www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 01:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 04 tra 2006 00:03 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nebih rekla da imam danas nove rane...zaboli na tren...ali brzo se nekako pojasni o čemu se radi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: RANE
PostPostano: 04 tra 2006 10:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="Letizia"]Kako se nosite sa svojim ranama i kakve imate osjecaje prema onima koji su vas povrijedili? Kako su zacijelile vase najdublje rane?

Kako :roll: ?!
Nikako, sve sam osjetljivija, sve gore i gore :P :P cijeli život sam u crkvi ali od kad sam malo dubinski zašla u to sve mi je gore i gore, sad više ne mogu ni sakriti :P :P koliko sam jadna a ne samo to postala sam sramežljivija i naivna ko šlapa :twisted: :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: RANE
PostPostano: 04 tra 2006 10:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tratinčica napisao:
Letizia napisao:
Kako se nosite sa svojim ranama i kakve imate osjecaje prema onima koji su vas povrijedili? Kako su zacijelile vase najdublje rane?

Kako :roll: ?!
Nikako, sve sam osjetljivija, sve gore i gore :P :P cijeli život sam u crkvi ali od kad sam malo dubinski zašla u to sve mi je gore i gore, sad više ne mogu ni sakriti :P :P koliko sam jadna a ne samo to postala sam sramežljivija i naivna ko šlapa :twisted: :?:


Ma sve ce biti dobro, vidjet ćeš. Svako zrno pšenice mora umrijeti da bi rodilo plodom, tako i ti ideš prema dolje, da bi jednoga dana bila još bliže svome Ocu i Bratu. Normalno je da ti je gore jer je se vrag ždere jer se pribižavaš Bogu. Budi hrabra i strpljiva! USTRAJ!!!
Euharistija ti je sve što trebaš. Moli za duhovnika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: RANE
PostPostano: 04 tra 2006 14:57 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tratinčica napisao:
Letizia napisao:
koliko sam jadna a ne samo to postala sam sramežljivija i naivna ko šlapa :twisted: :?:



mila dušo....
molim Isusa da ti da snage da izdržiš zabludama i kušnjama koje te žele odvojiti od Njega....
kako li te negdje Isus ljubi ovakvu :evil:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 tra 2006 19:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Letizia napisao:
Znači kad Bog jednom zacijeli rane iz prošlosti, onda vas više nitko nikada ne može povrijediti u sadašnjosti i odmah oprostite kad vas je netko povrijedio ili vam učinio zlo?


Pa ja lakše oprostim, ali to je na primjer stvar od više faktora. Problem rana iz prošlosti je u tome što ne samo da tu bude povreda, već to bude i plodno tlo za đavla da na tu ranu nalijepi razne laži (tipa jadan si, nesretan, nikad ništa od tebe,...) pa čak i demonski utjecaj. Zato je recimo meni bilo potrebno i oslobođenje. No nakon što mi je Bog rekao da će učiniti nešto novo i izmijenio podosta moj um mene je sad teže povrijediti. Ne možda toliko jer sam jača koliko zbog toga što sam svjesna Božjeg obećanja-npr ako mi je Bog nešto obećao, a okolnosti trenutno nisu takve ja neću toliko očajavaj jer znam da su okolnosti podložne promjeni, a riječ je vječna. Evo npr napisala si ako su te povrijedili prijatelji - u Isusu Kristu imaš prave prijatelje-dakle situacija nije bezizlazna. Prepoznaš da li netko jest obaćanje-ako nije odbaciš i vjeruješ dalje. Ne ostaješ na mjestu i očajavaš jer znaš da postoji nada.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: RANE
PostPostano: 05 tra 2006 09:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
mila dušo....
molim Isusa da ti da snage da izdržiš zabludama i kušnjama koje te žele odvojiti od Njega....
kako li te negdje Isus ljubi ovakvu :evil:
[/quote]

Milu samo zanima kad će to proći ili će se s tim mučiti do čistilišta nadam se samo da će me mali Isus prestati takko voljeti, jer ne mogu svjedočiti na taj naćin dok sam tako[url]" sapeta"[/url]ne mogu svjedočiti vjeru ljudima oko sebe dok se to događa. [/code] :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2006 12:07 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne znam....meni su neke patnje trjale godinama(5-6)...ne znam ni koliko tvoje traju ni koje su vrste...
no samo jedno znam da svaka patnja koju sam prošla je bila višestruko nagrađena....i da sam puno,puno naučila...
da li je vrijedilo...JE!
da li sam razmišljala i o odustajanju..jesam
da li je bilo preteško za nositi...je
često sam puta znala pitati Boga...pa rekao si da nam nećeš davati više nego što mogu nositi...a ja ne mogu nositi više....zašto???
uglavnom bi mi stigao ili odgovor ili olakšanje muka....
da li mi je sad žao zbog toga što sam prošla ....NIJE...
da li bih voljela opet proći....ne bih, ali ako je Božija volja neka mi bude po njoj


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2006 12:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
3 godine, znači još dvije ako bude kao tebi jaaaoo :shock: :shock: ili...možda više, nikad se ne zna :P :P misliš da netko ima recimo..dar spoznaje ili kako se to već zove može otkriti o čemu se radi, ha?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2006 12:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo je na drugim topicima vec dva puta napisano (od Vjeke i od mene)ali je tako lijepo da ga ovdje jos jednom prenosim

Vecernji susret

]Isuse,dodjoh Ti reci,
kako me u grlu gusi,
od isplakanih suza
kako me boli u dusi.

Dodjoh Ti saptat tiho
kako mi kriz izrani rame
i kako ga tesko nosim
jer je pretezak za me.

Dodjoh Ti se tuzit u suton ovog dana,
jer me previse pece
i boli ova rana.
Kleknuh da Ti se jadam,
ali me zbuni tvoje raspelo.
Zizak ti osvijetli lice,
raspeto,presveto tjelo
.

U suzama, izmucen, izboden, raspet i sam
o, Boze, sto da se tuzim,
pa mene je pred Tobom sram.

Gle Ti nijemo sutis,
nikome se potuzio nisi,
a Tvoje presveto tjelo
stravicno na krizu visi.

Probodene noge i ruke
probodeno je srce Tvoje.
Kako je tuga tvoja teska
a sitne boli moje.
Isuse, dodjoh Ti se jadat u suton ovog dana,
al motrec Tebe na Krizu, isceznu moja rana.


Vlc. Zlatko Sudac


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2006 12:48 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
tratinčica napisao:
3 godine, znači još dvije ako bude kao tebi jaaaoo :shock: :shock: ili...možda više, nikad se ne zna :P :P misliš da netko ima recimo..dar spoznaje ili kako se to već zove može otkriti o čemu se radi, ha?!

U svakom slučaju, potrebno je pronači uzrok problema, i srezati ga u korijenu. Bog preko spoznaje otkriva sam uzrok problema.
Čovjek se najviše mijenja i približava stvoritelju kroz patnju. Problem nije u tome, kako otjerati patnju, več kako ju prihvatiti! Prihvačanje patnje (križa) je pobjeda nad patnjom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr