www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 07:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2007 18:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="Veritas"]Upozna sam curu sljedbenicu Sai Babe. Njene riječi su slatke kao med, i tvrdi mi da Sai Baba samo može produbiti moju ljubav u Krista. Griješim li ako čitam njegove knjige? :?:[/quote]


Itekako griješiš,baci te knjige.I sotona se može pretvarati i zvučati slatkorječivo,ali treba biti na oprezu i to velikome.Znaš li šta rade Saibabini sljedbenici?Kada ljudi dođu kod Saibabe,onda im daju da piju neku tekučinu kao za sreći itd.A to su ubiti samljevene kosti mrtvih ljudi.
Kažem vam bježite od Saibabe i knjiga njegovih.Mi imamo Krista,zar nam treba netko drugi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2007 23:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
znam par slicnim problemima kao u Lucije..lako je govoriti ljubav ce pobjediti..i ona zna da Bog zna kako se osjeca..ALI..crkveni razvod je gotovo nemoguc..znam dosta ljudi koji su pokusali..cak koji su imali konkretniji problem "npr. da bivsi partner nije htio djecu"pa opet nije dopustena crkvena rastava braka...ne zelim te crnjaciti ali teskoo..meni je jako zao osoba koje su u takvoj situaciji i pokusavam ih razumjeti i na njihovoj sam strani..crkva je malo cudna u tom pogledu..to dosta puta nije u redu..
..isto tako ne podrzavam da osoba ostaje u braku sa nekim ko je neprestano "lema"-tuce..a svaki ce ti svecenik reci da trpis..mi smo Bozja djeca..ne zasluzujemo batine ni od koga..Bog as zeli sretne...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 srp 2007 22:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2007 14:18
Postovi: 39
Lokacija: SB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zuki_1 napisao:
Veritas napisao:
Upozna sam curu sljedbenicu Sai Babe. Njene riječi su slatke kao med, i tvrdi mi da Sai Baba samo može produbiti moju ljubav u Krista. Griješim li ako čitam njegove knjige? :?:



Itekako griješiš,baci te knjige.I sotona se može pretvarati i zvučati slatkorječivo.
Kažem vam bježite od Saibabe i knjiga njegovih.Mi imamo Krista,zar nam treba netko drugi?


potpuno se slažem!
sotona zna biti jaakooo slatkorječiv i privlačan! Oprez!

BVB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2007 13:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 svi 2007 16:34
Postovi: 35
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam bila jako dugo zaljubljena u jednog dečka koji je druge vjere i druge nacionalnosti. Kad su mi rekli da se ženi plakala sam jako dugo... Ali ako je on sretan sretna sam i ja, danas razmisljam o tome da prava ljubav ne veze već pušta, i Isus na križu je ruke raširio da nam pokaže koliko nas ljubi, kako nas njegova ljubav ne steže...
Ja mislim da zakone treba poštovati da su tu radi nas samih... Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe... LJubite jedni druge ljubite se... Ali ne poželi tuđeg ženidbenog druga... On je vjenčan u crkvi pred Bogom i sam svećenik kaže da što Bog spoji da čovjek ne rastavi...
Ja mislim da je ta njegova prva žena jedina žena pred Božijim očima, a svaka druga bludnica (oprostite ali je ovo moje misljenje), a tu je i dijete za koje je najbolje da ne odrasta u razorenoj obitelji, nego da bude odgajano u vjeri i ljubavi. Pogledajte samo traume koje ostavljaju na djecu te rastave braka (nasilje, alkohol, nemar, eksperimentiranje sa svim i svačim, posebno ovo sto je neki dan bilo u zg te gay parade, ne znam kako netko može dopusiti brak između dva pedera, jer brak je zajednica između muškarca i žene;) tu sotona ima svoje prste jer dolazi u najljepšem svjetlu i najbolje upakiran.

Ne ide mi baš najbolje citiranje; ne učini preljuba - ako si u braku pa pogledaš drugu ženu već si sagriješio u srcu. Ljubite se ljudi i volite, mislite na svoja srca, mislite ne samo na svoju djecu već i na tuđu.... BVB

Nadam se da će te naći odgovore sve, i da će vas Duh Sveti voditi....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2007 13:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Znala bih reći svakome da se ne razvodi.......osim fizičkog nasilja....
mislim da je ovdje bilo govora da je taj čovjek već rastavljen od svoje žene....
a kad u braku dođu djeca....onda je tragično kad se dvoje rastavlja.....
a ima i ono......ako on nije znao održati svoj brak i biti uz svoje dijete..(iznimka je ako je ta žena zalutala kod drugog)......kako može neka druga očekivati da će njoj biti dobar muž i da neće ta ljubav prestati....kao u prvom slučaju.....
ljubav......e to je već pitanje......šta je tu u pitanju........
ako mu je toliko stalo do Sv. sakramenata...zašto se razvodio......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2007 15:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
napisala lucija:
"on ne želi mene kraj sebe ako za naš zajednički život ne dobije odobrenje Crkve. a meni to slama srce i duša mi vene jer ja njega želim za svog muža i za oca svoje djece bezuvjetno i bez obzira na sve.
ne možemo oboje biti u pravu, to je jasno kao dan. "

ja mislim ako te on zaista voli onda ne može ovako šta izjavljivati.....
jer on je taj koji je crkveno rastavljen....a ne ti.......
ja mislim da ti njega voliš puno više.....a koliko on tebe....moraš uvidjeti...
tebi se slama srce i duša.........a on postavlja uvjete s kojima ti nemaš puno veze.........
ostavi se onoga.....bez obzira na sve..........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2007 15:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
i još nešto zaboravih reći
zaljubljenost i "zabavljanje" nije isto što i brak.......
velike obaveze ti dolaze na vrat....velika odgovornost i ipak on ima i dijete o kojem će morati brinuti.......a možda samo sad misliš da ćeš to olako podnijeti.....njegove odlaske tamo.....ako je dijete kod majke....i tako sto drugih stvari....ja imam dosta godina....pa sam se naslušala svega.....a imam i zrnce mudrosti.......
kad živiš s nekim 24 sata na dan....svaki dan....nije isto kao kad se vidite bez obaveza.....
lucija moja, bojim se da ne bi ti gorko poslije zaplakala....
jer ako on tebe voli kao ti njega.....ništa mu ne bi smetalo....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 srp 2007 07:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lucija,
slusaj zapovjedi crkve, jer je Tijelo Isusovo crkva, ne zapovjedi ljudske; nasa logika bila bi da, ako se volimo sto bi Bog imao protiv toga, ali rekao je, "moje misli nisu vase misli" (ili tako slicno) Bozji plan je skriven i nevidimo dalje od svoga nosa, dok On zna buducnost, i zna zasto je postavio neke zakone, pa ako se i nama cinile grubima; Ali On je sama ljubav i dobrota, i postavio je zakone zbog nasega dobra; Lucija, nemoj se predati da zivis protiv njegovih zakona, nikad! Moli moli i moli da se ostvari njegova volja, moli da On pronade put da zivis po njegovim zakonima, moli za milost da zivis po Njegovoj volji, po Njegovoj logici, ne po ljudskoj; I ne zaboravi On je ljubav i dobrota, sve sto radi je radi dobrote i iz ljubavi prema nama sitnim stvorenjima sto ne vidimo u budcnost niti u proslost; Kako tezak i put bio kojem mozda moras ici, (svi mi) sjetimo se kakav je Isusev put bio iz ljubavi prema nama; Tek kad ces biti spremna darovati svoga voljenoga Bogu on ce ti vratiti stostruko, jer place od srece kad covjek daje sve sto ima Njemu; Isusev put je tezak, ajme znamo kako, ali cijelo nebo ce te podrzati;
razumijem tvojeg dragoga da hoce crkveni razvod, mislim da su mu jasne posljedice njegova razvoda, ne znam zasto je do razvoda doslo, ali budite zajedno u Bogu i postujte zakone i on ce vas nagraditi vise nego si mozete zamisliti. Neka Vas Bog cuva i neka vas Marija i sv. Josip vode koji su zivjeli u cistoci braka;


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr