www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 08 lip 2024 16:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2008 10:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
allegra napisao:
"Nije grijeh biti zavidan na nekoga tko ima Darove, ali samo ako smo zavidni
na način da bi mi također željeli darove.
Nema tu objašnjena zašto, ljudi su zavidni na puno stvari. Polazim od sebe..
i ja sam zavidna ponekad, ne želim to biti i borim se i molim protiv toga..
..ali nekada se opet uhvatim u tome..i prestanem.

Ali nisam zavidna na nekoga tko ima Darove, to mi je jako lijepo..
..a ja se još ni ne osjećam spremnom ni dostojnom da bih imala Darove.."
[youtube]- teja11


Bog mi je dao dar života, stvorio me. Dao mi je dar biti suradnicom njegovom u stvaranju- pa sam rodila troje djece. Dao mi je dar biti suprugom, da mu mogu slućiti služeći svojoj obitelji.
Dao mi je dar vjere, po kojem sam se obratila.
Ima tisuće darova kojih nismo svjesni niti za njih zahvaljujemo.
Molim Boga da mi da dar služenja, da bih mogla s većom ljubavlju čistiti kuću i kuhati. Molim Boga da mi da dar poniznosti, strpljivosti, blagosti, ljubavi prema svim ljudima. Molim ga za dar praštanja, samozatajnosti. Molim ga za dar molitve. Molim ga za dar zahvalnosti, da bih mu mogla uzvraćati svojim životom. Molim ga za dar spoznaje svojih grijeha. Molim ga za dar ljubavi prema svim ljudima, da bih mogla djelima svojim činiti ono što govorim.
Nisam protiv darova prorokovanja, dara jezika, dara ozdravljenja, dara čitanja srca, dara spoznaje, dara levitacije, dara bilokacije....no ja želim biti na mjestu kojem me Bog želi i služiti mu kako on treba. Ako je to s krpom u ruci i kuhačom, onda mi je tu mjesto i tu ću dati najbolje.
Bila sam i u zajednici, i u susretu s raznim karizmama....Sve je dobro što se upotrijebi dobro....
[/youtube][/quote]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2008 10:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
allegra napisao:

Bog mi je dao dar života, stvorio me. Dao mi je dar biti suradnicom njegovom u stvaranju- pa sam rodila troje djece. Dao mi je dar biti suprugom, da mu mogu slućiti služeći svojoj obitelji.
Dao mi je dar vjere, po kojem sam se obratila.
Ima tisuće darova kojih nismo svjesni niti za njih zahvaljujemo.
Molim Boga da mi da dar služenja, da bih mogla s većom ljubavlju čistiti kuću i kuhati. Molim Boga da mi da dar poniznosti, strpljivosti, blagosti, ljubavi prema svim ljudima. Molim ga za dar praštanja, samozatajnosti. Molim ga za dar molitve. Molim ga za dar zahvalnosti, da bih mu mogla uzvraćati svojim životom. Molim ga za dar spoznaje svojih grijeha. Molim ga za dar ljubavi prema svim ljudima, da bih mogla djelima svojim činiti ono što govorim.
Nisam protiv darova prorokovanja, dara jezika, dara ozdravljenja, dara čitanja srca, dara spoznaje, dara levitacije, dara bilokacije....no ja želim biti na mjestu kojem me Bog želi i služiti mu kako on treba. Ako je to s krpom u ruci i kuhačom, onda mi je tu mjesto i tu ću dati najbolje.
Bila sam i u zajednici, i u susretu s raznim karizmama....Sve je dobro što se upotrijebi dobro....
:b41: :D :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2008 18:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Potpisujem svaku tvoju rioječ, Allegra smajlic13


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 vel 2008 23:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav braći i sestrama u Kristu.Dar razlučivanja duhova je takav da ti Gospodin pokaže koji duh muči neku osobu i kuda je ušao a spoznaje je drugačiji.Postaneš odjednom svjestan što je osobi i kako riješit problem.Bog ti kaže što ćeš molit za osobu a tumačenje je posebna priča:ti kažeš 20 rečenica a tumač jedva 2 ili 3 dakle nije doslovno prevođenje već TUMAČENJE.Dar jezika isto može bit par slogova mjesec dana a može 100 godina ako se ne otvaraš BOGU.Ali zapamtite par napomena;darovi su darovi a nisu kreposti,svi smo na krštenju dobili darove na krizmi ih BOG potvrdi i zato se zove SAKRAMENT POTVRDE a kad se otvorimo DUHU SVETOMU onda ih ON otpusti i najvažnije od svega DAROVATELJ JE VAŽNIJI ODS SVAKOG DARA JER ON JE PUNINA BOŽIJA I U NJEMU SU SVI DARI I SVE KREPOSTI zato molimo da se DUH SVETI izlijeva svaki dan nanovo na sve nas.BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 07:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Dragi Ucenik..drago mi je da si ponovno medju nama...
i sto si ovo tako ,kratko i jednostavno opisao, vrlo vazno je da covjek shvati pravilno..i da postu pravilno s tim...Hvala..



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 08:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
učenik napisao:
Pozdrav braći i sestrama u Kristu.Dar razlučivanja duhova je takav da ti Gospodin pokaže koji duh muči neku osobu i kuda je ušao a spoznaje je drugačiji.Postaneš odjednom svjestan što je osobi i kako riješit problem.Bog ti kaže što ćeš molit za osobu a tumačenje je posebna priča:ti kažeš 20 rečenica a tumač jedva 2 ili 3 dakle nije doslovno prevođenje već TUMAČENJE.Dar jezika isto može bit par slogova mjesec dana a može 100 godina ako se ne otvaraš BOGU.Ali zapamtite par napomena;darovi su darovi a nisu kreposti,svi smo na krštenju dobili darove na krizmi ih BOG potvrdi i zato se zove SAKRAMENT POTVRDE a kad se otvorimo DUHU SVETOMU onda ih ON otpusti i najvažnije od svega DAROVATELJ JE VAŽNIJI ODS SVAKOG DARA JER ON JE PUNINA BOŽIJA I U NJEMU SU SVI DARI I SVE KREPOSTI zato molimo da se DUH SVETI izlijeva svaki dan nanovo na sve nas.BVB


Predivno pojasnjenje-hvala ucenice.B.B. :grlim te:

ISUSE UZDAM SE U TEBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 22:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo ja sam danas ušao u jednu zajednicu,to mi je prvi put i moram reći da je bilo predivno.Prvo se pjevalo,zahvaljivalo i molilo u jezicima.Zatim tko je htio mogao je pitati da se moli nad njim.Ja sam isto pitao da se moli nad menom i bilo je jako lijepo iskustvo.Osobe koje su molile imale su spoznaju za mene i rekli mi jako utješne riječi.Zbilja bi svatko trebao biti u nekoj zajednici.

Bog vas sve obilato blagoslovio. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2008 23:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 lis 2007 21:09
Postovi: 92
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jednom prilikom sam slušao Tomislava Ivančića na radiju, nisam siguran, ali mislim da je bilo u emisiji "Gospodine, nauči nas moliti" i tema je bio Duh Sveti. Uglavnom, on je provlačio tezu da su Darovi dobri, ali da treba moliti za Silu Duha Svetoga...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2008 10:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 lip 2007 11:28
Postovi: 365
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mama i ja smo neki dan otišle na brdo ukazanja i ja sam molila u jazicima a ona je tumačila
sjećam se par rečenica: :D

Ti si me prvi ljubio
Tebi vjerujem
Tebi pjeva duša moja
Tebi teku potoci negepski

smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2008 10:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marijeta napisao:
mama i ja smo neki dan otišle na brdo ukazanja i ja sam molila u jazicima a ona je tumačila
sjećam se par rečenica: :D

Ti si me prvi ljubio
Tebi vjerujem
Tebi pjeva duša moja
Tebi teku potoci negepski

smajlic8



BTB Marijeta!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr