www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 12:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 svi 2018 22:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Ave Maria napisao:
Slazem se s Juditom utoliko da sam I sama mozda od ovog foruma ocekivala neku visu razinu komunikacije I, naivno, covjekoljublja.

Za ljude kojima je zajednicka ljubav prema Kristu, od kojih vecina ima teoloska znanja u malom prstu I koji se ipak trude zivjeti po njegovoj Rijeci... ovo je cudno mjesto za boraviti, moram priznati...


Također. Nisam odavno bila i baš se izenadih količinom mržnje, filozofiranja, prepucavanja.. pa šta je ovo? Kad će neka devetnica da molimo svi zajedno?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 svi 2018 23:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
S obziron da san izgubia trecu partiju za redon, u poprilicnom sam mood-u da prokomentiram bisere. Rekli bi u Dalmaciji; "dosa si mi ka budali pleska"

Ivancica111 napisao:
Također. Nisam odavno bila i baš se izenadih količinom mržnje, filozofiranja, prepucavanja.. pa šta je ovo? Kad će neka devetnica da molimo svi zajedno?


Sto ce ti forum za devetnicu? Kome ti mazes oci? Slika Ti si ovde zbog ovakvih prici;


I mene sad stvarno zanima hoće li ovo biti happyend. Ili će se ispostaviti da je Čarli kreten koji već ima neku drugu šemu a tebe drži u rezervi. grrr
Nadam se stvarno da postoji ovakva ljubav. MORAŠ nam se javiti sa zaključkom, nekad kad se pojavi..



I to je tvoja duhovna hrana. Nikakve teoloske knjige, devetnice, sveci, filozofija, rasprava. Ma kakvi. To je tvoj razlog bivanja na forumu; babske price. Da si dakle, mudrija, znala bi kakva je to krscanska ljubav i poniznost, pa bi sukladno tome i uprilicila svoja komentiranja. A s obzirom na njih, ja se cudim kako se nisi nasla u nekim vrstama budizma, hinduizma ili new age-a, jer maloprije digitalno ocutani poprilicno zorno reflektiraju tvoje duhovne i intelektualne potrebe. Poniznost je kad, kako kaze sv. Ivan od Kriza; "čvrsto i učinkovito preziru sebe i sve svoje stvari, i uživaju što i drugi imaju o njima isto nisko mišljenje, i nikad ne žele da nešto vrijede u očima drugih". Poniznih na ovome forumu - nema. Sve ostalo sto se predstavlja poniznoscu jest - lazno.
Inace, savjetujem ti za pocetak "Knjigu odgovora" pa da onda predes na malo duhovnije stivo. A i prije toga mozes meditirat nad citatom istog autora;


Kad npr. neki župnik u župnoj zajednici pri svakom konfliktu dobacuje da bismo jedni druge morali ljubiti, onda je to suptilan oblik demonstriranja moći. On ne dopušta da dođe do konflikta, on potiskuje svako protivljenje. Tako onima koji bi se časno mogli jedni s drugima sučeljavati nameće grižnju savjesti. U takvu ozračju »propisane ljubavi« ne može se polemizirati, ne može se slobodno izreći vlastito mišljenje. A slično je tako u mnogim zajednicama. Svako mišljenje koje se razlikuje od drugih biva odmah kažnjeno jer je Krist ipak želio da mi ljubimo jedni druge i da smo jedni s drugima jedinstveni. Ljubav se zamjenjuje s prisilnim jedinstvom. Pravo jedinstvo nastaje uvijek iz zdravih napetosti i suprotnosti. Kad se u ime ljubavi želi od početka izbjeći svaka napetost, tada ljubav postaje tiranija i prisila.
Anselm Grün OSB, "Putovi k slobodi"


I tako, u jednom mom postu se nade vise duhovne hrane nego u 3 godine tvog digitalnog forumskog prezivljavanja. "Privatne mudrolije" su, jel, za mudrace. Ovo me sad podsjetilo na jednu, legendarnu izjavu;



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 07:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
dujam napisao:
S obziron da san izgubia trecu partiju za redon, u poprilicnom sam mood-u da prokomentiram bisere. Rekli bi u Dalmaciji; "dosa si mi ka budali pleska"

Ivancica111 napisao:
Također. Nisam odavno bila i baš se izenadih količinom mržnje, filozofiranja, prepucavanja.. pa šta je ovo? Kad će neka devetnica da molimo svi zajedno?


Sto ce ti forum za devetnicu? Kome ti mazes oci? Slika Ti si ovde zbog ovakvih prici;


I mene sad stvarno zanima hoće li ovo biti happyend. Ili će se ispostaviti da je Čarli kreten koji već ima neku drugu šemu a tebe drži u rezervi. grrr
Nadam se stvarno da postoji ovakva ljubav. MORAŠ nam se javiti sa zaključkom, nekad kad se pojavi..



I to je tvoja duhovna hrana. Nikakve teoloske knjige, devetnice, sveci, filozofija, rasprava. Ma kakvi. To je tvoj razlog bivanja na forumu; babske price. Da si dakle, mudrija, znala bi kakva je to krscanska ljubav i poniznost, pa bi sukladno tome i uprilicila svoja komentiranja. A s obzirom na njih, ja se cudim kako se nisi nasla u nekim vrstama budizma, hinduizma ili new age-a, jer maloprije digitalno ocutani poprilicno zorno reflektiraju tvoje duhovne i intelektualne potrebe. Poniznost je kad, kako kaze sv. Ivan od Kriza; "čvrsto i učinkovito preziru sebe i sve svoje stvari, i uživaju što i drugi imaju o njima isto nisko mišljenje, i nikad ne žele da nešto vrijede u očima drugih". Poniznih na ovome forumu - nema. Sve ostalo sto se predstavlja poniznoscu jest - lazno.
Inace, savjetujem ti za pocetak "Knjigu odgovora" pa da onda predes na malo duhovnije stivo. A i prije toga mozes meditirat nad citatom istog autora;


Kad npr. neki župnik u župnoj zajednici pri svakom konfliktu dobacuje da bismo jedni druge morali ljubiti, onda je to suptilan oblik demonstriranja moći. On ne dopušta da dođe do konflikta, on potiskuje svako protivljenje. Tako onima koji bi se časno mogli jedni s drugima sučeljavati nameće grižnju savjesti. U takvu ozračju »propisane ljubavi« ne može se polemizirati, ne može se slobodno izreći vlastito mišljenje. A slično je tako u mnogim zajednicama. Svako mišljenje koje se razlikuje od drugih biva odmah kažnjeno jer je Krist ipak želio da mi ljubimo jedni druge i da smo jedni s drugima jedinstveni. Ljubav se zamjenjuje s prisilnim jedinstvom. Pravo jedinstvo nastaje uvijek iz zdravih napetosti i suprotnosti. Kad se u ime ljubavi želi od početka izbjeći svaka napetost, tada ljubav postaje tiranija i prisila.
Anselm Grün OSB, "Putovi k slobodi"


I tako, u jednom mom postu se nade vise duhovne hrane nego u 3 godine tvog digitalnog forumskog prezivljavanja. "Privatne mudrolije" su, jel, za mudrace. Ovo me sad podsjetilo na jednu, legendarnu izjavu;



Slika



A što me napade čovjek... :lol: Nisam se to od tebe nadala ccc

Uglavnom na forumu sam se već prijavljivala na devetnice, ima čak i podforum s tim naslovom, ali ti tamo ne ideš :wink:

Drugo, ovo što si citirao moje, je odgovor na prelijepu ljubavnu priču koju je bila postavila Belive, (koju proglasište pshihopatom :shock:) u kategoriji Svjedočanstva, koju volim, jer volim čuti osobne stavove ljudi a ne filozofiranja

Treće, nisam ja za ukidanje rasprava, nego za promjenu načina raspravljanja, sve se može lijepo objasniti valjda, na katoličkom forumu..

Četvrto, upiši boks da malo izbaciš frustracije

nema pet

aj ćao :-D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 08:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ivancica111 napisao:
A što me napade čovjek... :lol: Nisam se to od tebe nadala ccc


Sasvim sam ti normalno napisao sto te ide. Bez ikakvih grubih rijeci i demonizacije. Cemu ovoliko cudenje :l30:


Ivancica111 napisao:
Uglavnom na forumu sam se već prijavljivala na devetnice, ima čak i podforum s tim naslovom, ali ti tamo ne ideš :wink:


LoL. Pitanje ostaje isto; sto ce ti forum za devetnice?


Ivancica111 napisao:
Drugo, ovo što si citirao moje, je odgovor na prelijepu ljubavnu priču koju je bila postavila Belive, (koju proglasište pshihopatom :shock:) u kategoriji Svjedočanstva, koju volim, jer volim čuti osobne stavove ljudi a ne filozofiranja


To je tvoj odgovor na pricu koju si spusila od Belive. Ne pisem ja ovde gluposti tipa; ne smijem pricat sa ozenjenom zenom/muskarcem, jer mi neki imaginrani visoki moral to brani. Niti izmisljam ljubavne melodrame. Niti izmisljam da poklanjam neke relikvije. A jos se manje s tim pricama hranim. Ja sam istaknuo da si se ti hranila tom pricom, slatkim rijecima, te sam izrazio cudenje sto se nisi pronasla u nekakvim alternativnim religijama koje ti nude isto ono sto cim se ti hranis.
S obzirom da si sve komentirala osim toga, "bojim" se da sam pogodio srz problema.

Ivancica111 napisao:
Treće, nisam ja za ukidanje rasprava, nego za promjenu načina raspravljanja, sve se može lijepo objasniti valjda, na katoličkom forumu..


Da ti se lijepo napise, kao sto ti se pisalo, ti se ne bi nikad upitala jesi li u krivu. Da sam ja jednom Samuelu lijepo pisao i povukao se nakon jedne njegove ruzne rijeci, covjek se vjerovatno ne bi nikad zapitao ima li sto u krivu prema njegovom stavu o Rajku Bundalu. Ovako, kad ti se otvoreno kaze postoji sansa da se zapitas je li istina ovo sto ti se razumno kaze. Dakle, nigdje ja tebe ne vrijedam, a vidim da si to tako dozivjela.

Ivancica111 napisao:
Četvrto, upiši boks da malo izbaciš frustracije


Da, vjerovatno sam frustriran ako nesto primjetim i razumno napisem. Da, vjerovatno je to to. :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 08:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 svi 2018 08:32
Postovi: 19
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Novoregistrirani sam korisnik ali godinama citam ovaj forum. Slazem se s Ivancicom. Nesto na forumu nedostaje, mozda onih zivih iskrenih svjedocanstava, osjecaja. Prisutna je polemizacija. Nekad kad vas citam se osjecam gotovo neuko, koliko toga vise od mene znate. Nacitani ste. Ispricavam se unaprijed ako ikoga vrijedam, ali cini mi se da je dosta trenutno aktivnih forumasa neautenticno. U zivljenu katolicke vjere. To je ono sto bih ja voljela pronaci... zive ljude za koje znam da se negdje blize ili dalje bore sami sa sobom svaki dan kako postati bolji covjek i katolik.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 08:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Dujam, što će mi forum za devetnice? Pa kada puno ljudi više moli, tada je molitva jača i postiže se zajedništvo. Nisu one džaba na ovom forumu i nije se toliko ljudi prijavljivalo na njih i molilo bezveze.

Ti se hraniš ovim beskrajnim naklapanjima i prepucavanjima što mene iskreno iscrpljuje. Nisam taj tip niti volim to slušati i gledati a kamo li sudjelovati.

Pokušaj nekad u nekome naći nešto dobro i to naglasiti a ne tražiti svakome manu i prišivati ljudima svakojake osobine koje nemaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 09:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ivancica111 napisao:
Dujam, što će mi forum za devetnice? Pa kada puno ljudi više moli, tada je molitva jača i postiže se zajedništvo. Nisu one džaba na ovom forumu i nije se toliko ljudi prijavljivalo na njih i molilo bezveze.



Kako mislis kad je vise ljudi molitva je jaca? :roll: Evo, tocno o ovakvim stvarima ti ja pricam. To nije Katolicki stav. I ti na temelju tog neznanja radis krive odluke. Cudim se da si 3 godine na forumu, a nisi nista naucila...
Duhovnost je u konacnici iscpljujuca, istina, ali jedino te taj neprekidni rad na tebi moze gurat naprijed. Nikakve lijepe rijeci i zajednistvo u zabludi. Lijepe i njezne rijeci su za ljubavnike i malu djecu.

Matej 6,5 "Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskršćima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
Matej 6,6 Ti naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.



I ti opet kao da ne shvacas;

Pokušaj nekad u nekome naći nešto dobro i to naglasiti a ne tražiti svakome manu i prišivati ljudima svakojake osobine koje nemaju.

Ne prisivam ti svakakve osobine. Nisam ti napisao da si iskompleksirana kao ti meni. Rekao sam da sam primjetio kako zudis za postovanjem i lijepim rijecima. I to je draga moja, sasvim normalna zudnja, pa zena si. No, te stvari trebas trazit jedino od svog decka/muza, a ne na mjestima na kojima trazis, jer djeluje pogubno na tebe i tvoj duhovni zivot.
S druge strane, jedino je Bog dobar, i svo dobro koje ja radim proizlazi od Boga, i svo dobro koje ti radis proizlazi od Boga. Da si citala sto sam pisao u raspravama, vidila bi da svo dobro proizlazi samo od Boga i nikog vise. Tako da, ne dao Bog da ja, kao sto ti sugeriras - nekome prisivam Boziju slavu, ili jos gore; naglasavam da je netko dobar. Ne dao Bog da se pretvorim u takvog laskavca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 09:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Opet moram upozoriti clanove ovog foruma da se s Dujmom ne upustaju u nikakve rasprave. Covjek je stvarno predosadan,prenaporan i prebezobrazan. Ili ga potpuno ignorirajte ili se maknite s ovog foruma dok je on tu. Ali krivi su i moderatori sto mu dopustaju da se vec godinama ovdje bahati,da pametuje,da iskaljuje na drugima svoj demonski bijes,da se izruguje,provocira,ponizava i vrijedja druge... I uvijek ce naci opravdanje za svoj primitivizam,za svoju povrsnost,nedosljednost,bezobrazluk i za svoje krivovjerje. Nikome ne savjetujem da ga prezire,ali se udaljite od njega da vam ne oduzme dusevni mir.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 12:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Pa Duje ti je glavni moderator foruma :D
Najaktivniji je, odgovara svima i na svakoj temi, to što nije službeni moderator nema veze, ali pozna šta ko piše i kako i kad piše. Ja sam isto skuzio da si ti Salvandus, zvali smo te pekar, jer si bio najaktivniji u noćnim satima, nećeš to komentirati?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 12:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Citat:
Kako mislis kad je vise ljudi molitva je jaca? :roll: Evo, tocno o ovakvim stvarima ti ja pricam. To nije Katolicki stav. I ti na temelju tog neznanja radis krive odluke. Cudim se da si 3 godine na forumu, a nisi nista naucila...


Misliš da sam trebala dolaziti na forum i od tebe učiti o katoličkim stavovima :lol:

Evo još jednog citata:
"Nadalje, kažem vam, ako dvojica od vas na zemlji jednodušno zaištu što mu drago, dat će im Otac moj, koji je na nebesima. Jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima." "Ako dvojica od vas na zemlji jednodušno zaištu što mu drago, dat će im Otac moj, koji je na nebesima" (Mt 18,19).

Katolički stav pape katolika (svakog do sada) je da stalno poziva vjernike na zajedničku molitvu, za razne nakane. Ako želiš primjere, sam traži, samo google i papa zajednička molitva


Citat:
I ti opet kao da ne shvacas;

Pokušaj nekad u nekome naći nešto dobro i to naglasiti a ne tražiti svakome manu i prišivati ljudima svakojake osobine koje nemaju.

Ne prisivam ti svakakve osobine. Nisam ti napisao da si iskompleksirana kao ti meni. Rekao sam da sam primjetio kako zudis za postovanjem i lijepim rijecima. I to je draga moja, sasvim normalna zudnja, pa zena si. No, te stvari trebas trazit jedino od svog decka/muza, a ne na mjestima na kojima trazis, jer djeluje pogubno na tebe i tvoj duhovni zivot.


Istina je da inzistiram da se prema meni ponaša sa poštovanjem, i ovdje i bilo gdje drugo. Također i ja se tako prema drugima ponašam i to mi je normalno. To što sam žena nema veze s tim

Citat:
S druge strane, jedino je Bog dobar, i svo dobro koje ja radim proizlazi od Boga, i svo dobro koje ti radis proizlazi od Boga. Da si citala sto sam pisao u raspravama, vidila bi da svo dobro proizlazi samo od Boga i nikog vise. Tako da, ne dao Bog da ja, kao sto ti sugeriras - nekome prisivam Boziju slavu, ili jos gore; naglasavam da je netko dobar. Ne dao Bog da se pretvorim u takvog laskavca.

[/quote]

Pa dobro, možeš li to dobro koje neko radi a koje proizlazi od Boga nekad naglasiti,, primjetiti, itd. Neće ti kruna spasti s glave :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr