www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 02:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 svi 2018 13:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ivancica111 napisao:
ok, javim se kad upišem i završim teologiju jer dotad nisam dostojna bilo šta napisati a kamo li ne daj Bože vlastito mišljenje izreći, koje je nešto najgore što se ovom forumu može dogoditi.

Google sam po sebi ne postoji, on nas dovodi do određenih stranica , npr vatican.va, i slično, pa i do ovih tvojih citata sigurno negdje.

Ispričavam se što sam se usudila išta napisati i ovjenčavam te vjencem slave zvanim "pobjeda u raspravi" koji obožavaš. Pa uživaj

Ma,Ivančica,pusti,preskoči ga,ima nas ovdje drugih sa kojima možeš razmjenjivati misli, :grlim te: ...Ne moraš čitati te "lancune"nicka "Dujam",ni ja se ne zamaram takvima :a1407:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2018 14:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Potpuno se slažem...Općenito napada ad hominem,a to nije dozvoljeno na forumima...ovdje jest.Pa onda,Dujam...nisi naročito pismen,ali to mi ne bi puno značilo,kad bi sadržaj bio smislen...u vrtlogu tvojih bapskih priča,ogovaranja,nebuloza,valjda se ti jedino snalaziš.No,to su neke pisanije dostojne cure u pubertetu,nije to muški rukopis...vjerovatno si žensko,ali trol si u svakom slučaju...Na dušu moderatorima...Osoba mora biti duboko usamljena da dođe ovdje provocirati i kvariti drugim ljudima raspoloženje...eto,i takvi se deklariraju kao katolici...odgovor na pitanje,mislim,Frančeska...


LoL. Ukoliko nisi primjetila, tvoja rasprava nikoga ne obrazuje niti ikome donosi ista dobra i pametna. Pises neke svoje stavove koje nemaju veze s Katolicanstvom, a ti stavovi su - smijesni nama Katolicima. Shvati da Katolike ne zanimaju ovakve nebuloze;

duša ostaje neoštećena,nije sagriješila ona,nego tijelo?

A glede sanjanja,postoji škola koja kaže baš o potrebi suočavanja u snu sa svojim demonima,krenuti prema njima,umjesto bježati(obično pobjegnu).Tako se riješavaju unutarnji konflikti,između ostalog...

Znam da nije"zdravo",no često se uspavljujem uz "astro show"


I da je tocno o tim stvarima Isus pricao kad je rekao;

Matej 18,6 "Onomu, naprotiv, tko bi sablaznio jednoga od ovih najmanjih što vjeruju u mene bilo bi bolje da mu se o vrat objesi mlinski kamen pa da potone u dubinu morsku."

Stoga, ti si sablazan, i ljude poput tebe treba intelektualno ismijavat, jer izgleda da je to jedini nacin da prestanes pisat svoje mudrolije. Nisi ti ni prvi ni zadnji "pametnjakovic" koji siri "svoje" stavove. No, postoji nacin protiv vas; a to je intelektualno ismijavanje. Jer izgleda da napisane rijeci ti ne razumijes, i da jedina reakcija koja bi izazvala da prestanes pisat svoje glupe stavove jest povrijeden ponos aka intelektualno ponizenje. Koliko si samo smijesna ispala sa "sjetilan" i "sjetilnoscu", i jos je smijesnije da ti ni sad ne kuzis u cemu je fora. Vidis, Ivancica111 je bar skuzila, pa je rekla;

Ivancica111 napisao:
ok, javim se kad upišem i završim teologiju jer dotad nisam dostojna bilo šta napisati a kamo li ne daj Bože vlastito mišljenje izreći, koje je nešto najgore što se ovom forumu može dogoditi.


I u pravu je. Katolika ne zanima tvoje ili njeno misljenje o citatu iz Biblije. Ona je to skuzila brze neg ti. Katolike zanima sta kaze Katolicka Crkva, a ne osoba koja se nalazi iza profila "izmedu neba i zemlje". Smijesno je iti ufilmavat se da netko zeli cut tvoje stavove o dusi, naspram cijele vojske Katolickih teologa. To je poprilicno samodopadno.


IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ne moraš čitati te "lancune"nicka "Dujam",ni ja se ne zamaram takvima


Iskreno, meni izgledas bas povrijedena sto netko dovodi tvoje "misli" u pitanje. Onak, djelujes dosta povrijedeno. No, ima lijeka za to! Lijepo pocni pisat Katolicki, i manje oholosti, pa ces prestat mislit da je nekom vazan tvoj stav, a pogotovo tvoje misljenje. U suprotnom, mnoge duse ce ti bit zahvalne ak se preselis na neki drugi forum gdje se moze raspravljat o New Age-u, pa tamo slobodno pisi kak se Astro Show moze gledat, i kako tijelo grijesi bez duse. Ovde, vjeruj mi, ti to nece proc lišo :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2018 18:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ivancica111 napisao:
ok, javim se kad upišem i završim teologiju jer dotad nisam dostojna bilo šta napisati a kamo li ne daj Bože vlastito mišljenje izreći, koje je nešto najgore što se ovom forumu može dogoditi.

Google sam po sebi ne postoji, on nas dovodi do određenih stranica , npr vatican.va, i slično, pa i do ovih tvojih citata sigurno negdje.

Ispričavam se što sam se usudila išta napisati i ovjenčavam te vjencem slave zvanim "pobjeda u raspravi" koji obožavaš. Pa uživaj

Ma,Ivančica,pusti,preskoči ga,ima nas ovdje drugih sa kojima možeš razmjenjivati misli, :grlim te: ...Ne moraš čitati te "lancune"nicka "Dujam",ni ja se ne zamaram takvima :a1407:


Hvala na potpori :-D

Dujam piše knjigu Kako ubiti želju za razgovorom u 5 koraka.. bit će hit :-) :wink: :-P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2018 19:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Mislim da bi vi trebale otic na neki forum o matematici. Ili, bar se odnosit prema matematici kao prema teologiji. Onako, da svak kaze svoj stav o diferencijalnim jednadzbama ili korijenima, ili bilokakvim jednadzbama. Npr. da ja kazem svoj stav kako je po mom misljenju 3 × 3 = 10, ili kako e=mc+13.35-27f(x). I onda kad mi neki matematicar ili fizicar objasni da se to ne moze tek tako radit i da se te stvari ne mogu izmisljat jer one zaista postoje u realnosti, bas kao sto postoji dusa i Bog, ja kazem;

"ok, javim se kad upišem i završim matematiku jer dotad nisam dostojan bilo šta napisati a kamo li ne daj Bože vlastito mišljenje izreći, koje je nešto najgore što se ovom forumu može dogoditi."

Ne bi li to zvucalo smijesno? :roll: Ljudi moji! Teologija ne izmislja. Sv. Toma nije izmislio stvari o kojima je pisao, jer je, eto stekao takav dojam. Nisu dogme Katolicke Crkve izmisljene jer je nekom bilo dosadno. To je realnost. Prema vjeri i teologiji se odnosite s toliko postovanja koliko se i odnosite prema matematici, pa onda nece bit objekti ismijavanja. Vjerujte mi, da dodete na Bug.hr i pocnete zastupat svoje teorije o programiranju bili bi momentalno banirani po ip adresi, a i proglaseni ludacima. Vi niste ni svjesni koju milost ovdje uzivate.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2018 14:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Duje sigurno znaš u čemu je razlika između teologije i duhovnosti. Mislim da ovdje previše favoriziraš teologiju, možda i s razlogom jer u domeni duhovnosti je jako puno toga u subjektivnosti, pa da ti ja pričam o svojem doživljaju u meditaciji, nekom će se to činiti bezveze, a nekog će to možda nadahnuti za svoje meditacije i molitve. Kod ljudi, nadasve muški rod više teži teološkoj vjeri, a drugi vole više ovo drugo, osobni izričaj u duhovnosti. Primjer, nekom će se više svidjeti sv Toma ili sv Bonaventura a nekom mala Terezija ili Terezija Avilska. Meni bi više koristilo da ti npr. Više pišeš o molitvi, i poteškoćama ili nadahnućima u molitvi nego da mi citiraš Teološku sumu ili objašnjavaš teološki odnos molinista prema slobodnoj volji. I to trebaš poštovati.
Pritom i ja sam alergičan na spiritualizaciju vjere, ne zelim da se sve svodi na neke devetnice, odlazak na ovo i ono mjesto, diranje neke relikvije, al kada vidim nekog da se muči u suhoći molitve, i da daje svoj način kako se s tim nosi, e to me jako nadahnjuje..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2018 15:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Duje sigurno znaš u čemu je razlika između teologije i duhovnosti. Mislim da ovdje previše favoriziraš teologiju, možda i s razlogom jer u domeni duhovnosti je jako puno toga u subjektivnosti, pa da ti ja pričam o svojem doživljaju u meditaciji, nekom će se to činiti bezveze, a nekog će to možda nadahnuti za svoje meditacije i molitve.


Da, upravo mi to i je problem svjedocanstva kao takvog. Da se razumimo, ja ne pričam o svjedočanstvima svetaca, koji su iznjeli svoje duhovne stvari pred ljude, nego se ja zgrazam na ovo;

Stvarno, ali stvarno me zanima da ukratko opišeš način kako moliš i i to nutarnji doživljaj ako si spremna to s nama podijeliti, možda bi ti mogli pomoći i TT-ovci...jer ovdje smo da si pomažemo...Judita

Zamisli koji prijedlog? Da opises nacin na koji molis i svoje unutranje dozivljaje(!?). Znas kaj je to francesco? To je nista doli pljucanje po duhovnosti! Ja se tako sablaznim na te stvari ili na slicne prijedloge. Nikad u povijesti Crkva nije prakticirala takvu praksu. Nikad! To rade sekte, a ne Katolicka Crkva. Ako si ikad citao ista o Ignaciju Lojolskom onda znas o cemu pricam. A znas tko je Ignacije Lojolski? Taj svetac je defacto utemeljio psihologiju i jedan od najplodonosnijih redova Katolicke Crkve, i na kraju krajeva; Duhovne vjezbe u ŠUTNJI.
Jer to je duhovnost; tvoj odnos s Bogom. On ti treba bit svet, i svetiji od tvog odnosa sa ženom. Hoces pricat o svom odnosu sa ženom ovdje? Zašto ne? Pa zašto ćeš onda pričat o svom odnosu s Bogom? A tvoj odnos s Bogom gubi čistoću kad ga prepričavaš drugima, jer ga daješ na vjetrometrinu. I isto bi tako tvoj odnos sa ženom gubio na vrijednosti da ga prepričavaš po forumu. Glavna obrana duhovnosti je šutnja;


„Šutnja je mač u duhovnoj borbi. Pričljive duše nikad neće dospjeti do svetosti. Taj mač šutnje sve odsijeca što se nastoji objesiti o dušu. Mi smo naviknuti reagirati na jezik i misliti da uvijek moramo odmah odgovoriti, a ne pazeći na to je li Božja volja govoriti. Šutljiva duša je jaka. Sve protivštine neće joj naškoditi kad ustraje u šutnji. Šutljiva duša je sposobna najtješnje se sjediniti s Bogom. Ona živi gotovo stalno pod nadahnućem Duha Svetog. U šutljivoj duši Bog djeluje bez smetnji.“
sveta Faustina Kowalska; Dnevnik


Nije ovo rekla xy osoba, ti dobro znaš tko je sveta Faustina. Tih "dokaza" o šutnji imaš gdje god da se okreneš;

Luka 2,19 Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu

To je prije svega ta duhovna šutnja; tvoj odnos s Bogom. I zato ja na forumu samo furam teologiju, jer se tu ne moze pričat o vlastitoj duhovnosti; ma ne na forumu, nego nigdje se to ne moze. A ako si ipak pozvan svjedočit tako da prepričaš neko svoje iskustvo, vjeruj mi da ce to bit baš onako "kako Bog zapovijeda", i da ce bit 100% u skladu s Katolickom vjerom i teologijom.
Tako da sve te "duhovne" priče po forumu su loše i nepoželjne za zdravu vjeru same po sebi, no Bog i iz lošeg može izvuc dobro. Bog može iz ubojstva izvuc dobro, iz preljuba, itd...No, to i dalje ostaje loša stvar.

I sad bi ja tebe upitao jednu stvar. Je li ti ikad svećenik "kao savjet" ili "kao nadahnuce" prepričavao kako moli, kakav mu je duhovan život itd...?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2018 16:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Rekoh već jednom, ovaj forum mi čini dragim jer se radi o maloj skupini ljudi, nasumice izabranih, različitih godina, preferencija, karaktera i sl. čiji je glavni cilj pojedinca osobni rast u vjeri. Možda sam ti i sladunjav, ali nekada me posjeća na zajednicu prvih kršćana :D
I odgovorit cu ti na nacin na koji ti jedini priznaješ, citatima iz biblije :D
1.Solunjanima 5,11.Zato, tješite se uzajamno i izgrađujte jedan drugoga, kako i činite.
1. Solunjanima 5,14Potičemo vas, braćo: opominjite neuredne, sokolite malodušne, podržavajte slabe, budite velikodušni prema svima!
Filipljanima 4,14Ipak, lijepo je od vas što sa mnom podijeliste moju nevolju.
Filipljanima 4,21Pozdravite svakoga svetog u Kristu Isusu. Pozdravljaju vas braća koja su sa mnom.
...
A na ovo zadnje pitanje, da, imam svećenika, ali svećenika koje smatram prijateljima koji su mi iznijeli svoja osobna iskustva, i vjeruj mi, neke stvari sam i utkao u svoj vlastiti život..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2018 17:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Rekoh već jednom, ovaj forum mi čini dragim jer se radi o maloj skupini ljudi, nasumice izabranih, različitih godina, preferencija, karaktera i sl. čiji je glavni cilj pojedinca osobni rast u vjeri. Možda sam ti i sladunjav, ali nekada me posjeća na zajednicu prvih kršćana :D



A jesi čitao koje prve Kršćane? Mene su se oni osobito dojmili. Ali, nisu oni bili baš sladunjavi, mislim da sam čak negdje na forumu i citirao neka pisma prvih Kršćana.

francesco1 napisao:
I odgovorit cu ti na nacin na koji ti jedini priznaješ, citatima iz biblije :D
1.Solunjanima 5,11.Zato, tješite se uzajamno i izgrađujte jedan drugoga, kako i činite.
1. Solunjanima 5,14Potičemo vas, braćo: opominjite neuredne, sokolite malodušne, podržavajte slabe, budite velikodušni prema svima!
Filipljanima 4,14Ipak, lijepo je od vas što sa mnom podijeliste moju nevolju.
Filipljanima 4,21Pozdravite svakoga svetog u Kristu Isusu. Pozdravljaju vas braća koja su sa mnom.
...


Upravo o tome ti i ja govorim. A ti trazis "još" Judite koja daje pogubne duhovne savjete. Pa normalno da cu ti rec "alo ej, pa vidi sta ova pise i sta ova trazi". Opomeni me kad napisem nekom "majmuncino" ili kad nekog pretjerano ismijavam, i to je sasvim uredu. No, isto tako ja opominjem kad nešto uvidim. Usputno, istina, ismijavam i dobacujem, jer me neke stvari, kao sto sam ti u zadnjem postu spomenio - bas nerviraju jer su lažne. Ili tipa kad je Bonifacije onoj rekao da je skrupuloznost dobra. Iskreno, ja ne shvacam kako Katolik koji to pročita moze ostat ravnodusan :l30: Eto, iskreno, meni je to nejasno. Kaze Pavao;

“Srdite se, ali ne griješite! Sunce nek ne zađe nad vašom srdžbom.”Efežanima 4,26

Doduše, imam mali problem s ovim "ali ne griješite", ali čovik se uči dok je živ! Grijeh propusta je ako ne braniš svoju vjeru francesco! Prvi Krscani su je branili, i placali zivotom.
I evo, ispričavam se svima koje sam uvrijedio i omalovazavo, to je moja greška i francesco me potaknuo na to da razmislim, i sukladno se tome ispričavam. Ispričavam se (krenimo od meni najdrazih) ivancica111, bonifacije, Izmedu neba i zemlje, Believe, Judita, eto, molim za oprost sto sam vrijedao i omalovazavo. Kajem se od svega srca, i obecajem da cu se trudit da to ne radim vise! Ostale mislim nisam ismijavao, vec sam bio cinican, sto je, jel, razlika.


francesco1 napisao:
A na ovo zadnje pitanje, da, imam svećenika, ali svećenika koje smatram prijateljima koji su mi iznijeli svoja osobna iskustva, i vjeruj mi, neke stvari sam i utkao u svoj vlastiti život..


Prijatelji ste! Ja nikad na ispovijedi to nisam dozivio :roll:


EDIT;

I ispričavam se svima što su onda, jel, morali ičitat ta ismijavanja i podrugljivost. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2018 20:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Mislim da bi, shodno tome, bilo u redu da svi dotični i oni koji su to morali, jel, čitati imaju besplatno 10 dana ljetovanja u Splitu. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2018 21:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
francesco1 napisao:
Rekoh već jednom, ovaj forum mi čini dragim jer se radi o maloj skupini ljudi, nasumice izabranih, različitih godina, preferencija, karaktera i sl. čiji je glavni cilj pojedinca osobni rast u vjeri. Možda sam ti i sladunjav, ali nekada me posjeća na zajednicu prvih kršćana :D
I odgovorit cu ti na nacin na koji ti jedini priznaješ, citatima iz biblije :D
1.Solunjanima 5,11.Zato, tješite se uzajamno i izgrađujte jedan drugoga, kako i činite.
1. Solunjanima 5,14Potičemo vas, braćo: opominjite neuredne, sokolite malodušne, podržavajte slabe, budite velikodušni prema svima!
Filipljanima 4,14Ipak, lijepo je od vas što sa mnom podijeliste moju nevolju.
Filipljanima 4,21Pozdravite svakoga svetog u Kristu Isusu. Pozdravljaju vas braća koja su sa mnom.
...
A na ovo zadnje pitanje, da, imam svećenika, ali svećenika koje smatram prijateljima koji su mi iznijeli svoja osobna iskustva, i vjeruj mi, neke stvari sam i utkao u svoj vlastiti život..


Jesi siguran da smo nasumično odabrani? Da nismo s razlogom ovdje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr