www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 02 tra 2008 08:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Elenora napisao:
slučajno pronašla ovu temu, htjela sam samo pojasnit o gosp.Dragecu sa prve stranice ove teme... :P .. jer čovjek nadasve zaslužuje da se čuje za njega jer mnogo ljubi Gospu :P

svaki put za Međugorje idem "preko" Drageca (laika) koji je član molitvene zajednice Marijinog pohođenja sv.Elizabeti (prije u Crkvi.sv.Marka Križevčanina, sad u dubravi jer ih je novi župnik "izbacio" :cry: )

ugl. čovjek je bio (zagorec :P ) nevjernik i već u prvoj-drugoj godini Gospinih ukazanja u Međugorju Gospa je ODLUČILA.


na početku ukazanja.... na svadbi na koju je on "slučajno" bio pozvan u Hercegovinu jedna od vidjelica ga je prema Gospinoj želji morala pronaći na svadbi i dovesti ga u Crkvu koja je bila okružena MILICIJOM koji su imali naređenje da pucaju na svakoga tko se približi Crkvi...
i "malecka" vidjelica (pozabila sam koja tako da neželim lagat) ga izvuće sa svadbe u Crkvu, vidjeli ih milicajci i oni za njima... pretraga... a on se sakrio u sobu jednog svečenika iza otvorenih vrata...

dvojca "drugova" ušla u sobu i na kraju idu još samo provjeriti iza vrata, odmaknu i ravno ga prostrelje pogledom preko očiju Dragecovih...

.. i kažu: "ništa druže, nema nikog! "


i tako, Gospa ga je učinila nevidljivim jer ga je prekrila svojim plaštom i vjedlica je rekla da Gospa želi da joj on dovodi narod k Njoj....

"taj će mi čovjek dovoditi ljude u Međugorje !!! "

i tak je i bilo.... SVAKI VIKEND... (petak,subotu i nedjelju) valjda od 81-82 godine.... svaki tjedan, možda kažu nije bio 10ak vikenda a osalih 1100 vikenda dovodi autobuse....

u jednom sam bila i ja :P

ugl. ima velike milosti i drag je.... eto...

SVAKI vikend se kreće ispred Crkve sv.Josipa na trešnjevci u petak u 20h... i 3 dana koštaju samo 290kn sa spavanjem i doručak i ručak..i bus tam i nazad.. dolaze ljudi iz slavonije i idu "prek" Drageca....

nemojte mi zamjerit braćo.. zaslužio je da ga se spomene :grlim te:

Bog ga blagoslovio i sve Vas :P


hvala Bogu i Gospi što su dali milost tom gospodinu Dragecu da dovodi ljude u međugorje, i što su ga zaštitili te 1981 godine od milicije

vjerujem, da mnogi ne znaju ili zaboravljaju koja su to olovna, teška vremena bila i da se na Gospu i vidioce gledalo kao na klerofašiste, kontrarevolucionare, rušitelje sfrj, uglavnom najveće neprijatelje socijalizma :twisted:

djeca su uz Božju pomoć sve to izdržala, i pokazala su nadljudsku snagu, ustrajnost i volju za žrtvom
oni kao da prolaze križ i muku Gospodinovu jer svašta su teškog morali izdržati ovih 27 godina!
:D
zato mi je nekada žao kad sama institucionalna crkva , lokalni biskup perić, don bulat i drugi olako daju negativne etikete vidiocima, i izriču olako svoje kategoričke stavove da se Gospa sigurno ne ukazuje , šire razne glasine protiv vidioca, " sekte mešugorana" isl u vatikan i po cijelom svijetu :twisted: :twisted:

nekad se priupitam , zašto i na temelju čega to rade :twisted:
i to nikako do dana današnjeg NE mogu shvatiti :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 tra 2008 08:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
U pravu si dragi Hrvoje ali na to tvoje pitanje zasto ? zna samo Bog i Gospa odgovor.Zaista je zalosno da i mnogi svecenici jos ne priznaju ukazanje Gospe,ali mozda i nesmiju.Sve su to nama nedokucive tajne ali pomolimo se u nasim srcima i za sve one koji ne vjeruju.Meni je velika zelja otici u Medugorje i vjerujem da ce mi jos ove godine uspjeti.Mada su Isus i Marija stalno prisutni u nama ,uz nas i kraj nas i po nasim molitvama u cvrstoj vjeri dogadaju se mnoga cuda,mnoga ozdravljenja i obracenja,ali trebamo biti u svemu jako strpljivi.Pratimo te Marijine poruke i zivimo po njima vjerni Isusu i Njegovoj presvetoj Majci Mariji i nasoj Majcici i predajmo s vjerom u Njihove svete ruke sve one koji jos sumnjaju.Svi ce jednoga dana shvatiti te poruke ,a kada ? Jedino Bog zna,pa prepustimo sve u Bozje ruke ,a mi nastavimo sa molitvom za sve vjerne i nevjerne. A M E N !!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 tra 2008 15:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 vel 2008 23:46
Postovi: 40
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja san gleala intervju sa mirjanom...i ona je rekla za te tajne-da je Gospa rekla-ko god osjeca Nju kao majku,Boga za Oca i Isusa za brata da se nema cega bojat,da su oni zasticeni,da se trebaju bojat oni koji ne vjeruju ili su daleko od Boga,...zato se ona ne boji tih tajni....a taj znak koi treba ostavit,ce valjda bit trajan i neunistiv....i najvjerovatnije cemo mi dozivit objasvljenje tih tajni,jer taj svecenik koi treba to rec je malo straiji,a i Mirjana ako ima oko 40-ak godina znaci za 20-30 godina nje vise nema a do tada to treba bit objasvljeno...ka navodno ce ona i taj svecenik bit 7 dana prije u molitvi,a tri dana prije nego sta se dogodi to sta se treba dogodit ce se objavit cilome svitu,,.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 svi 2012 15:05 
ja bio sa Dragecom 2 puta moja kolegica par puta njezina mama puno puta, super je to :)


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 21 svi 2012 19:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ajme sad sam se naježila,s Dragecom sam bila prvi puta u Međugorju,moje ponovno rođenje...ima tome više od 9 godina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 svi 2012 23:14 
bumo dogovorili da forumaše vodi :) :grlim te:


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr