www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 vel 2018 18:33

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 1081 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 sij 2018 10:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 65 zahvala
Viđer Duje što peca! :b101: :b101:
Sad mu ni krunica za branitelje pomoću kojeg nađeš muža nije problem!

Gospođice Marekla, Duje vam nije iz Švajcarske, ali vam je idealan čovjek, do te mjere da njegova čovječnost i doborota nije sa ovoga svijeta!
I naravno, ne vjeruje u mjesečnice, ne smeta mu to. I više voli božičnice! Ali zato je sumnjiv prema ovima što mjesečare i buncaju! 8)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 10:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
markela napisao:
bok svima
ukratko ću ispricat o cemu se radi
....
svaka pomoc mi je dobro dosla
preporucite mi molitve koje da molim, i slobodno dajte savjete kako da upoznam nekoga, kako da se oslobodim od straha da priznam da nikad nisam imala nikoga.

Bok i tebi :) Gle, ajmo prvo iskreno – najgora stvar bi ti bila očekivat neku veliku pomoć (a vjeruj mi – kao što je dujam kazao – ni ne treba ti pomoć) od ljudi s foruma jer, budimo realni, ničiji život / situacije se ne mogu ispričati u nekoliko redaka, niti ti mi realno možemo pomoći drugačije nego li da ti napišemo kakvu riječ i/ili svoje mišljenje, ali znaš što? To je još uvijek naše mišljenje, što ne znači da je dobro, niti da jedan savjet jednoj osobi može imati dobru, a drugoj lošu posljedicu.

Citat:
s vremena na vrijeme molim molitve za ljubav. saznala sam nedavno za devetnicu ruzarije kraljice svete krunice. pocet cu to molit na nakanu da upoznam pravu ljubam.
takoder sam cula o nekoj molitvi za poginule branitelje na nakanu da Bog podari muza. ne mogu naci nista o tome na internetu tako da bi dobro doslo da mi netko objasni sto i kako se moli.

No, hajmo redom. Prvo, ja ti vjerujem da nije bitno što moliš, i da Bog nema neku rang listu pa da neke molitve „više ili manje cijeni“.
Molitva je molitva i to je to. Moliti je dobro, a hoće li tvoja molitva biti ili neće biti ispunjena – ta moć je u Onoga koji molitvu sluša.
Općenito ta devetnica ružarije kraljice svete krunice se zove još i pompejska – ja je molila dva puta u životu, u oba mi je ispunila nakanu (doduše, skroz različitu od tvoje), ali ja sam ja. Kao što je netko molio Judi Tadejskom (ima ovdje svjedočanstvo) i odmah sve redom „dobio“ od momka / muža / trudnoće – ne znam ni ja što sve ne. Što se tiče devetnice za branitelje, ja sam ti jednom čitala /slušala (ne sjećam se više) svjedočanstva parova koje je vodio vel. Frkin (zagovaratelj hodanja bez držanja za ruke, poljubca…) i oni navode tu devetnicu – o čemu se radi – ne znam, ali kažem ti nije bitno što moliš :)
Citat:
Imam 23 godine i nikad nisam imala decka. za nekoliko deckiju sam znala da im se svidam, vecinom je to bilo u srednjoj skoli, ali na kraju ne bi bilo nista od toga, oni mi ne bi prisli, a ja sam malo sramezljiva tako da nikad prva ne bi prisla.
sad sam vec u godinama kad me prijatelji i obitelj pocinju gnjavit sa pitanjima o deckima i udaji. na takva pitanja ja uvijek odgovaram zagonetno kao da nesto ima, da se nesto dogada. to je zato sto me sram priznati da nemam nikoga. nisam jedna od onih cura koje se sale na racun toga ili se svima okolo jadaju, iako bi mi mozda tako bilo lakse. ja patim u sebi i ne zelim drugima pokazati da patim.

Znaš što? Jest da je lako napisati – ali ti si ti i jednostavno pokušaj ne gledat tj. slušat što ti drugi govore. Gdje to piše da se do 25. moraš udat, imat momka ili dvoje djece? Nigdje. I da – sada ću napisati ono što si već čula – naše vrijeme nije Njegovo vrijeme i sve dolazi u pravi tren, ni prije ni kasnije. Možda sam u krivu, ali puno toga u životu ne bi trebalo biti na probu i mislim da nisi ništa izgubila tima što iza sebe nema 3-4 veze. Dapače.

Citat:
da naglasim, ne mislim da sam prelijepa cura, cak suprotno, cesto za sebe mislim da sam ruzna, zato sto mi niko ne prilazi, al opet sa druge strane mislim da sam prosjecnog izgleda. sramezljiva jesam i treba mi malo vremena da se opustim s nekim novim u drustvu, ali kad se opustim jako sam pricljiva i zabavna. pristojna sam cura, osjecajna, nasmijana.

Svi smo mi različiti. Svi. I složit ćemo se da tebi može bit lijepo nešto što meni nije. Tko je savršen? Nitko. Što je savršeno? Ništa. Zato, ni nemojmo biti nitko ni ništa. Gle, svatko od nas ima nešto što je ljudima privlačno, i nešto šta nam se manje sviđa. A uvjerena sam i da ona najljepša cura ima nešto što ne voli na sebi i što joj je „ružno“.

Citat:
stvarno ne znam u cemu je problem. ponekad mislim da je mozda problem to sto ne izlazim po klubovima zato sto bi tamo mozda i mogla upoznati nekoga, nece mi neko na cesti prici i upoznati se sa mnom. na faksu mi decki nikad ne prilaze, cak ni nemam puno muskim prijatelja. dopisivala sam se s nekoliko deckiju i uvijek bi dosli do pitanja u koliko veza sam bila. mene je uvijek bilo strah reci istinu, pa bi nekako izbjegla to pitanje i presla na neku drugu temu. bojim se da sad i da odem na kavu sa nekim deckom da ce ga odbiti to sto nisam bila s nikim jos, a imam 23 godine. toliko da ce se to desiti, da cu biti povrijedena, da ce mi se smijati, rugati tako da sam cak znala prekinuti dopisivati se kad bi postajalo ozbiljno.

Ponavljam – nema problema pa zato ni ne znaš u čemu je. Ja da sam na tvom mjestu bih prije molila za taj strah jer kroz molitvu, misu i sakramentalni život – često nam jednostavno „dođe“ da više ne želiš živjeti s tim strahom, da želiš bit iskren i da ne želiš nosit taj kamen i jednostavno kažeš. Kako će to druga osoba prihvatiti – jednostavno nije na tebi niti ti tu što možeš.
Ono što možeš jest prihvatiti „odgovor“ kakav jest da jest. Ako je negativan – a Bože moj, onda ta osoba i ti ni nemate iste poglede na život i ne bi trebala žalit što osoba koju je "to odbilo" nije ta.

Samuel napisao:
Viđer Duje što peca! :b101: :b101:
Sad mu ni krunica za branitelje pomoću kojeg nađeš muža nije problem!

Samuele - upravo ste velečasnom Frkinu rekli da moliti krnuicu za branitelje nije dobro na nakanu za muža?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 11:49 
Odsutan

Gdje sam to napisao??

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 14:54 
Odsutan

Samuel napisao:
Gdje sam to napisao??

Pa zašto bi nekome bile problem molitve / krunice za branitelje ili bilo kakve druge forme molitvi – na što vi implicitno upućujete?
Cura postavi pitanje, očito se spojila / prijavila na forum jer je konkretno nešto zanima, a u svojoj okolini ne nalazi na odgovor, a vi doslovno i izvan teme opet aludirate na istu „već pročitanu priču“ (ujedno njoj i nepoznatu).
Tužno je što vam je (očito) ponestalo argumenata :a1430: pa onda (dok čekamo pojašnjenje od autora - menopauza / Evin žig / itd.) čemu ovo? Baš ono čemu?
Ja bih zaključila – čisto s pedagoško-psihološke strane da vas ne pere malo kriza srednjih godina? 8)
Svakako, kao i menstruacija – i kriza srednjih godina je sasvim normalna i prirodna - ka' šta ženu peru oni tamo hormoni, tako i muškarce tad malo više počnu „prat“ neki drugi – ili je i ovdje taj disbalans od đavla? :roll:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 15:17 
Odsutan

Belive napisao:
Samuel napisao:
Gdje sam to napisao??

Pa zašto bi nekome bile problem molitve / krunice za branitelje ili bilo kakve druge forme molitvi – na što vi implicitno upućujete?
Cura postavi pitanje, očito se spojila / prijavila na forum jer je konkretno nešto zanima, a u svojoj okolini ne nalazi na odgovor, a vi doslovno i izvan teme opet aludirate na istu „već pročitanu priču“ (ujedno njoj i nepoznatu).
Tužno je što vam je (očito) ponestalo argumenata :a1430: pa onda (dok čekamo pojašnjenje od autora - menopauza / Evin žig / itd.) čemu ovo? Baš ono čemu?
Ja bih zaključila – čisto s pedagoško-psihološke strane da vas ne pere malo kriza srednjih godina? 8)
Svakako, kao i menstruacija – i kriza srednjih godina je sasvim normalna i prirodna - ka' šta ženu peru oni tamo hormoni, tako i muškarce tad malo više počnu „prat“ neki drugi – ili je i ovdje taj disbalans od đavla? :roll:

Opet vas molim da mi ogovorite, gdje sam ja to napisao da je molitva krunice za branitelje problem?
I odakle to tebi da ja implicitno upućujem na to? Budimo realni, da sam ja napisao da se moli ili ne daj Bože, strašni Bundalo krunica za branitelje za buduceg bracnog druga, vjerovatno bi bilo sasuto drvlje i kamenje.
Vidim da ti je pristranost vrlina, jer ni ti ni tvoj pajdo nemate niti jednog argumenta, zašto Bundalo ne da nije izopćen nego ga jos zovu, unaprijeđuju i popisuju knjige. Nego se bezobrazo postavljate kao nekakvi autoriteti sa nekog tamo foruma.
Moze biti da opasno imate problema sa kompleksima, jer ste isfrustrirani kada si nesto ne mozete objasniti, pa se onda s time ne slazete jer eto kao to je hereza ali pojma nemate zašto, ali kad je nesto drugo upitno sto vam se sviđa e onda je to OK.
Ubacila si se bezobrazno i naduto da kao ja nesto prugovaram Frkinu, ali te nije smetalo što ti pajdo naziva biskupe i sve ostale bzdalama. To te ne smeta, jel.
I sad bi ja tebi kao vrhunskom autoritetu trebao nabavljati nekakve dokaze, jer to nije tebi normalno kako ti shvacas.
Mislim da necu, dam ti broj pa ga sama pitaj ako ti je to toliko bitno, nece te odbiti. Jer ovako neobjektivnoj i pristranoj necu ulagati svoj trud da ponizavate covjeka, bez ikakvog i najmanjeg autoriteta. Sad, kako zelis, os zvat ili ne, a mizes ga slobidno prijavuti za sirenje hereza javno, na tebi je. Sve ostalo je prazni laprdanje.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 15:34 
Odsutan

Podijelio: 128 zahvala
Zahvaljeno je: 54 zahvala
Status: Solo
Samuel napisao:
...autizam...

Samuel, Peltrasius i veggietales su proizvodi Rajka Buncala. #Autism is real

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 15:35 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
markela napisao:
bok svima
ukratko ću ispricat o cemu se radi

imam 23 godine i nikad nisam imala decka. za nekoliko deckiju sam znala da im se svidam, vecinom je to bilo u srednjoj skoli, ali na kraju ne bi bilo nista od toga, oni mi ne bi prisli, a ja sam malo sramezljiva tako da nikad prva ne bi prisla.
sad sam vec u godinama kad me prijatelji i obitelj pocinju gnjavit sa pitanjima o deckima i udaji. na takva pitanja ja uvijek odgovaram zagonetno kao da nesto ima, da se nesto dogada. to je zato sto me sram priznati da nemam nikoga. nisam jedna od onih cura koje se sale na racun toga ili se svima okolo jadaju, iako bi mi mozda tako bilo lakse. ja patim u sebi i ne zelim drugima pokazati da patim.

Zašto misliš da je to što nisi imala dečka tvoja mana? Dapače, ja čak smatram da ti je to prednost, dakle slobodno to spomeni ne moraš se toga sramiti. Znam da je
to jednostavno reći, a puno teže učiniti.
Možda imaš tisuću mana, ali to sigurno nije jedna od njih. Za sve ostalo pokušaj biti strpljiva, nema se tu što pametno za reći.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 16:30 
Odsutan

dujam napisao:
Samuel napisao:
...autizam...

Samuel, Peltrasius i veggietales su proizvodi Rajka Buncala. #Autism is real

Zaboravio si uz nas spomenuti i sve biskupe, redovnuke i svećenike koje si nazvao budalama.
Debilizam je stvaran.

Duje je proizvod jeftinih droga. :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 16:50 
Odsutan

Samuel napisao:
Opet vas molim da mi ogovorite, gdje sam ja to napisao da je molitva krunice za branitelje problem?
I odakle to tebi da ja implicitno upućujem na to? Budimo realni, da sam ja napisao da se moli ili ne daj Bože, strašni Bundalo krunica za branitelje za buduceg bracnog druga, vjerovatno bi bilo sasuto drvlje i kamenje.

Mislim da se nećemo složiti oko ovoga - a nije ni bitno.
Ako bolje pogledate - ja (za razliku od nekih) usudila bih se reći ipak često sama zaključujem. A ako se ne varam - ja sam (bez da sam znala tko je stanoviti gospodin) stavila članak ovdje jer mi je bilo čudno što piše (i još uvijek mi je čudno) tj. što je napisao u stanovitoj kolumni. Isto tako kao što čitam te kolumne od početka objavljivanja i nisam dovela ništa u pitanje. Onaj tko je od svega napravio farsu ste vi.

Citat:
Vidim da ti je pristranost vrlina, jer ni ti ni tvoj pajdo nemate niti jednog argumenta, zašto Bundalo ne da nije izopćen nego ga jos zovu, unaprijeđuju i popisuju knjige. Nego se bezobrazo postavljate kao nekakvi autoriteti sa nekog tamo foruma.

Čiji je Fran26 pajdo? :lol: ili mladi El Scorpio?

Citat:
Moze biti da opasno imate problema sa kompleksima, jer ste isfrustrirani kada si nesto ne mozete objasniti, pa se onda s time ne slazete jer eto kao to je hereza ali pojma nemate zašto, ali kad je nesto drugo upitno sto vam se sviđa e onda je to OK.

A što je to upitno - moliti krunicu za branitelje s nakanom za muža?
Mislim da sam ipak upgrade i da nemam više 12 godina kad ću se osjećati frustrirano jer moje mišljenje nije prihvaćeno.

Citat:
Ubacila si se bezobrazno i naduto da kao ja nesto prugovaram Frkinu, ali te nije smetalo što ti pajdo naziva biskupe i sve ostale bzdalama. To te ne smeta, jel.

Pročitajte curin upit/post i pitanja koja si ona postavlja i onda pročitajte vaše posprdno ubacivanje.

Citat:
I sad bi ja tebi kao vrhunskom autoritetu trebao nabavljati nekakve dokaze, jer to nije tebi normalno kako ti shvacas.
Mislim da necu, dam ti broj pa ga sama pitaj ako ti je to toliko bitno, nece te odbiti. Jer ovako neobjektivnoj i pristranoj necu ulagati svoj trud da ponizavate covjeka, bez ikakvog i najmanjeg autoriteta. Sad, kako zelis, os zvat ili ne, a mizes ga slobidno prijavuti za sirenje hereza javno, na tebi je. Sve ostalo je prazni laprdanje.

Nije da baš noćima ne spavam jer imam menstruaciju pa me strah da trenutno sam pod napasti đavla.

P.S. Što je za vas zaljubljenost?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 17:46 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: katolkinja
Dujam, Belive, El scorpio - puno vam hvala na odgovorima :) :)

ne želim dečka samo zato što okolina smatra da je normalno imat ga u ovim godinama, zelim ga radi sebe. imam hrpu ljubavi u sebi, želim svoje srce dat nekome, želim voljeti nekoga.. naravno, volim svoju obitelj, prijatelje.. ali to nije ista vrsta ljubavi.
problem je to što je meni i ovako već dovoljno teško, a još gore je kad okolina počne zadirat u to zato što sam jako osjećajna osoba.

do sad uopće nisam shvaćala da bi pravi problem mogao biti u tom mom strahu od priznanja da nikad nisam imala nekoga.
imate pravo, ako je nekome problem to što nikad nisam imala nekoga, znači da ta osoba nije prava za mene. lako mi je sad to napisati, ali teško bude za shvatiti u tom trenu. oćito se prvo moram osloboditi tog straha.

i da, želim čekati do braka. ne znam jel bih uspjela bez držanja za ruke, poljubaca, zagrljaja zato što žudim za tim sitnim nježnostima, ali sa vođenjem ljubavi želim čekati.

što milsite o tome, jeli po vama u redu držanje za ruke, poljupci..

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1081 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]