www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 12:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2006 08:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Ja sam podržavatelj karizmatskog pokreta i obnove, racimo ne fanatični, jer
nisam dugo u njemu , ali za sada ima samo pozitivna iskustva i ne želim
stoga govoriti ništa protiv.
Nazočim više manje redovito seminarima patera Smiljana na Sigetu, član
sam i molitvene zajednice Maranatha koju vodi fra Sniljan i laik Renato Smirnjak
koja je možemo reči karizmat. provinencije.

Koliko znam za rad t.Ivančića, fra Zvjezdana koji su također istaknuti "karizm"svećenici
mogu ih u tome samo podržati , posebno ako se uzme i njihov bogat spisateljski opus
-posebice T.Ivančića , a koga često slušam i na KRadiu i jako mi se sviđa njegova
duhovnost, mirnoća , prisutnost Duha svetoga isl. Mogu dodati od stranih i fra J.Manjackala.

Za vel.Radigovića ne znam puno i tu sam oko njega čuo negativnih stvari na
forum na kojem sa ranije samo i pisao (katolici.org) , ali pretežito od ljudi koji
su na drugoj valnoj dužini bili općenito i oko drugih tema sa kojima sam inače
često vodio neplodne i neargumentirane polemike, pa njihov više sud temeljen na
izjavama: tipa nešto mi se u njegovom radu ne sviđa, nešto mi je sumnjivo , nikako
mi ne sjeda i sl., a manje na argumetaciji ( ni blizu argumentaciji koju ovdje iznosi
Marko- mada se ja snjim ne slažem u svemu , ali čovjek jako puno toga iznosi i
argumentira i vidi se da na tom polju ima puno znanja, a ne samo čula-rekla-kazala)
Što se tiče radigovića za njega ne mogu što se kaže staviti ruku u vatru , ali što se tiče
fra Smiljana Kožula, patera Ivančića vjerujem im u cjelosti i to su istinski pastiri, evangelizatori,
pastoralni radnici u punini te riječi.

Ali stoga , ako budem slobodan doći ću u Cibonu na seminar Radigovićev da čujem iz prve ruke, tako da protiv njega priče ne budu čula sam, rekao mi je isl.
Općenito , za mene je glavni kriterij za prihvaćanje pojedinog karizm. svećenika i njegovog rada
ako i dalje jako naglašava SAKRAMENTALNI život svakog vjernika , ako držI EUHARISTIJU i na nikoji način ne umanjuje njen značaj , posebice sv. Pričest i potrebu pomirenja-ispovijedi prije sv.Pričesti ako smo u smrtnom grijehu.
Jer stup , naše vjere je sacramentum magnum , a karizm.obnova koja ga ne umanjuje , po meni samo naglašava potrebu vraćanja tim skaramentima tj. praktičnom katoličanstvu, a ne da budemo samo nominalni katolici- na papiru.

Pretpostavljam da su mnogi otpali katolici kroz nove Duhove koji pušu kroz kar.pokret ( te se tu u potpunosti slažem sa AL Bandyjem) vratili se korijenima, tj počeli su opet prakticirati svoju vjeru koja je malo pomalo počela nalikovati gubitku vjere i apostaziji koja se jako dobro i uočljivo može vidjeti u Zapadnoj Europi !
Tamo ljudi jako malo idu na ispovijed, sv. Pričest , a i kad idu često čine svetogrdne pričesti , što je strašan grijeh.
Na seminarima i sv.Misama moli se i Gospina krunica, krunica Božanskog milosrđa i druge molitve koje su po meni čisto katoličke molitve , te izbijaju adut onima koji kažu da karizm.obnova miriše na protestantizam i izbacije vrijedno iz katol.crkve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2006 21:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2006 21:29
Postovi: 129
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da je karizmatska obnova u redu, kako u katoličanstvu tako i u protestantizmu.
Ja sam osobno prisustovao na jedno 3 katoličke karizmatske obnove u V.Gorici i Bjelovaru , i sviđa mi se .
Istina je da mnogi dobivaju darove Duha Svetoga, što je u redu i dobro, nakon što su se ispovijedili, oprostili sebi i drugima, i napunili ljubavlju.
Ali, isto tako , nažalost, ima dosta osoba koji sami sebe nazivaju "karizmaticima" . Mnogi postavljaju pitanja, a ja isto, zašto nakon toga karizmatskog susreta, koji je uglavnom seminar ozdravljenja, i na kojem neki ljudi i ozdrave _ Slava Kristu_ , zašto onda opet ti isti ili drugi koji milse da su ozdravili opet nakon 2 mjeseca idu na seminar ozdravljenja?

Da li tu nešto nije u redu?
I zanima me zašto se karizmatske osobe i osobe koje idu na takve susrete ili imaju molitvene zajednice takvog tipa, oslanjaju samo na darove jezika, kad ima mnoštvo drugih darova Duha Svetoga?

Boga možemo slaviti i na sv.Misi i u svojoj crkvi! Biti blizu njega! Dotaći ga!
Duh Sveti također nam dolazi! Aleluja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2006 11:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Izak napisao:
Mislim da je karizmatska obnova u redu, kako u katoličanstvu tako i u protestantizmu.
Ja sam osobno prisustovao na jedno 3 katoličke karizmatske obnove u V.Gorici i Bjelovaru , i sviđa mi se .
Istina je da mnogi dobivaju darove Duha Svetoga, što je u redu i dobro, nakon što su se ispovijedili, oprostili sebi i drugima, i napunili ljubavlju.
Ali, isto tako , nažalost, ima dosta osoba koji sami sebe nazivaju "karizmaticima" . Mnogi postavljaju pitanja, a ja isto, zašto nakon toga karizmatskog susreta, koji je uglavnom seminar ozdravljenja, i na kojem neki ljudi i ozdrave _ Slava Kristu_ , zašto onda opet ti isti ili drugi koji milse da su ozdravili opet nakon 2 mjeseca idu na seminar ozdravljenja?

Da li tu nešto nije u redu?
I zanima me zašto se karizmatske osobe i osobe koje idu na takve susrete ili imaju molitvene zajednice takvog tipa, oslanjaju samo na darove jezika, kad ima mnoštvo drugih darova Duha Svetoga?

Boga možemo slaviti i na sv.Misi i u svojoj crkvi! Biti blizu njega! Dotaći ga!
Duh Sveti također nam dolazi! Aleluja!


ne znam da li se toliko oslanjaju na dar jezika, ako je to točno, i meni je to čudno , kad ima toliko drugim važnijih darova
i ja sam protiv toga da se toliko naglašava taj dar, od kojih ostatak zajednice mislim nema tolike koristi

što se tiče seminara za ozdravljenje i iscjeljenje po meni, nema nikakve prepreke da se ide višekratno ili često na takve seminare
koliko sam ja primjetio na takvim seminarima se jako puno moli, ispovijeda, pričešćuje tako da takvi seminari i nisu samo seminari
od čestog dolaska ljudima može po meni biti samo bolje
ne mora netko iz prve ozdraviti ili uzrasti u vjeri


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 svi 2007 20:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ako je ista preobrazilo lice nase Crkve,onda to bijahu i jesu ..
"Ukazanja Majke Bozje"i to po cijelom svijetu.
Sva su ta ukazanja takodjer plod i djelo "Duha Svetoga,Duh se sluzi Marijom."Duh preko Marije i danas djeluje.
Sve je bitno iz Isusovog zivota vezano uz Mriju,punu Duha Svetoga,
zarucnicu i posudu Duha.
Gdje god se pojave "Ukazanja",narod hrli,narod zeli vidjeti i narod zeli osjetiti,narod trazi i moli....
Pa tako i danas Karizmatski pokreti ,nose svoje Darove...i Plodove..
Jer kroz vrijeme smo vidjeli da je covjeku potrebo,uvjek nesto novo...
da ga probudi..Uvjek se trazi "Obnova Crkve" i "Put koji vodi svetosti"
Tako svije vapi za blagovjesnicima i svjedocima koji ce mu govoriti o
Bogu kao najboljem prijatelju.Bogu s kojim se druze,ophode u svakoj prilici svog zivota.Svije i danas od nas ocekuje svjedocanstvo zivota,
DUH MOLITVE,i "Ljubav prema svima" skromnost,samoprijegor,odricanje.
Bez biljega svetosti Bozja rijec nece doprijeti do srca ljudi s kojima zivimo.
Neka Duh Sveti udahne vise vjere u nas zivot,ali i vise zivota i zivotnosti nasoj vjeri..Duh je znamen Bozje snage,dinamike,prodornosti,stvaranja.
Od samih pocetaka.Taj je Duh vec u pocetcima stvaranja,ni iz cega stvarao iz nereda red,kosmos,ukras.
Unosi svjetlo u tamu,zivot u smrt,ljepotu u sumornost.
Procitajmo to u prvim recima Biblije. A potom u svim odlucnim trenutcima oblikovanja Bozjega naroda do prekretnice,do utjelovljenja Sina Bozjega u Mariji.Vodi Duh starca Simuna u Hram,spusta se na Isusa na Jordanu,tjera ga u pustinju.U Duhu izabire Isus Dvanaestoricu ,u Duhu klice i uci ih Ocenasu,na Krizu ispusta Duha i zapocinje nova era.
Nakon uskrsnuca udahnjuje Duha za opost grijeha i misijski djelatnost..
"Ne da nam mira tjera napred,stvara buducnost,oblikuje,trazi ljude,vodi ih,
brine se za zivot..Da bi se covjek Duhu otvorio,najprije se mora "obratiti"
Susresti s Isusom Kristom...Ali to je djelo Duha Svetog.
On pripravlja dusu i slusatelja da se otvori i prihvati "Radosnu vjest"
o Kraljestvu Bozjem.Bez susreta sa Isusom nije moguce biti svjedokom.
Drama suvremena evangelizacije-vjerovjesnistva-upravo je u tomu
sto mnogi propovjedaju,sto se mnogi daju na posao,u Gospodnjemu vinogradu,a da Ga nisu susreli,iskusili,vidjeli i opipali,nego su samo nesto o Njemu culi,ucili ili naucili.
Treba cijeli zivot ,"Slusati glas Uciteljev" "pastirov"
U Isusovom glasu,prepoznaces ,bozanski glas koji preobrazava,stvara,ujedinjuje,okuplja,nenasilno s ljubavlju.
Glas je to samoga Boga,koji nad svakim od nas izgovara...
"TI SI MOJE LJUBLJENO DIJETE." TI SI MI VEOMA OMILJELO
U Isusovom glasu odzvanja i cuje seglas svih onih koji bilo gdje na svijetu
vape k Bogu. "Boze moj ,Boze moj ,zasto si me ostavio?"
Tako da i danas zaspali Duh nase Crkve,treba samo probuditi,i "Obnoviti"
Zato kada vec postoje Karizmatski pokreti,i gdje nas Isus zove na
"Obracenje" i Isus trazi da se pokajemo za svoje grijehe,On nam govori
"Trazite i nacicete,kucaj te i otvoriti ce vam se."
Onda sigurno vrijedi prisustvovati,ali isto tako i dalje ....
"Slaviti Dan Gospodnji",znaci i svaka "Druga Sveta Misa,je jednaka Misa
kao i na Karizmatskim susretima"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 svi 2007 21:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ISUS JE SVUGDJE!
Bilo to na misi,na karizmatskim susretima ,i pak u tvojoj kući.ON je uvjek tu !
Ja osobno idem i na mise i na karizmatske susrete,ali na te karizmatske susrete se neide samo da bi dobio neki dar ili ozdravljenje.Netko ide da zahvaljiva Isusu,da ga slavi .
To je nešto posebno,ja nemogu propustit nijedan jer osjećam veliku prisutnost DUHA SVETOGA.
To je neopisiv doživljaj to se mora osjetiti.
Pravi vjernik osjeća i na svetoj misi slažem se ,al bilo kako bilo nije važno za pojedinca di ga jače osjeti,važno je da ga osjeti!!
SLAVA MU I HVALA DOVJEKA!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2007 14:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Takoje Toya to si ljepo rekla,isto i kad se ide na "Hodocasca"
ide se da se zahvali,i da se moli...i Slavi..
A svi znamo da je Isus uvjek jednako prisutan u Euharistiji..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2007 16:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ucenik u podpunosti se slazem s ovim sto si napisao...
a moram ti reci da nisu svi takvog misljenja kao ti.
I ja kad god idem u Crkvu,na svaku Svetu Misu...prikasem tu Sv.Misu,
na moju privatnu nakanu,i najcesce za ozdravljenja,i oslobodjenja,
u stvai"molim" Gospodina da mi uslisi molitvu...
Zahvalim mu se za sve Milosti i ljubav koju sam primila..
i Slavim ga ..tako da idem na ispovjedi i pricesti..!
Za mene je Bozic,Uskrs i svi veliki blagdani jednako slavlje,kao i svaki dan u Svetoj Misi...i tu je razluka..
Na Bozic..kada dodju "godisnjaci" Crkva bude puna,i sigurno je ljepse vidjeti Crkvu punu nego prazno,a narod uvjek trazi nesto da se odusevi..
Ja licno zelim,da se pise..i pouci bas o toj temi,jer ljudi su razlicitog misljenja,i svatko dozivljava na svoj nacin...
Bog ti plati ... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2007 18:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BOG BEKI.Evo da nastavim od maloprije.Neki napisše da se izbjegava MARIJA(GOSPA) što nije istina jer karizmatski pokret leti na krilima ljubavi jedno krilo drži DUH SVETI a drugo krilo drži MARIJA.Po njima je najbrži put do KRISTA a po KRISTU do OCA.Protestanti izbjegavaju GOSPU i negiraju da je bezgrešna i da je začela po DUHU SVETOM itd.Dakle na susretima koje vodi don DRAŽAN RADIGOVIĆ I LAIK JOSIP LONČAR sve pjesme koje pjevaju za vrijeme molitve za ozdravljenje (po daru spoznanja) pjevaju o GOSPI a posebno bih napomenuo knjigu JOSIPOVU BAKINA KRUNICA što znači da se sve zbiva oko GOSPE.Moram naglasit da je veća FEŠTA u nebu zbog 1 obraćenog grešnika nego zbog 10 ozdravljenja i mislim da se plodovi karizmatskog susreta kao:obraćenje i obnova sakramentalnog načina života i svakodnevno pohođenje svete mise i svakodnevna pričest i redovita ispovjed i ugradnja u župne aktivnosti,više cijene od ozdravljenja i oslobođenja,mada mnogi hoće pogrešno predstavit stvari i naopačke prikazat.Zar nije lijepo doć u župu na sv.misu i vidjet osobe kako pjevaju čitaju na sv.misi kupe lemuzinu čiste crkvu i služe na bilo koji način,što je znak da se župa budi ili doć u praznu crkvu?sve ovo se dešava kroz molitvene zajednice i to su veliki plodovi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2007 18:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 stu 2006 19:22
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
a posebno bih napomenuo knjigu JOSIPOVU BAKINA KRUNICA


samo da uletim, upravo čitam ovu knjigu :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 svi 2007 20:42 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 19 tra 2007 22:16
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam isto i karizmatskoj molitvenoj skupini. Karizmatski pokret je bio potreban crkvi, ako se sluša duhovnog vođu mislim da ne bih trebalo biti problema. Samo treba ostati ponizan i poslušan. Neka vas sve Bog blagoslovi na ovom forumu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 59 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr