www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 29 lip 2007 13:36 
Hrvoje Hrki napisao:
Srećom nema izraila da nam pokvari ovakvo jednoglasno raspoloženje i vjeru u Gospu međugorsku :D


.... :a1490: ...No,no...Hrki ne reci dvaput...nikad se nezna.. :lol: ...


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lip 2007 19:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
prijepisJakov Čolo-vidioc o raju, paklu i čistilištu...

"Prema svjedočenju vidjelaca Vicke i Jakova, Gospa im je za jednoga
ukazanja pokazala raj, pakao i čistilište. O paklu nikada ne razmišljam, niti o tome želim razgovarati. Kad sam to vidio, bio sam mali i to je za mene bilo nešto strašno.rekao nam je Jakov Čolo, dodavši da može govoriti samo o raju. Raj opisuje kao "beskonačan prostor, posebno svjetlo koje se na Zemji ne može vidjeti". Tamo sam vidio dosta ljudi, odjevenih u duge haljine, koji su zajedno molili, pričali, pjevali. No, unatoč toj ljepoti koja se vidi očima, najljepše je ono što se doživi u srcu. Poseban mir, posebna radost koja se vidi na licima tih ljudi, to je najveća ljepota-kaže Jakov, potvrđujući da je te ljude vidio trodimenzionalno, kao što vidi nas dok smo razgovarali s njime.
U čistilištu kaže da su vidjeli "samo tamu, nekakve trzaje, ali ne i ljude".
-Sjećam se, tada nas je Gospa pozvala da se molimo za sve duše u čistilištu, jer im je potrebno dosta naših molitava- kaže Jakov, te dodaje da, iako su Boga doživjeli preko Gospe, nikada ga nisu vidjeli."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lip 2007 22:28 
...I opet ti hvala...raspjevana marija-nado...
...što god napišeš...uvijek čitam rado...


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lip 2007 22:46 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 27 lis 2006 22:29
Postovi: 82
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Miriam napisao:
...I opet ti hvala...raspjevana marija-nado...
...što god napišeš...uvijek čitam rado...


SLAŽEM SE S TOBOM!!!!
HVALA TI MARIJA-NADO!!! :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2007 12:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Vi ćete mene razmaziti....hvala vam....meni je zadovoljstvo po malo prepisivati.....jer mislim da jako malo ljudi ima ove novine...
dok su kod mene ja ću prepisivati.......
ne mogu puno,,,,jer imam probleme sa sjedenjem.....kičma i dr. ali dobro....koliko mogu...... :grlim te: :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2007 14:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
ČUDESNI ZNAKOVI

HODOČASNICI I VJERNICI U MEĐUGORJU IMALI SU TIJEKOM OVIH DVADESET GODINA PRILIKU PRISUSTVOVATI JEDNOM OD SASVIM POSEBNIH ZNAKOVA KOJI SU PRATILI UKAZANJA. GOTOVO SVAKI DAN, NEŠTO NAKON 18 SATI, SUNCE POPRIMA SASVIM POSEBAN IZGLED-ONO SE MOŽE PROMATRATI GOLIM OKOM BEZ IKAKVE NEUGODE, TE TAKOĐER PULSIRA, ŠTO PROMATRAČIMA IZGLEDA KAO DA IM SE NASTOJI PRIBLIŽITI. TU POJAVU ISTO OPISUJU I VJERNICI HODOČASNICI, ALI I ONI KOJI TO NISU.
SVOJEVRSTAN PLES SUNCA ZBIO SE I 13. 10. 1917. GODINE ZA VRIJEME POSLJEDNJEG UKAZANJA FATIMSKE GOSPE. OKO 70.000 LJUDI KOJI SU SE OKUPILI KAKO BI PRISUSTVOVALI TOME UKAZANJU VIDJELO JE KAKO SUNCE IZLAZI IZ SVOJE ORBITE, EMITIRA SPEKTAR DUGINIH BOJA I KAKO NA KRAJU PONIRE PREMA ZEMLJI. TO JE POTRAJALO OKO 12 MINUTA, A OKUPLJENI PUK BIO JE PRESTRAVLJEN. KAKO JE PRIJE TOGA LIJEVALA KIŠA, SVI SU BILI POTPUNO MOKRI, NO KAD SE SUNCE VRATILO U SVOJU ORBITU, ZAKLJUČILI SU DA IM JE ODJEĆA POTPUNO SUHA. PLES SUNCA VIDJELO JE I OKO 10.000 SELJANA IZ OBLIŽNJIH SELA.
U MEĐUGORJE SE 1984. GODINE NA NEBU POJAVILA RIJEČ "MIR" I TO SU VIDJELI SVI OKUPLJENI HODOČASNICI, A TAJ JE ČUDESNI ZNAK SNIMLJEN, ALI JE SNIMKU ZAPLIJENILA TADAŠNJA MILICIJA. U NEKOLIKO NAVRATA HODOČASNICI SU NA MEĐUGORSKOM NEBU VIDJELI SLIKU GOSPE S NOVOROĐENČETOM U NARUČJU.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2007 14:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"PRILIKOM SVAKOGA MARIJINA UKAZANJA NAJVAŽNIJE SU NJEZINE PORUKE LJUDIMA. U MEĐUGORJE JE SVOJE PORUKE DALA VEĆ PRVIH DANA UKAZANJA, A ČINI TO I DO DANA DANAŠ NJEGA, SVAKOGA 25. U MJESECU PREKO MARIJE PAVLOVIĆ -LUNETTI.
GOSPA POZIVA PONAJPRIJE NA OBRAĆENJE UPOZORAVAJUĆI KAKO TREBA POŽURITI:"DOK JOŠ IMA VREMENA!" - A POTOM NA MIR, KOJI JE PRVI PLOD OBRAĆENJA. ALI PRI TOME ISTIČE:MIR MEĐU SVIM LJUDIMA. KOLIKO JE VAŽNA TA PORUKA, POKAZUJE I TO ŠTO JU JE GOSPA DALA VEĆ DRUGI DAN SVOGA UKAZANJA U MEĐUGORJU. TADA JE, MAŠUĆI RUKAMA, VIDJELICI MARIJI REKLA:"MIR, MIR I SAMO MIR" MIR MORA ZAVLADATI IZMEĐU BOGA I ČOVJEKA, A I IZMEĐU LJUDI." DA BI SE OSTVARILI OBRAĆENJE I MIR, POTREBNA SU SREDSTVA:MOLITVA I POKORA. U SVOJIM PORUKAMA GOSPA NAJČEŠĆE GOVORI O MOLITVI, JER "MOLITVOM SE SVE POSTIŽE", ALI POSEBNO SPOMINJE I POST. TREBA NAPOMENUTI DA JE GOSPA U VIŠE NAVRATA DALA NA ZNANJE KAKO SU SVI LJUDI NJEZINA DJECA, NE SAMO KATOLICI, NEGO I PRAVOSLAVNI I MUSLIMANI I DRUGI, SVI LJUDI BEZ IKAKVE RAZLIKE I OGRANIČENJA.
POSEBNOST MEĐUGORJAU GOSPINIM UKAZANJIMA POKAZUJE PORUKA U KOJOJ GOSPA KAŽE: "DRAGA DJECO, VOLIM VAS I NA POSEBAN SAM NAČIN IZABRALA OVU ŽUPU, KOJA MI JE MILIJA NEGO OSTALE, GDJE SAM RADO BORAVILA KAD ME JE SVEVIŠNJI SLAO. ZATO VAS POZIVAM PRIHVATITE ME, DRAGA DJECO, DA BI I VAMA BILO DOBRO. SLUŠAJTE PORUKE MOJE!"
U JEDNOJ PORUCI GOSPA JE OTKRILA CILJ SVOGA DOLASKA NA ZEMLJU: "ŽELIM DA SVATKO OD VAS BUDE SRETAN OVDJE NA ZEMLJI I DA SVATKO OD VAS BUDE SA MNOM NA NEBU. TO JE , DRAGA DJECO, CILJ MOGA DOLASKA OVAMO I MOJA ŽELJA."
ZANI MLJIVO JE TAKOĐER DA JE GOSPA VIDIOCIMA REKLA KAKO JE OVO NJEZINO POSLJEDNJE UKAZIVANJE. VIDJELICA VICKA DOSLOVCE JE 2. SVIBNJA 1982. GODINE PRENIJELA NJEZINE RIJEČI:"DOŠLA SAM ZADNJI PUT DA OBRATIM NAROD. VIŠE NEĆU SILAZITI NA ZEMLJU. " MNOGI SU BILI ZBUNJENI TOM PORUKOM, PA JE FRA TOMISLAV VLAŠIĆ PREKO VIDIOCA IVANA UPUTIO GOSPI DVOSTRUKO PITANJE. PRVO PITANJE JE BILO "JE LI OVO UKAZIVANJE GOSPE U MEĐUGORJU POSLJEDNJE?" GOSPA NIJE NIŠTA ODGOVORILA.
DRUGO PITANJE BILO JE:"JESU LI OVA UKAZIVANJA U DANAŠNJEM SVIJETU POSLJEDNJA?" GOSPA JE ODGOVORILA:"OVO SU POSLJEDNJA UKAZIVANJA!" TO ISTODOBNO ZNAČI KAKO JE OVO VRIJEME POSEBNE MILOSTI, ALI I POSLJEDNJA OPOMENA. UZME LI SE U OBZIR DA JE SVIJET VEĆ DUŽE VRIJEME NA RUBU KATASTROFE, POSTAJE JASNO ZAŠTO I MEĐUGORSKA ZBIVANJA TRAJU EVO VEĆ DVADESET GODINA."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2007 20:40 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 27 lis 2006 22:29
Postovi: 82
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti Marija-nado!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2007 20:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Hvala Bogu i Gospi.......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2007 15:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
"Za vrijeme moljenja krunice Marija se ukazala časnoj sestri Agnes Sagawa u Akitu u Japanu 1969. godine. To je ukazanje Crkva proglasila kao autentično, a jedna od zanimljivosti jest da je iz desne ruke Marijina kipa, kroz koji se ukazivala sestri Agnes, potekla tamnocrvena tekućina. Laboratorijskim analizama utvrđeno je da je riječ o krvi i to grupe AB, pa su neki zaključili da je Blažena Djevica Marija imala upravo tu krvnu grupu. "

"Jedan od znakova koji prati ukazanja su ruže. Gospa od Guadalupe naložila je vidiocu Juanu Diegu da ode na jedan brežuljak. Kada je tamo došao, vidio je prekrasne ruže. Marija je od njega zatražila da ih nabere i stavi u svoj ogrtač satkan od grubih vlakana, te naložila da ode biskupu, jer će te ruže biti dokaz njezina ukazanja. Kada je Juan Diego došao i pred biskupom rasprostro svoj ogrtač, umjesto ruža na ogrtaču je bila slika Blažene Djevice Marije, koja se i danas štuje.
Ukazanje u Lourdesu započinje s pojavljivanjem ružina grma, a ruže se javljaju i u Fatimi, gdje se Gospa ukazuje s krunicom u ruci. Sama krunica ili ružarij u srednjevjekovnoj umjetnosti prikazuje se kao vijenac ruža. U molitvama Mariju se često naziva otajstvenom ili mističnom ružom, pa tako upravo ruža postaje jedan od njezinih simbola. Svjedočanstva o mirisu ruža koji se širio na mjestu ukazanja također su česta, a ta pojava zabilježena je i u Međugorju."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr