crkvi, sestra ne priča s njom, ali ona je sretna..
Dakle, moguće je biti sretan, ako je ljubav dovoljno jaka i iskrena..


Možeš biti sretan, kažeš! :roll:
A što je sreća, što je to biti sretan??
Baš sam čitao cijeli tvoj slučaj. Jasno mi je da ti je teško, ali da se razvede, da se oženi tobom, uz tu njegovu sebičnost i šikaniranje sakramenta braka ja nevidim tvoju budučnost u vječnom životu.
Tvoje kolegice mogu biti sretne jer je samom sotoni to u interesu, ako dođe kakav križ ili nevolja, mogli bi početi razmišljati nad sobom i gdje su griješili, a to je za sotonu uvjek opasno.
Ti se moraš odlučiti, tražiti ovozemaljsku "sreću" kao tvoje kolegice (iako sumnjam, može biti da se i pretvaraju i da sami sebi lažu i drugima jer ih savjest goni)
ili tražiti sreću kao sveci naše Crkve, koji je svatko svoj križ nosio strpljivo pouzdavajući se u Boga i otišao u sretnu vječnost.
Ti sad odluči, jer si očigledno došla na raskršće svog puta, na jednoj strani ti je križ, suze, bol ali i vječna sreća, utjeha i spasenje, a na drugoj ti je tuđi muž i otac, prividna sreća, a kasnije mogu biti isto suze i bol, ali nema utjehe i spasenja.

Ne moraš slušati naše savjete, niti su to savjeti, ovo što ovdje iznosimo je nauk naše Crkve.
Osono mislim da ako mu nije stalo do djeteta i da se ne trudi oko svog sadašnjeg braka, zašto bi do tebe.
Ako misliš da te voli, kako je do toga svega došlo! :roll: :roll:
Svako dobro ti želim, a najviše da ti duša se spasi, jer sva ovakva sreća je nebitna.
A ustvari, gdje piše da te ne čeka netko tko će te uistinu voljeti, ako si se zaljubila u nekog tko ti nije uzvratio, kaklo li češ teku u onoga koji ti uzvrati, i koji će biti samo tvoj!!
Bog te blagoslovio i razum ti rasvijetlio!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2012 21:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Zaljubljena si pa ne mozes sagledati realno.Kolike su ti zapravo sanse da budes sretna s njim?
Pomoci cu ti.
Ti zaljubljena zamisli postotak....ja cu ti odljubljen reci da ga smanjis za toliko.

To ces shvatiti kada te prodje....do tada,misli na sebe ne na njega. smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2012 22:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Fides_26 napisao:
Možete mi slati pp..
Znala sam što mogu očekivati od vas. Ovo je ipak kršćanski portal.
Želim da znate da mi je teško i da me ova situacija jako boli.
Gajim nadu da ću možda jednom biti sretna.
Okružena sam prijateljicama čiji su se roditelji rastali, a one su predivne osobe.
Jedna se kolegica udala za rastavljenog čovjeka i sada proživljavaju najljepše trenutke života.
Nije se udala u Crkvi, sestra ne priča s njom, ali ona je sretna..
Dakle, moguće je biti sretan, ako je ljubav dovoljno jaka i iskrena..



Draga fides,

ovo što ti mi ovdje pišemo,i ne mora biti rezultat isključivo kršćankog nauka,makar naši odgovori jesu.

Tvoja situacija,da je tako nazovemo,gledano sa čisto ljudske strane bila bi isto okarakterizirana.
Najprije taj muškarac,koji te voli,a ipak ta ljubav mu nije bila dovoljno jaka da se ne oženi drugom.
Znači nije mislio na tebe.Drugo,zbog djeteta je pristao na brak s nekim koga ne voli.Ako nije u vjeri,to ga nije moralo spriječiti da ipak ostane s tobom,a brine se o djetetu.
Sada mu taj brak ne odgovara i bio bi s tobom.Dakle draga moja ti si tu da ispunjavaš njegove želje,a gdje su tvoje?
Po meni je on slabić i kukavica koji se ne zna nositi sa svojim željama,a još manje stati iza onoga što čini.Jesi li sigurna da želiš takvog muškarca pored sebe?
Pri tome vrijeđa on sve oko sebe,tu ženu,dijete,a isto tako i tebe koja ga čekaš.U biti ponaša se nezrelo,kao dijete koje bi htjelo sve igračke,a u biti mu niti do jedne nije posebno stalo.
Oprosti ako te vrijeđam s ovim postom,ali zbilja mi je žao da toliko patiš.Zašto misliš da nisi zaslužila bolje?Zašto samu sebe kažnjavaš tom nemogućom ljubavi?
Kao što vidiš,ovo nije isključivo kršćanski,to sam sada stavila sa strane,ovo je čisto ljudski,onako po pravdi.A dodamo li svemu tome Božju volju,ljubav,sjedinjenje muškarca i žene u svetom braku...e vidiš,kada se leti u brak samo onako onda se svašta ljudima događa.Mogla bih ovdje pisati kilometre,pa spomenuti predbračnu čistoću.
Da se do toga držalo,tvog posta ovdje sigurno ne bi ni bilo.
To je samo još dokaz više što se događa kada čovjek pomisli da je mudriji od Boga i da mu Bog nije potreban.
Želim ti mir,mir u duši.Želim ti ozdravljenje od te ljubavi,ma koliko ti to bilo mrsko u ovom trenu.


Božji blagoslov i mir s tobom. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2012 22:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Draga ja sam volila jednog čovjeka dok je bio samo civilno vjenčan, čim je se vjenčao u Crkvi, nekako odlučila sam pobjediti sama sebe, voljela ga jesam - al Boga ipak puno više volim, svog Isusa, ipak mislim da je svaki čovjek jedinstven, i mislim da se netrebamo uvjeravati, ja nisam spoasobna voliti drugog, tu osobu, jesam , sposobna, sam, trenutno imam momka, a još jedan je tu, drag prijtelj, volim svog momka, a i ovaj drugi mi je drag, kupit će mi obadvojica isti poklon, život je lijep, nisu ljubav na prvi pogled, kao što je još bilo u djetinstvu sa tim čovjekom, drugačije je, al hvala Bogu pa postoje, ako se tu još ubaci kakav treći, dobro došao, život je još ljepši, ni sa jednim neplaniram biti intimna prije vjenčanja u Crkvi, niti bi voljela da sama sebe obešćastim.....družim se, kupit će mi dobre poklone, otići ću s njima u Međugorije, Majci Kraljici mira...JUPI ....tako sam planirala otići, ako se planovi nepromjene...mislim da si sama trebaš reći DOSTA, ovaj čovjek je za mene završena priča, netreba mi njegov razvod Crkvenog braka, ni njegov zagrljaj,postit ću i namjenit ću misu za njega da se on okrene ženi s kojom je u Crkvi vjenčan, a i ona njemu, imaju djete, nek se brinu za njega....Ja trebam slobodne momke, i neću negativno razmišljati, NEMOGU SE ZAMISLITI S DRUGIM, ma mogu se zamisliti s drugim, drugog nemogu voljeti, ma mogu drugog voljeti....itekako mogu, jupi....Boga najviše voljeti, pa druge ljude kako sama sebe...curice....uf, kako ima jedan unikat, koji teba čeka, al ti ga nepimječuješ, jer si sama sebe uvjerila da ga nemožeš voljeti, itekako možeš....
Što će tebi čovjek, koji se iz tuđe postelje želi uvaliti u tvoju, što će ti takav muškarac?Puno si vrednija, nauči se cjeniti, pa će te i drugi cjeniti, nauči se voljeti, pa će te pravi muškarac jednog dana izljubiti, nakon Crkvenog vjenčanja...pusica :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2012 23:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 ožu 2009 15:51
Postovi: 110
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sotona je otac LAŽI,..

Draga Fides, on te laže, laže te da ne možeš bez njega,...laže te da ne možeš biti s nekim drugim,.. to je sve jedna velika LAŽ!!

Citat:
Jedna se kolegica udala za rastavljenog čovjeka i sada proživljavaju najljepše trenutke života.


e sad da ti ispričam priču o jednoj mojoj prijateljici s kojom sam bila stvarno bliska i znala sam joj svaki problem i svaki strah,.. naime hodala je s momkom 8 godina, živila s njim, i znam da je u tih 8 god. skoro svaku noć imala noćne more da će je momak ostaviti,.. a drugim prijateljicama je glumila da joj je savršeno, da je on prekrasan, a morala je štošta činiti da ga zadrži,..
Sve druge prijateljice koje ne znaju za njene strahove i kojima glumi zavide joj, ali ja znam ISTINU, a ona je strah, nesigurnost i vječita borba da ga zadrži.
Čak mi je jednom prilikom rekla da kad ode na misu da joj stalno neki glas u glavi govori "Šta ćeš ti ovdje?"

Sad je udata, ima dijete i recimo da je ona napravila tako divnuuu bajku oko čitavog njenog života da joj neke prijateljice iz društva zavide kako je sposobna..e sad tu se upliće onaj ZLI jer njemu je u interesu prikazati da je takav život prihvatljiv. Vidiš, nema veze što je ona toliko živila u izvanbračnoj zajednici, sad je udata i ima dijete,..ali, UVIJEK ima ALI ona je u biti nesretna, nesigurna, pod stresom i krpa taj brak flasterima..

Draga Fides, ne budi zavedena, tu svu idilu prikazuje Otac Laži,..

Ja, koja sam ti tek sestra u Kristu, i da imam mogućnost ispuniti svaku tvoju molitvu, ipak ti ne bih ispunila molitvu da budeš s tim čovjekom..ali znaš zašto?? Ne zato što te NE VOLIM ili zato što ne želim da budeš SRETNA nego zato što mislim da VRIJEDIŠ i zaslužuješ MNOOOGOOO VIŠE i onda bih ti poslala dečka koji bi ti bio ma šta 10 nego 100 puta BOLJI nego taj za kojeg si se zakačila i za kojeg ti ZLI govori da ne možeš bez njega,..

A ZAMISLI KAKO LI TE VIŠE LJUBI OTAC TVOJ NA NEBESIMA, ZAR I TI NE BI SUTRA SVOJOJ KĆERI POŽELJELA ISTO,.. RAZMISLI..

Moli Duha svetoga za spoznaju, rasvjetljenje, mudrost i mir...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr