www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 14:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 230 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 14:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Timotej napisao:
Sv. Bernard je bio posve u pravu kad je napisao:

Vjerujte mi, poroci koje smo posjekli iznova niču. Kad ih otjeramo, vraćaju se. Kad ih ugasimo, opet se zapale. Kad ih uljuljkamo u san, nanovo se probude.

Zato je uzaludno i oholo očekivati lagodan život bez kušnji ili pak nekakvu monolitnost u opiranju napastima. Treba se osloniti na Boga, tražiti milost i snagu za sadašnji trenutak i današnji dan. Sutra će se samo brinuti za se. Dosta je svakom danu zla njegova. (Mt 6,34)


Istina....kad god sam pomislila da sam duhom ojačala i da sam se počela lakše opirati nekom grijehu....ma koliko ga sjekla....nicao je iznova.
Kako je iskon svakog grijeha oholost....najčešće se i padne na tom polju, koliko ga god iskorjenjivali taj se kukolj obnavlja, strahovitom brzinom.
Ponekad se upitam da li uopće postoji iti jedan trenutak u mom životu kad nisam ohola???? Shvatim da je taj trenutak prisutan samo kad se ponizim u molitvi i spoznam svoju malenost pred Gospodinom.

Citat:
Željeli bismo da nikada ne padnemo. Koje li obmane! Kakve veze ima, moj Isuse, ako padnem u bilo kojem trenutku? Tako spoznajem koliko sam slaba i to je dobitak za mene. Ti na taj način uviđaš koliko malo sam u stanju učiniti i bit ćeš skloniji nositi me u svojim rukama. Ako tako ne učiniš, to je zbog toga što me želiš vidjeti ispruženu na podu. Ali, neću se brinuti, nego ću uvijek pružati svoje otvorene ruke prema Tebi s velikom ljubavlju. Ne vjerujem da ćeš me Ti ikada napustiti. (Sv. "mala" Terezija)


I upravo ovako....obmanjujem se želeći da nikada ne padnem...a u biti najbliže Bogu osjećam se kad sam u dubokom kajanju, svjesna svoje grešnosti i malenosti, ogoljena duhom pred Njim....koji me poznaje i zna koliko sam grešna i bez ljubavi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 15:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
učenik napisao:
Evo od danas ću pozdravljat sa HVALJEN ISUS I MARIJA!

Uvijek hvaljen! :-)

učenik napisao:
Šta kaže C:S:Lewis o čistoći to je njegova stvar a ja želim da svi kažu svoje mišljenje pisano bez pisaca i samo govor tvog srca i tvoje iskustvo ili svjedočanstvo o toj temi.

Maroon ti je odlično objasnila. Neovisno o tome što ili koga citiram, naravno da citiram zbog toga što se slažem s autorom. Zašto da se mučim i svojim riječima izražavam misao koja je već pretočena u riječi i to bolje nego što bih ja ikad mogao? A ni najmanje mi nije stalo do toga da moje mišljenje bude "originalno". Uostalom, može li itko od nas misliti nešto toliko originalno, a da nitko prije njega nije mislio na isti ili sličan način? Teško, rekao bih. Sasvim je dovoljno da ono što mislimo bude istinito, neovisno o porijeklu. "Mere Christianity" je jedna od najboljih knjiga o kršćanstvu, i sve što smo Maroon i ja citirali iz nje jest istina. Preporučujem ju svakome i naravno da ću i dalje citirati iz nje, kad god budem htio reći nešto u čemu se posve slažem s Lewisom. A to će biti često. :wink:

učenik napisao:
Možda i našu slabost da opišemo ako nismo u čistoći što nas muči i kako doć do rješenja da drugi čitajuć nađu pomoć sebi a ne da se na svakoj temi samo piscima razbacujemo.

U svemu postoji teorija i praksa. Bez jasnog razumijevanja teorije kršćanstva (teologije i nauka Crkve) nemoguć je dobar praktični kršćanski život.

učenik napisao:
nisi se pitao kako ćeš ti meni srušit svo znanje o teologiji učeniče? To je pravo pitanje a ne samo sudit bahatost i oholost onih koji ne pušu u istu tikvu sa tobom brate.

Ne, pravo pitanje jest "zašto bi itko htio rušit znanje iz teologije?" I što se tu uopće ima srušit? I, ako se već nešto ima, što ću ti ja ili bilo tko drugi? Uzmi "Summu theologie" Tome Akvinca ili primjerice Ratzingerov "Uvod u kršćanstvo" i ruši teologiju sam u svojoj sobi. :D

učenik napisao:
Ti na teologiji nisi učio demonologiju a ja sam je učio u životu pa nemogu raspravljat sa nekim ko nema tog iskustva.

Ja nisam teolog kao joakim, nego amater (amo, amare - "ljubiti"). Dosta dugo ju već proučavam i volim, i demonologija mi je jedno od omiljenih područja. Nisam egzorcist i nemam praktičnih iskustva s demonima, ali proučio sam stvarno dosta teorije. Koja je, kako rekoh, preduvjet za svaku praksu. :wink:

učenik napisao:
Ja sam neuk čovjek po prirodi seljak dobrih nakana ali ih često neznam izrazit a niti napisat pa mi oprosti zbog tog mog hendikepa.

Samo sam te malo kritizirao, u dobroj namjeri. Kao što vidiš, opet te kritiziram iako sveudilj nemam ništa protiv tebe. Kritiziraj i ti mene. I ne samo ti, neka me slobodno kritizira tko god hoće i kako god hoće.

učenik napisao:
Na moju radost pročito sam više knjiga Lewisovih pa nemoj pomislit da ga sudim zbog toga što je jer ne sudim ga nikako i zadovoljan sam sa njim samo tražim iskrenost srca i otvorenost za dijalog.

Drago mi je da si ga čitao i da ti se sviđa. Trudit ću se biti otvoreniji i iskreniji, ali to neće ni na koji način utjecati na moju sklonost citiranju svega onoga što smatram istinitim, pa tako i Lewisa.

učenik napisao:
LJUBAV je najveći dar a ljubiti znači služiti zato kad naučiš služiti javi se pa ćemo raspravljat o tome.

Znači, ja ne bih smio misliti da si ti bahat, a ti smiješ misliti da ja nisam naučio služiti? Nije li to opet bahatost? Zašto misliš da ovo što radim nije služenje, i to iz ljubavi? Ne tako spektakularne varijante ljubavi, ali svejedno ljubavi?

Draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom. (1 Kor 14,19)

učenik napisao:
Svaka osoba ima potrebu da se istakne u nečem tako i ja pa i ti imamo tu potrebu koja dolazi od naše odbačenosti i samo iz rana tako reagiramo bez razmišljanja pa je bolje prespavat pa tek tada pisat komentar ili kritiku na tuđ račun.

S ovime se posve slažem. Puno sebeljublja i prikrivene oholosti ima u svima nama. Tuđu najčešće izvrsno vidimo, a svoju slabo ili nikako...

Budi mi pozdravljen!

smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 15:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Timotej napisao:
Uostalom, može li itko od nas misliti nešto toliko originalno, a da nitko prije njega nije mislio na isti ili sličan način? Teško, rekao bih.

Brate naravno da može smajlic18 smajlic18
Timotej napisao:
Draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom. (1 Kor 14,19)

Taj odlomak govori o "molitvi u jezicima"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 23:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i Marija svima.Napiši brate u čemu se sastoji tvoje služenje jer nisam našao o tebi baš neke stvari.Ohol i bajat sam i oprosti mi ali vas dvoje nemate neko znanje iz teologije a reko sam srušit ću to znanje vaše jer ga zapravo i nema.Drago mi je brate da imaš volje i ljubavi čitat o svecima u našoj crkvi ali od rasprava ne odustaj jer dopušteno je da se korimo a i ljubimo.Ovo je samo rasprava.BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 04:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
učenik napisao:
Napiši brate u čemu se sastoji tvoje služenje jer nisam našao o tebi baš neke stvari. Ohol i bajat sam i oprosti mi ali vas dvoje nemate neko znanje iz teologije a reko sam srušit ću to znanje vaše jer ga zapravo i nema.

Sve gore i gore toneš... Nije mi jasno da to i sam ne uviđaš. "Ohol sam i bahat i oprosti mi ali ja ću nastavit sa svojom bahatošću"... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: cistova
PostPostano: 19 kol 2008 08:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi Timoteju i ucenice!
Ne treba niti jednog ubjedjivati da smo pozvani na svetost i da cinimo sve kako bismo sveto zivjeli. A da bismo sveto zivjeli nema nam druge nego TRPJETI, MOLITI I ZAHVALJIVATI. Kako to ciniti, ne mogu vam na zalost reci, ali ako iscitavate zivotopise svetaca vidjecete da su ti putovi originalni i da nema nekih sablona u svemu tome.
S toga, tebe dragi Timoteju molim, TRPI ovu teolosku"nezgrapnost" naseg ucenika, MOLI da bude dobar, ponizan i vjeran ucenik i ZAHVALJUJ sto ti se upravo po njemu ukazuje na originalnost tih nasih puteva.
Ti dragi ucenice, ako zelis peticu u svetosti, TRPI ovo teolosko "bljestavilo" nasega Timoteja ma kako ti probadalo oci, MOLI da mu se podignu zastori te da to svjetlo prodre i u njegovo srce, i ne propustaj ove sate koje ti Gospodin salje po njemu, no ZAHVALJUJ.
A sto se tice cistoce, ma koje vrste,i ona kao jedan od sokaka do svetosti podrazmijeva ovo troje o cemu sam govorio. TRPJETI, jer ljutog neprijatelja nam valja svladjivati, MOLITI, jer sami je ne mozemo izboriti i ZAHVALJIVATI, jer dade nam nas Gospodin toliko toga da se ocistimo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 09:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Željeli bismo da nikada ne padnemo. Koje li obmane! Kakve veze ima, moj Isuse, ako padnem u bilo kojem trenutku? Tako spoznajem koliko sam slaba i to je dobitak za mene. Ti na taj način uviđaš koliko malo sam u stanju učiniti i bit ćeš skloniji nositi me u svojim rukama. Ako tako ne učiniš, to je zbog toga što me želiš vidjeti ispruženu na podu. Ali, neću se brinuti, nego ću uvijek pružati svoje otvorene ruke prema Tebi s velikom ljubavlju. Ne vjerujem da ćeš me Ti ikada napustiti. (Sv. "mala" Terezija)


meni ovdje sv. mala Terezija ne želi za padom nego samo naglašava kako je Isus uvijek tu da nas podigne i da nas nikada neće napustiti...smatram da nema ništa loše u tome da želim da nikada više ne padnem onako kako sam padala i ne ustajala se iz svoga blata. ztar poslije svake ispovijedi ne obećamo ćemo se popraviti i ne više griješiti

...ovi padovi s kojima se svakodnevno suočavam su drugačiji od onih prije...bole me ali isto tako nisu ni približni onima prije...sada dopuštam Gospodinu ili se barem trudim dopustiti Mu da me čisti i nosi..ali definitivno MOLIM DA NIKADA VIŠE NE POČINIM GRIJEHE SVOJE PROŠLOSTI
SV. Mala Terezija me u ovom citatu takodjer uči kako trebam prepoznati i prihvatiti svoju ljudskost koja je bespomoćna, ranjiva bez Gospodina...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 09:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Naravno da su drugačiji padovi Ivanice, no činjenica jeste da padamo uvijek iznova i jako često na istim stvarima....dakle naravno truditi se da ne padnemo svakako....al još važnije znati da kad padnemo to nije kraj nego da je naš Bog toliko milostiv i milosrdan da je tu da nas digne i iz najdublje kaljuže.
Ne okrivljivati se, jer okrivljivanje vodi neopraštanju sebi....nego hitati u zagrljaj Kristu i moliti za oproštaj

Dragi Bože,
nemam pojma kamo idem.
Ne vidim put ispred sebe.
Ne znam zasigurno gdje će to završiti.
Niti zaista poznajem sebe,
a činjenica da mislim da
slijedim Tvoju volju
ne znači da zbilja tako i činim..
Ali ja vjerujem da želja da Ti ugodim,
Ti već ugađa....
I nadam se da imam tu želju...."
Tomas Merton OCSO


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 17:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo da se i ja javim na ovu temu....
Kao što svi već znaju, nisam baš od onih koji vole puno čitat, al sam si dala truda pa pročitala sve postove po redu i nisam htjela odgovarati dok ne shvatim neke stvari.... :wink:

Smatram da svi mi koji želimo i radimo na tome da održavamo čistoću, imamo veliku milost koju nam je Gospodin dao, jer to je dar koji nema svatko!

Održavati čistoću ne znači susprezati se i suzdržavati, a u sebi gorjeti!
Svaka čast onima koji kroz to prolaze, jer trpe više od onih koji imaju dar da s tim nemaju nekih pretjeranih problema.

Timoteju hvala na postovima, jer je usmjeren na to da drugi shvate što im želi reći, mada malo za neke grub način, al i šiba je zdrava :wink:

Mislim da su se mnogi našli u nekom od postova, pogotovo kad se o oholosti govori.... ja prva!

Bogu Hvala i Slava što mi je takvu milost dao, što me drži, mene malenu, slabu, bez Njega nemoćnu,
mada ponekad naizgled jaka, hrabra, buntovna...što i jesam, ali opet nesigurna i jedino što imam je pouzdanje u Njega da će mi On pomoći ako zaglavim, ili budem napadnuta... nemam nekih znanja, argumenata da bi se branila, jedino On mi može dati riječi koje drugi možda želi čuti, jer On poznaje i mene i svakog s kim komuniciram...

Samo Bog je moj Gospodar, Kralj, Spasitelj, samo On mi je Utjeha kad me svi napuste....
On je uvijek samnom i čega da se bojim???

Božji blagoslov i Marijin Mir sa svima :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2008 10:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 339
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
.. članak s tportal-a danas...

Svećenik pokrenuo natjecanje u ljepoti

Talijanski svećenik organizirat će početkom rujna 'Miss časnih Italije', prvo natjecanje u ljepoti za časne sestre, javlja u nedjelju dnevnik Il Corriere della Sera

Časne sestre koje žele sudjelovati na natjecanju morat će poslati svoju fotografiju ocu Antoniju Rungiu iz Mondragonea na jugu Italije, koji će ih objaviti na svom blogu.

Svi korisnici interneta moći će im se diviti i potom glasovati online za omiljenu časnu.

'Mislite da su sestre sve stare, slabašne i tužne? Danas to više nije tako zahvaljujući dolasku u našu zemlju mladih sestara, punih života, posebice iz inozemstva', objašnjava idejni začetnik novinama.

'Ima sestara iz Afrike i Latinske Amerike koje su doista jako, jako lijepe. Posebice Brazilke...', nastavio je on.

'Časne su mi predložile da organiziram to natjecanje', kaže svećenik, koji očekuje 'gotovo tisuću kandidatura' i tvrdi kako mu je mnogo časnih sestara već povjerilo da namjerava sudjelovati.

'Nadam se da se sljedeće izdanje neće održavati samo putem interneta, već da ćemo moći organizirati pojavljivanje uživo, recimo tijekom natjecanja za Miss Italije', dodao je Rungi.


Hina/tportal.hr

???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 230 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr