www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 15:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Pokora
PostPostano: 12 svi 2007 22:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2007 22:54
Postovi: 66
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo, imam jedno pitanje sto se tice pokore nakon ispovijedi.
Ja sam se nedavno vratila s jednog hodocasca, i buduci da je to za mene bilo vrlo plodonosno iskustvo, isla sam se ispovijediti nakon valjda 20 godina. :lol:
E, sad, ispovjednik je bio jako strog (barem se meni cini) i znate sta mi je dao za pokoru? Ne znam jel' se to ovako javno smije reci: ali, moja pokora je moliti krunicu tijekom jedne cijele godine!!! Pa, sta sam bas toliko grijesna bila?! :oops:
Jel'to normalna praksa? Malo sam se uplasila jer znam da nisam toliko disciplinirana za svakodnevno moljenje. A opet mi se cini kao zasto MORAM to izmoliti, pa je li Bog neki strogi profesor, pa ako ne napravis svoju zadacu, ides u pakao, nedaj Boze!
Pomagajte, ljudi, jer ja se ne snalazim u svemu tome, nova sam u vjerskim stvarima, imam najbolju volju, ali ovo me malo "gusi", ... ili je li to kakva kusnja?
Napominjem da se nisam ispovijedila u Hrvatskoj, nego u inozemstvu...
Znam, mozda je to glupo pitanje ili glupa tema, ali nemam se kome drugome obratiti za ovakve stvari. Svi u mojoj okolini su nevjernici, a svog zupnog svecenika bas i ne poznajem. Kao sto sam rekla, sve mi je ovo novo, pa imajte malo strpljenja samnom. :lol: Hvala!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2007 22:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
heh..pa to nije strašno nina.. :grlim te: .nemoj to shvaćat kao pokoru..nego za svoje ozdravljenje...
Što je je..malo dugo..možda je to za tih 20 god.. :wink:
Ja znam za slučaj jedan..momak je zaboravio izmoliti pokoru i to je u idućoj ispovidi reka..a svećenik mu je zadao 77 očenaša da izmoli..

..u obraćenju..ljudi ispovjedaju svoje grijehe..i mislin da oni tada imaju veću veličinu..
..ja san dobila po jednu krunicu..pa san ostala :shock: ,a nisan imala nekih velikih grijeha..al sam shvatila da je to za mir moje duše..za moj spas..pa mi nije teško palo...
..tako sam jednom smetnula..nisan izmolila..i taki je nemir bio u meni..Bože šta mi je..pitala sam se..i onda mi je pala na pamet pokora..i kad sam je izmolila sve je prošlo...tako sam radosna bila..
Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2007 22:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2007 22:54
Postovi: 66
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
... aha, O.K., dakle, radi se o ozdravljenju duse..
dobro, ako je tako. Evo, ja cu dati sve od sebe. Nekome je normalno svaki dan izmoliti krunicu, no ja bas nemam samopouzdanja sto se ovoga tice. Sram me je reci, ali ja sam tek prije par tjedana naucila kako se uopce moli krunica.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2007 22:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ništa to nije sramota..To nek ti bude na čast..
Ja sam je tek naučila u 12 misecu prošle godine...kakva velika zrna..mala zrna..desetice..
..španska sela..
Al sve na slavu Božiju..
Ljubin te..samo hrabro :arrow:
:grlim te: BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2007 22:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pa da, to ti je kao da moraš svaki dan popiti neku tabletu inaće ti neće biti dobro. moraš popiti jednu ujutro, jednu popodne i jednu uvečer. možda možeš i krunicu tako, ako ti je ispočetka puno odjednom, moli pomalo preko cijeloga dana.
i ispričaj nam kako je bilo na hodočašću (barem u dvije tri riječi), jedva čekamo da čujemo, nismo zaboravili kamo si išla!
poosa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Pokora
PostPostano: 12 svi 2007 23:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
nina22 napisao:
Pomagajte, ljudi, jer ja se ne snalazim u svemu tome, nova sam u vjerskim stvarima, imam najbolju volju, ali ovo me malo "gusi", ... ili je li to kakva kusnja?


Nina nemoj da te to guši, vjeruj mi da razumijem tvoju zabrinutost jer da sam ja dobio takvu pokoru prije recimo godinu dana, mislio bi jednako kao i ti. Danas ti mogu sa sigurnošću reći da ti taj svećenik nije mogao učiniti bolju uslugu samo ako ti budeš molila krunicu. Krunica je izvor snage, probaj ju moliti svaki dan i uvjerit ćeš se u njenu snagu i njenu moć.
Meni je svećenik prije par mjeseci dao za pokoru jedan dan da postim. Vjeruj mi da je to bio šok za mene jer sam uvijek smatrao da je post nepotreban. Nikada do tada nisam postio. Ali eto kad sam već to dobio za pokoru kažem idem probat. Taj dan sam bio samo na kruhu i vodi i tada sam uvidio snagu posta. On je izvanredno sredstvo za rast u vjeri i od tada svaki mjesec barem jedan dan postim. Eto da nisam to dobio za pokoru siguran sam da bih i dalje bio veliki protivnik posta.

Citat:
Znam, mozda je to glupo pitanje ili glupa tema, ali nemam se kome drugome obratiti za ovakve stvari.


Pitanje ti uopće nije glupo.
_______________________

Moj ti je savjet da svakako odradiš dobivenu pokoru i nemoj to shvaćati samo kao pokoru, to ti je i velika prilika za tvoj rast u vjeri.
Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 12:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Kolika li ce ti biti snaga tvog duha i duse Nina ako uspijes. Pokusaj, daj sve od sebe i ako prevladas pocetne kusnje i lomljenja, kasnije ces otkriti ljepotu molitve i nikada neces htjeti prestati. U molitvama dobijas odgovore na sva svoja pitanja, odgovore od Boga. Barem pokusaj i zamoli Boga milost da ustrajes.
Osobno provodim u molitvi sat do sat i po dnevno i u pocetku sam si mislio kako sam se opteretio, kako to nije za mene i poceo sam smisljati kako da smanjim molitve. No volja mi je jaka bila i sada sam zahvalan Bogu na toj milosti da ustrajem.
Takodjer i post, u pocetku nisam shvacao smisao posta, no kasnije kad bih ustrajao cijeli dan o kruhu i vodi, shvatio sam koliko ustvari covjek moze odoliti raznim slastima svijeta. Post jako pomaze u zivotu. Tako sam dosao da o kruhu i vodi postim svake srijede, a petkom mi je nemrs. Volio bih postici da i petkom postim o kruhu i vodi. Ako nista, znam da stvari malo pomalo s vremenom sjedaju na svoje mjesto.
Daj si vremena Nina i pokusaj s najboljom namjerom. Samo naprijed i ne odustaj bez borbe!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 15:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Nina duso...cestitam, treba imati snage i hrabrosti i to javno napisati,
i budi sigurna da je Duh Sveti,koji sada djelije..i sto si posvjedocila...
Netko drugi,mozda nebi moga prevaliti to preko usta...a ti javno svjedocis..znaci ne zelis se prikazati kao Andjeo,nego grijesnica kao
i mi svi drugi...Pa sta je jedna godina,pocmi od toga da ces zivjeti
100godina,i sada i dobila "Poklon,1god.Krunicu"...sta ti je to na vjecnost,
pogotovo...ako je grijesna...A tvoja dusa je sada cista,ti si osjetila snagu i
ljubav Isusa Krista...i to ti je dovoljno za pocetak...
Nastavi put koji si krenula,i on je ispravan....Nama svima kroz zivot ponestane snage,i malaksamo...ali On je tu,i On preko nas djeluje....
I sve dobivamo u pravo vrijeme...Bog ti palti,na svjedocanstvu....
I Duh Sveti neka izlije rosu Bozjeg blagoslova i ljubavi,da u radosti i miru
nastaviz zivjet iskrenu i pravu vjeru.... :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 16:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2007 22:54
Postovi: 66
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dobro, ajde, sad ste me malo umirili :grlim te:
Vec sam mislila da sam "otpisana" :twisted:
Mislila sam da sam valjda jedna od najgorih kad dobih ovakvu pokoru, a sto je jos gore, vec sam u pocetku skoro odustala od krunice jer nisam bas navikla na disciplinu, znate, pomalo sam kaoticna osoba, nista ne planiram i tako...
Pomislila sam da ova moja pokora nije slucajna, jer je moje obracenje pocelo bas s krunicom, ali o tome cu nesto napisati pod svjedocanstvima.
No, eto, skupih hrabrosti. Dizem se 1 sat ranije pa dan pocnem molitvom. Hvala na lijepim rijecima ohrabrenja. Bas mi je to trebalo :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 16:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
He..he..tko smo mi pa da ti sudimo,tko je od nas bez grijeha....
Sta mislis,kako Bog gleda na nas grijesnike,..sigurno ne kao mi...
On ljubi svakog,od nas.On nam prasta,i raduje se svakoj izgubljenoj ovci,
vise nego pravedniku...Jer pravednik ,ima ritam zivota,na koji navikne,
a svaki "Obracenik" mora brda da prevali,da smogne snage,i da odluci
promjeniti svoje zivot...."totalno",a to svi znamo da nije lako..

Nina da ti dam jedan prijedlog,mi znamo...a i ti mozes pokusati,samo ako zelis...da si dodatno,izaberes...jos jednu pokoru...
Ta je pokora vrijedna kao "Biser",necu ti sada odmah navesti,sta mozes...
odmori se malo,i dodji sebi ...a i sama mozes malo da razmislis,sta bi to
moglo biti,sta mozes da das od sebe,NJEMU NA SLAVU;CAST I HVALU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 22 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr