www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 svi 2018 14:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Bonifacije-spominješ Mariju Valtortu...davno sam je nešto čitala,sjećam se da mi nešto i nije pasala...ne sjećam se detalja..no,zanima me,znaš li možda,koliko je Crkva verificirala njena viđenja?
Glede teme(ako nisam fulala)...nastojim biti vjernik(uz prisutnu sumnjičavost i propitkivanje).Muž mi je ateist,no mislim da je bolji kao osoba od mene...iako nikad ne zaziva Božju milost,za razliku od mene...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2018 14:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Bonifacije napisao:
Ipak se varas, Hrvoje Hrki,makar u dobroj vjeri,misleci da je takav stav prava poniznost. Ali buduci da vjerujes u objave M. Valtorte,dopusti da citiram sto sam Bog kaze u tim objavama:

"Posvetit cu one koji budu imali dobru volju i ucinit cu da padnu i da se razlupaju u komade oni koji budu imali zlu volju"

"U svim stvarima volja je ona koja odlucuje.Bilo u dobru,bilo u zlu"

"Razmisljajte o moci volje ciji ste neograniceni gospodari. Po njoj mozete dobiti nebo ili pakao"

"Bog vas nije ucinio robovima grijeha.Strasti su ispod vas.Ne iznad vas. Bog vam je dao razum i snagu da njima upravljate. I prvim ljudima,udarenima strogoscu Bozjom,On je ostavio razum i moralnu snagu"

"Jer covjek posjeduje velicanstvenu slobodu volje i moze slobodno htjeti dobro ili zlo,a ima i drugi divni dar-razum koji je sposoban razlikovat dobro od zla. Nitko i nista ne moze sprijecit dobre da odbiju napast i da ostanu vjerni dobru"

"Covjek ima razum i dusu. Po razumu mora se znati vladati kao covjek. Po dusi mora se znati vladati kao svetac"

"Moji obracenici dosli su k Meni s punom voljom da postanu novi i slobodni ljudi. Izgradjivali su vec samim svojim silama pocetak svoga otkupljenja"

"Jer svaki je covjek obdaren dusom i razumom i po njima ima u sebi koliko je dovoljno da mu bude vodicem i zakonom"

"Ali po naravi i razumski cine ono sto propisuje Zakon"

"Dusa potice tromo tijelo da se nastoji pribliziti Bogu"

"Slusaj glas svoje duse"

"Covjek instinktivno trazi istinu na poticaj duse koja je ziva i nazocna i u poganima i trpi u njima jer joj nije ipunjena zelja za Bogom"

"Jer ih neka naravna sklonost tjera da cine dobro"

"Sve nosimo u sebi,i dobro i zlo"


Ovo dokazuje da mi ljudi imamo slobodnu volju činiti dobri ili zlo
Ali , ovo ne dokazuje da nama Bog stalno ( do naše smrti) NE daje milost ( bilo kroz sakramente bilo na drugi nevidljivi način)!
Ako si katolik , i ako je za tebe euharistija ( sveta pričest ) največe čudo i lijek ljudima na zemlji, onda znaš šta su sakramenti ( nevidljivi znakovi Božje milosti...)
Znači, ako si istinski katolik, onda si svom dušom za primanje skaramenata
Ti kroz sakramente primaš Božju milost ( ...da činiš dobra djela)...sakramenti su božja milost, kanali za primanje Božje milosti
( U VEZI TOGA ČITAJ DNEVNIK FAUSTINE KOWALSKE...TAMO IMAŠ DOSTA O BOŽJEM MILOSRĐU,ALI I O MILOSTI, I BOŽJOJ DOBROTI!)

Tebe vjerojatno muči misao da ako smo primili Božju milost da ćemo time mi automatski činiti dobra djela
ALi nije tako, tebi Bog može davati xy puta milost a da je ti xy puta ne prihvatiš, nego odbaciš!
Znači , mi primamo milost , ali je i odbacujemo...slobodnom voljom i poslije milost , mi možemo proćerdati dobivenu milost od Boga!
Što bi se narodski reklo, na jedno uho ušlo, na drugo izašlo!
Slobodna volja , slobodni izbor nam daje mogućnost da činimo dobra djela...ali često ih nećemo činiti

NE reče mi ništa o mističarima koje čitaš ili djelima koje si čitao??


Edit: ispravak...doadavanje negacije NE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2018 16:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Bonifacije napisao:
Ipak se varas, Hrvoje Hrki,makar u dobroj vjeri,misleci da je takav stav prava poniznost. Ali buduci da vjerujes u objave M. Valtorte,dopusti da citiram sto sam Bog kaze u tim objavama:

"Posvetit cu one koji budu imali dobru volju i ucinit cu da padnu i da se razlupaju u komade oni koji budu imali zlu volju"

"U svim stvarima volja je ona koja odlucuje.Bilo u dobru,bilo u zlu"

"Razmisljajte o moci volje ciji ste neograniceni gospodari. Po njoj mozete dobiti nebo ili pakao"

"Bog vas nije ucinio robovima grijeha.Strasti su ispod vas.Ne iznad vas. Bog vam je dao razum i snagu da njima upravljate. I prvim ljudima,udarenima strogoscu Bozjom,On je ostavio razum i moralnu snagu"

"Jer covjek posjeduje velicanstvenu slobodu volje i moze slobodno htjeti dobro ili zlo,a ima i drugi divni dar-razum koji je sposoban razlikovat dobro od zla. Nitko i nista ne moze sprijecit dobre da odbiju napast i da ostanu vjerni dobru"

"Covjek ima razum i dusu. Po razumu mora se znati vladati kao covjek. Po dusi mora se znati vladati kao svetac"

"Moji obracenici dosli su k Meni s punom voljom da postanu novi i slobodni ljudi. Izgradjivali su vec samim svojim silama pocetak svoga otkupljenja"

"Jer svaki je covjek obdaren dusom i razumom i po njima ima u sebi koliko je dovoljno da mu bude vodicem i zakonom"

"Ali po naravi i razumski cine ono sto propisuje Zakon"

"Dusa potice tromo tijelo da se nastoji pribliziti Bogu"

"Slusaj glas svoje duse"

"Covjek instinktivno trazi istinu na poticaj duse koja je ziva i nazocna i u poganima i trpi u njima jer joj nije ipunjena zelja za Bogom"

"Jer ih neka naravna sklonost tjera da cine dobro"

"Sve nosimo u sebi,i dobro i zlo"

Pazi se Hrkane, želi te nasanjkati ovim bogohulnim objavama.


WHETHER, AFTER RECEIVING GRACE, A MAN CAN DO GOOD AND AVOID SIN, WITHOUT FURTHER HELP OF GRACE

We proceed to the ninth article thus:


1. It seems that one who has already received grace can do good and avoid sin by himself, without further help of grace. For if anything does not achieve that for which it is given, either it is given in vain, or it is imperfect. Now grace is given to enable us to do good and avoid sin. Hence if one who has received grace is unable to do this, either grace is given in vain, or it is imperfect.

2. Again, the Holy Spirit dwells in us by grace, according to I Cor. 3:16: "Know ye not that ye are the temple of God, and that the Spirit of God dwelleth in you?" Now the Holy Spirit is omnipotent, and therefore sufficient to make us do good and to keep us from sin. It follows that a man who has received grace can do both of these things, without further help of grace.

3. Again, if a man who has received grace needs further help of grace in order to live rightly and avoid sin, by the same reasoning he will need yet further help of grace after receiving this further grace, and so on to infinity, which is impossible. One who is already in grace, therefore, does not need further help of grace in order to do good and avoid sin. On the other hand: Augustine says (Be Nat. et Grat. 26): "just as even the healthiest eye of the body cannot see unless aided by the radiance of light, so even the most perfectly justified man cannot live rightly unless aided by the eternal light of heavenly righteousness." Now justification is by grace, according to Rom. 3.24: "Being justified freely by his grace." Hence even a man who has already received grace needs further
help of grace in order to live rightly.

I answer: as we said in Art. 5, a man needs help from God in two ways, in order to live rightly. First, he needs a habitual gift by which his corrupt nature may be healed, and thereafter raised to perform works such as merit eternal life, which exceed what is commensurate with his nature. Secondly, he needs the help of grace by which God moves him to act. Now a manalready in grace does not need further grace in the form of another infused habit. But there are two reasons why he needs the help of grace in the second way, if he is to act rightly. He needs it for the general reason that no creature can act at all except by the divine moving, as we said in the first article. He also needs it for the special reason that the natural condition of human nature remains corrupt and infected in the flesh, with which it serves the law of sin, according to Rom. 7:25, even though it be healed in the spirit through grace. There remains also a darkness of ignorance in the intellect, on account of which "we know not what we should pray for as we ought," as it is said in Rom. 8:26. We cannot fully know what is for our good, because of the unpredictable course of events, and because we do not even know ourselves perfectly. As it is said in Wisdom 9:14: "the deliberations of mortals are hesitant, and our counsels uncertain." We must therefore be guided and protected by God, who knows and can do all things. Hence even those who are reborn through grace as sons of God ought to pray "and lead us not into temptation," and also "Thy will be done on earth, as it is in heaven," and whatever else in the Lord's prayer is relevant.

On the first point: a gift of habitual grace is not given so that we may dispense with any further divine help, since every creature must be preserved by God in the good which it receives from him. We cannot then conclude that grace is given in vain, or that it is imperfect, from the fact that a man in grace needs divine help in this way. A man will need divine help even in the state of glory, when grace will be perfect in every sense, whereas in this life grace is in one sense imperfect, in that it does not heal a man entirely, as we have said.

On the second point: the operation of the Holy Spirit, which inspires and perfects us, is not confined to the provision of the habitual gift which it causes in us. Together with the Father and the Son, it also inspires and protects us.

On the third point: this reasoning shows that a man needs no further habitual grace. Thomas Aquinas "Nature and Grace"



IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Glede teme(ako nisam fulala)...nastojim biti vjernik(uz prisutnu sumnjičavost i propitkivanje).Muž mi je ateist,no mislim da je bolji kao osoba od mene...iako nikad ne zaziva Božju milost,za razliku od mene...


Tvoj muž ne zaziva milost, ali sasvim je sigurno da milost zaziva njega, a ti zazivaš milost jer te sama milost već preduhitrila i "tjera" te da ju zazivaš.


In relation to adults, God manifests His saving will by the bestowal of sufficient grace upon all. The bestowal of sufficient grace being evidently an effluence of the universal voluntas salvifica, the granting of such grace to all who have attained the use of reason furnishes another proof for the universality of grace. God gives all men sufficient graces. But He is not obliged to give to each efficacious graces, because all that is required to enable man to reach his supernatural destiny is cooperation with sufficient grace, especially with the gratia prima vocans, which is the beginning of all salutary operation. Joseph Pohle "Dogmatic theology, vol. VII"


DS 2429 29. Izvan Crkve se ne podjeljuje nikakva milost. - Lk 10,35 36.


DS 2502 Gore spomenute tvrdnje... proglašavamo, osuđujemo i odbacujemo kao krive, zavodljive, kao one koje loše zvuče, sablažnjive, opasne, lakoumne, nepravedne za Crkvu i njezinu praksu, i ne samo u Crkvi nego i za svjetovnu vlast, pogrdne, zavodljive, bezbožne, bogohulne, sumnjive zbog krivovjerja i koje mirišu na krivovjerje, i kao krivovjerne i kao sklone krivovjerju i raskolu, krive, vrlo blize krivovjerju, više pute osuđivane, i konačno kao krivovjerne, i kao one koje kao prihvaćene sadržavaju i koje očito obnavljaju različita krivovjerja, a ponajviše ona koja su bila osuđena u glasovitim Jansenovim tvrdnjama, i to u onom smislu u kojem su bile osuđene.



Milost je ta koja traži i zove.

DS 373 Kan.3. Tko kaže, da se milost Božja može dobiti ljudskim zazivanjem, a ne da sama milost čini da mi molimo za nju, protuslovi proroku Izaiji ili Apostolu koji isto kaže: "Nađoše me koji me ne tražahu, objavih se onima koji me ne pitahu" [Rim 10,20; usp. Iz 65,1]

Ds 374 Kan.4. Tko tvrdi, da Bog čeka našu volju kako bismo bili očišćeni od grijeha, a ne ispovijeda, da se utjecajem i djelovanjem Duha Svetoga u nama stvara i to da se želimo očistiti, protivi se samom Duhu Svetom koji po Salomonu kaže: "Gospodin priprema volju" [Izr 8,35 Septg.], i Apostolu koji nam sposonosno propovijeda: "Bog u svojoj dobrohotnosti izvodi u vama i htjeti i djelovati" [usp. Fil 2,13].

DS 375 Kan.5. Tko kaže da, kako rast tako i početak vjerovanja, pa i sama naklonost vjerovanju - po kojem vjerujemo u njega koji opravdava bezbožnika, i (po kojem) dolazimo do (pre)porođenja svetog krštenja - nisu po daru milosti, to jest po nadahnuću Duha Svetoga koji ispravlja našu volju od nevjere k vjeri, od bezboštva k pobožnosti, nego da je ono u nama po naravi, taj dokazuje da je neprijatelj apostolskog nauka, budući da blaženi Pavao kaže: "Onaj koji otpoče u vama dobro djelo, dovršit će ga do dana Krista Isusa" [usp. Fil 1,6]; i ono: "Vama je dana milost "za Krista" ne samo u njega vjerovati, nego za njega i trpjeti" [usp. Fil 1,29]; i: "Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar" [usp. Ef2,8]; Tko naime kaže da je vjera, kojom mi vjerujemo u Boga, naravna, taj na neki način tvrdi da su vjernici i svi koji su strani crkvi Kristovoj.



Kužiš?! U tome ti je bit priče. I ne zaboravi;


Iv 15,16 Ne izabraste vi mene, nego ja izabrah vas..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2018 18:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Puno je pitanja pokrenuto pa ne mogu na sve odgovorit u jednom postu. Ali cu barem odgovorit na pitanje koje objave i knjige posebno cijenim?Kad su u pitanju objave,treba biti jako oprezan buduci da mnoge objave ne dolaze od Boga,nego od Sotone. To je u skladu s onim sto je Isus rekao:"Pojavit ce se lazni proroci i mnoge zavesti". Tako su,npr.,objave Vassule Ryden sigurno lazne,sotonske objave makar ih mnogi katolici citaju. Sada necu govorit kako razlikovat prave od laznih objava nego cu navest objave koje su sigurno bozanske i mogu biti veoma korisne za nase spasenje.

Osim objava Marije Valtorte koje treba najvise cijenit,jako volim i cijenim predivne objave s.Josefe Menendez koja je mnogo puta silazila u pakao i imala brojna ukazanja Isusa,Marije,svetaca... Te su objave uistinu nesto velicanstveno, cudesno i neizrecivo... Ne mogu pronaci pravu rijec da izrazim svu ljepotu tih nebeskih poruka,koliko su one utjesne, ohrabrujuce,spasonosne... Izdane su na hrvatskom jeziku u knjizi 'Ljubav zove' koju svima toplo preporucam. Ne znam koliko tvrdo moze biti ljudsko srce da ga objave s.J. Menendez ne bi mogle ganuti. Sto reci osim: Hvala ti Isuse na tolikom daru koje malo tko zna cijeniti.

Ne trebam ni govorit koliko sam uzivao citajuci Dnevnik sv.Faustine kojeg je nasa sveta i nepogresiva Crkva bila stavila na Index bas kao i objave M.Valtorte. Sto reci na to osim da ponovimo onu Ciceronovu:O,tempora,o,mores!

Moram priznati da je jedna od najboljih knjiga koje sam citao u zivotu i uvijek ju ponovno citam knjiga 'Cistiliste tumaceno zivotima i legendama svetaca' u kojoj je veoma jasno,pregledno i tocno opisan katolicki nauk o cistilistu. Nikad necu zaboravit koliko je ta knjiga spasonosno djelovala na mene pa ju svima od srca preporucam.

Zelim svima preporuciti i predivne,preuzvisene objave s.Konzolate Betrone,a koje se nalaze u knjizi 'Srce Isusovo govori svijetu' U tim objavama Isus nas uci neprekidni cin ljubavi i predaje nam onaj spasonosni zaziv: Isuse,Marijo,ja vas ljubim,spasite duse!

Osim toga moram spomenuti i objave sv.Katarine Sijenske,sv.Gemme Galgani,sestre Marije od Trojstva,sestre Marije od Kriza,sestre Benigne... Tu je i knjiga Pakao od M.Glavurtica u kojoj su opisana brojna ukazanja prokletih dusa( a neki na ovom forumu nisu sigurni da li je samo jedan covjek u paklu),pa knjiga Kateheza Sotone u kojoj talijanski egzorcist navodi brojne izjave demona dane za vrijeme egzorcima.

Posebno moram spomenuti izvanrednu knjizicu'Verdi Garandi- odbaceni svecenik upozorava na pakao' koja otkriva bijedno stanje u modernoj Katolickoj crkvi.

Ne smijemo zaboravit ni Nasljeduj Krista jer velik dio te slavne knjige cine upravo bozanske objave. Za tom knjigom ni malo ne zaostaje knjizica 'Nasljeduj Mariju' u kojoj sama Presveta Djevica govori o svakoj kreposti i daje brojne spasonosne savjete. A tu je jos i stotine drugih vjerskih knjiga koje mi se ne da sad nabrajat.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2018 19:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Tek čitajući više svetog augustina /on je po meni najdubokoumniji teolog KC, puno jači od Tome akvinskoga/ sam shvatio da je naša ljudska narav toliko ranjena izvornim grijehom, da sam uvidio da nam treba božja milost kako bi činili dobra djela!

Kak pa si do toga došao Hrkane, da je Augustin "najdubokoumniji teolog KC, puno jači od Tome akvinskoga.."?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2018 23:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Sada necu govorit kako razlikovat prave od laznih objava nego cu navest objave koje su sigurno bozanske i mogu biti veoma korisne za nase spasenje..


What?? Uskratit ces raju za to? Pa kako cemo mi znat onda u sto vjerovat? Dobro, znamo u sto trebamo vjerovat da bi postigli spasenje:

Osim objava Marije Valtorte koje treba najvise cijenit,jako volim i cijenim predivne objave s.Josefe Menendez koja je mnogo puta silazila u pakao i imala brojna ukazanja Isusa,Marije,svetaca...


Ovo je, kao da mi dajes popis zabranjenih knjiga. Vjeruj mi, ja ne zelim citat iste knjige, ja ne zelim imat tvoje znanje. Ja sam ja, ti si ti, tko je od nas dvoje ludi? 8)
LoL. Salu na stranu....Objave Marije Valtrote treba najvise cijeniti? Kralju.....Ono, jel ti uopce spadas u Krscane?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2018 07:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Vjerujem ti Dujam da ti ne zelis citati knjige koje ja citam jer se u tim knjigama trazi prava svetost,apsolutna cistoca, istinska molitva,stroga pokora,duboka poniznost,bespogovorna poslusnost,pomaganje dusama u cistilistu,davanje dobrog primjera,duh zrtve,velikodusnost,umjerenost u jelu i picu,briga za spasenje dusa...a to je sve neshvatljivo za tvoj izopaceni razum. Zato ti vjerujem da ti ne samo ne zelis,nego i ne mozes citati knjige koje ja citam jer si jos uvijek toliko tjelesan,a tjelesni covjek ne prihvaca ono sto je od Duha Bozjeg,kako je rekao apostol Pavao. Vjerujem ti Dujam i ne moras mi to dokazivati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2018 07:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Vjerujem ti Dujam da ti ne zelis citati knjige koje ja citam jer se u tim knjigama trazi prava svetost,apsolutna cistoca, istinska molitva,stroga pokora,duboka poniznost,bespogovorna poslusnost,pomaganje dusama u cistilistu,davanje dobrog primjera,duh zrtve,velikodusnost,umjerenost u jelu i picu,briga za spasenje dusa...


Da, poniznost je najbitnija. Lijepo govoris o sebi btw. Iscitava se ta poniznost, onako, izmedu redova...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Mistika i vjera
PostPostano: 04 svi 2018 08:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Bonifacije napisao:
Puno je pitanja pokrenuto pa ne mogu na sve odgovorit u jednom postu. Ali cu barem odgovorit na pitanje koje objave i knjige posebno cijenim?Kad su u pitanju objave,treba biti jako oprezan buduci da mnoge objave ne dolaze od Boga,nego od Sotone. To je u skladu s onim sto je Isus rekao:"Pojavit ce se lazni proroci i mnoge zavesti". Tako su,npr.,objave Vassule Ryden sigurno lazne,sotonske objave makar ih mnogi katolici citaju. Sada necu govorit kako razlikovat prave od laznih objava nego cu navest objave koje su sigurno bozanske i mogu biti veoma korisne za nase spasenje.

Osim objava Marije Valtorte koje treba najvise cijenit,jako volim i cijenim predivne objave s.Josefe Menendez koja je mnogo puta silazila u pakao i imala brojna ukazanja Isusa,Marije,svetaca... Te su objave uistinu nesto velicanstveno, cudesno i neizrecivo... Ne mogu pronaci pravu rijec da izrazim svu ljepotu tih nebeskih poruka,koliko su one utjesne, ohrabrujuce,spasonosne... Izdane su na hrvatskom jeziku u knjizi 'Ljubav zove' koju svima toplo preporucam. Ne znam koliko tvrdo moze biti ljudsko srce da ga objave s.J. Menendez ne bi mogle ganuti. Sto reci osim: Hvala ti Isuse na tolikom daru koje malo tko zna cijeniti.

Ne trebam ni govorit koliko sam uzivao citajuci Dnevnik sv.Faustine kojeg je nasa sveta i nepogresiva Crkva bila stavila na Index bas kao i objave M.Valtorte. Sto reci na to osim da ponovimo onu Ciceronovu:O,tempora,o,mores!

Moram priznati da je jedna od najboljih knjiga koje sam citao u zivotu i uvijek ju ponovno citam knjiga 'Cistiliste tumaceno zivotima i legendama svetaca' u kojoj je veoma jasno,pregledno i tocno opisan katolicki nauk o cistilistu. Nikad necu zaboravit koliko je ta knjiga spasonosno djelovala na mene pa ju svima od srca preporucam.

Zelim svima preporuciti i predivne,preuzvisene objave s.Konzolate Betrone,a koje se nalaze u knjizi 'Srce Isusovo govori svijetu' U tim objavama Isus nas uci neprekidni cin ljubavi i predaje nam onaj spasonosni zaziv: Isuse,Marijo,ja vas ljubim,spasite duse!

Osim toga moram spomenuti i objave sv.Katarine Sijenske,sv.Gemme Galgani,sestre Marije od Trojstva,sestre Marije od Kriza,sestre Benigne... Tu je i knjiga Pakao od M.Glavurtica u kojoj su opisana brojna ukazanja prokletih dusa( a neki na ovom forumu nisu sigurni da li je samo jedan covjek u paklu),pa knjiga Kateheza Sotone u kojoj talijanski egzorcist navodi brojne izjave demona dane za vrijeme egzorcima.

Posebno moram spomenuti izvanrednu knjizicu'Verdi Garandi- odbaceni svecenik upozorava na pakao' koja otkriva bijedno stanje u modernoj Katolickoj crkvi.

Ne smijemo zaboravit ni Nasljeduj Krista jer velik dio te slavne knjige cine upravo bozanske objave. Za tom knjigom ni malo ne zaostaje knjizica 'Nasljeduj Mariju' u kojoj sama Presveta Djevica govori o svakoj kreposti i daje brojne spasonosne savjete. A tu je jos i stotine drugih vjerskih knjiga koje mi se ne da sad nabrajat.


Super!
Mislim da sam čitao objave od s. J.Menendez...dosta debela knjiga ako se dobro sjećam ( čitao sam dosta objava od sestara KC , pa mi se već malo miješa u memoriji)
Od Glavurtića sam i ja čitao pakao, i druga njegova djela ( veliki znak 1,2...)
dAJ MI RECI ZA OVO:

Posebno moram spomenuti izvanrednu knjizicu'Verdi Garandi- odbaceni svecenik upozorava na pakao' koja otkriva bijedno stanje u modernoj Katolickoj crkvi.

iMAŠ LI NEKI LINK, točan naziv djela i autora, može li se naći u knjižnici GZ...na tražilici mi ne otvara po te 2 rijeći što si samo dao?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2018 09:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Tocan je nazi Verdi Garandieu-odbaceni svecenik upozorava na pakao. Autor Bonaventura Meyer, izdaje Apostolatski centar Sav tvoj. Ja sam je kupio u Knjizari sv.Antuna na Kaptolu,a mislim da se moze naci i u Verbumu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr