www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 23:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 pro 2015 10:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Gospodine Bože, Ljubljeni moj!

Ako te sjećanje na moje grijehe još zadržava da mi ne dadeš ono što te molim, čini, moj Bože, s obzirom na njih, kako hoćeš, jer to je stvar koju želim više od svega; ali daj, radi po svojoj dobroti i milosrđu, pa ću te prepoznati po tome što mi ih opraštaš.

Ako pak čekaš na moja djela, da prema djelima uslišiš moju molbu, podaj mi ih ti i izvrši ih ti u meni, pa nek se ispuni tvoja volja u trpljenju što ga od mene hoćeš primiti. No ako ne čekaš na moja djela, na što drugo čekaš, preblagi Gospodaru moj? I zašto još oklijevaš? Jer ako ono što te molim u tvom Sinu ima, konačno, biti milost i milosrđe, primi moj obol, jer ga tražiš, i daj mi ono dobro koje ti sam hoćeš da mi dadeš.

Tko se može osloboditi od ovih niskih ljudskih načina, ako ga ti ne uzdigneš k sebi u čistoj ljubavi, Bože moj? Kako će se tebi uzdignuti čovjek rođen u zabačenosti i u blatu, ako ga ti, Gospodine, ne uzdigneš svojom rukom kojom si ga oblikovao?

Nećeš mi, moj Bože, oduzeti što si mi jednom dao u svome jedinorođenome Sinu Isusu Kristu, u kojem si mi dao sve što tražim. Stoga ću se radovati u sigurnosti da nećeš kasniti ako te čekam.

Ali zašto ti, dušo moja, umećeš zakašnjenja, kad već ovoga časa možeš ljubiti Boga u svom srcu? Moja su nebesa i moja je zemlja. Moji su svi narodi. Pravednici su moji, moji su grešnici. Anđeli su moji, i Majka Božja i sve su stvari moje. I Bog je moj i za mene, jer je Krist moj i sav za mene. Što, dakle, tražiš i što pitaš, dušo moja? Tvoje je sve to i sve je to za tebe!

Ne skreći na manje i ne zadovoljavaj se mrvicama što padaju sa stola tvoga oca. Izađi i slavi se svojom slavom. U njoj se sakri i uživaj i postići ćeš da će se ispuniti želje tvoga srca.

sv. Ivan od Križa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 13:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
I dalje sama i dalje nema uslisane molitve :twisted: samo se Polako pocela nada vracati da nisam ne voljeni dijete Boga nego samo ono koje jako malo voli


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 19:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 pro 2015 00:13
Postovi: 28
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
lalelu napisao:
I dalje sama i dalje nema uslisane molitve :twisted: samo se Polako pocela nada vracati da nisam ne voljeni dijete Boga nego samo ono koje jako malo voli


lalelu, jesi li se zaljubila u Krista? Onako, štono bi se reklo, do daske? Čezneš li, vapiješ li, tražiš li Njegovu ljubav? Jesu li tvoje molitve orijentirane samo na prošnje za momka ili prosiš i moliš kako bi spoznala i još više ljubila Ljubav nad svim ljubavima, izvor iz kojeg sve teče? Možeš li reći da si potpuno Božja?

Tražiti savršenu ljubav u muškarcu ili ženi je suludo. Savršeno ljubi samo Bog. On je taj u kojeg se prvo moraš zaljubiti. Zaljubiti se najluđe, najjače dosad... A to znači i da moraš upoznati svoju vjeru (družiti se čim više s Biblijom), i moliti, i sakramentalno živjeti, i hodati kroz pustinju, i osluškivati Božji glas u sebi i oko sebe, i umirati sebi, i zahvaljivati za darove koji su ti dani i talente koji su ti povjereni... taj put podrazumijeva sve to i puno više. Tko se odvaži i krene na takav put, taj osluškuje Božju volju (i stalno se pita Gospodine, što hoćeš da učinim? Kamo mi je poći?). I zna da taj put nije neki dvotjedni tečaj, već nešto što traje do našeg posljednjeg ovozemaljskog daha.

Ni ti, ni ja, ni itko drugi doli Boga zna koji je tvoj put. Neki su pozvani biti svećenicima, redovnicima ili redovnicama. Neki su pozvani nasljedovati Krista putem obiteljskog života. Neki su pozvani živjeti kao Bogu posvećene osobe. Načini su različiti, ali odredište je samo jedno, a to je Kraljevstvo Božje.

Dakle, tek onda kad se potpuno predaš Gospodinu, tek onda kad se najluđe zaljubiš u Njega - tek ćeš onda biti spremna voljeti i druge. Onda ćeš vidjeti gdje si pozvana. Zavapi i reci: "Gospodine, evo me, primi me takvu kakva jesam. Ma kakva god bila, daj da budem Tvoja. Ti si taj koji sve čini novo. Daj da budem onakva kakvom Ti želiš da budem. Neka bude volja Tvoja, a ne moja."

Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.
(Mt 11, 29)

Dakle, kaže da prvo dođemo Njemu, a ne da utjehu i ljubav prvo tražimo u ljudima! :wink:

Ja nekako vezu (i brak) iz kršćanske perspektive vidim ovako. Svatko od nas trči prema Kristu, želi ga što više voljeti, biti mu što sličniji, želi ga što je moguće više slijediti. I trčim tako ja i u jednom trenu naletim na tog mog budućeg dragog kojeg mi je Gospodin stavio na put (ako je to volja Njegova). Taj moj dragi također trči za Kristom. I pomislim, pa gle, i on voli Isusa koliko i ja! 8) I tad shvatimo, hej, pa zašto ne bismo trčali zajedno prema Kristu? :oops: Veze su vrijeme u kojem oba partnera rastu zajedno u Kristu. Vrijeme kad se međusobno potiču u vjeri, a ne vuku, nagovaraju ili pregovaraju o vjeri.

Gospodin želi da budem potpuno zadovoljna samo s Njim. On želi moje sve jer želi biti moje Sve. On želi moje sve jer u jednom trenutku kad dođe taj moj budući dragi ne želi da moje sve pada njemu na leđa jer to je teret koji on ne može nositi, a ja bi se oslanjala na njega da ga nosi. A sve je... stvarno sve - srce, dušu, um/razum, osjećaje, misli, pogreške, uspjehe, padove, ma i najbanalnije stvari!

Kad malo bolje razmislim o sebi, shvaćam da za puno toga još nisam spremna, puno toga još ne mogu... ali to ne znači da se ne pripremam za to kroz molitvu. A Bog, Bog zna pravo vrijeme. I nikad ne kasni. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 20:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 stu 2015 12:39
Postovi: 18
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Evo da se i ja uključim nisam odavmo :D ....samo molite bit će vam bolje i lakše u svemu...i ne tražite od Boga da vam daje "dečka ili djevojku" onu koju vi hoćete ili siliti nešto...samo molite i budite ustrajni u molitvi ja sam isto prije molio za :tu i tu "osobu dok nisam shvatio da se treba moliti bogu za providnost i za onu osobu koju nam je on namijenio još dok nas je stvarao.
...od kad tako molim lakše mi je u svemu i ne zaboravite svaku večer zahvaliti bogu i gospi na "današnjem "danu bez obzira jel vam bio onako dobar kako ste vi htjeli ..očito je on imao bolji razlog da vam bude taki dan...vjerujte probajte tako bit će vam 100 puta lakše,sam sam prešao sve slično ko i vama Šta se desilo mj.nisam oka sklopio samo mislio na "bivšu " i pitao se Šta sada??onda mi je odjednom došlo da molim,čitam bibliju našao sam 9 molitvi koje molim svako jutro kad ustanem ima mj.dana od kad sam počeo tu su i 3 devetnice dvije gospi jedna sv.rite i totalno me je smirilo ..opustilo,kad iz molim osjećam se super imaš osjećaj da ti nista dan ne može pokvariti a ako ustanem i odem na kavu a nisam se po molio imam osjećaj da sam nešto jako bitno zaboravio i onda ono "aaa da zaboravio san izmoliti"i dođeš kuci molis a osmjeh ti na licu i neka toplina oko srca..i kasnije se sjetiš pa se smiješ gdje si prije trati o vrijeme dok nisi molio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 22:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Runia napisao:
lalelu napisao:
I dalje sama i dalje nema uslisane molitve :twisted: samo se Polako pocela nada vracati da nisam ne voljeni dijete Boga nego samo ono koje jako malo voli


lalelu, jesi li se zaljubila u Krista? Onako, štono bi se reklo, do daske? Čezneš li, vapiješ li, tražiš li Njegovu ljubav? Jesu li tvoje molitve orijentirane samo na prošnje za momka ili prosiš i moliš kako bi spoznala i još više ljubila Ljubav nad svim ljubavima, izvor iz kojeg sve teče? Možeš li reći da si potpuno Božja?

Tražiti savršenu ljubav u muškarcu ili ženi je suludo. Savršeno ljubi samo Bog. On je taj u kojeg se prvo moraš zaljubiti. Zaljubiti se najluđe, najjače dosad... A to znači i da moraš upoznati svoju vjeru (družiti se čim više s Biblijom), i moliti, i sakramentalno živjeti, i hodati kroz pustinju, i osluškivati Božji glas u sebi i oko sebe, i umirati sebi, i zahvaljivati za darove koji su ti dani i talente koji su ti povjereni... taj put podrazumijeva sve to i puno više. Tko se odvaži i krene na takav put, taj osluškuje Božju volju (i stalno se pita Gospodine, što hoćeš da učinim? Kamo mi je poći?). I zna da taj put nije neki dvotjedni tečaj, već nešto što traje do našeg posljednjeg ovozemaljskog daha.

Ni ti, ni ja, ni itko drugi doli Boga zna koji je tvoj put. Neki su pozvani biti svećenicima, redovnicima ili redovnicama. Neki su pozvani nasljedovati Krista putem obiteljskog života. Neki su pozvani živjeti kao Bogu posvećene osobe. Načini su različiti, ali odredište je samo jedno, a to je Kraljevstvo Božje.

Dakle, tek onda kad se potpuno predaš Gospodinu, tek onda kad se najluđe zaljubiš u Njega - tek ćeš onda biti spremna voljeti i druge. Onda ćeš vidjeti gdje si pozvana. Zavapi i reci: "Gospodine, evo me, primi me takvu kakva jesam. Ma kakva god bila, daj da budem Tvoja. Ti si taj koji sve čini novo. Daj da budem onakva kakvom Ti želiš da budem. Neka bude volja Tvoja, a ne moja."

Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.
(Mt 11, 29)

Dakle, kaže da prvo dođemo Njemu, a ne da utjehu i ljubav prvo tražimo u ljudima! :wink:

Ja nekako vezu (i brak) iz kršćanske perspektive vidim ovako. Svatko od nas trči prema Kristu, želi ga što više voljeti, biti mu što sličniji, želi ga što je moguće više slijediti. I trčim tako ja i u jednom trenu naletim na tog mog budućeg dragog kojeg mi je Gospodin stavio na put (ako je to volja Njegova). Taj moj dragi također trči za Kristom. I pomislim, pa gle, i on voli Isusa koliko i ja! 8) I tad shvatimo, hej, pa zašto ne bismo trčali zajedno prema Kristu? :oops: Veze su vrijeme u kojem oba partnera rastu zajedno u Kristu. Vrijeme kad se međusobno potiču u vjeri, a ne vuku, nagovaraju ili pregovaraju o vjeri.

Gospodin želi da budem potpuno zadovoljna samo s Njim. On želi moje sve jer želi biti moje Sve. On želi moje sve jer u jednom trenutku kad dođe taj moj budući dragi ne želi da moje sve pada njemu na leđa jer to je teret koji on ne može nositi, a ja bi se oslanjala na njega da ga nosi. A sve je... stvarno sve - srce, dušu, um/razum, osjećaje, misli, pogreške, uspjehe, padove, ma i najbanalnije stvari!

Kad malo bolje razmislim o sebi, shvaćam da za puno toga još nisam spremna, puno toga još ne mogu... ali to ne znači da se ne pripremam za to kroz molitvu. A Bog, Bog zna pravo vrijeme. I nikad ne kasni. :wink:



Runia dobrodošla na forum i :b112: za post.

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 22:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Runia napisao:
lalelu napisao:
I dalje sama i dalje nema uslisane molitve :twisted: samo se Polako pocela nada vracati da nisam ne voljeni dijete Boga nego samo ono koje jako malo voli


lalelu, jesi li se zaljubila u Krista? Onako, štono bi se reklo, do daske? Čezneš li, vapiješ li, tražiš li Njegovu ljubav? Jesu li tvoje molitve orijentirane samo na prošnje za momka ili prosiš i moliš kako bi spoznala i još više ljubila Ljubav nad svim ljubavima, izvor iz kojeg sve teče? Možeš li reći da si potpuno Božja?

Tražiti savršenu ljubav u muškarcu ili ženi je suludo. Savršeno ljubi samo Bog. On je taj u kojeg se prvo moraš zaljubiti. Zaljubiti se najluđe, najjače dosad... A to znači i da moraš upoznati svoju vjeru (družiti se čim više s Biblijom), i moliti, i sakramentalno živjeti, i hodati kroz pustinju, i osluškivati Božji glas u sebi i oko sebe, i umirati sebi, i zahvaljivati za darove koji su ti dani i talente koji su ti povjereni... taj put podrazumijeva sve to i puno više. Tko se odvaži i krene na takav put, taj osluškuje Božju volju (i stalno se pita Gospodine, što hoćeš da učinim? Kamo mi je poći?). I zna da taj put nije neki dvotjedni tečaj, već nešto što traje do našeg posljednjeg ovozemaljskog daha.

Ni ti, ni ja, ni itko drugi doli Boga zna koji je tvoj put. Neki su pozvani biti svećenicima, redovnicima ili redovnicama. Neki su pozvani nasljedovati Krista putem obiteljskog života. Neki su pozvani živjeti kao Bogu posvećene osobe. Načini su različiti, ali odredište je samo jedno, a to je Kraljevstvo Božje.

Dakle, tek onda kad se potpuno predaš Gospodinu, tek onda kad se najluđe zaljubiš u Njega - tek ćeš onda biti spremna voljeti i druge. Onda ćeš vidjeti gdje si pozvana. Zavapi i reci: "Gospodine, evo me, primi me takvu kakva jesam. Ma kakva god bila, daj da budem Tvoja. Ti si taj koji sve čini novo. Daj da budem onakva kakvom Ti želiš da budem. Neka bude volja Tvoja, a ne moja."

Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.
(Mt 11, 29)

Dakle, kaže da prvo dođemo Njemu, a ne da utjehu i ljubav prvo tražimo u ljudima! :wink:

Ja nekako vezu (i brak) iz kršćanske perspektive vidim ovako. Svatko od nas trči prema Kristu, želi ga što više voljeti, biti mu što sličniji, želi ga što je moguće više slijediti. I trčim tako ja i u jednom trenu naletim na tog mog budućeg dragog kojeg mi je Gospodin stavio na put (ako je to volja Njegova). Taj moj dragi također trči za Kristom. I pomislim, pa gle, i on voli Isusa koliko i ja! 8) I tad shvatimo, hej, pa zašto ne bismo trčali zajedno prema Kristu? :oops: Veze su vrijeme u kojem oba partnera rastu zajedno u Kristu. Vrijeme kad se međusobno potiču u vjeri, a ne vuku, nagovaraju ili pregovaraju o vjeri.

Gospodin želi da budem potpuno zadovoljna samo s Njim. On želi moje sve jer želi biti moje Sve. On želi moje sve jer u jednom trenutku kad dođe taj moj budući dragi ne želi da moje sve pada njemu na leđa jer to je teret koji on ne može nositi, a ja bi se oslanjala na njega da ga nosi. A sve je... stvarno sve - srce, dušu, um/razum, osjećaje, misli, pogreške, uspjehe, padove, ma i najbanalnije stvari!

Kad malo bolje razmislim o sebi, shvaćam da za puno toga još nisam spremna, puno toga još ne mogu... ali to ne znači da se ne pripremam za to kroz molitvu. A Bog, Bog zna pravo vrijeme. I nikad ne kasni. :wink:



Da trazim njegovu ljubav, ali ju ne dobivam.
Eh pa i ja bi krscanski brak, ali kako do krscanskog braka kad mi Bog ne zeli dati nekoga s kim je to moguce, nego mi salje problematicne tipove.

Eh sda to nikad nije kasno. Mozda da s 50 nije kasno za brak ali je defintivno kasno za djecu. Prema tomu sto ce mi onda i brak kad mi ga neda na vrijemeß


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 22:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
lalelu napisao:
Da trazim njegovu ljubav, ali ju ne dobivam.
Eh pa i ja bi krscanski brak, ali kako do krscanskog braka kad mi Bog ne zeli dati nekoga s kim je to moguce, nego mi salje problematicne tipove.

Eh sda to nikad nije kasno. Mozda da s 50 nije kasno za brak ali je defintivno kasno za djecu. Prema tomu sto ce mi onda i brak kad mi ga neda na vrijemeß



Evo idemo dalje, počinje nova runda isti meč :lol: .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 22:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 stu 2015 12:39
Postovi: 18
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Lelu pozdrav znaš Šta ???jesi se ti možda zapitala da ti bog preko njih daje zadatak??možda imaš zadatak da privučes bogu tu neku "izgubljenu osobu"tj.te muške???sta misliš o tome legice


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 22:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
marinac napisao:
Lelu pozdrav znaš Šta ???jesi se ti možda zapitala da ti bog preko njih daje zadatak??možda imaš zadatak da privučes bogu tu neku "izgubljenu osobu"tj.te muške???sta misliš o tome legice


Jesam se zapitala. I odgovor je lijepo, Bog je za druge predvidio dobre decke i sretne brakove a meni salje problematicne tipove. Sta smeta jednoj lalelu zezati s nekim alkoholicarem nekim narkomanom, primati od njega svaki dan ili svako drugi dan fizicke i psihicke udarce. To je samo lalelu, to je za nju ok ako zeli decka. Dobre, pametne, postene decke sam ostavi za druge - za one koje sam vec ljepotom nagradio.

Lijepo, ali Bog i mene voli zar ne, samo ima cudan nacin to mi pokazati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 22:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 stu 2015 12:39
Postovi: 18
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
A neznam stvarno Šta da ti kažem..moli i ne odustaj


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr