www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: 13 stu 2013 13:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Vidim da isti članak koji je objavljen u Rhemi prenosi i portal Bitno.net
Evo link: http://www.bitno.net/vjera/drugaciji-pogled-na-dopustenost-molitve-u-ime-isusovo-uzimam-vlast/

Ja sam o svojem stavu o ovoj molitvi pisao. Ako se moli sa vjerom i pouzdanjem u Isusa ne vidim problem.
Naš blaženik Alojzije Stepinac je preporučivao drugima, a i sam molio molitve protiv zla ili privatni egzorcizam.

Pojednostavljeno rečeno, egzorcizmom možemo imenovati svaku zapovijed izrečenu izravno prema Sotoni ili nekome drugome demonu. Za razliku od egzorcizma, u molitvi oslobođenja ne postoji izravna zapovijed Zlome, nego se prošnjom za oslobođenje obraćamo svemogućemu Bogu. Najjednostavniji primjer je zadnji zaziv iz molitve “Oče naš” koju nas je Gospodin naučio moliti i glasi: “oslobodi nas od Zloga” (Mt 6,13).

Stoga bismo kao laici trebali uvijek koristiti taj deprekativni oblik molitve pošto nas učiteljstvo Crkve poučava da je izravno zapovijedanje Zlome zadatak povjeren svećenicima (Kanon 1172 i dokument Kongregacije za nauk vjere o egzorcizmima iz 1985.).

Ako postupimo prema mudrom savjetu Majke Crkve i minimalno preformuliramo navedenu molitvu, taj čin poslušnosti će joj dati puno veću snagu od one koju ima naša riječima izrečena zapovijed. Jer poslušnost je dijametralna suprotnost onome Sotonskom neposluhu u pobuni protiv Stvoritelja. I upravo nam je “poslušnost Jednoga” osigurala vječni život te nas grešnike učinila pravednima (Rim 5,19).

Na kraju krajeva, Isus Krist je taj koji izgoni zloduhe, a ne mi. Učinak ne ovisi o tome kojim riječima molimo za oslobođenje, nego o onome što nam je u srcu; odnosno ima li u njemu ljubavi (1 Kor 13). U svjetlu te spoznaje možemo shvatiti događaje iz životopisa svetaca koji su primjerice svojim slavljenjem od Gospodina izmolili oslobođenje. Imperativni način nije presudan za postizanje oslobođenja.

Za kraj, donosimo vam prijedlog izmjenjene molitve:

Isuse Kriste, sine Boga živoga,
ponizno te molim da svežeš
sve zle sile i snage u zraku,
na zemlji, u vodi, u podzemlju,
na onom svijetu, u prirodi i u vatri.
Ti si Gospodin nad svim svemirom,
dajem ti slavu u ime Tvoga stvorenja.

Uskrsli Kralju, molim te sveži
sve demonske sile koje su došle protiv nas i naših obitelji
i stavi sve nas pod zaštitu Tvoje Dragocjene Krvi
koja je prolivena za nas na križu.

Marijo, naša Majko, tražimo Tvoju zaštitu
i zagovor kod Presvetoga Srca Isusova
za sve naše obitelji.
Zaogrni nas svojim plaštem ljubavi
da se prestraši neprijatelj.

Sveti Mihovile, i naši anđeli čuvari,
dođite i branite nas i naše obitelji
u borbi protiv svega zla što obilazi svijetom.

Spasitelju ljudi, molimo te da zapovijediš
svim silama i snagama zla
da odstupe istoga časa od nas, od naših domova
i naše zemlje, a mi ti zahvaljujemo, Gospodine Isuse
jer si vjeran Bog i osjećaš s nama. Amen


Izvor: http://www.bitno.net/vjera/o-svezivanju-zapovijedanju-u-ime-isusovo/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ruj 2015 14:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 ruj 2015 12:38
Postovi: 11
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Molitva u Ime Isusovo- je odlicna!
Mi ju molimo na susretu molitvene zajednice kao uvodnu molitvu,a i ja ju molim kao uvodnu molitvu kad god se molim!Nemate se čega bojati,zna se od koga je strah...i zna se tko se boji Imena Isusova koji se zaziva u ovoj molitvi!Samo uzimate svoje prirodno pravo kao dijete Božje da zazovete Njegovo Ime od kojeg sve paklene sile bježe!Ako se netko boji bilo koje molitve,nek se zapita odkud taj strah...jer molitva nikome nije nikad naškodila...već je zli onaj koji se boji ako mi počnemo moliti tu molitvu,jer onda mora bježati!
Samo hrabro!
Ne vjerujte obmanama zloga koji ne želi da molite i da ojačate-a naravno da ste jaki ako zazivate Boga koji se za vas bori!
BB+


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr