www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 svi 2018 07:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Trebaju ovi klasici katoličanstva koje ti navodiš...ja ih čitam, ti , jobica , i ev. maksimalno 5 % hrvatski čitača...

Da, i kaj sad?! Nemoj se time opterećivati.

Hrvoje Hrki napisao:
...i znaš li kada tražim sve te knjige ne katalogu KGZ da u svakoj knjižnici ih možeš naći, ako ih neka knjižnica ima 3,4, 5 naći ćeš svih pet!! ZNa biti neka knjiga u 10 knjižnica, recimo bude ih ukupno 20 komada...i u 90% slučajeva NE BUDE IZNAJMLJENA NIJEDNA KNJIGA!???
Hej , klasici katoličanstva, jako dobre knjige koje izdaje npr. Verbum isl...uđeš u ekatalog KGZ i nađeš ama baš sve knjige...NIJEDNA nije iznajmljena!!

Vjerske knjige ( katoličke ) rijetko tko čita od nas nominalnih 87 % katolika u RH!!!

Zamaraš se nepotrebnim stvarima. Koga briga šta 87% katolika čita, i jel doista u RH 87% katolika?! Nemoj se zamarat takvim stvarima. Trebalo bi se brinuti za vlastitu dušu. Koliko katolika živi u RH i koliko knjiga vjerske tematike posuduju/kupuju, dragom Bogu a i meni sasvim svejedno. :l30: Ja doma imam privatnu biblioteku katoličkih naslova. I to doslovno privatnu biblioteku. Samo od Joseph Ratzingera i Hans Urs von Balthasara imam preko 150 knjiga. Čovječe! Sad probaj zamislit koliko ih imam sve ukupno. Ni brojit ne znam do toliko! Slika A opet, nije da me krasi neka duhovnost, naprotiv. Kladim se da samo u mojoj župi postoji tisuće duhovnijih duša. Poznavati nauk Crkve i biti duhovan - nebo i zemlja. Zato ti kažem: nemoj se zamarat nevažnim stvarima. Kako je prošao referendum u Irskoj i jel ima 87% katolika u RH?! Koga briga?! Ne trudim se oko vlastitog spasenja (usp. Fil 2,12), kako onda očekivat da me zanima referendum u Irskoj?! Ako tebe takve stvari zabrinjavaju Hrkane, onda ih sigurno nećeš riješit mlaćenjam prazne slame na ovom forumu. :roll: Puno korisnije je da se baciš na koljena i moliš dragog Boga da Irci, Hrvati ili tko već, donesu zakone kakve već želiš da donesu. Odnosno, da donesu zakone koji će biti u skladu sa naukom Crkve. Možda se varam, jer sasvim sigurno nisam "vidoviti Milan", Slika ali nekako mi se čini da se to neće dogodit. Mislim na to, da ćeš se konkretno ti bacit na koljena i molit dragog Boga da Ircima i Hrvatima podari pravu pamet. Zato Hrkane, ne treba pretjerivati.

Hrvoje Hrki napisao:
Za Rahnera se papa u mirovini definitivno negativno izrazio, u tom smislu koji ja navodim..

Pa jest. Citirao sam točno šta.

Hrvoje Hrki napisao:
Ali budi siguran , njegovo pisanje neće nijednog agnostika, ateista preobratiti....prije će osobno svjedočanstvo M.restrepa dovesti do toga da neki ateist postane vjernii, nego da taj isti pročita sve knjige Rahnera!

To ti i ja nemremo znati. Ali šta si se toliko uhvatio tog Rahnera?! Nitko ne kaže da je čovjek bio neka duhovna veličina. Kakva je njegov duhovan život bio, eventualno znaju oni njemu bliski za života i dragi Bog. Pitao si tko je "velik" teolog a ne tko je duhovna veličina. Za duhovan rast je korisnije pročitat jednu stranicu "Nasljeduj Krista" od Tome Kempenaca ili tri stranice "Vježbanje u savršenosti" od Sv. Alfonz de Liguorija nego sve knjige koje je Rahner napisao. A vjeruj mi! Napisao ih je mnogo! Ali čovjek je pisao teološka djela a ne duhovna. Ne vidim u čemu je problem. :l30:


Hrvoje Hrki napisao:
Osobna svjedočanstva ljudi i nadnaravna čuda koja se događaju, su najjači način da se netko evv. obrati!

Tebi jesu. Meni ne baš. Jer za mene je svjedočanstvo ono šta Crkva kaže da jest svjedočanstvo. Šta to konkretno znači?! To znači da taj tvoj Marino Restrepo nije doživio ništa nadnaravno tako dugo dok Crkva ne kaže da je on doživio nešto nadnaravno. Isto vrijedi za Gloriu Polo i sve ostale sanjare.


Hrvoje Hrki napisao:
Evo nađi u onom članku o M.Ratrepu šta je heretično, sumnjivo...ja ću ti onda podastrijeti barem 10 odličnih stvari u vezi katoličanstva o kojima piše m.rastrepo ( i to sa dna kace!)

Kad mi tak nešto napišeš, uvijek mi dođe isto pitanje; tko je Marino Restrepo?! Tko je Ivo Lončar?! Tko je Gloria Polo?! Tko je Elvis Duspara?! Za Katoličku Crkvu, oni su sasvim nebitni anonimci. Pronađi nešto heretično, sumnjivo, u knjigama John Henry Newmana ili Dietrich von Hildebranda, ja ću ti onda podastrijeti barem 10 000 odličnih stvari u vezi katoličanstva o kojima piše John Henry Newman ili Dietrich von Hildebrand. I opet se vraćamo na tisuću puta isti problem: pored 10 000 svetaca/svetica priznatih od Crkve, tebi treba nauka tipa koji se zove Marino Restrepo. Kako god da okreneš, nekaj tu ne štima. :roll: Koga briga o čemu Marino Restrepo piše?! Pa da je baš svako slovo u skladu sa naukom Crkve.

Hrvoje Hrki napisao:
PS: Inače , znaš li šta je sa jobicom? čuješ li se šta s njim...da li je ostao katolik, ili je izgubio vjeru?

Nažalost, duže vremena se nismo čuli, niti pa znam šta se sa njime događa. :l30:


p.s. Znam da nije tema, niti si ti to na bilo koji način tražio. Ipak, tek toliko da vidiš razliku između sveca i anonimaca. Kako uzvišeno piše svetac a kakvu maglu prodaje Marino Restrepo. Tema je brak, a znam da si ti Hrkane u braku. Možda baš ovim tekstom zavoliš pravo svetačko pisanje a sve više i više zamrziš prodavanje magle tipa Marino Restrepo, Ivo Lončar, Gloria Polo.

Ljudska je ljubav sveta

Čista i prava ljubav supružnika sveta je i ja je kao svećenik objema rukama blagoslivljam. Kršćanska predaja često je vidjela u prisutnosti Gospodinovoj na svadbi u Kani potvrdu božanske vjernosti braka: Naš Otkupitelj je bio na svadbi da bi posvetio princip ljudskog raspolođivanja, piše sveti Ćiril iz Aleksandrije (Ćiril Aleksandrijski, In Ioannem). Brak je sakrament koji od dva tijela čini jedno, kako se to u teologiji drastično kaže. Sama tijela mladenaca sadržaj su sakramenta. Gospodin posvećuje i blagoslivlja ljubav muža prema ženi i žene prema mužu: Njemu je stalo ne samo do sjedinjenja njihovih duša, već i tijela. Nijedan kršćanin, pozvan il nepozvan na bračni život, ne može to obezvrijediti. Stvoritelj nam dade razum koji je kao iskra Božjega znanja i on nam - zajedno sa slobodnom voljom, daljnjim Božjim darom - dopušta da spoznajemo i ljubimo. I On je čovjeku dao sposobnost začeća, koje je kao sudjelovanje u njegovoj stvaralačkoj sili. Bog se htio poslužiti bračnom ljubavlju da bi dao život novim stvorenjima i da bi tako naraslo tijelo njegove Crkve. Spolnost nije ništa čega se treba stidjeti, već Božji dar, koji u svojoj čistoći upućuje na život, ljubav i plodnost. To je sadržaj i temelj na kojem se nalazi kršćanska nauka o spolnosti. Naša vjera nije da ne priznaje ljepotu, uzvišenost i ono pravo ljudsko ovdje na zemlji. Ona nas podučava da odrednica našega života ne smije biti egoistična težnja za užitkom, jer jedino odricanje i žrtva vode do prave ljubavi: Bog nas je ljubio i On nas poziva da mi Njega i naše bližnje istinito ljubimo, onako kako On nas ljubi. Tko sačuva svoj život, izgubit će ga, a tko zbog mene izgubi svoj život, sačuvat će ga, piše sveti Matej (Mt 10,39) u svom Evanđelju frazom koja je prividno paradoksalna. Tko se samo oko sebe vrti i prije svega traži vlastito zadovoljenje, igra se sa svojim vječnim spasom i sigurno je već sada neizbježno nesretan i bijedan. Samo tko sebe zaboravi i preda se Bogu i bližnjemu, također u braku, može biti sretan na zemlji i njegova sreća bit će priprava i predokus neba.

Na našem zemaljskom putu bol je kamen kušnje ljubavi. Ukratko se može reći da brak ima i svjetlijih i tamnih strana: sjedne strane radost zbog doživljaja uzvraćene ljubavi, snovi o osnivanju i održavanju obitelji, bračna ljubav, utjeha dok se vidi napredovanje djece, a na drugoj strani patnja i neprilike, prolazak vremena koje narušava tijela i prijeti ogorčenjem u duši, prividna monotonija naizgled uvijek istih dana. No tko misli da su sve te poteškoće već kraj ljubavi i radosti, ima siromašni pojam o braku i ljudskoj ljubavi. Istom onda kada dosegnemo jezgru čovječjeg osjećaja, došlo je vrijeme u kojem su predanost i nježnost očvrsnule te se očituju kao ljubav koja je jača od smrti (usp. Pj 8,6). Takva prava ljubav iziskuje vjernost i iskrenost u svim bračnim odnosima. Sveti Toma Akvinski (Toma Akvinski, Summa Theologica I-II, qq. 31 et 141) primjećuje: Bog je svakoj funkciji ljudskog života dodijelio neki užitak, neko zadovoljenje. Prema tome je taj užitak i to zadovoljenje nešto dobro. No čovjek ne vidi pravi red stvari ako kao posljednju vrijednost traži to zadovoljenje i prezire cilj kojem je ono podređeno: on se onda izrodi, pa to zadovoljenje postaje grijeh ili povod grijehu. Čistoća - ne samo uzdržanost, već odlučni “da” onoga koji ljubi - jest krepost, koja čini ljubav mladom u bilo kojoj dobi života. Postoji čistoća onih koji u sebi osjećaju buđenje puberteta, čistoća onih koji se pripravljaju za brak, čistoća onih koje Bog zove u celibat i čistoća onih koji su od Boga izabrani da žive u braku. Tko se ovdje ne prisjeća snažnih i jasnih riječi Vulgate, kojima u Starom zavjetu arkanđeo Rafael opominje Tobiju prije no što ovaj uzima sebi Saru za ženu? Anđeo mu reče: “Poslušaj me i ja ću ti pokazati kojim ljudima vlada zao duh. To su oni koji stupaju u brak tako da Boga smetnu s pameti i da se predaju samo svojoj požudi, kao konji i mazge koje nemaju razuma. Nad takvima vlada zao duh. ” (Tob 6, 16-17, Vulgata) Čista, iskrena i vesela ljudska ljubav moguća je u braku samo ako se živi krepost čistoće, koja poštuje tajnu spolnosti i usmjeruje ju na plodnost i predanost. Nikada nisam govorio o nečistoći i uvijek sam izbjegavao da se spustim na besmislenu i bolesnu domišljatost, ali sam često govorio i moram govoriti o čistoći i nevinosti, tom radosnom izražaju ljubavi. Što se tiče bračne čistoće supružnicima kažem da bez straha izražavaju svoju ljubav. Štoviše, upravo je ta naklonost temelj njihove obitelji. Što Gospodin od njih očekuje, to je međusobno poštovanje, odanost u odnosima, tankoćutnost, naravnost i umjerenost. A još nadodajem da je bračni susret vrijedan ako je on znak istinske ljubavi zbog čega ostavlja i otvorenom želju za plodnošću i djecom. Dopustiti da izvori života presahnu zločin je prema darovima
koje Bog povjerava čovječanstvu i to je znak da se čovjek predaje egoizmu, a ne ljubavi. Onda se sve pomuti i supružnici se konačno vide kao sukrivci. One brazde koje tada nastanu gotovo su uvijek neizlječive ako se nastavi u tom smjeru.

Ako je u ljubavi prisutna bračna čistoća, onda je bračni život izraz istinitog puta, muž i žena se razumiju i osjećaju se sjedinjeni. Ako pak božansko dobro spolnosti moralno propada, intimnost se gubi te muž i žena ne mogu više pogledati jedno drugom u lice. Supružnici moraju izgrađivati svoj zajednički život na iskrenoj i čistoj ljubavi; na radosti, jer donose na svijet toliko djece, koliko im Bog omogućuje, pa ako je potrebno, i uz odricanje od osobnih lagodnosti, vjerom u Božju providnost. Ako bi to bila volja Božja da se oblikuje brojna obitelj, onda je to garancija sreće i djelotvornosti, pa makar zavedeni pobornici žalosnog hedonizma tvrdili suprotno. Ne zaboravite da je ponekad nemoguće da ne dođe do prepirke u braku. Ali ne svađajte se nikada pred djecom. To bi ih boljelo i njihova pristranost nesvjesno bi samo produbljivala vašu razjedinjenost. Međutim i svađa je, ako nije prečesta, izraz ljubavi i gotovo da je potrebna. Često je povod, ne uzrok, kad muž umoran i preopterećen zbog posla dođe kući ili je žena iscrpljena - zlo je ako pati od dosade -, jer se muči s djecom ili s kućanstvom, a može biti da se bori i sa svojim ponekad nestalnim temperamentom, iako ste vi žene čvršćega karaktera negoli muškarci, samo ako to hoćete. Kanite se oholosti, jer ona je najopasniji neprijatelj vašeg bračnog života: kod vaših prepirki ni jedno od vas dvoje nema pravo. Onaj koji je bolje raspoložen trebao bi pomoći da se neraspoloženje odloži za kasnije. A kasnije - u četiri oka, samo se prepirite, jer vi ćete se potom odmah pomiriti. Vi žene trebale biste se zapitati da li ste možda zapustile svoj vanjski izgled. Mislite na to: njegovana žena odvraća muškarca od tuđih vrata. Dužnost vam je da se uvijek pojavljujete ljubazno kao onda u djevojačko vrijeme. To je vaša pravedna dužnost, jer vi pripadate vašem mužu; a on ne smije također zaboravit da on pripada vama i da bi cijelog svog života u sebi trebao sačuvati onu srdačnost koja je bila prisutna dok ste bili zaručeni. Loš je znak ako uz ironičan osmijeh čitate taj odjeljak; bio bi to očevidan dokaz da se vaša naklonost pretvorila u hladnoću i ravnodušnost. Sv. Josemaria Escriva "Susret s Kristom"



Vidiš! Nema senzacija u tekstu. Nema viđenja Gospe. Nema nadnaravnog letenja preko zemlje čudesa. :lol:


U katoličkoj zemlji gdje vjerske knjige čita 1-2 % je jako poražavajuće. Zato se ne slažem da je to nevažno i da se ne treba time zamarati?
Drago mi je da ti sam priznaješ da je za vjeru bitno moljenje , krijepost, poniznost, a ne čitanje filozofa i teologa
Što se tiče moljenja ja relativno puno molim...na radio Mariji svaki dan izmolim 1 do 3 krunice ( imaš ih u 615, 15 15, 20 15, čak i za one sa nesanicom oko 2 15h)
Ti sam znaš da sam ja tebi barem 10 puta dosada rekao da čitanje filozofa i zamršenih teologa rijetko koga zanima, i da će se rijetko tko obratiti ili spasiti zbog čitanja filozofije i takve teologije...drago mi je da si ti to uvidio , i da ti je jasno da za spasenje ne trebaš biti pismoznannac, racionalist , nego molitelj i praktični katolik

Što se tiče M.Restrepa, G.de pollo...i dalje sam dubokog uvjerenje da njihovo svjedočanstvo ima veliku težinu
Ljudi su gladni osobnih svjedočanstava ljudi koji su se obratili ili od nominalnih- prigodničarskih katolika postali praktični katolici koji istinski žive svoju vjeru
Ti jednostavno to ne shvaćaš , jer si previše u racionalizmu , izgubio si osjećaj za bilo običnog neukog naroda, jednostavne pučke pobožnosti , "prizemno laičko" katoličansrtvo običnih ljudi
Ti si jednostavno na tragu onog modernog svođenja katoličke vjere , koje Gospa spominje u "Svećenicima Marijinim predragim sinovima" gdje jako često spominje da racionalizam, naturalizam, humanizam, adaptiranje, pomodernjavanje nauka KC jednostavno uništava srž katoličke vjere i u konačnici ju pretvara u herezu i protestantizam
Gubi se spoznaja o snazi i vrijednosti katoličkih sakramenata , za koje mnogi ljudi počinju vjerovati da ih je iz koristoljublja izmislila KC, a ne da ih je ustanovio sam Isus Krist
Gubi se vjera u neka nedokučiva otajstva katoličke mise, katoličke vjere općenito
Kada vjera postane puki racionalizam , kada se učini odmak od misterija, otajstava KC, onda ona više nije prava katolička vjera!
Mnogi ljudi koji se obrate , ili od mlakih postanu praktični vjernici-katolici to su uradili zbog svjedočanstava ljudi koji su bili kao i oni
Zbog toga uloga širenja katoličke vjere koju godinama rade G.de pollo ili M.restrepo je velika
Racionalizam na koji ti stalno ukazujem ( a to sam prihvatio od Gospe, nije to moje izvorno otkriće)je doveo do svega toga...ljudi ne mogu racionalno prihvatiti da je Isus i danas živ , da je i dalje s nama, da se nalazi u svakom tabernakulu KC, da se utjelovljuje kod svake pretvorbe na svetoj misi, da nam oprašta grijehe kada se ispovijedamo kod svećenika u sakramentu sv. ispovijedi , da zbija postoji vječni oganj i vječna kazna- pakao itd, itd
Ljudi u to ne vjeruju...milsim da barem 50 posto nominalnih katolika ne vjeruje da postoji pakao, nego puše priču da je to srednjovjekovna prevara KC da ljude drži u pokornosti i strahu i slične podvale
I kada takvi nalete po Božjoj milosti na istinske propagatore katol. vjere ala Restrepa ili G,de Pollo, postoji velika šansa da će ih njihovi istinsko, osobno svjedočanstvo i OBRAĆENJE dovesti i do njihovog obraćenja
Nije mi jasno kako ti ne možeš shvatiti da je nevjernicima ili mlakim vjernicima puno lakše POSLUŠATI takva svjedočanstva , nego čitati tone knjige (ili 2500 paragrafa katekizma KC)
Shvati Frane napokon u vezi svjedočanstava , više puta sam ti pokušao objasniti, tebi i svim formalistima:
Svjedočanstvo koje netko ima, koje je nadnaravno, jednostavno traži da ga taj isti odmah širi u svijet...ako Bog daje nekome svjedočanstvo i poruku šta da radi, daje mu neku misiju, onda taj ima da radi odmah na toj misiji i širenju poruka!!
Shvati da taj ne treba formalno priznanje pape/ Crkve da je to svjedočanstvo nadnaravno jer tko zna kada će do njega doći...a djelovati za spas duša treba odmah!!!,,,ako si svjestan lošeg stanja vjere u katolika , a trebao bi jer puno čitaš i dobro znaš šta se događa u svijetu, onda bi trebao više maknuti se od tog definitivnog priznanje od Crkve
Svako svjedočanstvo koje ima težinu , ima pravo na širenje, sve dok ga Crkva ne zabrani!...dok Crkva nema konačan stav, svatko ima pravo vjerovati ili ne vjerovati u to svjedočanstvo...a svjedočenje m.rasreepa , g.de pollo nije Crkva formalno proglasila neautentičnim , odnosno zabranila
Da li su proroci SZ ( jeremija, izaija itd) da li su oni čekali da njihova proroštva formalno prizna sinedrij ili su propovijedali , prorokovali odmah ?
Da li je Isus kada je propovijedao tražio ikada formalno priznanje od židovskog teološkog tijela- sinedrija ili je propovijedao čak kontra njihovih uvjerenja
Kada bi svaki čovjek koji dobije nadnaravno iskustvo i misiju od Boga čekao formalno priznanje , onda se nijedno svjedočanstvo ne bi smjelo/ moglo širiti svijetom dok to formalno priznanje, ne dođe...to obično biva nakon 20, 30 godina ili poslije smrti takvih vidioca, proroka...
Da svjedočanstvo m.restrepa ima težinu i katoličku vrijednost i da on nije nikakav SANJAR kako ga ti nazivaš, ukazuje i to da on svjedoči u mnogim našim gradovima i u Bih...on ne svjedoči na nekom svjetovnom trgu,parku, nego baš u crkvama/katedralama katoličke crkve!!
Znači, njemu je Crkva otvorila vrata svojih župa, crkvi da baš u njima svjedoči!!
Nije znači MRestrepo za Crkvu SASVIM NEBITNI ANONIMAC kako si ti rekao , nego baš suprotno...on o svome obraćenju svjedoči u službenim prostorijama KC !
Mislim, ja stvarno više neznam kako transparentnije da ti pokažem da ako netko ima nadnaravno iskustvo i od Boga / Gospe dobije zadatak, misiju da nešto svjedoč, piše, govori , onda on neće sjediti kući i čekati da to vatican / papap formalno odobri nego će hitno, i svim silama raditi da širi to svjedočanstvo, da izvrši dobivenu misiju!!...ako će čekati 20, 30, 50 godina ( odnosno svoju smrt!) onda naeavno da misiju NEĆE MOĆI IZVRŠITI!!!"
Nadam se da ti je sada napokon jasno zašto za takve stvari ljudi imaju pravo , dozvolu ići na takva svjedočanstva mada ih Crkva još nije formalno verificirala!
-Evo na kraju na tvoj uput zašto ljudi danas ne čitaju svjedočanstva svetaca, ili primjerice J.H.newmana, hildenbranda, sv. alfonsa l. itd mislim da si iz moje ranije prepiske o tome kako jajko malo čitaju mogao zaključiti
Ljudima se neda čitati, pogotovo moderni čovjek ne želi čitati stare katoličke pisce i veličine...čitamo ja ti , jobica, dujam i 2% hrvata
I Bog / Gospa sve to zna...i zato Bog širom svijeta čini nadnaravne zahvate kroz međugorje, kroz svjedočanstva o nadnaravnim ukazanjima mnogih ljudi pa tako i MR, GDP itd
Znači Bog jako dobro zna kakav je čovjek danas , da moderni čovjek ne čita katoličke , vjerske knjige i da otpada od nauka KC i katoličke vjere
I zato Bog katoličku vjeru "propagira" kroz ovakve osobne svjedoke vjere...i u međugorju na "mladifest" svake godine imaš masu osobnih svjedočanstava koji ljudi iznose u međugorju i tako popularizitaju katol. vjeru!!
Mislim, meni je glupo o ovome uopće pisati i nekome tako zorno crtati, jer to svatko može samo ako malo duma glavom doći do zaključaka da je Bog u svim epohama čovječanstva imao usmene prenositelje vjere , usmene vikaćče- proroke, usmene svjedoke i širitelje Njegove vjere!!
Tako da tvoje kategoričko tvrđenje da je MR sanjar, sasvim nebitni anonimac isl. nije baš korektno

PS: žao mi je što ništa neznaš o jobici koji ti je toliki uzor...pa što mu na pravovjerju ne pošaljem pm...vjerujem da VJEROJ.imaš i njegov mobitel. telefon, email i da bi ti do njega lako mogao doći....čisto me zanima da li je vratio vjeru , ili je otpao od KC?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2018 15:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
... ... ...

Moj Hrki! Ne vjerujem nikom ništa jer sam bolestan. Bolestan od najgorih mogućih bolesti. Znaš Hrki koja je najgora bolest ovog svijeta?! Grijeh. A znaš koja je sljedeća najgora?! Samoća. Kad toliko godina neprekidno boluješ od jedne i druge bolesti, nije ni čudo da postaneš ruševina od čovjeka. :l30: Valjanje u vlastitoj oholosti, neprekidno stajanje na istom mjestu na duhovnom putu, i više od desetljeća samoće, to čovjeka pregazi. Zato mi je svejedno za Irce i njihov referendum, zato potpuno mirno govorim da mi je sasvim svejedno koliko ima katolika u RH. Bilo 1% ili 99%. Meni svejedno.


Grijeh je istinska čovjekova bolest. Tomislav Ivančić "Povratak nade"

Kao što postoje razni oblici ludila kojim je poremećen razum, tako ima i raznih oblika onoga još goreg ludila, a to je grijeh. U duševnoj bolnici možemo vidjeti razne oblike poremećaja, a tako je i cijeli ovaj svijet golema ludnica, u kojoj su pacijenti doduše dovoljno oštroumni u stvarima ovoga svijeta, no u duhovnima su na ovaj ili onaj način ludi. John Henry Newman "Iščekivanje Krista"



Bolestan sam Hrkane moj! Nema u meni druge bolesti doli ove, i nema u meni druge nesreće doli ove;


Jr 2,19 Opačina te tvoja kažnjava, otpadništvo te tvoje osuđuje. Shvati i vidi kako je teško i gorko što ostavi Jahvu, Boga svojega, što više nema straha mog u tebi” - riječ je Gospoda Jahve nad Vojskama.

Hag 1,5-7 ...ovako sada govori Jahve nad Vojskama: Razmotrite svoje putove! Sijete mnogo, malo dovozite; jedete, a niste siti; pijete, a napojit` se ne možete; odijevate se, a nije vam toplo. Poslenik zarađuje plaću, a stavlja je u prodrt tobolac!” Ovako govori Jahve nad Vojskama: “Razmotrite svoje putove!




To ti je moja bolest. Ta bolest je dovela samoću u moj život i to samo pogoršava stvari.


Post 2,18 I reče Jahve, Bog: "Nije dobro da čovjek bude sam..."

Sir 36,25 Gdje nema ograde, pokradu imanje. Tko nema žene tužan je lutalac.




Ti se čudiš kako ti može biti svejedno ovo ili ono?! Željka Markić, hod za život, bla. Vice J. Batarelo! Bori se za ovo ili ono. Žena Tihomira Oreškovića bila u maršu protiv pobačaja itd. Jako me to dira u životu.


Frana poznajem i pratim već godinama, otkako se registrirao na TT-u, i nikad nisam skrivao da mi je drag. U mnogočemu mi je sličan, ali, dakako, nismo klonovi. I on je jedan od tzv. trajnih obraćenika.. Ne sumnjam da je i on sam svjestan da već duže vrijeme ide iz lošeg u gore, ali trenutno si ne može pomoći. Previše bitaka je izgubio, umorio se i odustao od borbe, i pomirio s činjenicom da je dezerter. Tipično je to za oholice da se prepuste rezignaciji i očaju, jer se previše uzdaju u vlastite snage. U takvom stanju duše njemu je posve nevažno što ljudi misle o njemu, dapače, uživa kad ga se naziva jebivjetrom, budaletinom, ili kako već. Sam o sebi misli još i gore, i ponaša se u skladu s time. Ne shvaća da tzv. brutalna iskrenost sama po sebi ne vrijedi ništa**. Ili shvaća, ali previše uživa u egocentričnoj autodestruktivnosti da bi prekinuo s time. Jobica (zvani Timotej) "Pravovjerje" 5.5.2013.


Kako Jobica (zvani Timotej) dobro čita ljude. Evo sažetak: "Previše bitaka je izgubio, umorio se i odustao od borbe, i pomirio s činjenicom da je dezerter. Tipično je to za oholice da se prepuste rezignaciji i očaju..." U tome je sva mudrost.


Držeći nekoga u ropstvu grijeha, đavao ne nastoji drugo doli zaslijepiti ga sve više i odmaknuti ga od bilo kakve misli koja bi ga mogla dovesti do spoznaje njegova nesretna života. Ne samo da ga odmiče od misli i nadahnuća koji ga pozivlju na obraćenje drugim protivnim mislima, nego ga spremnim i poticajnim prigodama obara u isti grijeh ili u druge još veće. Stoga, postajući sve više slijep u vlastitoj sljepoći, sve više se baca na grijeh te se na njega navikava tako da od sljepoće ide u još veću i od grijeha k još većemu, gotovo u jednom začaranom krugu protječe njegov bijedan život sve do smrti, ako Bog ne intervenira svojom milošću. Lorenzo Scupoli "Duhovni boj"


A ako rogati još uspije da nekog uz to drži u samoći, kako se u narodu kaže: puna šaka brade.



Ne znam zake, ali ti si meni dragi čovjek Hrki! Jesam ti to kad rekao?! Ako nisam, onda ti sad kažem. Ima neštu u tebi, ima u tebi nešto one djetinje neiskvarenosti. Nisi zločest čovjek. Rijetko kad ili gotovo nikad nisam vidio da si podrugljivac ili provokator. Zato si mi drag. Drag si mi još sa "Pravovjerja".


Hrvoje Hrki napisao:
PS: žao mi je što ništa neznaš o jobici koji ti je toliki uzor...pa što mu na pravovjerju ne pošaljem pm...vjerujem da VJEROJ.imaš i njegov mobitel. telefon, email i da bi ti do njega lako mogao doći....čisto me zanima da li je vratio vjeru , ili je otpao od KC?

Ne znam šta da mu kažem. Šta da ga pitam?! Šta da mu kažem u vezi sebe?! Kad je sve uvijek isto. Nikakvih promjena već više od desteljeća. Gde god da jest, neka mu Bog bude milostiv. Bio mi je jako dobar prijatelj i učitelj. Takvog prijatelja kakakv je Jobica, i takvog učitelja kakav je Jobica, čovjek može samo poželjet. Jedan od 100 000 ima sreće da naleti na takvog čovjeka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2018 16:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Fran26 napisao:
Gde god da jest, neka mu Bog bude milostiv. Bio mi je jako dobar prijatelj i učitelj. Takvog prijatelja kakakv je Jobica, i takvog učitelja kakav je Jobica, čovjek može samo poželjet. Jedan od 100 000 ima sreće da naleti na takvog čovjeka.


No ne i najbolji. Jel ovo zelis rec da sam ti ja najbolji prijatelj? :t152: :b232:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2018 16:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Mislim,Fran,da nemas bas moralno pravo prigovarati Hrkiju radi citanja losih knjiga kad vidim da si i sam sklon citanju takvih losih knjiga. Sve knjige od Josepha Ratzingera,Hansa Ursa von Baltasara,Karla Rahnera i slicnih modernih teologa mozes slobodno bacit u vatru jer su zatrovane brojnim i veoma opasnim zabludama. Cak ti nije dopusteno da ih nekome poklonis da ne bi pred Bogom bio odgovoran za duhovnu stetu koju takve proklete knjige mogu prouzrocit. Ako se mozda grijes na drva,sacuvaj ih za sljedecu zimu da imas cime potpalit vatru. I dok budes gledao kako te knjige gore u vatri razmisljaj o tome kako autori tih knjiga sada gore u vatri pakla i toliko se vise muce koliko su vise dusa zaveli i povukli za sobom u pakao. A radi se o velikom broju dusa. Ali ni jedna dusa koja se izgubi nece ostat neosvecena.

U cemu je problem s tim modernim teolozima i njihovim knjigama? Problem je u tome sto ti teolozi ili presucuju ili iskrivljuju i potpuno odbacuju neke veoma vazne istine vjere o kojima presudno ovisi covjekovo spasenje. To su prije svega istine o paklu,o Sotoni,o cistilistu,o malom broju spasenih,o padu svih ljudi u Adamu i Evi,o besmrtnosti duse,o zrtvenom karakteru Euharistije,o grijehu kao uvredi Boga,o Kristovoj zrtvi kao zadovoljstini za grijehe,o stvaranju,o Svetom pismu gdje posebno napadaju tzv. verbalnu inspiraciju prorockih knjiga,o oprostima,o cistoci,o nuznosti askeze za dobar duhovni zivot,o iskljucivoj ispravnosti katolicke vjere... Mozemo ukratko reci da su to u biti sve one vjerske i moralne zablude izrazene u prvom,neispravljenom izdanju Novog katekizma( tzv.Holandski katekizam) koji je podigao toliko prasine u Katolickoj crkvi. Popis tih zabluda moze se naci na kraju tog katekizma,a izradila ga je posebna kardinalska komisija. Usput budi receno da je taj Holandski katekizam dobio sluzbeno odobrenje Nizozemske biskupske konferencije.

Neki sam dan bio u Verbumu i ugledam knjigu Eshatologija od J.Ratzingera. Ne daj Boze da bih dao novac ga takvu knjigu,ali odlucim je malo prolistati. Zelio sam se uvjeriti da li i u toj knjizi dovodi u pitanje dogmu o besmrtnosti duse. Jer mozda sam ja citajuci njegovu knjigu Uvod u krscanstvo nesto pogresno shvatio. A kad ono ista prica. Ne moze covjek vjerovati da to pise jedan katolicki teolog koji ce toliko godina biti prefekt bas one kongregacije koja je zaduzena za obranu katolicke vjere i koji ce poslije biti uzdignut na katedru sv.Petra. Cini se da on jednostavno nije mogao zamislit u covjeku neku duhovnu supstanciju koja se u trenutku smrti odvaja od tijela i koja moze samostalno zivjeti izvan tijela. Volio bih da sam nesto pogresno shvatio ali mislim da nisam. Holandski katekizam uopce ne spominje besmrtnost duse.
I da odgovorim sada na jedno pitanje koje je Fran prije postavio u vezi posvetne milosti:Istina je da je posvetna ili habitualna milost dosla tek nakon Kristove zrtve i da prije Krista nitko osim Bl.Djevice Marije i sv.Ivana Krstitelja nije posjedovao dar posvetne milosti. Obrezanje je bilo samo slika krstenja i nije davalo covjeku milost posvetnu. Adam i Eva su izgubili taj neizrecivi dar Bozje ljubavi kako za sebe tako za sve ljude. Oduzimanje tog dara bila je pravedna kazna Boga Oca za pretesku uvredu koju su mu nanijeli svi ljudi predstavljeni u Adamu i Evi. I sve dog Bog Otac nije oprostio tu pretesku uvredu po muci svog Sina nije ljudima mogao vratit dar posvetne milosti. Zato sv.Ivan ispravno kaze: Zakon je dan po Mojsiju,a milost i istina nasta po Isusu Kristu. Ne radi se o tome da Bog i prije Krista nije bio ljudima veoma milostiv,ali je tek nakon Kristove zrtve ljudima vratio dar posvetne milosti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2018 07:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Bonifacije napisao:
...razmisljaj o tome kako autori tih knjiga sada gore u vatri pakla

Previše olako osuđuješ ljude i trpaš ih u pakao. S kojim pravom to činiš? Imaj na umu Kristove riječi:
Ne sudite da ne budete suđeni! Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se (Mt 7, 1-2)

Bonifacije napisao:
...Neki sam dan bio u Verbumu i ugledam knjigu Eshatologija od J.Ratzingera. ...i u toj knjizi dovodi u pitanje dogmu o besmrtnosti duse.

Teško mi je povjerovati da bi Razinger napisao ovako nešto. Jesi li ti siguran da si to dobro shvatio?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2018 08:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Fran26 napisao:
...neprekidno stajanje na istom mjestu na duhovnom putu

To je "bolest" od koje mnogi patimo, samo što većina nije svjesna.
Sveci su govorili kako je lijek za to dobar duhovnik, samo takvoga je teško naći.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2018 08:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
... ... ...

Moj Hrki! Ne vjerujem nikom ništa jer sam bolestan. Bolestan od najgorih mogućih bolesti. Znaš Hrki koja je najgora bolest ovog svijeta?! Grijeh. A znaš koja je sljedeća najgora?! Samoća. Kad toliko godina neprekidno boluješ od jedne i druge bolesti, nije ni čudo da postaneš ruševina od čovjeka. :l30: Valjanje u vlastitoj oholosti, neprekidno stajanje na istom mjestu na duhovnom putu, i više od desetljeća samoće, to čovjeka pregazi. Zato mi je svejedno za Irce i njihov referendum, zato potpuno mirno govorim da mi je sasvim svejedno koliko ima katolika u RH. Bilo 1% ili 99%. Meni svejedno.


Grijeh je istinska čovjekova bolest. Tomislav Ivančić "Povratak nade"

Kao što postoje razni oblici ludila kojim je poremećen razum, tako ima i raznih oblika onoga još goreg ludila, a to je grijeh. U duševnoj bolnici možemo vidjeti razne oblike poremećaja, a tako je i cijeli ovaj svijet golema ludnica, u kojoj su pacijenti doduše dovoljno oštroumni u stvarima ovoga svijeta, no u duhovnima su na ovaj ili onaj način ludi. John Henry Newman "Iščekivanje Krista"



Bolestan sam Hrkane moj! Nema u meni druge bolesti doli ove, i nema u meni druge nesreće doli ove;


Jr 2,19 Opačina te tvoja kažnjava, otpadništvo te tvoje osuđuje. Shvati i vidi kako je teško i gorko što ostavi Jahvu, Boga svojega, što više nema straha mog u tebi” - riječ je Gospoda Jahve nad Vojskama.

Hag 1,5-7 ...ovako sada govori Jahve nad Vojskama: Razmotrite svoje putove! Sijete mnogo, malo dovozite; jedete, a niste siti; pijete, a napojit` se ne možete; odijevate se, a nije vam toplo. Poslenik zarađuje plaću, a stavlja je u prodrt tobolac!” Ovako govori Jahve nad Vojskama: “Razmotrite svoje putove!




To ti je moja bolest. Ta bolest je dovela samoću u moj život i to samo pogoršava stvari.


Post 2,18 I reče Jahve, Bog: "Nije dobro da čovjek bude sam..."

Sir 36,25 Gdje nema ograde, pokradu imanje. Tko nema žene tužan je lutalac.




Ti se čudiš kako ti može biti svejedno ovo ili ono?! Željka Markić, hod za život, bla. Vice J. Batarelo! Bori se za ovo ili ono. Žena Tihomira Oreškovića bila u maršu protiv pobačaja itd. Jako me to dira u životu.


Frana poznajem i pratim već godinama, otkako se registrirao na TT-u, i nikad nisam skrivao da mi je drag. U mnogočemu mi je sličan, ali, dakako, nismo klonovi. I on je jedan od tzv. trajnih obraćenika.. Ne sumnjam da je i on sam svjestan da već duže vrijeme ide iz lošeg u gore, ali trenutno si ne može pomoći. Previše bitaka je izgubio, umorio se i odustao od borbe, i pomirio s činjenicom da je dezerter. Tipično je to za oholice da se prepuste rezignaciji i očaju, jer se previše uzdaju u vlastite snage. U takvom stanju duše njemu je posve nevažno što ljudi misle o njemu, dapače, uživa kad ga se naziva jebivjetrom, budaletinom, ili kako već. Sam o sebi misli još i gore, i ponaša se u skladu s time. Ne shvaća da tzv. brutalna iskrenost sama po sebi ne vrijedi ništa**. Ili shvaća, ali previše uživa u egocentričnoj autodestruktivnosti da bi prekinuo s time. Jobica (zvani Timotej) "Pravovjerje" 5.5.2013.


Kako Jobica (zvani Timotej) dobro čita ljude. Evo sažetak: "Previše bitaka je izgubio, umorio se i odustao od borbe, i pomirio s činjenicom da je dezerter. Tipično je to za oholice da se prepuste rezignaciji i očaju..." U tome je sva mudrost.


Držeći nekoga u ropstvu grijeha, đavao ne nastoji drugo doli zaslijepiti ga sve više i odmaknuti ga od bilo kakve misli koja bi ga mogla dovesti do spoznaje njegova nesretna života. Ne samo da ga odmiče od misli i nadahnuća koji ga pozivlju na obraćenje drugim protivnim mislima, nego ga spremnim i poticajnim prigodama obara u isti grijeh ili u druge još veće. Stoga, postajući sve više slijep u vlastitoj sljepoći, sve više se baca na grijeh te se na njega navikava tako da od sljepoće ide u još veću i od grijeha k još većemu, gotovo u jednom začaranom krugu protječe njegov bijedan život sve do smrti, ako Bog ne intervenira svojom milošću. Lorenzo Scupoli "Duhovni boj"


A ako rogati još uspije da nekog uz to drži u samoći, kako se u narodu kaže: puna šaka brade.



Ne znam zake, ali ti si meni dragi čovjek Hrki! Jesam ti to kad rekao?! Ako nisam, onda ti sad kažem. Ima neštu u tebi, ima u tebi nešto one djetinje neiskvarenosti. Nisi zločest čovjek. Rijetko kad ili gotovo nikad nisam vidio da si podrugljivac ili provokator. Zato si mi drag. Drag si mi još sa "Pravovjerja".


Hrvoje Hrki napisao:
PS: žao mi je što ništa neznaš o jobici koji ti je toliki uzor...pa što mu na pravovjerju ne pošaljem pm...vjerujem da VJEROJ.imaš i njegov mobitel. telefon, email i da bi ti do njega lako mogao doći....čisto me zanima da li je vratio vjeru , ili je otpao od KC?

Ne znam šta da mu kažem. Šta da ga pitam?! Šta da mu kažem u vezi sebe?! Kad je sve uvijek isto. Nikakvih promjena već više od desteljeća. Gde god da jest, neka mu Bog bude milostiv. Bio mi je jako dobar prijatelj i učitelj. Takvog prijatelja kakakv je Jobica, i takvog učitelja kakav je Jobica, čovjek može samo poželjet. Jedan od 100 000 ima sreće da naleti na takvog čovjeka.


Prijatelju stari Frane,

drago mi je da ti svojim pisanjem i stavljanjem citata iz Svetog pisma, NZ , dobrih članaka od vrsnih teologa , ispravljaš naše stranputice i priječiš nam da ne zalutamo u hereze i krivovjerja!
Ti si prirodni nasljednik Timoteja/ jobice i možda si ga čak premašio u nekim stvarima
Samo ti nama piši i davaj nam one bitne citate iz KKC koji nas drže da ne odemo na stranputicu, da ne napustimo ispravan nauk KC!

Ti si upao kao i jobica u dugu mračnu noć, veliku suhoću vjere ...moraš se izvući nekako iz toga
Najviše te od svijeta udaljuje jer igraš jako puno kompjut. igre, vjer. najviše pucačina igre...tu gubiš sve svoje slobodno vrijeme...obaraš rekorde na raznim igricama, i to te lažno ispunjava...misliš, napravio si nešto dobro, u...novi rekord!
Mislim i da previše piješ one šveps biter lemone ( možda i nešto jače!?) , a on je pun kinina koji nije dobar za koordinaciju i vožnju, on je pun i sode, CO2 ...to nije dobro za probavni sustav ( želudac, dvanaestnik, jednjak...spržit će ti tolika soda-co2 sve dolje...o onda se na to nakalemi sto drugig boljki!!Onda na to ide masna, brza , pečena hrana, i negativni krug prehrane se još jače zatvara!

Htio bih ti naravno pomoći...pretpostavljam , da znaš iz mojeg ranijeg pisanja šta ti je po meni najbolja pomoć :grlim te:
Ali evo, zss , napisati ću...naravno međugorje, šta da ti drugo kažem prijatelju :b112:
Otiđi ove godine na mladifest u međugorje, mislim da je od 1 do 6.kolovoza
evo otvorio sam jednu stranicu...mislim da je to jako povoljno,ali istraži sve živo na netu možda ima bolje nešto?

http://www.mladifest.com/medjugorje/mladifest.htm
http://simun-emanuel.hr/tours/httpsimun ... l-hrp7727/

Tamo ćeš susresti na tisuće ljudi, čuti ćeš svjedočanstva mnogih obraćenika, ljudi koji su kroz međugorske poruke osnažili svoju vjeru, vratili se iz mrtve, samo nominalne vjere u pravu življenu vjeru...čuti ćeš mnoga svjedočanstva iz prve ruke...moguće da te probudi iz latergije, da te toliko promjeni da ćeš početi novi, bolji i ispunjeniji život!!
Šta da ti kažem još?...nema jačeg lijeka od Majke Božje koja je dolje prisutna godinama!!...mnogu su dolje našli vjeru...na toj vrućini, na tom oštrom kamenu, u tim surovim uvjetima... gdje si samo ti
, tvoj Bog i Gospa...ne ide dolje nitko jer se može dobro okupati u moru, dolje se kupaš u znoju svome...penješ se po gadnom usponu, po križnom putu , po oštrom i skliskom kamenju...i ništa ti nije tada teško, jer ti se duša pročišćava u toj trpnji na putu gore!
neću ti više o tome jer te mogu samo odvratiti ako pretjeram...kao predigru međugorja , možda bi mogao otići u jednu od 18 župa u RH gdje će svjedočiti marino restrepo!Imaš na kraju članka popis gradova gdje će gostovati u 6. i 7. mjesecu

http://www.dnevno.hr/vjera/svjedocanstv ... a-1171664/

On će ti možda isto otvoriti dušu ( ili barem donekle otvoriti ), ili će ti dati dodatni poticaj da odeš u međugorje!
Otiđi na njegovo svjedočanstvo, ništa te ne košta! ( propusti ti ćeš SAMO jedan dan neigranja raznih kompjuterskih igrica!...to je nikakav gubitak, a može biti veliki dobitak!!
Šta da ti drugo kažem , stari prijatelju, nego otiđi tamo gdje se svjedoči ŽIVA vjera, gdje se vjera zbilja živi izvan knjiga i paragrafa
Bog će dati potrebnu milost za vraćanje u življenje praktične vjere, onim ljudima kojima ona najviše treba...baš onako kako kaže sveti pavao

Da li su grijesi osuđeni dovijeka biti mrtve mrlje u nama, neplodno tkivo duše, strašilo za naše sjećanje? Nije li spoznaja, priznavanje i kajanje za grijehe izvor naše poniznosti; a poniznost ono u nama po čem nas Bog pohađa svojom milošću? Može li, dakle, Bog uopće prebivati u nama osim po našoj svjesnosti vlastite životne realnosti da bez njega ništa ne možemo učiniti; da je grijeh oholosti naša sudbina, a njegovo oproštenje naš jedini spas? Koliko više te svijesti, toliko više Božje nazočnosti u nama. Jer gdje obilova grijeh tu obilova i milost kaže Pavao. Bogu dati grijesi su tvorivo milosnog života u nama. Oni su naš “otpad” od kojeg Bog “recikliražom” stvara jedinstvenu vrijednost, neproizvedivu drugačijim načinom. Svaki naš grijeh teži biti transformiran u “O blaženog li grijeha koji zavrijedi takva Spasitelja”. Naša slabost je naša potencijalna jakost, naš grijeh naša moguća svetost. Ako mi se hvaliti, hvalit …u se sa svojim slabostima. Jer kad sam slab onda sam jak, kaže
također Pavao.

Ti si frane veliki forumski teolog , kao jobica...i nemoj se predavati, ima u tebi još snage da u življenju vjere kreneš nekim drugim putem!
Po meni, prvi korak ka boljemu je Frane da smanjiš barem malo ovaj svoj virtualni život, da ostaviš ili barem malo po malo smanjueš svoje visenje na kompjuterskim igrama , koje ti uzimaju duševni mir i vrijeme!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2018 09:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Zar i Fran igra igrice? Lol. Kako cu ga izazvat na dvoboj igara :lol:

Inace, ja ovdje baš vidim odnos milosti i slobodne volje. Hrki bi, jelte, predstavljao milost, a Fran slobodnu volju. Hrki ga je ubiti uvijek čekao da ga obrati, ali Fran se sad malo otvorio Hrkiju, no treba mu rec svoje "da" tako da Hrki djeluje.

EDIT; UInace sam primjetio dosta Katolika igra igrice :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2018 12:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Zar i Fran igra igrice? Lol. Kako cu ga izazvat na dvoboj igara :lol:

Inace, ja ovdje baš vidim odnos milosti i slobodne volje. Hrki bi, jelte, predstavljao milost, a Fran slobodnu volju. Hrki ga je ubiti uvijek čekao da ga obrati, ali Fran se sad malo otvorio Hrkiju, no treba mu rec svoje "da" tako da Hrki djeluje.

EDIT; UInace sam primjetio dosta Katolika igra igrice :roll:


Kolko se sjećam igra, i to ruši rekorede...ali nisam 100% siguran, nego 99%
I jobica je bio informatičar i veliki igrač igrica , ako se dobro sjećam?
Pa vi forumski teolozi ste dobro navezani na igre , koliko mogu vidjeti? :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2018 16:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Kolko se sjećam igra, i to ruši rekorede...ali nisam 100% siguran, nego 99%
I jobica je bio informatičar i veliki igrač igrica , ako se dobro sjećam?
Pa vi forumski teolozi ste dobro navezani na igre , koliko mogu vidjeti? :lol:


Teško...teško da Fran26 ruši rekorde! LOL. Moguce je da igra. Nisam nikad vidio da je to spomenuo. Sta se tice Jobice, ja ga ne znam, vec sam citao neke njegove upise pa sam ga zato spominjao par puta, a uostalom Fran ga spominje konstantno (usp. apsolutna konstanta).
A nisam ja forumski teolog. Niti me zanima takvo štivo (rahner, von balth itd.). Volim citat Ratzingera npr., duhovne knjige ili neke filozofsko znanstvene. Ali ne te(duhovne) koje odišu senzacijom, a pogotovo ne "videnja" i nepriznate objave.. Filozifija kao filozofija me ne zanima. Interesantna mi je jel, znanstvena filozofija u domeni religije. Dakle ako ikad i uzmem neku laičku knjigu u ruke, onda su to vecinom knjige koje sadrze teorije na relaciji znanost-vjera-religija.
A da, ima bit da nas je dosta u tim igricama. Koliko je ko navezan - to ne znam. No, smatram da je bolje i kvalitetnije odigrat igricu neg čitat ljubavni roman. Bollje, ak to ne izgleda ovako;



A to, vjeruj mi Hrki, jako često izgleda upravo tako :mrgreen: Zamisli, 30 miljuna ljudi dnevno igra ovu igru, oliti ga 80 miljuna mjesecno. To je postao sport, esport.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr