www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 06:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2007 00:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Hm, blesavo, ali inace onaj smiley kad ga pisem u porukama koristim za poljubac, da nebi bilo zabune jer je ovako ispa kako nisan tija, dakle, cmok!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2007 08:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Veritas napisao:
Upozna sam curu sljedbenicu Sai Babe. Njene riječi su slatke kao med, i tvrdi mi da Sai Baba samo može produbiti moju ljubav u Krista. Griješim li ako čitam njegove knjige? :?:

Nisam uvjerenja kako grijesis citajuci njegove knjige, no vjerujem kako je grijeh citati njegove knjige i prijanjati uz njih vise nego Bozjim rijecima ili knjigama svetaca nasih.
Upoznaj se svakako sa svime, no imaj na umu da, ako tvoja vjera nije cvrsta, tada postoji velika mogucnost da odbacis Boga poradi covjeka, da odbacis Bozji nauk u zamjenu za ljudski.
Vecini se to dogodi, da pocnu propovjedati ono sto ne postoji, odnosno postoji tek neko vrijeme i raspadljivo je kao komad bifteka u malo coca cole.
Ako se upustis na taj put, budi svjestan da te oci kao med slatke mogu skrenuti s Puta, Istine i Zivota. No, ako je tvoja vjera dovoljno jaka, radost je ogromna, jer tada oci kao med vracas na Put, Istinu i Zivot.
Ja sam zaveden putovao raznim putevima, ma me nitko od ljudi nije uputio na pravi put. No, to je ucinio sam Bog, a neki su ljudi pomogli vratiti me u tisini, ucinili nesto bolje za mene od ubjedjivanja da krivo cinim - molili su Boga da me vrati!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: UPOMOĆ!!!
PostPostano: 09 vel 2007 08:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
lucija napisao:
ne znam kako i odakle da počnem...
zadnje dvije godine svog ne baš dugog života sam zaljubljena. zapravo, nisam samo zaljubljena nego volim, volim snažno, iskreno, duboko, istinski, bez kočnica i predrasuda. tu negdje nastaje i moj (naš) problem. čovjek kojeg volim svom svojom dušom i svim svojim srcem je vjenčan u crkvi, rastavljen na općini, i sa svojom bivšom ženom ima krasno dijete.
ja sam, naravno, oduvijek željela svom eventualnom ili potencijalnom mužu pred Bogom obečati da ću s njime provesti ostatak svoga života, i u dobru i u zlu. sa svojim momkom sam prošla i lijepo i naljepše i ono toliko ružno i tužno i teško, koje bi mnoge otjeralo, ali ja sam odlučila da se od njega ne dam.
on je vjernik i ima problema s našom vezom. želio bi se crkveno rastaviti, ali ne zna kome da se obrati- ne znam ni ja. ne živimo u istom gradu. tražili smo malo po internetu i naišli na svašta- od toga da sam ja preljubnica i prostitutka i da nemam pravo na sakramente (pa tako ni na ispovijed i pričest), do toga da vrijedi pokušati i da je prava ljubav jača od papira, da su grijesi koje smo i on i ja u svom "prošlom" životu učinili oprostivi, ako je pokajanje duboko i iskreno. uglavnom, on ne želi mene kraj sebe ako za naš zajednički život ne dobije odobrenje Crkve. a meni to slama srce i duša mi vene jer ja njega želim za svog muža i za oca svoje djece bezuvjetno i bez obzira na sve.
ne možemo oboje biti u pravu, to je jasno kao dan.
ja ne znam ništa i nemam apsolutno nikakve teološke naobrazbe, nemam gomilu pročitanih knjiga, ali ono što me tjera, to je vjera bez susprezanja. želim reći kako smatram da ako se udam za njega u općini, pred matičarom, da će dragi Bog znati da to ne vrijedi ništa manje i da naša ljubav nije falša ili kriva. mislim da dragi Bog ne gleda u papire, ugovore, pečate nego naša srca, naša nadanja i naša htjenja.
ako je moja ljubav čista, kako sam onda ja preljubnica i prostitutka bez prava na sakramente? što ako savjet potražimo kod svećenika koji nas bez razumijevanja otjera- on će me ostaviti? njemu je dobri Bog važniji od svega i on više ne želi griješiti i prljati se. ali ja zaista našu ljubav ne mogu promatrati kao grijeh. puno smo prošli i nije nam uvijek bilo lako, ne živimo u istom gradu, volimo se iskreno i čisto (barem ja tako volim) i željeli bismo ostariti zajedno, jedno kraj drugoga.
što mi je činiti? što nam je činiti? postoji li izlaz, neki happy and?
upomoć...

Nadam se Lucija da ce nam ovi ljudi pomoci svojim iskustvima nadahnuti Bogom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2007 13:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja se nadam. da.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2007 17:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Draga Lucija,ne znam dali si ovdje na pravom mjestu sa tvojim pitanjem.
Ali je sigurno ispravno sto se interesujes,i zelis pomoc.
To je tesko pitanje,i tesko je bilo sta savjetovati..jer nitko od nas nije sam to dozivio,pa da ti iz svog vlastitog iskustva da odgovor.Primjer koji je sam prosao.Samo jedno mogu da ti kazem,kad sam bila mlada kao ti,
bila sam totalno zaljubljena,velika ,velika ljubav..bila bi spremna u vatru skociti za njega.To je bila povrsinska ljubav,koja moze da bude prolazna,
danas ja njega ljubim,na jedan drugi nacin,ne moze se usporediti,
mozda vise a mozda manje...jednostavno (trajnao)
Takva ljubav kakva jeste u pocetku nije dovoljna,ona se mora izgraditi
i usavrsiti,morase se svasta proci ...da bi vidjeli koliko je stvarno ta ljuba jaka.Ovdje ti posebno zelim naglasiti,da nisam imala "VJERU JAKU"
ne vjerujem da bi ta nasa ljubav ostala...jedino s vjerom,dobices odgovor.
Moje misljenje je da (ti i on ) trebate strucnu pomoc,i to pravo mojesto...
nemoj se zavaravti mojim ili necijim odgovorom...
(on je skolipo brak u Crkvi) pa je duzan i da zatrazi od Crkve i savijet.
Nemoj se zavaravti ni mojim,ni nicijim drugim odgovorima....
Potrazite od vasih Svecenika u vasoj zupi,oni vas mogu uputiti dalje,
i racunaj da ce i njegova nekadasnja zena,da bude prisutna ili
makar bitice pitana,i zatraziti ce se od nje da da odobrenje.,i dali se slaze.
Nesto kao blagoslov,sve zavisi sta je dovelo do braka,i sta je razlog da se rastaju,vec su rastavljeni...Samo neslaganje bracnih drugova nije razlog
za rastavu braka,mora biti nesto ozbiljnije i vece....
Zelim ti puno mudrosti,i da ti Dragi Gospodin bude u pomoci...
i pokaze prave puteve kojima morate ici, i racunaj da "On ima svoj plan za vas" on je vec pripravljen...
BOG VAS BLAGOSLOVIO I CUVAO U MIRU I LJUBAVI...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2007 21:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Lucija,
ako se ti i tvoj čovjek toliko volite, ljubite (u što ne sumnjam) - Bog će biti taj koji će vas spajati a ne rastavljati. Naši zakoni ljudski i crkveni su podložni promjenama, pa u njima ima i izuzetaka. Pogotovo oni koji ih provode mogu pogriješiti, dvojako tumačiti ili zloupotrijebiti.
Međutim, trenutno važećih se moramo pridržavati a dragom Bogu možemo samo prikazati našu ljubav ali isto koliko i njega volimo i koliko nam je do njegove volje stalo i on će uzeti sve u svoje ruke.
I dok se god budete voljeli i nastojali živjeti po Njegovoj volji i zakonu, bit ćete primjer mnogima a nadan se da će On dati da se to ozakoni i na nebu i na zemlji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2007 22:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dragi moji prijatelji, hvala vam što ste se odazvali mojem pozivu upomoć i ozbiljno ga shvatili.
bila sam danas kod svećenika i dugo s njim razgovarala. rekao je da nemam(o) pravo na vidljive sakramente, što znači da nemam(o) pravo na ispovjed i pričest, ali da se pričestiti možemo na duhovnoj razini, da za vrijeme pričesti možemo (i trebamo) pozvati i zamoliti Isusa i Duha Svetoga da dođu u naša srca i naše duše i da takova pričest može biti jača i čvršća od one koja se prima hostijom, jer ljudi se ljudi mogu formalno pričestiti, bez iskrenog poziva u srcu. rekao je da se ne možemo ispovijediti, ali nam nitko ne može uskratiti kajanje i da je poanta upravo u kajanju i da Bog vidi u naša srca i naše duše i vidi je li kajanje za učinjene grijehe iskreno i stvarno. rekao je i to da Crkva trenutno razmišlja i o tome da se taj zakon ukine i da je moguće da će se to i dogoditi i da ćemo onda imati pravo i na ispovijed i na pričest. sada se mogu ispovijediti samo kad budem na samrti (a nadam se da ću ipak još poživjeti). rekao je da će naša djeca, ako nam ih Bog da, imati pravo na sve sakramente. razgovarala sam sa svećenikom i o braku mog dečka i možda i postoji razlog zbog kojega bi se moglo tražiti poništenje braka, ali ako i ne postoji mogučnost da, kada se civilno vjenčamo, izmolimo od svećenika blagoslov tog civilnog braka. važan je rast u vjeri i poniznost u srcu. crkveni brak poništava šestu zapovijed- ne sagriješi bludno. ja se s njim neću moći vjenčati u crkvi i nemam pravo na ispovijed, kajati se zbog toga neću moći jer ću mu ipak (nadam se :)) biti žena i bračne dužnosti se moraju ispunjavati (a kada se kaješ obećaješ da to više nećeš činiti), pa sam pitala svećenika hoćemo li mi zauvijek živjeti u grijehu i on je rekao da ljubav (istinska i prava) nije grešna i da on osobno misli da nećemo, ako ćemo se ponašati kao da smo vjenčani u crkvi, ali da mi nikako ne možemo znati kako će dragi Bog to prihvatiti. uglavnom, nije mi rekao niti da trebamo prekinuti, niti da trebamo ostati zajedno nego da sama o tome moram odlučiti i moliti se Blaženoj Djevici Mariji da mi po Duhu pomogne donijeti odluku i da će se i on moliti za nas, i da svakako moram s njim provesti neko duže vrijeme prije nego što se vjenčamo jer se dvoje ljudi mora dobro upoznati prije nego što se obečaju jedno drugome zauvijek.
dugo sam s razgovarala sa svećenikom, i o svemu, malo sam i suzu pustila, malo sam se i smijala s njim. dao mi je i praktičan savjet- rekao je, da ako budemo živjeli zajedno, da trebamo živjeti sami, bez roditelja, da on smatra da su roditelji puno puta razveli svoju djecu. nije to pravilo, dakako, ali da mladi bračni par ima pravo na intimu i privatnost. rekao je još i da roditelji trebaju biti nježni jedno prema drugom pred svojom djecom, zagrliti se, primiti se za ruke, poljubiti se, jer tako djeca uče o ljubavi i pravim vrijednostima i da su djeca sretna kada vide da su roditelji sretni i u skladnom braku, tako cijela obitelj postaje ispunjena s ljubavi.
eto, ja sam danas puno toga saznala i sada mogu ja vama odgovarati ako imate pitanja. sigurno mi promaknulo štošta napisati.
svima, baš svima vam još jednom puno, puno hvala, vaši odgovori na moja pitanja se uvelike slažu sa svime što mi je svećenik danas rekao, a to je zato jer ste slijedili zakon srca i ljubavi.
ja ću se moliti Mariji za pomoć, pomolite se nekad i vi, da naša odluka bude ispravna.
neka vas sve čuva dobri Bog, neka vas blagoslovi i svoje anđele neka pošalje da vam nose svjetlo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2007 22:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
vaši odgovori na moja pitanja se uvelike slažu sa svime što mi je svećenik danas rekao, a to je zato jer ste slijedili zakon srca i ljubavi.
ja ću se moliti Mariji za pomoć, pomolite se nekad i vi, da naša odluka bude ispravna.
neka vas sve čuva dobri Bog, neka vas blagoslovi i svoje anđele neka pošalje da vam nose svjetlo.
[/quote]


"Ljubi brata svoga i njegove bližnje, kao samu sebe, a on neka i tako ljubi..tebe., pa ćete se u djelima ljubavi, proslaviti oboje, i više vas, na čast i ..Slavu Isusovog imena, a ako je ON s vama, a tko može biti PROTIV.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 vel 2007 14:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 sij 2007 15:05
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fernando napisao:
on je vjernik i ima problema s našom vezom. želio bi se crkveno rastaviti, ali ne zna kome da se obrati- ne znam ni ja.

Lucija,čudi me da vjernik ne zna kome se treba obratiti za rastavu braka,
jasno je da treba otići svećeniku i s njim razgovarati i onda će znati
na čemu je.

želim reći kako smatram da ako se udam za njega u općini, pred matičarom, da će dragi Bog znati da to ne vrijedi ništa manje i da naša ljubav nije falša ili kriva. mislim da dragi Bog ne gleda u papire, ugovore, pečate nego naša srca, naša nadanja i naša htjenja.

Istina je to što govoriš Lucija,
ali istina je i da se pogani žene u općini i pred matičarem,a vjernici u crkvi,u hramu Božjem.
Nije moje da se miješam,samo ukazujem na neke činjenice.


Što se tiče Ksenije,ja joj sigurno ne zavidim na braku,jer nikako ne bih želio imati pored sebe osobu koja ne vjeruje u Boga,ma koliko ona dobra
bila i ma koliko ona poštivala mog Boga.
Fernando tvoj je izbor da si za suprugu izabereš osobu koja je vjernik.Što ako ti Bog na životni put stavi ženu koja nevjeruje,zar češ ju odbiti,a možda je baš tebe Bog odabrao da je putem tebe upozna s svojom Božanskom prisutnosti i ljubavi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007 23:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
TEEJA napisao:
fernando napisao:
on je vjernik i ima problema s našom vezom. želio bi se crkveno rastaviti, ali ne zna kome da se obrati- ne znam ni ja.

Lucija,čudi me da vjernik ne zna kome se treba obratiti za rastavu braka,
jasno je da treba otići svećeniku i s njim razgovarati i onda će znati
na čemu je.

želim reći kako smatram da ako se udam za njega u općini, pred matičarom, da će dragi Bog znati da to ne vrijedi ništa manje i da naša ljubav nije falša ili kriva. mislim da dragi Bog ne gleda u papire, ugovore, pečate nego naša srca, naša nadanja i naša htjenja.

Istina je to što govoriš Lucija,
ali istina je i da se pogani žene u općini i pred matičarem,a vjernici u crkvi,u hramu Božjem.
Nije moje da se miješam,samo ukazujem na neke činjenice.


Što se tiče Ksenije,ja joj sigurno ne zavidim na braku,jer nikako ne bih želio imati pored sebe osobu koja ne vjeruje u Boga,ma koliko ona dobra
bila i ma koliko ona poštivala mog Boga.


Fernando tvoj je izbor da si za suprugu izabereš osobu koja je vjernik.Što ako ti Bog na životni put stavi ženu koja nevjeruje,zar češ ju odbiti,a možda je baš tebe Bog odabrao da je putem tebe upozna s svojom Božanskom prisutnosti i
ljubavi.



Draga Teeja,

Ako mi Bog pošalje takvu ženu,neću je odbiti i pokušat ću sve ne bih li joj
pokazao pravi put,ali nikad,nikad ne bih oženija takvu osobu ako se prije
toga ne obrati,al ne samo riječima već i djelima.

Što kod Ksenijinog muža nije slučaj.

pozdrav BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr