www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 09:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 21:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nina22 napisao:
Dobro, ajde, sad ste me malo umirili :grlim te:
Vec sam mislila da sam "otpisana" :twisted:
Mislila sam da sam valjda jedna od najgorih kad dobih ovakvu pokoru, a sto je jos gore, vec sam u pocetku skoro odustala od krunice jer nisam bas navikla na disciplinu, znate, pomalo sam kaoticna osoba, nista ne planiram i tako...
Pomislila sam da ova moja pokora nije slucajna, jer je moje obracenje pocelo bas s krunicom, ali o tome cu nesto napisati pod svjedocanstvima.
No, eto, skupih hrabrosti. Dizem se 1 sat ranije pa dan pocnem molitvom. Hvala na lijepim rijecima ohrabrenja. Bas mi je to trebalo :)


Ne brini, ni ja nikada nisam baš volila molit krunicu, jer je jako dugačka i stalno se ponavlja jedno te isto - tako sam tada razmišljala, a onda za pokoru nakon što je prošlo mjesec dana od prethodne ispovijedi, dobijem kod nekog novog svećenika krunicu za izmolit... :shock: Mislila sam odma otići drugom svećeniku reći da ja to ne znam, ne volim čak ni slušati kad u crkvi mole, bujica kojekakvih misli mi je prošlo kroz glavu :roll: ... Ipak sam odustala, jer me uhvati strah da mi neki drugi svećenik ne bi za kaznu dao još koju krunicu, pa šta bi tek onda... :P

Da, tako sam motala po glavi, a onda mi je došlo u misli, pa zašto ne, to je ipak bila ispovijed pred Uskrs, a i nisam se redovno molila...
Bila sam negdje 2. ili 3. srednje! :roll:

Nezamislivo!

Uzela sam one upute kako se moli krunica, čitala sve po redu sama u sobi, a kad je mama došla u sobu, sakrila sam iza leđa krunicu i upute, jer me bilo sram->ko zna šta će pomislit...a nekome to još reći --- Ne daj Bože!

Izmolila sam ja to nekako, a na sljedećoj ispovijedi sam to rekla svećeniku, a on mi za pokoru po 5 očenaša, zdravomarija i slavaocu... :roll: ajme meni...opet... htjela sam ga pitat "Zašto???" :idea: Kojim sam grijehom to zaslužila???
Pa nisam griješila puno...standardno... :?: :?: :?:

Počela sam sve češće dobivati od svega po 5...nije mi bilo jasno, al pustila sam, nek im bude :)


Sada sam dobila samo jednu Zdravomariju i imam osjećaj da mi je to malo...

Pusti malo da vrijeme odmakne, a do tada se trudi disciplinirati, pa će ti ono što ti je nekad bilo puno, postati premalo... :wink:

Drži se i ustraj! :grlim te: :grlim te:

Neka se snaga Duha Svetoga izlije na tebe!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 21:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Neznam dali je ispravno,ali evo recu i ja moje....
meni u zadnjoj ispovjedi Svecenik,nije dao pokokoru,
rekao da izaberem sama sta hocu :shock: , a ja zbunjena,
ne volim..naucila sam sam da dobijem neku mjeru,
i sad mi ne pase.."sta da izaberem ?",i dali ce to biti prava...hm..?
Ipak bi vise voljela,damije dao i 5 Krunica...nego ovako...
Eto kakav smo mi to narod..nitko nam ne moze ugoditi..
Pa cak i pokoru,koju u svakom slucaju zasluzujemo..pitamose zasto..?
Ja i danas jos uvjek razmisljam o tome..zasto je on bas htio ,da ja sama
odaberem...iz kojih razloga,i dali sam izabrala pravo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 22:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Neznam dali je ispravno,ali evo recu i ja moje....
meni u zadnjoj ispovjedi Svecenik,nije dao pokokoru,
rekao da izaberem sama sta hocu :shock: , a ja zbunjena,
ne volim..naucila sam sam da dobijem neku mjeru,
i sad mi ne pase.."sta da izaberem ?",i dali ce to biti prava...hm..?
Ipak bi vise voljela,damije dao i 5 Krunica...nego ovako...
Eto kakav smo mi to narod..nitko nam ne moze ugoditi..
Pa cak i pokoru,koju u svakom slucaju zasluzujemo..pitamose zasto..?
Ja i danas jos uvjek razmisljam o tome..zasto je on bas htio ,da ja sama
odaberem...iz kojih razloga,i dali sam izabrala pravo?
:grlim te:

I ja sam to dobila nedavno! :D

A odma sam ga pitala, jel može Psalam 23, jer ga najviše volim! :D

Rekao je da može, jer pokoru i treba voljeti učiniti.... tak nekako.. :wink:

Ja bi ti rekla da si izmoliš nešto što voliš, a nije ti u svakodnevnim molitvama, neku lijepu molitvu, Psalmi su preporučljivi...
51. pokornički uzmi uz bilo koju drugu molitvu koju izabereš, tako mi je kasnije drugi svećenik rekao da je dobro... :grlim te: :grlim te:

Nadam se da sam pomogla bar malo!

BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 22:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
rebeka, nije rijetko da se dobije i takva pokora - kad se otarasimo napasti da necemo znati sami izabrati dostojnu zadovoljstinu, moze se lijepo uzivati i u takvoj pokori. na nama je dakle da sami u ljubavi i iz ljubavi izaberemo sto zelimo, pa tako gledajuci ne mozemo pogrijesiti.

nina, tvoja pokora nije kazna, ako i je pokora uvijek je i nagrada, to ces tek uvidjeti. vjerojatno je i svecenik bio te misli, ili je samo osjetio da ti je vrijeme za krunicu...a mozda je i racunao znajuci kako je krunica poprilicno zarazna :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 22:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BOGEC.Ja često dobijem pokoru po želji,mislim fratar kaže izmoli što ti je najdraže i to je ok.Sa ljubavlju izmoljeno ima tračak pokajanja i neće bit malo a ne shvaćaš kao prisilnu kaznu već dobrovoljno pristajem na to da sam kažnjen na neki način. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 22:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Evo kad smo na ispovjedi..ne volim jednu stvar..kad se svećenik dere...
..i kad želi što prije završiti ispovjed..
..kao što mi se danas desilo...bila sam u drugoj župi..na ispovjedi..jer u mojoj nije bilo..jer je bila Sv.pričest danas..išla sam obaviti ispovjed kao što je bio dogovor za danas na tt...i pošla sam da razgovaram sa svećenikom..ne onako službeno..sada više volim ispovjed vršiti kao da s Bogom razgovaram...a on me nabelečio..da nije bitno moje mišljenje..da ako bude bitno moje mišljenje i gledanje na moju situaciju da to rješavam sa prijateljicama na kavi...a da kažem solo grijeh po grijeh..i aj ća..
..i još svašta nešto...ja ostala..i mozak mi blokira..jel ja to dobro čujem...možda mu je bilo vruće i zagušljivo u ispovjedaonici..jer sam se ja skuvala...heh..pa mu se žurilo..al eto..ja sam svoje obavila..
Dragi Bog zna moje namjere..da su bile dobre..

Prilikom jedne druge ispovjedi..na početku mojih prvih pravih ispovjedi.. :lol: ..ja skrušena u svom jadu..i suze ronim..a velečasni gleda priko mene koliko ljudi ima još..i tko prolazi..a meni govori" još nešto"..još nešto..još nešto..kao da san u trgovini...takon brzinom..ma kao da kasni na bus...eto ni to ne volim...
al..šta ću..i oni su ipak samo ljudi.. :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 22:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2007 14:18
Postovi: 39
Lokacija: SB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mene je na jednoj ispovijedi svećenik napao da zasto plačem?! sta mi je, gotovo je sad, sagriješila sam i sta sad imam plakati......
ma uzas.
Gospodine, blagoslovi sve svećenike!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 22:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Danijelaa napisao:
Gospodine, blagoslovi sve svećenike!

:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 23:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
bas tako danijela, nuzni su Bozjeg blagoslova bas kao i svi mi.

ja ne mogu reci da sam imala puno takvih ispovjedi. uglavnom se poklopi da onda kad sam u "elementu" imam pred sobom i svecenika koji je taj dan jednako raspolozen. i ja to uvijek iskoristim. pretpostavljam da na neki nacin unaprijed osjetim sto mogu ocekivati.

naravno da bi bilo idealno imati uvijek pri ruci dobrog ispovjednika, ali ako se desi da se ne razumijemo, ispovjedim ono sto me muci, a utjehu prepustim dragom Bogu.

no valja imati na umu da je i ona ispovjed koja nas nije posebno ganula ili nismo osjetili ono za cim zudimo, a bila je s nase strane valjana, jednako tako dobra ispovjed. cak sto vise, moze dragom Bogu biti samo jos i draza.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 23:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2007 14:18
Postovi: 39
Lokacija: SB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
najbolja ispovijed do sada mi je bila u Međugorju.
Dosla sam do ispovijedaonica i gledam, svagdje guzva, a ispred jedne red ide jako sporo i kazem sama sebi ovdje je sigurno dobar svećenik, i stvarno isplatilo se čekanje, prekrasna ispovijed je to bila, svećenik je polagao ruke i molio, bila sam presretna i potpuno nova osoba okupana snagom Duha....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 40 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr