www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 07:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 sij 2007 14:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
viking napisao:
Vjeko je napisao[b]
Citat:
Evo, ukoliko se netko želi angažirati oko vođenja duhovnih vježbi na forumu, ja ću mu pomoći osigurati sve potrebno za to i pomoći ću mu. Neka svatko da prijdedlog za određenog člana (može i za sebe) ionda ćemo napraviti anketu i odabrati voditelja.Mogu se imati i suradnici. Otvorit ćemo novi podforum i imat ćemo DUHOVNE ONLINE VJEŽBE
FANTASTICNO Vjeko! Evo, kako sam ja injicirao ovu temu htio bih i predloziti neke od nasih dragih forumasa za koje smatram da bi bili kompententni. Cini mi se da Jovan ima dobrih iskustava po tom pitanju. Speranzin i Joakimov angazman bio bi mi izuzetno drag, a normalno da pozdravljam i sve one koji se smatraju kompententnima i voljnima da ove vjezbe ozive, obogate i osmisle. U forumu ima zaista mnogo njih koji bi ovim vjezbama mogli ponuditi mnogo toga. Hvala svima, a nadasve HVALA Duhu Svetome po cijem dodiru se i doslo do ove ideje. ON neka nas vodiiiiiiiiiiiiiiii ! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2007 14:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jovane odlična ideja ja glasam za tebe i Joakima a i mi svi možemo malo pomoći :grlim te: .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2007 14:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Takodjer sam za Joakima i Jovana. Jer, ipak, koliko sam uspio shvatiti, imaju ponajvise potrebitog znanja za vodstvo u vjezbama.
Ujedno, ako netko zeli, prepustio bih mu mjesto moderatora. Al samo ako vjeruje da bi tkogod od nas ovaj zadatak bolje obavljao. Nisam umoran, nije mi tesko, dapace, pun sm snage u vjeri, nego zelim da se bolje i jace svi clanovi TT-a ucvrste u vjeri u Gospodina nasega Isusa Krista!
A, napominjem vas, pun sam snage i gladan sam kruha kao nikada do sada.
Izazivam vas, al za dobro svakoga ovdje tko je kruha gladan :D

("Ja sam kruh života. Očevi vaši jedoše u pustinji manu i pomriješe. Ovo je kruh koji silazi s neba: da tko od njega jede, ne umre. Ja sam kruh živi
koji je s neba sišao. Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke. Kruh koji ću ja dati tijelo je moje - za život svijeta."
Židovi se nato među sobom prepirahu: "Kako nam ovaj može dati tijelo svoje za jelo?"
Reče im stoga Isus:
"Zaista, zaista, kažem vam: ako ne jedete tijela Sina Čovječjega
i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi! Tko blaguje tijelo moje
i pije krv moju, ima život vječni; i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan. Tijelo je moje jelo istinsko, krv je moja piće istinsko. Tko jede moje tijelo
i pije moju krv, u meni ostaje i ja u njemu.
Kao što je mene poslao živi Otac i ja živim po Ocu, tako i onaj koji mene blaguje živjet će po meni. Ovo je kruh koji je s neba sišao, ne kao onaj koji jedoše očevi i pomriješe. Tko jede ovaj kruh, živjet će uvijeke.")


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2007 00:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Leo ti si odličan moderator, nevidim zašto bi te neko mijenjao. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2007 08:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
speranza napisao:
Leo ti si odličan moderator, nevidim zašto bi te neko mijenjao. :grlim te:


slažem se za joakima i jovana
a i što se tiče Lea, ne treba nam nitko pored njega-jer je super vjernik i moderator :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2007 16:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ja sam isto za Joakima ,i Jovana ,a i drugi koji zele mogu pomoci...
Jedino sto bi netko trebo prvo objasniti..sve uz tu temu,kako se radi,
i sta sve treba...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2007 17:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam za SJM..Vikicu...Joakima...Naggara (svakome po jednu sedmicu)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 sij 2007 14:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 svi 2006 13:10
Postovi: 91
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Probaj ovo:

Prekriži se, i pritom reci "Ovdje sam u ime Oca i Sina i Duha Svetoga"
Razmisli o tome tko si ti na vome svijetu i kako navještaš Riječ Božju, kako vršiš svoje poslanje u sredini u kojoj se nalaziš.

Nakon toga prisjeti se što si radi(la)o naredni dan, kako si postupi(la)o prema ljudima u sredini u kojoj si se naš(la)ao. Gdje si bi(la)o uspješ(na)an. Gdje si pogriješi(la)o.

Nakon toga uzmi tekst iz Evanđelja o Isusovom raspeću, te se sjeti da je svaki tvoj grijeh jedan udarac u nj. tijelo, i bol za nj. Duh. Sjeti se da je Isus došao raspet na križu Očevom voljom zbog tebe, da je svaka njegova kap krvi pala zbog tebe. Postavi se na njegovo mjesto i vidi kolika je to bol za tijelo i Duh.

Tada stavi sve svoje grijehe narednog dana njemu pod raspelo, neka ih On veže. Nakon toga kreni dalje i razgovaraj s njim, koji je svugdje (u tebi i oko tebe).

Kada mu povjeriš svoje probleme, budi u tišini nekoliko minuta, te nakon toga mu kaži ono što te veseli. Opet budi u tišini i prekriži se, a pritom izgovori: "ovdje sam u ime Oca i Sina i Duha Svetoga".

Evo toliko o tome, napišite kako je bilo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2007 21:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Zasto nema nikoga i zasto tako malo interesa,za ovaj ljepi prijedlog.
Mi koji smo vani,stvarno imamo jako malo sanse...pogotovo tako nesto.
Duhovne vjezbe,bi pilo nesto posebno i vrijedno....
Cula sam da imaju CD od Ivancica ,Duhovne vjezbe..ja bi ih kupila,ali ja ne znam da baratam s kompom,a jos manje stavljanje na stranicu TT..
Nije valda da nitko nije sposoban cak ni pronaci negdje nekve,
makar za pocetak da vidim kako bi to bilo...
Pogotovo sada u doba Korizme,mogao bi netko tko zna i ima sanse da nesto malo vise zrtvuje...za sve nas...Bog ce mu to naplatiti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2007 21:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
rebeka napisao:
Zasto nema nikoga i zasto tako malo interesa,za ovaj ljepi prijedlog.
Mi koji smo vani,stvarno imamo jako malo sanse...pogotovo tako nesto.
Duhovne vjezbe,bi pilo nesto posebno i vrijedno....
Cula sam da imaju CD od Ivancica ,Duhovne vjezbe..ja bi ih kupila,ali ja ne znam da baratam s kompom,a jos manje stavljanje na stranicu TT..
Nije valda da nitko nije sposoban cak ni pronaci negdje nekve,
makar za pocetak da vidim kako bi to bilo...
Pogotovo sada u doba Korizme,mogao bi netko tko zna i ima sanse da nesto malo vise zrtvuje...za sve nas...Bog ce mu to naplatiti...


Predivna duhovna vjezba je post o kruhu i vodi, a s njom dolazi i snaga Duha Svetoga. Za vrijeme Korizme valjalo bi postiti o kruhu i vodi barem petkom, ako ne jos i srijedom, pokusajte... Molitve su takodjer predivne duhovne vjezbe, po petnaestak minuta svako nekoliko sati dana, kada se 'uhvati' tih petnaestak minuta. Toliko lijepih molitvi i krunica postoji... Ako niste, pokusajte sebi sastaviti poznate nam molitve po nekom redosljedu, upravo kako su sastavljene sedam i petnaest molitvi svete Brigite. Pozdravljajmo i castimo Presveto Trojstvo i Ruzu otajstvenu, Neoskvrnjenu Djevicu, obasjanu nebeskom slavom i ljepotom. Pozdravljajmo i castimo devet slavnih korova andjeoskih i blazenu cetu svetaca. Zamolimo ih da zamole Boga da nam bude blag i milosrdan, zamolimo ih za Bozju volju u nasim zivotima, oni su blize Bogu nego mi. Vjezbajmo i na taj nacin, castimo i zahvaljujmo za svaku kap Krvi koju je On prolio, za svaku ranu, za onaj 'Teški jaram njegov', za 'prečku što mu pleća pritiskaše, kojima 'šibu njegova goniča slomi kao u dan midjanski.' Udovoljimo barem malo za Bozansku Zrtvu kojom je Gpospodin nas Isus Krist pobijedio svijet, a po milosrdju Bozjem te pravu i pravici, zadovoljstina se moze podati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr