www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 lip 2018 11:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
El Scorpio napisao:
Rofl treba polozit kolegij. Choose your words carefully. Iako, nekad malo pretjera s tim da se deklarira kao ateist. Nosi taj svoj ateizam kao bedž ponekad. Inače, ovako je ok.


A to je njihovo indoktriniranje kroz skole. Vidis, i ja bi u skoli uvik cua predavanja tih profesora o ateizmu, a nikad ni jednog o krscanstvu, ili o Crkvi. Ako se ovo dvoje i spomene, to je vecinom u negativnom kontekstu.


El Scorpio napisao:
Svakako. Iako, ima u qm u još nekih "nedorečenosti" samo nisam stigao sve spoemniti jer ne možeš pokrit cijelu qm u jednom postu. Ali npr. 'spooky action at a distance' ili kvantna spletenost (iako se fizičari još uvijek spore oko tog prijevoda Quantum Entanglement), EPR paradoks, Wignerov prijatelj, Quantum tunnelling, etc.


Nikad cuo za ove. Mozes obrazlozit neku ak je zanimljiva, pa da uputis raju!



El Scorpio napisao:
Ni meni nije jasno zašto toliki otpor prema toj teoriji s njegove strane; teorija uopce ne negira Boga i papa ju je također ocijenio kao validnu.


Ma nemaju oni problem sa teorijom kao takvom. Njima je problem "slučajnim odabirom".
A bas smo se gore toga dotakli; ako je nešto nastalo slučajno ne znači da Bog to nije stvorio. Znanstveni zadatak je; objasnit mehanizme evolucije a ne njenu svrhu.
I to je problem kad vjernik to počne čitat i piše; "slučajnim odabirom". I onda počinju priče kak ništa nije slučajno, kako je sve od Boga, Bog u svemu sudjeluje itd... Tako da jasno je meni da se neki fizicar moze na to zgrozit u raspravi s vjernikom, jer fizicar u pravilu ne zna teologiju Katoličke Crkve, a pretpostavlja da ovaj u raspravi zna osnove fizike i teologiju. Da fizicar zna teologiju, kuzio bi da ovi krivo kuze teologiju, i onda se u konacnici ne bi ni busali kako su ateisti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lip 2018 14:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
dujam napisao:

Nikad cuo za ove. Mozes obrazlozit neku ak je zanimljiva, pa da uputis raju!


Hajde probat cu. Necu ulaziti u formalizam kvantne mehanike, nego cu pokusati stvar drzati na konceptualnoj razini. Za vise treba ici u strucnu literaturu (ako nekog jako zanima mogu u inboks poslati neke knjige);

Spooky action at a distance - Pokazalo se da ako se jedna čestica raspadne na dvije, ona je imala spin nula, onda one odu u suprotnim smjerovima. Ma kako daleko da odu, na dva kraja svemira, one nisu niti slobodna jedna o drugoj niti ovise jedna o drugo, nego nešto treće - one su kvantno spregnute. One imaju zajedničko ishodište i one to "pamte" cijeli svoj budući život. Dakle ako se jednoj promjeni npr. spin, druga trenutno reagira i promjeni svoj spin. Postavlja se pitanje; kako je moguće da reagiraju trenutno, tj. brzinom većom od brzine svjetlosti. Ispada da npr. elektroni na neki način ignoriraju protok vremena (isti pokusi sa spregnutim fotonima). Implikacija ovoga bi bilo da se signal, fizikalna interakcija, prenosi u dvije komponente: jedna je fizikalna koja se širi brzinom jednakom ili manjom od brzine svjetolsti i ona je opservabilna. Druga komponenta je trenutačna, prenese se beskonačnom brzinom. Međutim, ova druga je neopservabilna, tj. ne možemo ju mjeriti. Dok obje komponente ne stignu, informacija nije kompletna. Mogli bismo dakle reći da je cijeli svemir kvatno spregnut, tj. ne postoji slobodni kvantni sistem - ako je svemir kvantni sistem, a mi vjerujemo da jest.

Ovdje bi bilo zanimljivo da bismo mogli reći, u svezi ove beskonačne komponente signala - ta komponenta je trenutačno u cijelom svemiru - Bog je sveznajući, on može imati pod nadzorom sve čestice u svemiru koje se stalno gibaju baš pomoću te beskonačne komponente signala. (ovo je ipak samo špekulacija)


EPR paradoks - Iskreno, ovaj paradoks baš ni ja ne razumijem najbolje. Poanta je da ako znamo stanje jedne kvantno spregnute čestice da bi morali znati i stanje druge, koju teorijski možemo udaljiti od prve koliko hoćemo. Međutim, iskapljivanje valne funkcije je subjektivno. Prijenos informacije drugom motritelju podliježe zakonima relativnosti.

Wignerov prijatelj - Ako bismo prenijeli informaciju o pokusu našem prijatelju, on dakle ne bi vršio mjerenje nego bi samo primio informaciju pa tako ne bi utjecao na ishod pokusa, tj. valna funkcija ne bi kolabirala. Međutim, iskapljivanje valne funkcije je relativno s obzirom na promatrača. Treba razlikovati objektivnu prirodu realnosti i subjektivnu prirodu vjerojatnosti. Ovo vodi k pitanju svjesti.

Quantum tunnelling - Zamislimo atomski sistem. Prema Bohrovom modelu, elektroni orbitiraju oko pozitivne jezgre po točno određenim diskretnim (kvantiziranim) stazama u kojima ne zrače elektromagnetsko zračenje, tzv. stacionarna stanja. Ako prijeđu iz višeg stanja u niže emitiraju kvant EM zračenja, tj. foton. Da bi prešli iz nižeg u više moraju apsorbirati kvant EM zračenja, tj. foton. Međutim, prema qm oni prijeđu iz jednog stanja u drugo, ali ne prijeđu put između - sa stanovišta klasičnog svijeta je to neshvatljivo. Ovome je moguće pristupiti na dva načina; elektroni se na neki način teleportiraju iz jedne staze u drugu, tj. dematerijaliziraju u jednoj stazi i materijaliziraju u drugoj. Drugi pristup bi bio da se između kvantnih staza stvori nešto što se zove 'kvantni tunel' koji omogućava elektronima da prođu kroz njega, ali da ne prijeđu put između.



dujam napisao:
Ma nemaju oni problem sa teorijom kao takvom. Njima je problem "slučajnim odabirom".
A bas smo se gore toga dotakli; ako je nešto nastalo slučajno ne znači da Bog to nije stvorio. Znanstveni zadatak je; objasnit mehanizme evolucije a ne njenu svrhu.
I to je problem kad vjernik to počne čitat i piše; "slučajnim odabirom". I onda počinju priče kak ništa nije slučajno, kako je sve od Boga, Bog u svemu sudjeluje itd... Tako da jasno je meni da se neki fizicar moze na to zgrozit u raspravi s vjernikom, jer fizicar u pravilu ne zna teologiju Katoličke Crkve, a pretpostavlja da ovaj u raspravi zna osnove fizike i teologiju. Da fizicar zna teologiju, kuzio bi da ovi krivo kuze teologiju, i onda se u konacnici ne bi ni busali kako su ateisti.


Iskreno, zanimljiv mi je ovaj tvoj stav o nasumično/slučajno, nisam to nikada čuo. Moguće da 'slučajnost' u tom kontekstu ne isključuje Boga, ima to smisla. Zašto Bog ne bi koristio zakone statistike.
U tom kontekstu, zanimljivo mi je kad je Einstein izjavio: 'God don't play dice', Niels Bohr mu je odgovorio: 'Stop telling God what to do with his dice!'. I mi danas često puta govorimo Bogu što bi on i kako trebao raditi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lip 2018 16:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
El Scorpio napisao:
Spooky action at a distance - Pokazalo se da ako se jedna čestica raspadne na dvije, ona je imala spin nula, onda one odu u suprotnim smjerovima. Ma kako daleko da odu, na dva kraja svemira, one nisu niti slobodna jedna o drugoj niti ovise jedna o drugo, nego nešto treće - one su kvantno spregnute. One imaju zajedničko ishodište i one to "pamte" cijeli svoj budući život. Dakle ako se jednoj promjeni npr. spin, druga trenutno reagira i promjeni svoj spin. Postavlja se pitanje; kako je moguće da reagiraju trenutno, tj. brzinom većom od brzine svjetlosti. Ispada da npr. elektroni na neki način ignoriraju protok vremena (isti pokusi sa spregnutim fotonima). Implikacija ovoga bi bilo da se signal, fizikalna interakcija, prenosi u dvije komponente: jedna je fizikalna koja se širi brzinom jednakom ili manjom od brzine svjetolsti i ona je opservabilna. Druga komponenta je trenutačna, prenese se beskonačnom brzinom. Međutim, ova druga je neopservabilna, tj. ne možemo ju mjeriti. Dok obje komponente ne stignu, informacija nije kompletna. Mogli bismo dakle reći da je cijeli svemir kvatno spregnut, tj. ne postoji slobodni kvantni sistem - ako je svemir kvantni sistem, a mi vjerujemo da jest.

Ovdje bi bilo zanimljivo da bismo mogli reći, u svezi ove beskonačne komponente signala - ta komponenta je trenutačno u cijelom svemiru - Bog je sveznajući, on može imati pod nadzorom sve čestice u svemiru koje se stalno gibaju baš pomoću te beskonačne komponente signala. (ovo je ipak samo špekulacija)


Wow. Ovo je poprilično zanimljivo. Sad me ovo zaintrigiralo :P
Ugl ta druga komponenta informacije bi mogla pretpostavljat postojanje "nečeg" van vremena (i prostora)? Ili bi moglo pretpostavit neku razinu komunikacije(kanala) van vremenskih dimenzija?

Evo da malo istrolam; Što je čovjek svetiji, više je u Bogu i samim tim ima veci pristup toj komponenti informacija, stoga sveci često imaju i vizije i neke "nadnaravne" moci, viđenja. Joj, sto bi ja razvijao teorije :lol:


El Scorpio napisao:
EPR paradoks - Iskreno, ovaj paradoks baš ni ja ne razumijem najbolje. Poanta je da ako znamo stanje jedne kvantno spregnute čestice da bi morali znati i stanje druge, koju teorijski možemo udaljiti od prve koliko hoćemo. Međutim, iskapljivanje valne funkcije je subjektivno. Prijenos informacije drugom motritelju podliježe zakonima relativnosti.

Wignerov prijatelj - Ako bismo prenijeli informaciju o pokusu našem prijatelju, on dakle ne bi vršio mjerenje nego bi samo primio informaciju pa tako ne bi utjecao na ishod pokusa, tj. valna funkcija ne bi kolabirala. Međutim, iskapljivanje valne funkcije je relativno s obzirom na promatrača. Treba razlikovati objektivnu prirodu realnosti i subjektivnu prirodu vjerojatnosti. Ovo vodi k pitanju svjesti.


Ne kuzim ni jedan ni drugi. Za ovaj drugi sam još prije čuo, al...


El Scorpio napisao:
Quantum tunnelling - Zamislimo atomski sistem. Prema Bohrovom modelu, elektroni orbitiraju oko pozitivne jezgre po točno određenim diskretnim (kvantiziranim) stazama u kojima ne zrače elektromagnetsko zračenje, tzv. stacionarna stanja. Ako prijeđu iz višeg stanja u niže emitiraju kvant EM zračenja, tj. foton. Da bi prešli iz nižeg u više moraju apsorbirati kvant EM zračenja, tj. foton. Međutim, prema qm oni prijeđu iz jednog stanja u drugo, ali ne prijeđu put između - sa stanovišta klasičnog svijeta je to neshvatljivo. Ovome je moguće pristupiti na dva načina; elektroni se na neki način teleportiraju iz jedne staze u drugu, tj. dematerijaliziraju u jednoj stazi i materijaliziraju u drugoj. Drugi pristup bi bio da se između kvantnih staza stvori nešto što se zove 'kvantni tunel' koji omogućava elektronima da prođu kroz njega, ali da ne prijeđu put između.


Previše pojmova ovde ne znam :lol:



dujam napisao:
Iskreno, zanimljiv mi je ovaj tvoj stav o nasumično/slučajno, nisam to nikada čuo. Moguće da 'slučajnost' u tom kontekstu ne isključuje Boga, ima to smisla. Zašto Bog ne bi koristio zakone statistike.
U tom kontekstu, zanimljivo mi je kad je Einstein izjavio: 'God don't play dice', Niels Bohr mu je odgovorio: 'Stop telling God what to do with his dice!'. I mi danas često puta govorimo Bogu što bi on i kako trebao raditi.


Vjerujem da ti je zanimljiv, jer su tom stavu dosta doprinili fizicari sa razumijevanjem QM, pa je takvo razmisljanje primjenjeno na evoluciju. Evo ti jedan mali dio, prepisat cu;

">>Slučaj<< je prvi kamen spoticanja, a >>mehanizam<< je drugi.... Ono što traže biolozi, geolozi i kemičari jesu mehanizmi, a ne zakoni prirode. Zakone prirode dostavljaju nam fizičari. Zakoni prirode imaju svrhu uvjeriti nas da je predloženi ili pretpostavljeni mehanizam uopce moguc. Tako, primjerice, za rješavanje problema više nitko ozbiljno ne predlaže >>mehanizam perpetuum mobile<< jer se on kosi s temeljnim načelima termodinamike.
Ali, što je mehanizam? Odgovor na to pitanje trebali bi nam dati teoretičari znanosti. Oni tumače taj pojam samo povijesno kao program osnovnih načela prirodne filozofije po kojemu se prirodne pojave poput kretanja tijela objašnjavaju kauzalno, sredstvima klasične mehanike 17. stoljeća (tlak i udarac), a poslije uz pomoc sila s djelovanjem na daljinu. Tek s razvojem teorije relativnosti kvantne mehanike mehanizmi su, po mišljenju teoretičara znanosti, zastarjeli. Ipak, oni nisu primjetili da su mehanizmi među znanstvenicima još uvijek u najvecoj mogucoj mjeri aktualni.
Što je dakle mehanizam? - Jedan još i danas raširen naziv za uzročnost (kauzalnost), posebno u onim granama prirodoznanstva koje se ne mogu neprekidno matematizirati. Svijet u kojemu su mehanizmi jedina uzročnost uzročno je zatvoren. Uzročna zatvorenost svijeta prihvaćena je kao sigurna prirodnoznanstvena spoznaja, koja ima za posljedicu nerješivost problema duše i tijela. Za duhovnu kauzalnost više nema mjesta.
Mehanizmi ne poznaju stožerne točke spontaniteta u kojima se pojavljuju novi materijalni kauzalni lanci bez preteča koji bi inače po zakonima prirode bili nužni, dok drugi ostaju bez nastavka koji bi se po zakonima prirode inače imalo očekivati. No postoji iznimka; >spontani< otpor zbiljskih stvari protiv svake promjene njihova impulsa, dakle promjene stanja jednolikog, ravnocrtnog gibanja ili mirovanja koje su one poprimile posve slučajno. Riječ je o inerciji, koju Newton naziva vis insita (urođena sila). Ona je zato sto je >insita< neka vrsta spontanosti. Taj otpor može se promijeniti samo silama izvana. Prema tome, mehanizmi ne govore ništa o tome tko (ili što) djeluje na koga i na koji način i s kojim posljedicama. Električni naboj elektrona ne pomaže mu da bi se kretao sam, ali mu pomaže da pokrene drugi elektron te da od njega i sam bude pokrenut........
Kada želimo okarakterizirati tehničke naprave, tada navodimo svrhu kojoj one služe. Tu svrhu ne možemo tehničkim razumom iščitati sa struktura, a da se pritom ne zapitamo što je njome konstruktor kanio postići. Stoga tehničke strukture opravdano nazivaju >>svrhovitima<<.
Prije se smatralo da je minimalna gustoća vode pri plus 4C, a ne pri 0C, svrhovito svojstvo vode. Time je, naime, postignuto da se oceani i mora zimi posve ne zamrznu, jer bi se tako onemogućio viši život. Danas znamo da je to svojstvo neizbježna posljedica jake polariziranosti molekule vode. Nitko ne dolazi u iskušenje kazati da se dvije nejednake orbitale (2s i 2p) u vanjskoj elektronskoj ovojnici atoma ugljika pretvaraju, suprotno očekivanom, u četiri jednake q-orbitale u kutovima tetraedra kako bi ugljik učinile četverovalentnim. One su tek čiste posljedice zakona kvantne mehanike......
Razlika između domene sa svrhovitim strukturama koje su analogne tehničkima i domene bez takvih struktura jedna je od najdubljih razlika u našem kozmosu.
....Što učinit? Promijeniti igru riječima! Ne govoriti više o svrhvitosti, vec o kompleksnosti. No kompleksnosti ima posvuda, pa tako i u carstvu neživoga. Klimatski sustav zemlje, primjerice izuzetno je kompleksan, a jednako su kompleksni i klimatski modeli. Velika računala, koja trebaju simulirati 100 godina globalne klime tjednima bruje kako bi riješili zadatak. Da su živa bića, pa čak i bakterije, kompleksni, nije potrebno posebno isticati. No, s obzirom da kompleksnost dopušta stupnjeve, skoka nestaje.
Suprotno tomu, svrhovitost ne dopušta stupnjeve, kao recimo trudnoća....


Kužiš? Kad se kaže "slučajnim odabirom" onda se cilja na to da je mehanizam evolucije slučajno/spontano odabrao tko ce evoluirat a tko nece, tj. gledajuci sam mehanizam mi ne mozemo shvatit ništa van njega, i gledajuci taj mehanizam nasa briga nije razlog djelovanja vanjskih sila, jer je prekompleksno. Dakle svrha "biologa" je objasnti mehanizam evolucije. A mehanizam se moze objasnit samo ako mu objasnimo svrhu. No, upravo zbog kvantne fizike, na koju se ne primjenjuju "pravila igre" evoluciju objašnjavamo na drugačiji način, tj potrebno je drugačije shvatit i samu riječ mehanizam. Da bi objasnili mehanizam evolucije, ne pričamo o svrsi jer govorimo o skali o miljardu godina. Laički rečeno stvari u evoluciji su prevelike da bi ih shvacali kako sve ostalo shvacamo, a u kvantonoj mehanici su stvari premale da bi je shvacali kako sve shvacamo.
Zato, u raspravi se može sasvim opravdano rec da smo slučajni odabir (govoreci o mehanizmu i kompleksnosti) i/ili rec da nismo slučajno nastali (govoreci o svrsi), zavisi, jel, s kim pričaš, i o čemu se priča.
Tako da rec da smo se mi ovdje slučajno skupili na forumu je govor o "uzročno-posljedičnim vezama" koje su nas dovele svakog od nas za kompjuter, a ne govor o svrsi naseg medusobnog dijaloga i utjecaja jednih na druge, i svrsi samih "uzročno-posljedičnih veza koje su nas dovele svakog od nas za kompjuter".

Inače.. Mislin da moran nac curu. Iman previse slobodnog vremena. :lol: Onda, dodi u 8-i ovde u st!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lip 2018 20:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
dujam napisao:
Wow. Ovo je poprilično zanimljivo. Sad me ovo zaintrigiralo :P
Ugl ta druga komponenta informacije bi mogla pretpostavljat postojanje "nečeg" van vremena (i prostora)? Ili bi moglo pretpostavit neku razinu komunikacije(kanala) van vremenskih dimenzija?


Upravo tako. Sve je otvoreno. Postoji nešto što bi mogli nazvat "negdje drugdje".


dujam napisao:
Evo da malo istrolam; Što je čovjek svetiji, više je u Bogu i samim tim ima veci pristup toj komponenti informacija, stoga sveci često imaju i vizije i neke "nadnaravne" moci, viđenja. Joj, sto bi ja razvijao teorije :lol:


Morali bi malo pripazit s tim našim teorijama jerbo ako dođe na forum još neki fiizičar ili netko sekularistički orijentiran tipa Why pocet ce nas rugat. :D



dujam napisao:
Ne kuzim ni jedan ni drugi. Za ovaj drugi sam još prije čuo, al...


Iskreno ni ja ih bas ne kuzim.





dujam napisao:
Kužiš? Kad se kaže "slučajnim odabirom" onda se cilja na to da je mehanizam evolucije slučajno/spontano odabrao tko ce evoluirat a tko nece, tj. gledajuci sam mehanizam mi ne mozemo shvatit ništa van njega, i gledajuci taj mehanizam nasa briga nije razlog djelovanja vanjskih sila, jer je prekompleksno. Dakle svrha "biologa" je objasnti mehanizam evolucije. A mehanizam se moze objasnit samo ako mu objasnimo svrhu. No, upravo zbog kvantne fizike, na koju se ne primjenjuju "pravila igre" evoluciju objašnjavamo na drugačiji način, tj potrebno je drugačije shvatit i samu riječ mehanizam. Da bi objasnili mehanizam evolucije, ne pričamo o svrsi jer govorimo o skali o miljardu godina. Laički rečeno stvari u evoluciji su prevelike da bi ih shvacali kako sve ostalo shvacamo, a u kvantonoj mehanici su stvari premale da bi je shvacali kako sve shvacamo.
Zato, u raspravi se može sasvim opravdano rec da smo slučajni odabir (govoreci o mehanizmu i kompleksnosti) i/ili rec da nismo slučajno nastali (govoreci o svrsi), zavisi, jel, s kim pričaš, i o čemu se priča.
Tako da rec da smo se mi ovdje slučajno skupili na forumu je govor o "uzročno-posljedičnim vezama" koje su nas dovele svakog od nas za kompjuter, a ne govor o svrsi naseg medusobnog dijaloga i utjecaja jednih na druge, i svrsi samih "uzročno-posljedičnih veza koje su nas dovele svakog od nas za kompjuter".


Moram prvo malo proučit materiju, dok se naviknem na to da prelazimo sa svrhovitost na kompleksnost. Iako se sjećam da sam još prije čitao da se u biologiji također čeka nešto kao kvantna biologija, tj. revolucija u odnosu na sadašnje shvaćanje. Očito su ti vjetrovi već zapuhali.


dujam napisao:
Inače.. Mislin da moran nac curu. Iman previse slobodnog vremena. :lol: Onda, dodi u 8-i ovde u st!

Lol, suosjećam ovdje. Moram i ja nać curu. Al džaba ti, kad si izbirljiv onda je to tesko, jel. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lip 2018 21:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Zaboravio sam pitati; zašto si maknio Otrova iz potpisa? Baš je davao jedan poseban štih. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2018 12:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Teško da sam izbrljiv, jer ni ne biram. Te se stvari ne biraju. Evo ti moja muka riječima Ace Lukasa;

Los se losoj raduje,
pa tako se i ja
tebi radujem do bola.
Pravo u ledja jednom si
srce pogodila, al jos zivim na pola

A takvih svuda ima,
na ovim dokovima
s najboljim bokovima
al nijedna nije kao ti.
Za tebe zivot dacu
kroz prste progledacu,
da te jos jednom zagrlim.


Al nocas..
Daleko si, daleko si
neko te drugi ima
daleko si, daleko si,
prava sa pogresnima.

Daleko si, daleko si,
I negde na dnu case,
mozda te srce nadje,
tek onda progledace.


A otrova sam stavio zbog ovoga;

I jos te trazim u magli lazi
u hladnoj spilji nasih pustih snova
i k'o klinka vjerovala bih u lazi
bez tebe moja dusa je k'o prazna soba
otrove, moj otrove
otrove, otrove


Ovo "otrove" bi se odnosilo na ljubav mog zivota. Nesretna ljubav El scorpio! Kakva vjera i teologija da mi se ona vrati? Ona je moje Medugorje, Maria Valtorta i plava knjizica, ona je moj bitak i mehanizam evolucije. Da je "Milena" (kak kaze moj dobri i posteni frend fran26) muslimanka ja bih sad vjerovatno ratovao u Sriji. Za "Milenu" bi se odrekao svega. Ili kak kaze Skylar;

You could make me a believer
Even if that shit ain't true
You gon' make me commit murder
Baby, I'd kill for you


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2018 20:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Vidiš to jedna od čari ovog foruma. Na njemu je i Aca Lukas pronašao svoje mjesto. Mogli bismo dakle reći da i Aca Lukas evangelizira, na neki čan.

Eh da, izgleda da svatko od nas u RL-u ima svoju "Milenu" za koju bi, kako i sam kažeš, išao do kraja. Možemo se samo nadat da će barem jedan/a od nas doći do svoje "Milene", tj. "Milenog" (za ženski rod jel). A olako smo se smijali lale-u.

U tom kontekstu;



Također;



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2018 21:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
El Scorpio napisao:
Eh da, izgleda da svatko od nas u RL-u ima svoju "Milenu" za koju bi, kako i sam kažeš, išao do kraja. Možemo se samo nadat da ce barem jedan/a od nas doci do svoje "Milene", tj. "Milenog" (za ženski rod jel).

Koji si ti lik! Slika

Nekak nemam previše vjere u to.

Why, Milena, do you write about our common future which will never be, or is that why you write about it? Even when we were discussing it in Vienna one evening, I had the feeling we were looking for somebody we knew very well and missed very much and whom we consequently kept calling with the most beautiful names, but there was no answer; how could he answer, since he wasn’t there, nor anywhere nearby. Few things are certain, but one is that we’ll never live together, share an apartment, body to body, at a common table, never, not even in the same city. Franz Kafka "Letters To Milena"


Kako dirljivo i kako žalosno. Zake u životu mora biti tako?! To nek mi netko odgovori. :l30:


El Scorpio napisao:
Možemo se samo nadat...

Ovo me tak podsjetilo na;

Hope is a dangerous thing. Hope can drive a man insane. "Red" (Morgan Freeman) "The Shawshank Redemption"

:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2018 21:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Malo zdrave šale vezano za neuzvraćene ljubavi:
Svemogući Bruce.
Bruce: How do you make someone love you without affecting their free will?
God: Heh, welcome to my world, son. If you come up with an answer to that one, you let me know.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2018 21:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
El Scorpio napisao:
Vidiš to jedna od čari ovog foruma. Na njemu je i Aca Lukas pronašao svoje mjesto. Mogli bismo dakle reći da i Aca Lukas evangelizira, na neki čan.


A svatko u svojoj priči nosi neki odsjaj istine.


El Scorpio napisao:
Eh da, izgleda da svatko od nas u RL-u ima svoju "Milenu" za koju bi, kako i sam kažeš, išao do kraja. Možemo se samo nadat da će barem jedan/a od nas doći do svoje "Milene", tj. "Milenog" (za ženski rod jel). A olako smo se smijali lale-u.


Nada, kazu - umire zadnja. Mozes se nadat. No, nije se isto nadat dobitku na lotu i nadat nekoj konkretnijoj, realnijoj stvari. Sva sreca, da uvijek moze doc nova "Milena" :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr