www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 srp 2007 21:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Kada imam takve ponude zloga u mislima, izgovaram u sebi ili na glas SVET, SVET, SVET,
SVET, SVET, SVET SI BOZE,
i svo zlo u trenu nestane.
Ne opterecujmo se s tim sto nas napada, s obziromn da znamo od koga je i sto zeli i kako sve to odagnati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2007 21:38 
zuki_1 napisao:
Imam jedan problem.Naime u zadnje vrijeme mi se dešava da u sebi čujem neki glas koji huli na Boga i sve ostalo,pogotovo na djevicu Mariju,primjerice tokom molitve mi se to zna javiti ili npr. čak i kada sam u polusnu znam čuti žestoko takve glasove i jednostavno je jače od mene.To otklanjam od sebe,ali jednostavno je tu.Ponekad znam osječati grižnju savjest za to,a znam da nisam kriv.Jeste li imali takav problem,zanimaju me vaša mišljenja?


Ako živiš u Zagrebu...dođi u Siget..kod fra Smiljana...!


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2007 16:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
prije dok sam bila udaljena od vjere nisam imala nikakve misli.. ali sad sto sam bliza Bogu pocele su me zastrasivati misli poput: ne postoji zivot poslije smrti, ne postoji rajski zivot, Boga nema, vjerujes samo da lakse podneses zivot itd.... Uzasno se bojim toga, jer se bojim da ce me to udaljiti od Boga.. Za sad se jos drzim... i uvijek kazem bogu: BOze ne daj da me ovo udalji od tebe! Obrani me i sacuvaj, molim te! Zelim pripadati samo tebi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 srp 2007 19:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 lip 2007 11:28
Postovi: 365
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fighterica napisao:
Ispovijedi svoje misli, jer i one su grijeh



Slažem se da treba potražiti pomoć kod svećenika ali te misli ne mogu biti grijeh.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2007 20:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
anchi_zagreb napisao:
prije dok sam bila udaljena od vjere nisam imala nikakve misli.. ali sad sto sam bliza Bogu pocele su me zastrasivati misli poput: ne postoji zivot poslije smrti, ne postoji rajski zivot, Boga nema, vjerujes samo da lakse podneses zivot itd.... Uzasno se bojim toga, jer se bojim da ce me to udaljiti od Boga.. Za sad se jos drzim... i uvijek kazem bogu: BOze ne daj da me ovo udalji od tebe! Obrani me i sacuvaj, molim te! Zelim pripadati samo tebi..


Molitvama ces odagnati te misli, imas ih mnogo i svaka od molitvi pomoci ce ti jako puno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2007 22:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lip 2007 23:26
Postovi: 18
Lokacija: u srcu europe
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
" ptice lete, dolete i prolete..zato ne dopusti da jedna takva u tvome srcu savije gnijezdo..."
moras se boriti protiv tih i takvih misli odlaskom na sv.misu i redovitim molitvama!
neka ti Isus bude na pomoci..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2007 10:04 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 25 lip 2007 10:41
Postovi: 8
Lokacija: Šibensko-Kninska županija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znam kako se osijećaš jer se i meni to zna događati. Ali ne samo sa psovkama, imaš osijećaj kao da ne upravljaš sam sa sobom , da radiš ( misliš ) sve ono šta ne želiš. Duh se onda nađe kao u nekakvoj stupici, treba mu zraka, oduška, a okolo samo...nekakav prazan prostor.
Ja sam molila za oslobođenje, ali problem bi nasta kada si mislima puno vezan za taj problem. Pokušaj izmoliti molitvu oslobođenja od napasti i ćim izmoliš nemoj više misliti o tome problemu. Bog te čuje, samo probudi vjeru da te Isus želi slobodnoga i sretnoga.
" Nevjera gleda unazad, zabrinutost gleda oko sebe, vjera gleda naprijed ". Posvijesti u kojem si djelu od navedenog i napravi korak ka vjeri, Isus će te dotakniti! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 srp 2007 23:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dok imam te misli ja znam da je to protiv moje volje i da mi to nije grijeh,međutim ja kasnije,kada nemam napasti,razmišljam o tome i onda mi odzvanjaju te riječi.Tada mi se zna pojaviti grižnja savjest jer mislim da tad to sam izazovem,jer razmišljam o tome.Uglavnom puno molim i ne želim to,nikako


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 srp 2007 20:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 lip 2007 11:28
Postovi: 365
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam imala prisilne misli kao mala djvojčica, mislim da sam mogla biti 4. razred i mislila sam da su te misli grijeh stoga sam imala strašnu grižnju savjest.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 srp 2007 22:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lip 2007 12:30
Postovi: 149
Lokacija: Na uskoj i trnovitoj stazi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Istina je kao sto je već netko rekao da onaj zli nastoji omesti osobu koja je svoj zivot okrenula Bogu.
Ja sam imao također strašnih prisilnih misli za vrijeme dok bi molio krunicu ili dok bi bio na misi.

Svaki puta kada bih molio "Zdravo Marijo u tome trenu bi mi došla pogrdna riječ za Mariju pa sam ja to onda pokusavao zamijeniti riječju "cvijete,ružo,djevice...itd" .
Bilo je uistinu gadno.To me prije prozdiralo jer sam pomislio da ta moja molitva nije ispravna,međutim kasnije sam shvatio da je Bog ipak čuo moju molitvu ma kakva ona god bila, bila je dobra jer je moljena sa srcem a ne iz neke obaveze.

O prisilnim mislima za vrijeme mise neću pisati jer bi nekome moglo svasta pasti na pamet...reči ću samo da je dobra i temeljita ispovjed najbolji lijek protiv zlih duhova koji ometaju osobu dok se moli.

Ti zli dusi se još zovu dusi ometači a to su :pospanost,šrucanje,svrbež, duh prisilnih misli itd i svi oni koji Vam ometaju koncentraciju (sami ih definirajte) .
Sigurno vam se desilo da kad krenete moliti krunicu da počnete zijevati....e to je duh pospanosti.Otjerajte ga jednostavno "u Isusovo ime odlazi duše pospanosti"

Jednostavno ga napucajte i zapovjedite neka ode Isusu pod križ ,pa neka On odluči po njegovoj volji sto će s njim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr