www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 svi 2018 12:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nije nikakav grijeh sto su se vidioci udali i ozenilli,ali je grijeh,i to teski,ako se upustaju u spolne odnose i onda kad nemaju namjeru prokreacije. A zasto se onda upustaju u takve odnose,ako ne zele stvoriti novi zivot? Jer su robovi tjelesne pozude i u takvim sramotnim odnosima samo zele zadovoljiti pozudu tijela. A zasto onda nemaju veci broj djece ako su robovi pozude? Jer za takve odnose promisljeno biraju samo neplodne dane. Ali to nije problem samo ovih vidioca,nego gotovo svih katolika koji zive u braku. Ali zelim jos jednom reci da ona propovijed sv.Leonarda iz Porto Maurizija prekida svaku raspravu o broju spasenih,odnosno prokletih i ako bilo koja objava kaze da se vecina ljudi spasava,to je onda nuzno sotonska objava. A u jednoj poruci iz 2018.g. cak se otvoreno kaze da ce se spasiti svako Bozje stvorenje. I ako ja moram birati izmedju nepogresivih objava M.Valtorte i poruka iz Medjugorja,a moram birati jer postoji ocita kontradikcija,onda biram objave M. Valtorte i objave drugih svetaca Katolicke crkve. A tu nisu u pitanju samo objave svetaca,nego i teoloski konsenzus o tom pitanju sve do 20. stoljeca( barem kad se govori o spasenju svih ljudi,dok su se teolozi razilazili u misljenju kad se govori samo o katolicima). A i neke knjige koje su zastupale veliki broj spasenih bile su stavljene na Indeks(usp. Pakao,M.Glavurtic). Ovu zadnju recenicu kazem radi onih koji se u svemu pozivaju na neke sluzbene izjave Crkve kao i da obicni vjernici nemaju zdravi razum i darove Duha Svetog i teolosko znanje i slobodni pristup Sv.pismu,zivotima svetaca,spisima teologa... Postivanje konacnog suda Crkve svakako je potrebno i pohvalno ali ni u tome ne treba pretjerivati jer i Crkva moze pogrijesiti. Evo samo jedan ociti primjer: Nakon 10 godina stroge istrage Crkva je priznala objave sto ih je primala Eugenia Elizabeta Ravasio,a potpuno je sigurno da su to sotonske objave. Radi se jednostavno o pogresnoj procjeni biskupa i teologa koji su istrazivali te lazne objave. Trebali su vise moliti Duha Svetog da ih vodi u toj istrazi,a manje se oslanjati na svoje teolosko znanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 svi 2018 12:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Ja nemam nikoga od LJUDI na ovom svijetu kao učitelja u vezi teologije/VJERE!

Prava šteta.


To sam se rferio na forumske "učitelje" tvoga liblinga jobicu
Poslije sam ti na kraju rekao da što se tiče knjiga i teologije imam mnogo učitelja... npr. sv.augustin, sv.alfonso ligueri,toma kempinski, urs von balthazar, rene laurentin...nisu mi kasper, hans kung, pa ni rahner
Koji su tebi npr. najveći teolozi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 svi 2018 12:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Bonifacije napisao:
U objavama M.Valtorte Isus jasno kaze:"Dvije trecine rase ljudske zivi pod znakom Zvijeri. Za njih sam ja uzalud umro."


Cekaj koliko sam shvatio ovaj tip se poziva na M. Valtortu ali izgleda onda da ne zna izracunat u postotcima 2/3. To ti nije 99% > mali hint.


Bonifacije napisao:
Dakle,s jedne strane imamo objavu koju je primila vidjelica Mirjana i Dujmovo misljenje,a s druge strane sve ostale provjerene i vjerodostojne objave i misljenja velikih katolickih teologa. Kome cemo vise vjerovati? Ja cu vise vjerovati M.Valtorti i ostalim sigurnim objavama i velikim katolickim teolozima nego Mirjani i Dujmu.


Ne, nemamo. Mi nigdje nemamo priznato od Crkve koliko ljudi ide u raj, a koliko u pakao. Mi imamo "instrukcije" iz Crkve koje se baziraju na onoj; vjera, nada i ljubav. Takoder mi imamo teologe iza sebe, don Damira Stojica za kojeg si izjavio da mu je bolje da se nije rodio, svece, i pape...Ti, s druge strane, imas samo smijesna tumacenja svojih citata :roll: Ti si sablazan.


Dobro, on nekoliko puta kaže 1<% se spašava i tu po meni griješi...Dobro duje, malo si prestrog prema čovjeku! Nije on sablazan!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2018 01:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Da li si procitao,Hrki,tu propovijed sv.Leonarda iz Porto Maurizija? Volio bih da prvo procitas,smireno i sabrano,pa da nam onda kazes svoje misljenje o broju spasenih. Ne ocekujem da vjerujes meni jer sam i ja samo bijedni covjek i gresnik,ali ako nesto kaze jedan veliki svetac i misionar kojeg su s postovanjem slusali cak i kardinali,onda to ima puno vecu tezinu i dokaznu vrijednost. U toj se propovijedi svetac poziva na Sveto pismo,na crkvene oce,na velike teologe i na neke objave koje se meni cine vjerodostojne. A vidio si i sam da ne vjerujem bas u svaku objavu. A puzdano znam da ta dva slucaja navode i neki drugi teolozi koji su dokazivali mali broj spasenih. U prvom slucaju svetac govori o nekom lyonskom arhidjakonu koji se povukao u pustinju da bi sto bolje radio na svome spasenju. Umro je u isti sat kad i sv.Bernard iz Clairvauxa. Nakon smrti ukazao se svome biskupu i objavio mu istinu o malom broju spasenih.Od 30 000 dusa koje su stale pred sud Bozji samo on i sv.Bernard su odmah pusteni u raj,tri duse su poslane u cistiliste,a sve ostale su osudjene na pakao. Drugi slucaj govori o nekoj zeni koja je umrla u crkvi za vrijeme propovijedi. Kad se vratila u zivot posvjedocila je da su od 60 000 dusa samo tri spasene,a nijedna nije isla odmah u raj. A ove dvije objave na koje se poziva svetac tesko se mogu odbacit kao sotonske,a u potpunom su skladu sa Sv.pismom. Ako vjerujes o objave koje primaju medjugorski vidioci,zasto ne bi vjerovao u ove dvije objave. A slicna je i ona objava sv.Bernarda koju sam spomenuo u prethodnom postu. Jos bih nekako mogao prihvatit da je samo jedna od te tri objave izmisljena ili nadahnuta od Sotone,ali ne mogu vjerovati da su bas sve tri izmisljene ili nadahnute od Sotone. A te tri objave u skladu su s objavama bl.Henrika Suze koje su sigurno vjerodostojne. Vjeruj mi,Hrki,nije tako lagano da se covjek spasi kako se misli. Spasenje bi bilo lagano da se nije dogodio grijeh Adama i Eve,ali radi tog grijeha sve se poremetilo. Ja bih prvi volio da to nije tako,ali ne zelim samog sebe zavaravat. A ako malo bolje pogledamo kako zive moderni katolici i u kakvom se bijednom stanju nalazi danas Katolicka crkva,onda mozemo biti jos sigurniji sa se spasava tako mali broj ljudi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2018 05:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Dobro, on nekoliko puta kaže 1<% se spašava i tu po meni griješi...Dobro duje, malo si prestrog prema čovjeku! Nije on sablazan!



On tu, po svima grijesi. Tesko da nije sablazan...Zamisli da netko tko je tek u vjeri cita njegove postove? Pa pogledaj koje gluposti i bedastoce on pise. Izjavit za don Damira da je bolje da se nije rodio? Da je papa heretik? I uz sve to, pogledaj njegovo shvacanje realnosti;

Spasenje bi bilo lagano da se nije dogodio grijeh Adama i Eve

LOL :) Pa tko normalan moze ovo izjavit? Kakvo spasenje bez grijeha? Spasenje od cega? Kazem ti, i vec sam pisao, odakle ovakav pogled na Boga...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2018 08:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Zelim ponovno upozoriti sve clanove ovog foruma da se s Dujmom ne upustaju u nikakave rasprave.Ne samo da je taj covjek izrazito bezobrazan,nego je po svemu sudeci i bolestan u mozak. Mislio sam da ce se nakon afere s Belive barem malo smiriti,ali on se i dalje bahati na ovom forumu. Nemojte dopustit da vas zatruje sa svojim brojnim herezama koje mu je nadahnuo Sotona.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2018 08:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Zelim ponovno upozoriti sve clanove ovog foruma da se s Dujmom ne upustaju u nikakave rasprave.Ne samo da je taj covjek izrazito bezobrazan,nego je po svemu sudeci i bolestan u mozak. Mislio sam da ce se nakon afere s Belive barem malo smiriti,ali on se i dalje bahati na ovom forumu. Nemojte dopustit da vas zatruje sa svojim brojnim herezama koje mu je nadahnuo Sotona.


Da, ljudi ce slusat tebe. Dakle ti si taj kojeg smo cekali. Ti si taj, lol :D Ti si taj koji nam je otvorio oci da su don Damir Stojic i Ratzinger heretici. Tebe smo cekali :lol: Ne brini, uskoro otvaram temu o Mariji Valtroti :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2018 10:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Zašto si izbrisao onu temu na kojoj se spominje Belive? Šta je to sad tabu tema?
Belive vrati se na forum! Fale tvoji postovi koji su vidim sad svi izbrisani...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2018 11:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ugl, Admin izbrisao temu psihologija. Zasto? Ko ce znat...
No, cudi me da ne brise vrijedanja na forumu, tipa;


Ne samo da je taj covjek izrazito bezobrazan,nego je po svemu sudeci i bolestan u mozak.

...i posebno ako zelis izbjeci sve hereze kojima je danas zatrovana Katolicka crkva.

Don Damir Stojic je samo jedan od tih nesretnih svecenika za koje bi bolje bilo da se nisu ni rodili.

Jadna je zena koja ce njega imati za muza. On mozda ima lijepo lice i dobar 'alat' ali sto to vrijedi ako nema dobro srce i pravu vjeru.

Sto se tice Ratzingera trebas znati da je taj covjek bio i ostao heretik i zato ne trebamo pridavati previse vaznosti onome sto takvi heretici govore.

Ti nisi retardirani majmun nego si pravi demon u ljudskom tijelu. Bonifacije


Ovo me stvarno cudi. :roll: Cudi me kako Admin nije objasnio ljudima da je Believe otvarala profile i dopisivala se sama sa sebon i tako ljude dovodila u zabludu, nego jos izbrisao njen profil, i zataskao cijelu situaciju. To je neposteno prema svim clanovima foruma. I nakon svega on joj jos dopusti da otvori novi profil i pise opet lazi. Izgleda meni da Admin prekriva istinu, i da ga to malo svrbi. Jer, ako postoje pravila foruma, ne odnose li se na sve ljude jednako? Dno dna :b130: E moj admine, vidili su ljudi tvoje reakcije, to nikako nemres ponistit. Ivancica111 je pitala sto se dogadalo, a ti kao admin to brises, i skrivas istinu i od nje.
U drugu ruku me ne cudi, sekte ne mogu drugacije ostat zive...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 svi 2018 11:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Božja ovčice, zašto je izbrisana tema?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr