www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 20 svi 2018 21:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ožu 2018 14:27
Postovi: 23
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
(Namjerno sam stavila ovaj naizgled provocirajući naslov ne bih li privukla malo vaše pozornosti jer čovjek obično kad vidi neku temu koja mu se učini prožvakanom, neće je ni pročitati. A ne bi trebalo biti tako.)
Možeš li dići svoj glas protiv primitivizma i plitkosti? Ili ne možeš jer si i sam sklon senzacijama,
šokantnim vijestima... Jer je takav Sabor, teatar, film, manipulirajuće vijesti... Nismo li i mi krivi(?!)
Jer nam je Bog dao izbor a mi se ponašamo kao nije, u skladu s manirima modernog društva: napadni, šokiraj, razoružaj svojim niskim udarcima ono malo kulture i dobrote što još drhti u dnu čovjekova srca.
Danas je dan posvećen Duhu svetom da obratimo pozornost na njegove darove a ti su prema sv. Pavlu, u prvom redu ljubav i mir, poniznost i suosjećanje s drugim. I gdje vidim mogućnosti sebe kao pojedinca u odgovoru na te darove?
Možemo li posvađati se i s vlastitim razumom ako nam nameće štogod bezbožno. nadalje, možemo li estetici šoka suprotstaviti zaljubljenost u istinsku Ljepotu, kulturi smrti (rat, pobačaj, eutanazija) suprotstaviti radosnu vijest Evanđelja, očaju promašenosti i dosade smisao, preziru ljubav, oholosti poniznost, hedonizmu svijeta Isusovu patnju kao mjeru ljudskosti i božanskog u nama,.
Trebamo u tom smislu odbiti da gledamo razvrat, plitkosti, nasilje kao uzor, ispiranje mozga medijskim 'istinama'. Ili ih bar ne prihvaćati bez rezerve i kršćanskog promišljanja.
Frljićevom "frljizatoru" (briljantna kovanica Raspudićeva) gadosti i prividno naočitih bezvezarija, suprotstaviti teatar Grbešina domoljublja i istine, Tomićevom ateističkom relativizmu Araličin povijesni roman o Hrvatu mučeniku kroz vjekove. I na kraju estetici šoka i duhovne bijede suprotstaviti koliko možemo ono božansko u nama jer smo svjesni da nas jedino dobrota, ljepota i jednost s Bogom mogu spasiti.
Evo dvije crtice na tu temu
BOŽjE STOPE U PIJESKU
Ne, neću vam ponovo ispričati priču o Bogu koji nosi čovjeka u njegovim poteškoćama već ću priči pridrušiti svoju molitvu: Bože moj, dopusti da ja ne budem onaj kojeg nosiš u ovoj priči već ono zrnce pijeska što je utonulo pod teretom onog kojeg si nosio...
OTIĆI ILI OSTATI
Kad se šireći ljubav i plemenitost među ljudima nađeš pred neprobojnim zidom prezira, vulgarnosti i zlobe,zapitat ćeš se: otići lii ostati? No sjeti se da je svakki čovjek istovremeno i dobar i zao pa budeš li tražio onog tko je samo dobar, završit ćeš sam. Zato OSTANI! Ostani i traži dobrotu u čovjeku kao što je i Isus neumorno tražio u nama i onda kad smo ga razočarali.
Kad ti se čini da u čovjeku nema ničeg dobrog za tebe, kad te izgladnjuje nudeći ti otrov beznađa umjesto kapljice spasonosne ljubavi za koju preklinješ, pitat ćeš se mučen sumnjama: izdržati ili odustati? Tad promisli- Isus je izdržao neusporedivo veću bol za tebe i nije odustao. Zato IZDRŽI!
Kad ti čovjek izgleda beznadno loš, zao i ciničan, kad te ujeda i lomi, pitaš se: prezreti ili nastaviti ljubiti? Znaj da taj jadnik nije ni svjestan da mučeći te u stvari traži toplinu tvog srca da odmrzne svoju hladnoću od koje se i sam ledi. Stoga LJUBI!
Kad se učini da se i cijeli svijet ruši i kao da će i tebe povući u svoj ponor, misliš si: da li se isplati tu pokušati graditi ili ipak sve srušiti u prah?
Tad pregrizi svoj ponos i unatoč odbojnosti skini jednim kretom ružnu gubu s lica čovječanstva i vidjet ćeš ljepotu i bistrinu ljudskih suza. U sebi se tada zapitaj : nije li tom čovjeku patnja koju su mu prouzročili drugi ljudi a možda i ti sam(!) unakazila lijepo božansko lice. Pruži mu ruku i stisni je čvrsto; i za divno čudo kad već posustaješ, izgradit ćeš most od čovjeka do čovjeka.
Ako ti još uvijek mozaik svijeta izgleda mračan i siv, ugradi u nj sjajni rubin kapljice Isusove krvi i cijela će slika zasvjetliti kao sunce o podnevu. I tako uz pomoć Gospodnju,nemoj rušiti, nego GRADI!
Zato kad se poslije svih razočaranja u čovjeka zapitaš da li da odeš, odustaneš, prezreš i srušiš sve
ti ostani učenik Gospodinov i OSTANI, IZDRŽI, LJUBI I GRADI!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr