www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 05:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 22:23 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Aby napisao:
Mihael napisao:
Hvala Isusu da ste napokon skužili.


Ja se ovdje nisam svađala NIKADA! Ne generaliziraj! Nisu svi isti!

Slažem se


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 01:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daklem...jeste se skontali što je HEREZA gospodo katolici ...


A znate li što je Šizma ? Gdje se nalaze primjeri šizme?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 11:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
1. Aby i Hitler je bio Božje dijete.

2. Misliš li da je u raju? Znaš ono-kako na Nebu, tako i na Zemlji. Ili kako na Zemlji, tako i na Nebu.

3. U svom daljnjem postu napisala si da Katolička Crkva smatra i protestante kršćanina - eto, samo sam to rekla.
A gdje to ,draga?

4. Tko o čemu, protestant o spasenju...

5. Zar misliš da je za spasenje dovoljno biti kršćanin?


1. Joj, Vikice- Hitler je bio dijete đavla! Ne znam tko te učio ovo da su svi djeca Božja, ali te učio krivo. Vrlo dobro znaš da je Isus čak farizejima (svećenicima Božjeg naroda onog vremena) rekao da su djeca đavla, koliko bi onda više jednom Hitleru? Onome tko ga je primio (Krista) daje se vlast da postane dijete Božje! Nitko tko nije rođen i od Duha i od vode neće vidjeti kraljevstva Božjega. Tko nije nanovorođen kaže Isus Nikodemu (opet farizeju), a on ga pita: kako čovjek može nanovo u utrobu majke?... Dakle, nije stvar u rođenju ovom naravnom po kojem se svi ljudi na Zemlji rađaju uključujući i Hitlera, već se moraju i duhovno roditi (iz djela Hitlerovih i njegove životne filozofije očigledno je da nije nanovorođen). Npr i Kat. crkva uči da je temelj za ekumenizam svih kršćana (naglašavam kršćana) obraćenje! Bez obraćenja to je nemoguće!!! (obraćenje, spasenje, nanovorođenje, to je sad već neka druga tema pa neću ovdje zachatavati stvar, samo sam malo napomenula, tko zna razumjet će, tko ne zna opet neće shvatiti)

2. Pa naravno da nije u raju! Po tebi su odna svi u raju! Koja je to teologija? New age?
Isus je rekao da molimo da bude Njegovo kraljevstvo kako na Nebu da tako i bude na zemlji! Dakle, na zemlji još uvijek nije ta punina. A to ne znači da je na Nebu kao na zemlji (pa nisu valjda tamo krvoprolića i koncentracioni logori), već da bi trebalo biti (ako molimo) na zemlji kao i na Nebu!

3. Gdje?! E sad me već zbilja zamaraš! Pa ti si to pisala pa valjda znaš onda. Evo ti jedne rečenice što si napisala:

Citat:
Osim toga, Crkva glede protestantskih crkava i zajednica izgovara i ovo: »Opravdani vjerom u krštenje i pritjelovljeni Kristu, s pravom se rese kršćanskim imenom, te ih sinovi Katoličke crkve zasluženo priznaju za braću u Gospodinu« (Katekizam Katoličke crkve).


(iako one prave stvari koje puno više o tome govore nisi citirala)

4. Ne znam koliko si ti pričala s protestantima da znaš da oni baš uvijek samo o tome govore. Ja nisam niti ovdje samo o tome pisala, čak štoviše tek sad sam progovorila nešto o spasenju. Ali s obzirom da ti znaš o čemu protestani pričaju sad zbilja više neću uopće odgovarati na tvoje postove jer nema smisla...

5. Da, točno! I više nego dovoljno! Ali zaista biti kršćanin prema onome što ta riječ znači, a ta riječ znači sljedbenik Krista. Onaj tko je ''kršćanin'' samo na papiru, a živi kako ga volja NIJE sljedbenik Krista! Takvoj osobi Krist nije gospodar jer ga se svojevoljno odriće, a kome nije gospodar nije niti spasitelj! (druga stvar su ljudi koji nisu imali priliku čuti za Krista, njima će Bog drugačije suditi-kako, nije mi poznato, a drugi su oni koji se nazivaju katolici, protestanti, pravoslavci, a žive daleko od Boga!) Kršćanstvo je život, a ne učlanjenje u neki religiozni klub pa će pisati da sam ja tamo član i to će me odvesti u Nebo! A svo vrijeme ću se pokoravati đavlu! Taman posla!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 11:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dajte kemijsku da potpišem post od naše aby,zaista se slažem s tobom aby,a pogotovo u ovom da crkva katolička protestante drži kršćanima i braćom u Kristu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 13:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga Aby, nemam se namjeru s tobom prepucavati, žao mi je što moje riječi loviš mak na konac(nisam imala vremena jučer- nego sam ti samo kratko odgovarala na tvoje pojedine konstatacije) - što vidim da je pogrešno jer sam očito i tebe i druge dovela na taj način u zabludu ili u krivo shvaćanje onoga što sam htjela reći.
No, mogla bih ti i ovdje odgovoriti na svaki tvoj komentar, ali neću jer
Oholost- tu miljenicu đavla bacam u podnožje Kristova križa i spremna sam otrpjeti svaku uvredu, poniženje, kritiku i nedobrohotnost.
U težnji za poniznosti- neko me vodi samo ljubav za Krista, moju nebesku Majku i braću moju u Gospodinu.

Ovakav način komuniciranja sigurno rastužuje našu braću i sestre na forumu i ne ide u prilog svrhi foruma-izgradnji u ljubavi, zajedništvu i toleranciji.
Stičem dojam da sam te jako povrijedila, pa ću te onda kao kršćanka zamoliti da mi oprostiš na svim drskostima- kako si rekla i očito krivom razumijevanju.
Neka nam Gospodin bude milostiv.
Mir i dobro i BB :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
e ljudi svi malo pretjerujemo ovih dana,mora da ova vrućina utječe na nas :D ....ali ajmo preć preko toga,i činiti ono zašto jesmo tu....
nećemo biti mimozice,i vrijeđati se na sve....ipak svi mi imamoi jedan cilj,ljubiti Boga i učiti se njega u svemu stavljati na prvo mjesto
neka vas sve blagoslovi svemogući Otac,i srca vam ispuni mirom i ljubavlju.....
vikice,lijepo se odmori i uživaj sa svojom dječicom....sjetit ću vas se dok se budem kupala... :D :D :D :D :D :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 13:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
Stičem dojam da sam te jako povrijedila, pa ću te onda kao kršćanka zamoliti da mi oprostiš na svim drskostima- kako si rekla i očito krivom razumijevanju.


OK, opraštam! :D Drago mi je da je sad sve u redu!
BB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 14:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:D ---- :D .....poznace te ih po ljubavi ..... :D :D

Sretna sam. Ajmo malo umjesto zucnih privatnih- sluzbenih-citanih-recenih, diskusija jednu moltvu zahvale nasem Spasitelju :a1250:

Onu koju nas On nauci: OCE NAS.......A za nas katolike uz to i jedno srdacno AVE MARIA, nasoj Majci Nebeskoj, bez obzira gdje i kada se objavila, mi znamo da je imamo kao najsrdacnijeg Zagovornika.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu !

I sada jedna molba Aby :!:
Tvoj avatar smo svi sa smjeskom na licu realizirali jer si ga postavila nakon sto smo svi znali da si druge vjeroispovjesti. Evo hvala Bogu , forum raste i novi clanovi dolaze do zakljucka da jedna casna ne moli krunicu itd. Bilo bi lijepo od tebe, iz postovanja RK, da promjenis avatar i sa time ne dodje vise do zabuna kao i u ovom zadnjem topicu.

MIR LJUDIMA DOBRE VOLJE
Sve vas voli
Marte :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 14:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
- Bog vas blagoslovio,
Vikica, Aby, Jelena, loveyou i sve nas koji smo se našli danas na neki način povređeni a uspjeli smo oprostiti i ojačati!
_ Vikice, pravo si osvježenje na TT
_ da dalje ne zahackavam neka tema "Isus dolazi" ide dalje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 14:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marte napisao:
Tvoj avatar smo svi sa smjeskom na licu realizirali jer si ga postavila nakon sto smo svi znali da si druge vjeroispovjesti.


To sam napravila fore radi da vidite da mi niste odbojni. :D I to nema nikave veze s nepoštovanjem!!! Nisam nikad krila svoj identitet.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr