www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 stu 2017 23:31

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 1058 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 102, 103, 104, 105, 106
Autor Poruka
PostPostano: 16 pro 2016 08:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Status: Solo
Mislim da me nisi shvatila.
Citat:
Kažeš da je to možda ljubav – životna ?! Ali jeli ljubav ako je samo moja

Ja ti ne kažem da je to ljubav, dapače, pitam tebe da sama sebi iskreno odgovoriš je li to ljubav?
Kakva je to ljubav ako u njoj nema poštovanja (legao je u krevet s drugom ženom)? Pravo je poštovanje kada se poštuje osoba, njezine vrednote i stavovi. Je li taj čovjek svojim postupcima pokazao da te poštuje?
Vjeruješ li tom čovjeku? Možeš li mu vjerovati? Nije li povjerenje temelj dubinske povezanosti između osoba.

Citat:
Ono što sad proživljavam je doslovno vulkan tuge u meni. Svakim danom moja tuga je sve veća i sve jača. Ja njega zaista volim. Sve bih uradila za njega, planine pomakla, prešla preko sramote, prešla preko sebe , i život dala ako treba.

Sve smo mi gledale filmove, čitale knjige i živjele s ružičastim naočalama da će doći neki koji će nas spasiti, ljubav koja će rušiti sve pred sobom i don Juan koji će nam biti dovoljan. To je iluzija i to je potpuna laž.
Tražiti i težiti da druga osoba (osim Boga) bude njegov Spasitelj je protivno svim naucima i zakonima crkve.
Isto tako, prava ljubav zapravo omogućava čovjeku da sebe bolje poznaje, umiruje ga i učvršćuje, omogućuje mu ostvarenje svoga životnog puta.
Prava ljubav ne donosi nemire. Prije dva dana mi je prijatelj svećenik poslao sličicu sa sv. Ivanom od Križa na kojoj piše. "Duša koja hoda u ljubavi nizi se sama umara, niti umara drugoga." - i kad staneš i razmisliš - to stvarno jest tako i tako bi trebalo biti.
Isto tako, don Damir Stojić (kojeg cijenim, ali ne slažem uvijek s njim) je po meni odlično napisao da: "Prava ljubav smiruje srce i čini ga radosnim. Mir ne znači da će sve u životu biti bajno. Na čemu je utemeljena naša veza na pijesku ili na stijeni? Bujice će svakako doći, samo ako je veza utemeljena na stijeni bujice će proći, a veza će ostati netaknuta. Ukoliko je utemeljena na pijesku navalit će bujice, porušiti sve vrijedno i bit će to ruševina velika. Graditi na pijesku, u dolini jest lako, no nesigurno. Graditi na stijeni je teško, treba na leđa uzeti križ i nositi ga do vrha, no tako građenu vezu niti jedna sila neće srušiti."

Gdje je građen odnos s tim čovjekom? Mislim da je od početka to "jedna kolibica na pijesku koja tone sve dublje i dublje".
Gle, nitko ne hoda u tvojim cipelama i lako je meni tipkati, ali moj dojam (koji može biti potpuno pogrešan) jest da si trebaš uzeti vremena, okreniti se sama sebi, moliti i da ćeš uvidjeti i sama malo pomalo da je možda najbolje da ta priča s tim čovjekom završi.

Isto tako, stani jednom sama sa sobom i vidi što tražiš u životu, što želiš, kakav život želiš, kakvu osobu pored sebe želiš?
Ljubav i život nije film.
Nakon svega, ja danas recimo znam da je realnost vrlo bitna i da treba uvidjeti onu pravu ozbiljnost i stvarnost one druge osobe kakva ona jest (a ne kakva bi mi željeli da bude). Isto tako, u odnosu (bilo kakvom) mislim da obe osobe imaju odgovornost ulagati sebe i svoje vrijeme. I na kraju - gore sam već spomenula - kao što je, naravno potrebna kemija i nekakva privlačnost među osobama, potreban je mir (koji ja volim gledati kao Božju kemiju).

kada pritisnu te boli ta ljubav jača postaje.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 pro 2016 09:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: Kršćanka/Katolkinja
Citat:
marija_daniela napisao:
Mislim da me nisi shvatila.
- Upravo tako , nisam te bila shvatila, al sada jesam. Nije tu nikad ni bilo ljubavi, bila je samo moja zabluda jer sam u glavi od njega stvorila lik u koji sam se zaljubila, lik koji nije imao nikakve veze sa stvarnošću. Ali to sam saznala na najokrutniji i bolniji način.
Citat:

Citat:
Vjeruješ li tom čovjeku?
- Ne. Jednostavno ne i tu je sva istina.

Citat:
Ono što sad proživljavam je doslovno vulkan tuge u meni. Svakim danom moja tuga je sve veća i sve jača. Ja njega zaista volim. Sve bih uradila za njega, planine pomakla, prešla preko sramote, prešla preko sebe , i život dala ako treba.

Citat:
Gdje je građen odnos s tim čovjekom? Mislim da je od početka to "jedna kolibica na pijesku koja tone sve dublje i dublje".

Upravo tako. Jedino što je ostalo od kolibice je tuga. Moja.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 pro 2016 09:25 
Odsutan

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Citat:
Upravo tako. Jedino što je ostalo od kolibice je tuga. Moja.

:a1163: Pusti vremenu da učini svoje.
Privitak:
20161130_131705.png
20161130_131705.png [ 87.13 KiB | Pogledano 5088 puta ]

kada pritisnu te boli ta ljubav jača postaje.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 28 pro 2016 18:17 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Vjeroispovjest: katolkinja
Ima li koga tu?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 29 pro 2016 08:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Ana L. napisao:
Ima li koga tu?

Ima :) Do duše češće pasivno, ali sam tu čitam vas ..
I želim vam sretne blagdane :grlim te:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 lis 2017 20:41 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Status: U braku
Dragi moji!!! Javljam Vam se jer ne vidim izlaz iz svoje situacije...
Jos sam malo u braku koji zapravo nije ni poceo...
U civilnom sam braku od 31.12.2016. I rodila sam prekrasnog sincica 24.04.2017. ...
Obozavam oca svoga sina koji nas je jednoatavno porukom ostavio 3.08.2017.,dva tjedna prije crkvenog vjencanja i krstenja...
On je i dalje covjek s kojim zelim provest zivot.. ostavio nas je zbog kao mog ponasanja jer sam prigovarala sto svo svoje slobodno vrijeme provodi kod svojih,a zivjeli smo kod mojih roditelja dok nam se ne izgradi kat na kuci njegovih roditelja...
Pristala sam na to iako sam znala da necemo biti tamo sretni..
Njegovi su veliki vjernici,do te mjere da su negodovali zbog imena djeteta,,nisam mogla nazvati dijete kako sam zeljela.. a ja dolazim iz mijesanog braka,sto mi je njegova sestra spomenula jos dok sam bila trudna...
Kasnije sam od njegove rodbine saznala da me ostavio zbog narednbe roditelja...
U rastavi smo iako ja to ne zelim... nismo ni poceli a vec zavrsavamo..
Nisam inace neki vjernik,vjerujem u Boga,ali me idem u Crkvu cesto,vec se doma molim...
Otkad je otisao molim se non stop.. i krunicu, i Sv.Josipu, vise ne znam sto da molim.. ili da mi Bog da snage ili da ga vrati ili da me uzme jer ja bez njega ne mogu dalje..
Pomozite dragi moji

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 07:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Draga moja , ne znam kako da ti pomognem ,ali ono što ja mislim mogu ti napisati.
Kao prvo najveći problem je nastao kad ste otisli kod tvojih. Možda bi bolja opcija bila da ste zivjeli sami negdje u podstanarstvu na početku vašeg zajednickog zivota, čisto zbog vaseg mira.
Zatim cinjenica da se vasi svjetonazori kose, da ste drugacije odgajani, vjerujete u razlicite stvari, imate drugacije zivotne vrijednosti. A samim preseljenjem kod tvojih sve te razlike su isplivale jos vise na povrsinu.
Sve skupa nije razlog da se on ponasa kao malo dijete i ostavlja vas preko poruke, pa to ne rade ni klinci u osnovnoj skoli.
Ovdje ti nitko ne moze pomoci mozes jedino sama sebi. Pokusajte porazgovarati, pronaci najbolje rijesenje za vasu situaciju, odseliti, maknuti se od tvojih i njegovih i zivjeti svoj mali zivot.
Sto se tvoje vjere tice tipican si primjer ljudskog ponasanja u problemima: uzmes krunicu i molis. A moli se i kad ti je lijepo... Znam da to nisi nikad. Ali imaj to na umu...za neka buduca lijepa vremena.... :D

Arimela napisao:
Dragi moji!!! Javljam Vam se jer ne vidim izlaz iz svoje situacije...
Jos sam malo u braku koji zapravo nije ni poceo...
U civilnom sam braku od 31.12.2016. I rodila sam prekrasnog sincica 24.04.2017. ...
Obozavam oca svoga sina koji nas je jednoatavno porukom ostavio 3.08.2017.,dva tjedna prije crkvenog vjencanja i krstenja...
On je i dalje covjek s kojim zelim provest zivot.. ostavio nas je zbog kao mog ponasanja jer sam prigovarala sto svo svoje slobodno vrijeme provodi kod svojih,a zivjeli smo kod mojih roditelja dok nam se ne izgradi kat na kuci njegovih roditelja...
Pristala sam na to iako sam znala da necemo biti tamo sretni..
Njegovi su veliki vjernici,do te mjere da su negodovali zbog imena djeteta,,nisam mogla nazvati dijete kako sam zeljela.. a ja dolazim iz mijesanog braka,sto mi je njegova sestra spomenula jos dok sam bila trudna...
Kasnije sam od njegove rodbine saznala da me ostavio zbog narednbe roditelja...
U rastavi smo iako ja to ne zelim... nismo ni poceli a vec zavrsavamo..
Nisam inace neki vjernik,vjerujem u Boga,ali me idem u Crkvu cesto,vec se doma molim...
Otkad je otisao molim se non stop.. i krunicu, i Sv.Josipu, vise ne znam sto da molim.. ili da mi Bog da snage ili da ga vrati ili da me uzme jer ja bez njega ne mogu dalje..
Pomozite dragi moji

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2017 21:11 
Odsutan

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 52 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Arimela!
Iskreno, nekoliko puta sam procitala tvoj post i nekoliko puta sam ti zeljela pisati, ali odustala sam smatrajuci da bi ti davanje ikakvih savjeta bilo licemjerno od mene jer prvenstveno - nitko nije u tvojim cipelama te zasigurno mi (koliko god ti nas molila za pomoc i koliko god mi zeljeli pomoci) ne znamo, niti mozemo znati pravo stanje stvari izmedu tebe i tvog muza, vas odnos s obitelji, kao i jos mnogo drugih stvari. Ali eto, ipak, bit cu toliko bahata i otvorena da ti napisem nekoliko stvari. Najbolje sto znam. Ovo nisu savjeti, niti je ovo ispravno, vec ovo sto ti pisem je iskljucivo ono sto bih ja osobno napravila.

Ako volim oca svog djeteta i ako zelim da on, nase dijete i ja budemo prava obitelj, ako je uistinu razlog njegovih postupaka to sto mu ja kvocam da odlazi stalno svojima, pregrizla bih svoje zelje i ucinila bih sto god on zeli, pa makar se istog trena iselila od svoje obitelji.
Zeljela si se udati za njega, pa samim time odabrati i prigrliti sve ono sto dolazi s njime. Naravno, to ne znaci da brak nije kompromis, ali zena je ta koja na jedan nacin vjeruje svom muskarcu.
Mozda da napravis korak u nepoznato (uz Bozju pomoc i vjeru), iako smatras da tamo necete biti sretni.
Mozda se stvari razviju dalje u smjeru u kojem se nikada ne bi mogla nadati, a mozda ta tvoja "zrtva" muzu pokaze da su ti on i vasa obitelj na prvom mjestu (u sto ne sumnjam).
Znas, iako to sada glupo zvuci, vjerujem da muskarcu (koliko god mi govorili da ne zivimo u patrijaharnom drustvu) nekima se nije lako "udati" i zivjeti kod zene pa onda na jedan nacin ni ne cudi da slobodno vrijeme ne provodi kod tvojih.
Takoder, kao sto je Dijete u meni rekla - ako i postoje razlike u vasim stavovima, odgoju, a ipak ste nasli jedno drugog i imate dijete za koje ste odgovorni - ovo vam je prilika da gradite svoj svijet.
Ja vjerujem da obitelj i ljubav uz Bozju pomoc na koncu uvijek donesu plodove, kakve takve i rukama i nogama bi se borila za nju. Kako bi rekao moj dragi I. Bosco: Napravi sto mozes, sve ostalo ce Bog.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1058 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 102, 103, 104, 105, 106

Vrijeme na UTC [LJV]