www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 22 vel 2013 19:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Zvona Rima i Albana zvonit će za Papu tijekom leta za Castel Gandolfo

Slika

Za sedam dana, Benedikt XVI. će se uputiti u rezidenciju u Castel Gandolfo, malo prije svršetka Pontifikata. Gradić u pokrajini Lazio priprema se kako bi ga primio. Intervju za Radio Vatikan dao je biskup Albana, mons. Marcello Semeraro:
- Znam da će u biskupiji Rim – o tome sam razgovarao s kardinalom Vallinijem – zazvoniti zvona u trenutku kad Sveti Otac poleti s vatikanskog heliodroma; mi ćemo učiniti isto u Castel Gandolfo u trenutku njegovog dolaska. U međuvremenu, biskupijske zajednice su već organizirane. Pripremamo molitveno bdijenje koje počinje oko 16.30. Iz okolnih gradova zajednice će se okupiti u Albanu da bi pješice hodočastile u Castel Gandolfo; naći će se na trgu u molitvi i dočeku Svetog Oca molitvom Svete Krunice i pjesmama, razmatranjima iz njegovog učiteljstva. Kako se predviđa, ako krene u 17 sati, trebao bi na heliodrom u Castel Gandolfu stići oko 17.15 i potom ući u Apostolsku palaču, odakle – potvrđeno mi je iz Prefekture Papinske kuće – će se pojaviti na balkonu kako bi pozdravio biskupiju Albano i vjernike. To je za nas uistinu velika povlastica. Nakon čega sam zamolio biskupiju da se okupi oko Pape u tišini ljubavi i molitve.
U danima nakon toga pratit ćete molitvom prisutnost Pape u Castel Gandolfu…
- U međuvremenu, već sam u tom smislu dao upute svim župama. Od sljedeće nedjelje uvode se posebni molitveni zazivi za Svetog Oca Benedikta XVI., kao i molitve zahvale za njegovu prisutnost, za njegovo učenje. S druge strane, ne smijemo zaboraviti da je posljednjih godina na poseban način Benedikt XVI. pokazao da voli i uvelike cijeni boravak u Castel Gandolfu. U srpnju 2011., za vrijeme prvog susreta, upotrijebio je izraz koji je kasnije upisan na zid glavnog gradskog trga. Rekao je: “Ja ovdje nalazim sve. Vidim brda, vidim more, vidim jezero i dobre ljude. Blagoslivljam vas u Ime Gospodnje”. To je rečenica nam je ostala urezana, tako da ćemo narednih dana, u našim zajednicama, u župama – posebno nedjeljom – ne samo moliti za Papu, nego zahvaljivati Gospodinu za dar njegove prisutnosti, za dar njegove Riječi, za dar njegova služenja.

Izvor: http://www.radiovaticana.va
Prijevod: Verica Kraš Villa
http://www.bitno.net/vijesti/vatikan/zv ... -gandolfo/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2013 18:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika


Papa zahvalio kardinalu Ravasiju na održavanju korizmenih duhovnih vježbi


Na završetku duhovnih vježbi u Vatikanu koje je predvodio kardinal Gianfranco Ravasi, predsjednik Papinskoga vijeća za kulturu, sudionicima se obratio Sveti Otac.
Na kraju duhovno bremenitog tjedna, samo se može reći: hvala! Hvala vam za ovu u slušanju moleću zajednicu, koja me je pratila ovaj tjedan. Naročito hvala vama, uzoriti, za ove vrlo lijepe 'izlete“ u svemir vjere, u svemir psalama. Zadivljeni smo bogatstvom, dubinom, ljepotom toga svemira vjere, a zahvalni smo jer nam je Božja riječ govorila na nov način, novom snagom – kazao je Benedikt XVI. a potom se osvrnuo na nit vodilju duhovnih vježbi.
'Umjetnost vjerovanja, umjetnost moljenja', razmišljajući o tome pala mi je na um činjenica da su srednjovjekovni teolozi Logos na latinski prevodili: i kao riječ i kao umjetnost. Te su dvije riječi uzajamno povezane. U njihovu sklopu, prema srednjovjekovnim teolozima, riječ logos poprima svoje cjelovito značenje. Logos nije samo matematički razum, logos ima srce, logos je i ljubav. Istina je lijepa, istina i ljepota idu zajedno: ljepota je pečat istine – istaknuo je Benedikt XVI.
Vi ste ipak, polazeći od psalama i našega svagdanjeg iskustva, snažno istaknuli da je „vrlo lijepo“ šestoga dana – koje je Stvoritelj izgovorio – u ovome svijetu uvijek protuslovljeno patnjom i korupcijom. Izgleda kao da zloduh trajno želi zamrljati stvaranje, poreći Boga i učiniti neprepoznatljivom istinu i njezinu ljepotu. U svijetu se obilježenom zlom, Logos, vječna ljepota i vječna umjetnost, mora pojaviti kao „caput cruentatum“ okrvavljena glava.
Utjelovljeni Sin, utjelovljeni Logos, okrunjen je trnovom krunom; i tako u liku trpećega Sina Božjega gledamo najdublju ljepotu našega Stvoritelja i Otkupitelja; u tišini 'tamne noći' možemo slušati Riječ. Vjerovanje nije ništa drugo doli doticanje ruke Božje u tami svijeta i slušanje Riječi u tišini, gledanje Ljubavi – ustvrdio je Benedikt XVI.
Uzoritosti, hvala vam na svemu i nastavimo s 'izletima' u tajanstveni svemir vjere da budemo uvijek kadri moliti, naviještati, svjedočiti lijepu istinu, koja je ljubav. Na kraju, dragi prijatelji, svima vama želim zahvaliti, i ne samo za ovaj tjedan, nego za ovih osam godina, kroz koje ste velikom stručnošću, osjećajem, ljubavlju i vjerom sa mnom nosili teret papinske službe. U meni ostaje zahvalnost, premda sada završava izvanjsko, vidljivo zajedništvo – kako je rekao kardinal Ravasi – ostaje duhovna blizina, duboko zajedništvo u molitvi. U toj sigurnosti idemo naprijed, sigurni u Božju pobjedu, sigurni u istinu ljepote i ljubavi – zaključio je Sveti Otac, koji je i osobnim pismom zahvalio kardinalu Ravasiju.


http://hr.radiovaticana.va/news/2013/02 ... iju_na_održavanju_korizmenih_duhovnih/cro-667764


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2013 20:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
I Sveti Otac je na kraju duhovnih vježbi primijetio kako "zloduh uvijek želi oblatiti stvaranje kako bi se suprotstavio Bogu i onemogućio prepoznavanje njegove istine i ljepote".
Ljepoti, o kojoj govori Stvoritelj, neprekidno se suprotstavlja zlo ovog svijeta, od trpljenja do korupcije, istaknuo je Papa, koji je tu temu obradio u svojim govorima i dokumentima u više navrata, posebno nakon odluke o odreknuću od Petrove službe.
http://www.glas-koncila.hr/portal.html? ... 1&act=view



Molitva za Papu

- Molimo za Papu našega Benedikta !
- Gospodin ga sačuvao i poživio i blaženim učinio na zemlji, i ne dao ga na volju neprijateljima Njegovim !
Pomolimo se:
Svemogući, vječni Bože, smiluj se slugi svojemu Papi našemu Benediktu, i upravljaj ga po svojoj milosti na putu spasenja vječnoga, da s pomoću Tvojom ono što je Tebi ugodno želi i svom jakošću izvrši. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.

http://bogoslovija-ri.hr/katolicka-crkv ... ve-za-papu




Slika



SVJETLO ZA PAPU!

Iduće srijede (27.02.) posljednji je dan pontifikata pape Benedikta XVI., te će poslijepodne idućeg dana poći u Castel Gandolfo.

Iz tog razloga klauzura redovnica od Euharistijskog klanjanja organiziraju posebnu zahvalu papi Benediktu XVI. za sve što je učinio kao Petrov nasljednik.
Pozivaju sve da dođu od 19 do 20 sati na Trg sv. Petra, te da u šutnji i molitvama, uz baklje koje će Svetom Ocu signalizirati njihovu prisutnost, budu podrška tijekom njegove posljednje večeri. Papa će sve koji dođu moći vidjeti kroz prozor koji gleda na Trg.

Vjernike koji nisu u Rimu pozivaju da upale svjetlo kraj prozora u domovima u 19 sati, te pred tim svjetlom u 20 sati zastanu na minut šutnje.
Za potporu obilježavanja i da se što više ljudi pridruži, kliknite LIKE ;)

https://www.facebook.com/#!/pages/Kr%C5 ... 8014772658


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2013 13:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika


" Draga braćo i sestre, osjećam da je ova Božja riječ na poseban način upućena meni u ovom času moga života.
Gospodin me zove "uspeti se na goru", da se još više posvetim molitvi i razmatranju. Ali to ne znači napustiti Crkvu, štoviše, ako to Bog traži od mene to je upravo zato da joj mogu nastaviti služiti s istim predanjem i ljubavlju kojom sam to činio do sada, ali na jedan način koji više odgovara mojoj dobi i mojim snagama. Zazovimo zagovor Djevice Marije: neka nam ona pomogne uvijek nasljedovati primjer Gospodina Isusa, u molitvi i djelatnoj ljubavi.

(kta/ika)
http://www.ktabkbih.net/info.asp?id=36545


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2013 20:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika

Puljić pozvao vjernike da mole za izbor novog pape
Povodom odreknuća od papinske službe Benedikta XVI., zadarski nadbiskup Želimir Puljić župnicima mjesne Crkve uputio je nekoliko odredbi.
Nadbiskup poziva svećenike da u župama u sljedeću nedjelju službeno objave Papinu odluku o odreknuću i cjelovito pročitaju tekst njegova odreknuća izgovorenog pred kardinalima na Konzistoriju.

U četvrtak 28. veljače s početkom u 19.30 msgr. Puljić u katedrali sv. Stošije predvodi molitveni susret s nagovorom, konferenciju o papi Benediktu XVI. koja će završiti euharistijskim klanjanjem. Također, potiče svećenike da 28. veljače, dan kada će Sveta Stolica od 20 sati biti upražnjena, tijekom dana u župama upriliče liturgijski susret s vjernicima, slavljenjem mise, klanjanja, bdijenja ili molitvom krunice, kao zahvala za dar pape Benedikta XVI.
Neka se u toj prigodi progovori o pastirskom služenju Benedikta XVI, traži msgr. Puljić. U vremenu do izbora novog pape, u razdoblju “sede vacante”, nadbiskup Puljić poziva župnike i rektore crkava, redovničke zajednice, katehete i sve vjernike laike da mole za izbor novog pape.

http://slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid ... fault.aspx


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2013 22:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Pozivam sve clanovve ,dobre volje na zajednicku molitvu za Papu Benedikta XVI ,za biranje novog pape..i nasu Crkvu...
Dajte prijedlog,ili molitve..koje mozemo zajednicki moliti...

Molim vas...

:a1250: :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2013 16:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Evo jedna zanimljiva molitvena akcija. :)

Pokrenuta akcija ‘Usvoji kardinala’

Ja sam jednoga već usvojio. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2013 18:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Dalmatinac napisao:
Evo jedna zanimljiva molitvena akcija. :)

Pokrenuta akcija ‘Usvoji kardinala’

Ja sam jednoga već usvojio. :D


I ja sam...ali ja sam na njemackoj stranici...i za cudo...izvukla sam crnca...Ne mogu sama vjerovati... :a1250:


Ovdje ima jedna molitva ..na njemackom ..ako netko pronadje na HR..neka zaljepi ovdje...
Bila bi jako zahvalna..
Devetnicu je napisao Dr. Phil. Dipl. teol. Marcus Knaup

Die Novene wurde verfasst von Dr. phil. Dipl. theol. Marcus Knaup

http://www.kath.net/detail.php?id=40236


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2013 19:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Objavljen motu proprio o izboru pape
Slika

Danas je objavljeno apostolsko pismo u obliku motu proprio o nekim izmjenama propisa o izboru Pape. U dokumentu, papa Benedikt XVI. mijenja neke prethodne odredbe da jamči bolje obavljanje izbora Rimskog prvosvećenika, i posebice vjerodostojnije tumačenje i provedbu nekih propisa.
Ni jedan se kardinal izbornik – tvrdi Sveti Otac – ni s kojeg razloga ne može isključiti iz pasivnoga i aktivnoga izbora, poštujući odredbe članaka 40 i 75 konstitucije Universi Dominici gregis.
Osim toga, određeno je da se od trenutka zakonski upražnjene Apostolske stolice, čeka odsutne petnaest cijelih dana prije početka konklave. Papa Kardinalskom zboru ostavlja mogućnost da konklavu počne prije ako utvrdi prisutnost svih kardinala izbornika, također i mogućnost odgode za nekoliko dana početka izbora ako postoje teški razlozi, ali ne više od dvadeset dana od početka sedisvakancije, tada su svi kardinali izbornici dužni započeti biranje.
U dokumentu su objašnjeni propisi o tajnosti konklave. Cjelokupni teritorij Grada Vatikana kao i redovita aktivnost Ureda koji imaju sjedište u Vatikanu imaju se urediti tako da se u tom razdoblju jamči tajnost i slobodno odvijanje svih radnji povezanih s izborom Prvosvećenika. Posebno se ima paziti, također i uslugom sobnih prelata klerika, da se nitko kardinalima izbornicima ne približava tijekom vožnje od prebivališta 'Kuće Svete Marte' do Vatikanske Apostolske palače.
Sve osobe, koje bi iz bilo kojeg razloga i u bilo koje vrijeme od bilo koga saznale nešto što se izravno ili neizravno odnosi na izbor i , posebice, što se odnosi na obavljeno prebrojavanje glasova pri biranju, dužne su čuvati tajnu s bilo kojom osobom izvan kolegija kardinal izbornika, u tu svrhu, prije početka biranja, moraju položiti prisegu prema točno određenim načinima pri svijesti da odavanje tajne uključuje izravno izopćenje pridržano Svetoj Stolici.
Ukinut je način biranja aklamacijom ili nadahnućem ili nagodbom, od sada će se Rimski prvosvećenik birati jedino glasanjem. Papa određuje da je za valjan izbor Rimskoga prvosvećenika potrebna dvotrećinska većina glasova, prisutnih i izbornika glasača.
Ako se glasanjima o kojima se govori u člancima 72, 73 i 74 konstitucije Universi Dominici gregis ne izabere Papa, onda se jedan dan ima posvetiti molitvi, promišljanju i dijalogu; na sljedećim glasanjima mogu se birati dva imena koja su u prethodnom prebrojavanju dobila najveći broj glasova, i u ovim glasanjima je na snazi odredba da je za valjanost izbora nužna dvotrećinska većina prisutnih kardinala izbornika glasača. U ovom slučaju nemaju pravo birati kardinali za koje se glasa.
Kanonski obavljen izbor, posljednji kardinal đakon poziva u izbornu dvoranu tajnika Zbora kardinala, ravnatelja Papinskih liturgijskih slavlja i dva obrednika, potom se kardinal dekan, ili najstariji kardinal, u ime cijelog Zbora izbornika izabranom obraća riječima: Prihvaćaš li kanonski izbor za Vrhovnog svećenika? Ako izabrani prihvaća, pita ga: Koje ime želiš uzeti? Tada učitelj za Papinska liturgijska slavlja kao bilježnik s dvojicom obrednika svjedoka sastavlja zapis o prihvaćanju novoga Vrhovnoga svećenika i o odabranom imenu.

http://hr.radiovaticana.va/news/2013/02 ... cro-668251


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2013 17:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Prikljuci se i ti...

Tu su već 33.190 posvojena Kardinala..

http://www.adoptacardinal.org/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr