www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 10:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 15 svi 2018 08:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Pa ,iskreno očekivao sam ovakav odgovor
Sam sam na kraju posta rekao, nemojte reći oslobođeni smo IG,ali nismo posljedica toga grijeha ---i pitao dalje,šta efektivno, u biti znači oslobođena nam je duša od istočnog grijeha,akoi dalje nije oslobođena od posljedica istočnoga grijeha

Mene zanima u biti ovo...krštenjem , se naša narav bitno ne mijenja...mi smo i dalje grešne osobe, sa velikim sklonostima ,nagnućima naše naravi na grijeh! to ste rekli i vi i cijenjeni Bonifacije..ili tako nešto
Bonifacije tu malo garaduira...spominje pojmove djelomično...potpuno isl...on govori da nekih promjena na bolje ima

Ali mene zanima , neznam u biti hoću li uhvatiti i izraziti točno misao...ali recimo to ovako:
koja je razlika u grešnosti, u naravi osobe/duše krštenoga katolika i u naravi jednog nekrštenoga muslimana, hindusa, ateista?
Ima li u grešnosti i u grijehu sklonoj naravi ikakve razlike između nas, krštenih katolika i njih? ...u čemu je točno razlika
nemojmo samo pričati o pojmovima u stilu mi smo ucijepljeni u Krista , mi smo dio Kristovog tijela oni nisu isl.,,,mene zanima baš kvalitativno, u efektivnom smislu koja je razlika izmeđiu nas i njih?

Ajde Hrkane! Nemoj sad odustati. Probao si na forumu. Dobro. Nejde. Nitko ne zna. Henoka nema da ti pomogne. Probaj jednom za promjenu na nekom drugom mjestu. Sigurno je netko pisao o tome. Netko?! Mnogi su pisali baš o tome. Možda Karl Rahner, Fulton J. Sheen, John Henry Newman?! Da probaš zavirit u Katekizam?! Ako nema u ovom novom katekizmu, možda ima detalje u nekom od starijih?! Denzinger ?! Ako ništa od toga ne upali - uvijek ti ostaje Toma Akvinski. :)


Ne pitah za henoka , jer mi kako ti kažeš treba njegova pomoć..ha,ha...dobar si...ja sam po tebi neko nedoraslo derište :b101:
Njega sam se kao izuzetno zanimljivog forumaša sjetio jer sam pišući o milost vs sl.volja , sjetio se baš njega ...on je o tome dosta pisao...htio bih vidjeti gdje piše i koje su mu sada glavne "preokupacije u teologiji"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 svi 2018 10:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije cisto da ne propustis poantu;

Bonifacije napisao:
opet te upozoravam da se s Dujmom ne upustas u nikakve rasprave jer ce ti taj covjek oduzeti ne samo vrijeme,nego i dusevni mir.

:D

Slab je tebi Bonifacije dusevni mir kojeg ti istina moze oduzet. Ruku na srce, ja bih se zapitao kakav to duhovni zivot vodim kad mi ga recimo jedno citiranje Katolickog Katekizma moze oduzet. Ili, kakav je to dusevni mir kojeg mi moze oduzet citiranje sv. Ivana Pavla II. No, dobro. Nismo svi istih intelektualnih sposobnosti, niti svi imamo iste probleme. Ne mozemo svi sve primjetiti, i ne mozemo se oslobodit tereta nase proslosti. No, ono sto sam ja primjetio je u najmanju ruku zanimljivo, a realno tvoj vrlo ozbiljan problem. To je tvoja percepcija Boga. Nesto sam jucer bas i pisao o tome na temi ''Psihologija''. Gle ovo;

Sigurno je da preko 99% odraslih ljudi odlazi u pakao,a manje od 1% se spasava.

...radi kojeg su i mnoge dobre i pobozne zene zavrsile u paklu.

Radije moli Boga da ti prosvijetli pamet. Reci mi jos nesretnice da li je autor Knjige postanka bio retardirani majmun kad tvrdi da se od svih ljudi koji su zivjeli u doba Potopa spasilo samo njih osmero

I ono sto te muci sada u ovom zivotu pravi je uzitak spram muka koje te cekaju u paklu ako nasjednes na Dujmove hereze. Sotoni je jako stalo da ljudi vjeruju u te odvratne hereze jer po njima ispunjava pakao. A ako hoces da ti vise pomognemo, morala bi preciznije reci sto te muci.

Sto da vise hvalim post kad je sam Bog rekao: Ovaj se rod izgoni samo postom i molitvom.

Jer prokleti u paklu nece kroz cijelu vjecnost dobiti niti jednu mrvicu kruha i niti jednu kap vode da si rashlade uzareni jezik. Mozemo dakle birat: ili post ili pakao.

Ali da bi se Bog mogao posluziti tobom za spasavanje dusa potrebno je se iskreno i potpuno obratis i da zivis u strogoj askezi.

Mnogo je bolje citav zivot provesti u najstrozoj pokori

Netko je dobro rekao: Nikad nemoj zaspati s takvim grijehom na dusi s kojim bi se mogao probudit u paklenoj vatri.


I za kraj;

Svi mi moramo voljeti,postivati i slusati svoje roditelje

Ova zadnja recenica je sasvim u redu, da je sasvim nepovezano ne pise odrasli covjek. Jer kad ljudi davaju primjere u prici, krecu od sopstvenog, subjektivnog iskustva. Ti si dao primjer svojih roditelja i poslusnosti. Vidis, sama tvoja percepcija Boga govori o tebi vise nego da si u ovih 69 postova pisao samo o sebi. Kao sto vidimo tvoj Bog je strogi Bog, odnos kazna - grijeh je prozeto svakim tvojim razmisljanjem o Bogu. To ti, prijatelju moj, izgleda daleko od istine, daleko od toga Boga kojeg sveci opisuju. No, zasto ti imas takvu percepciju Boga? Psihologija kaze;

U takvims slucajevima doista vrijedi ono sto je L. Feuerbach ustvrdio; da je Bog ili, bolje, bog samo plod ljudskih projekcija. Doista, ranjena dusa stvara is boga na vlastitu sliku; ili boga koje ce se s njom u svemu slagati, koji ce udovoljiti njezinim potreba,a, ili boga s kojim ce trajno biti u ratu. No to ce biti vise psiholoska negoli duhovna bitka.Tako osoba nastoji ili pobjeci ili naprotiv, velikim naporom ''udovoljiti'' onome sto dozivljava kao Boga te ostvariti njegova ocekivanja. Sve dok poslije nekog vremena mozda ne uvidi kako Gospodin Bog ni u snu nije namjeravao postaviti zahtjeve koje si je osobba nametnula kao jaram.


I to je jako zanimljivo. I zato, kad ti prikazujes Boga kao nekog policajca to mi vise govori o tvom odnosu sa zemaljskim ocom, nego da sam ti citao dnevnik.
To se radi inace i s malom djecom. Njihova percepcija Boga govori dosta o njihovom zivotu i odnosu otac-sin, otac-kcer. Cisto da ti dam predodzbu;

Jedan je moj poznanik svecenik upitao djecu na pripravi za prvu svetu pricest; ''Sto Bog radi na nebu?''. Svi odgovorio koje je dobio bili su otprilike; ''Nagraduje dobre ljude i kaznjava zle'', ''Gleda nas da vidi jedmo li dobri'', ''Zapisuje nase grijehe''...itd...''Pa jasno je sto radi; radosno nas isckeuje'', odgovorio je svecenik.

I to je Bog kojeg navijesta Evandelje. Uglavnom, evo malo o tvom stanju;

Karikatura Boga ''policajca'' uglavnom nastaje u obitelji u kojoj vlada autoritaran odgoj, pretjerana kontrola i ispravljanje. Kod djece uglavnom se komentira samo ono lose, a dobro ponasanje uzima se zdravo za gotovo. Roditeljska ljubav je uvjetovana; ako si poslusan, ako si uredan i imas dobre ocjene u skoli, tada je sve u redu; ako ne, nemoj nam se obracati!...Boga ''policajca'' ne moze se ljubiti, moze ga se samo bojati. No u strahu ne raste nijedan odnos pun ljubavi; naprotiv, strah vodi covjeka do toga da u odnosu s Bogom vodi ''nojevsku politiku'', da bjezi od njega i skriva se pred njim, bas kao sto je to cinio i Adam medu stablima u vrtu.
Sveta Terezija iz Lisueuxa svjedoci o posve drukcijem Bogu; ''Cini mi se da, kada bi sva stvorenja imala iste milosti koje ja imam, da se nitko ne bi bojao dobroga Boga, nego bi ga ljubili do ludila, i da nijedna dusa, ne zbog straha nego samo iz ljubavi ne bi nikad pristala ucinit nesto da ga uvrijedi''.


Dok ''lutkar'' zeli drzati ljude pod kontrolom, a Bog ''policajac'' se usredotocuje samo na prekrasje i grijehe, ''Boga rezultata'' zanimaju samo iskljucivo nasi mjerljivi rezultati, posao koji smo obavili. Pritom nije vazno je li rijec o ''rezultatima'' na duhovnom podrucju ili cisto radnickom - ideal je krscanin koji daje optimalan rezultat u svemu sto cini.
Problem je sto taj ciljani ''optimalni rezultat'' pocne teziti beskonacnomu, tj. postaje fatamorgana koja se neprestano udaljuje; ''Bog rezultata'' nikad nije zadovoljan covjekom, pa tako ni covjek ne moze bit zadovoljan samim sobom. Mogao je uvijek uciniti vise i bolje, mogao se barem vise potruditi ili imati bolje nakane...
Frielingsdorf nam donosi poprilicno dramaticne izjave koje je prikupio tijekom visegodisnje prakse;
''Iz napisanih zivotopisa proizlazi da su ti ''Bogovi rezultata'' monstruozna bica cija je zudnja za rezultatima nezasitna..."


Naravno, ni ovog posljednjeg ''Boga'' se ne moze ljubit. Eto, vidis kako sam to lijepo opisao. Necu ti ovde pisat o tvom odnosu sa zemaljskim ocem, jer je to poprilicno osjetljiva tema i s tim se nije za igrat. Vidim da si i ovako labilan, pa necemo dalje ulazit u povrsne psihoanalize. Ali eto, bar znas odakle neki tvoji problemi proizlaze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 svi 2018 21:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
..ostaje mi aurelijus augustinus...on je marka...špicen a klasa

Zanimljiva interpretacija Augustina. Još nikad nisam vidio da je netko tako opisao Sv. Augustina. :)

Hrvoje Hrki napisao:
Ne pitah za henoka , jer mi kako ti kažeš treba njegova pomoć..ha,ha...dobar si...ja sam po tebi neko nedoraslo derište :b101:
Njega sam se kao izuzetno zanimljivog forumaša sjetio jer sam pišući o milost vs sl.volja , sjetio se baš njega ...on je o tome dosta pisao...htio bih vidjeti gdje piše i koje su mu sada glavne "preokupacije u teologiji"

Ne bi znao gde piše Henok. Jel se sjećaš Hrkane onog tipa sa "Pravovjerja" koji je pisao pod nickom "Anđuka" (zvani Balija)?! :lol: Tip je na današnji dan odslužio pet godina "ignoriraj liste". To je najduža odslužena kazna u povijesti liste. Nemerem vjerovati.

Balija (Anđuka): ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2018.

Svaka čast Anđuka. Nemam šta drugo da kažem - svaka čast. Iz početka se nisi baš dobro nosio sa kaznom, kasnije si ju ipak prihvatio - i izdržao! Sve se može, samo treba volje. Ono kaj mi još sad ni jasno jest: zašto je tip pisao kao žensko?! :l30: Ne kužim koja mu je to fora?! Sto ljudi, sto čudi! :l30: :lol:

E moj Balija (Anđuka)! Tko zna gde si sada?! :l30: Gde jesi da jesi, primi na znanje da ti je kazna istekla. :grlim te:


Ažuriranje "ignoriraj liste"....

Dujam: ignoriraj lista od 2.5.2018. do 2.6.2018.
Bonifacije: ignoriraj lista od 8.5.2018. do 8.8.2018.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.



Ažuriranje završeno. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2018 06:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
..ostaje mi aurelijus augustinus...on je marka...špicen a klasa

Zanimljiva interpretacija Augustina. Još nikad nisam vidio da je netko tako opisao Sv. Augustina. :)

Hrvoje Hrki napisao:
Ne pitah za henoka , jer mi kako ti kažeš treba njegova pomoć..ha,ha...dobar si...ja sam po tebi neko nedoraslo derište :b101:
Njega sam se kao izuzetno zanimljivog forumaša sjetio jer sam pišući o milost vs sl.volja , sjetio se baš njega ...on je o tome dosta pisao...htio bih vidjeti gdje piše i koje su mu sada glavne "preokupacije u teologiji"

Ne bi znao gde piše Henok. Jel se sjećaš Hrkane onog tipa sa "Pravovjerja" koji je pisao pod nickom "Anđuka" (zvani Balija)?! :lol: Tip je na današnji dan odslužio pet godina "ignoriraj liste". To je najduža odslužena kazna u povijesti liste. Nemerem vjerovati.

Balija (Anđuka): ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2018.

Svaka čast Anđuka. Nemam šta drugo da kažem - svaka čast. Iz početka se nisi baš dobro nosio sa kaznom, kasnije si ju ipak prihvatio - i izdržao! Sve se može, samo treba volje. Ono kaj mi još sad ni jasno jest: zašto je tip pisao kao žensko?! :l30: Ne kužim koja mu je to fora?! Sto ljudi, sto čudi! :l30: :lol:

E moj Balija (Anđuka)! Tko zna gde si sada?! :l30: Gde jesi da jesi, primi na znanje da ti je kazna istekla. :grlim te:


Ažuriranje "ignoriraj liste"....

Dujam: ignoriraj lista od 2.5.2018. do 2.6.2018.
Bonifacije: ignoriraj lista od 8.5.2018. do 8.8.2018.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.



Ažuriranje završeno. :)


A ti si se prika stvarno dobro ufurao u te IL :b101:
Vidim da te čak i dujam nešto naiidio...šta je to bilo da i on ima 1 mjesec IL?
HA, HA...FILOMENA sa pravovjerje.org ako se dobro sjećam, ima čak 10 godina!!
PC čak 50!...je li prancing commy bio onaj zanimljivi lik sa pravovjerja što je meseića imao na avataru!

Odakle je ono bio trasvestit anđuka...jeli dalm. zagora , istiočna herceg, ili crna gora?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2018 08:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ožu 2018 14:27
Postovi: 23
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ne želim zachatavati temu ali molim kratki odgovor gdje mogu odgovoriti na one insinuacije u vezi Belive= Judita?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2018 08:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nista ti ne moras odgovarat. Stvar je vec rijesena. Svi znamo da ti nisi Belive kako su neki pogresno pretpostavili. I ona je sama to potvrdila. Nego pazi da i tebe netko ne pokusa odvuci u krevet jer ljudi na ovom forumu nisu sveci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2018 12:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ožu 2018 14:27
Postovi: 23
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Bonifacije, hvala na brizi...
(Još samo jedna rečenica o ovoj temi: nisam se, valjda, u životu tako slatko nasmijala i dobro je što nisam jučer odmah bila tu da prekinem tu komediju apsurda jer tada ne bih doživjela toliko čuđenja i smijeha i isto vrijeme.)

Nego, nešto sam te drugo htjela pitati: po čemu zaključuješ da je D. Stojić pokvareni svećenik, on je meni sjajan lik. Ili da uskočim u tvoju temu: miljenik Božje milosti...malo sam to nespretno rekla, al kužiš? (htjedoh se na brzinu nadovezati na temu foruma da me opet ne od-chataju :)
Možda se i varam, ali zato te i pitam.
Možda si o njemu nešto zaključio na brzinu. Evo tako sam ja o tebi onih prvih nekoliko stranica mislila da si ti
Savanarolla ovog foruma a sad vidim da ti sasvim pristaje ime Bonifacije iako se u mnogim stavovima ne slažemo, po nepokolebljivosti u vjeri i dobronamjernosti si ti meni :b112:
(gle, sad će reći dežurni zlobnici komedije apsurda da i tebe snubim :a1490: :a1490: :a1490: )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2018 12:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Judita napisao:
Ne želim zachatavati temu ali molim kratki odgovor gdje mogu odgovoriti na one insinuacije u vezi Belive= Judita?


I onda si sasvim logicno zachatala temu koja nije prebacena u zachatane teme? A ona sto je zachatana i tamo prebacena i originalna tema u kojoj je Hrki mislio da si ti Daniela - si ignorirala. Jedan + za razum :)


Judita napisao:
Možda si o njemu nešto zaključio na brzinu.



Joj Fran sto si me stavio na ignore listu!? Ili bar prokomentiraj ovo :lol:


Judita napisao:
Evo tako sam ja o tebi onih prvih nekoliko stranica mislila da si ti
Savanarolla ovog foruma a sad vidim da ti sasvim pristaje ime Bonifacije iako se u mnogim stavovima ne slažemo, po nepokolebljivosti u vjeri i dobronamjernosti si ti meni


Joj, kosa mi se dize od ovog humanistickog samopostovanja i relativziranja svega i svacega; svi sve rade u dobroj namjeri, nikad nema krivnje, bas nikad, ili svak je svakom kriv. Najbitnije je pazit na osjecaje drugog, ma kakva istina. Dok mi ne povrijedis osjecaje, dobri smo si, kaj ne? NE! Fizicki mi se riga od takvih misli. I nije Savanarolla nego Savonarola. Ali, blize je on salvandusu ovog foruma;


Mogu samo opet reci da je za mene najveca ludost ako netko ne zeli prihvatit objave M.Valtorte. Za mene je to uistinu neshvatljiva ludost. To je takva ludost kao kad bolesnik koji umire od neke bolesti ne bi htio prihvatit lijek koji mu moze spasit zivot ili kad siromah ne bi htio uzet milijardu kuna koje mu neki bogatas nudi iz cistog milosrdja. Ali odbaciti objave M.Valtorte jos je veca ludost jer nam one mogu spasit ne samo tijelo nego i dusu i vrijede vise od sveg blaga ovog svijeta. salvandus


Al, nisam znao, iskreno i zaboravio sam sto je Hrki jednom napisao;

ja , zbog toga tebe neću prozivati da si nekulturna isl, a još manje sugerirati da si blizu salvandusa koji je baniran!???

Cekaj ovaj tip je vec bio baniran? LOOOL :b101: Tako da, Bonifacije, Fran te pitao;

De mi reci Bonficije, imaš li ti brata blizanca?! Slika

Onda Bonifacije, jel imas brata blizanca? Slika


P.S.
Komedija apsurda zbog ovog pitanja;

Meni se čini da je judita samo klon od jedne naše forumašice koja je dosta pisala u zadnje vrijeme...a ,tebi?

Da, poprilicno urnebesno. Bas komedija. Snimi film na racun ovog pitanja, ili bar knjigu napisi. Ako se ne bude prodavala to je zbog toga sto ljudi ne razumiju tvoje uzvisene misli, nemoguce da si nesto pobrkala. Samo vjeruj sebi! :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2018 19:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
A ti si se prika stvarno dobro ufurao u te IL :b101:

U narodu se kaže: svaka budala ima svoje veselje. Živa istina! Lol. Slika Slika

Hrvoje Hrki napisao:
Vidim da te čak i dujam nešto naiidio...šta je to bilo da i on ima 1 mjesec IL?
HA, HA...FILOMENA sa pravovjerje.org ako se dobro sjećam, ima čak 10 godina!!
PC čak 50!...je li prancing commy bio onaj zanimljivi lik sa pravovjerja što je meseića imao na avataru!

Osobe koje spominješ trenutno se nalaze na "ignoriraj listi". Nikakvi komentari u vezi spomenutih osoba nisu mi dozvoljeni. Bilo kakvi komentari sa moje strane "poništili" bi samu bit "ignoriraj liste".

Hrvoje Hrki napisao:
Odakle je ono bio trasvestit anđuka...jeli dalm. zagora , istiočna herceg, ili crna gora?

Transvestit Anđuka! Lol. Slika Koji si ti lik Hrkane! Slika Ne bi znao odakle je. Meni se čini da je on neka balija ili šta već. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2018 20:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Fran26 napisao:
Osobe koje spominješ trenutno se nalaze na "ignoriraj listi". Nikakvi komentari u vezi spomenutih osoba nisu mi dozvoljeni. Bilo kakvi komentari sa moje strane "poništili" bi samu bit "ignoriraj liste".


Bunim se protiv ovoga! Ne pristajem na ovo!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr