www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 22 svi 2024 16:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 10:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
vikica napisao:
Od moje majke majka-moja baka ima 86 godina i već nekoliko godina je skoro nepokretna, slaba i reklo bi se "vegetira", ponekad se uključi u "stvarni svijet", uglavnom sjedi i spava, ali se njene kćeri, moje tete i moja majka danonoćno brinu o njoj i mole za nju. Bakica je to s krunicama u rukama, potrošena kroz godine života, radeći na seoskom imanju, obrađujući zemlju i uzgajajući stoku kako bi se preživjelo uz mnogobrojnu čeljad. Otkako je dida umro prije 5 godina, polako se i ona počela gasiti i povlačiti u neki svoj svijet, pri čemu samo njena mršava figura i živahne oči odaju da je još prisutna ovdje na Zemlji. Ponekad ima trenutaka kad je svjesna i teška na riječima, zahtjevna, oštra, što onima koji je služe ranjava dušu i otežava križ.
Baš sam se prije par dana vratila od nje, otišla sam na tjedan dana, sama, bez djece- provesti neko vrijeme s njom i ostalima mojim dragima iz obitelji. Bili su to dani molitve, blagoslivljanja i istinske radosti zbog susreta. Bilo nas je oko 15 i svi smo spavali u jednoj kući, motali se jedni oko drugih a da nitko nikome nije zasmetao. Hodočastili smo u obližnja svetišta i Crkve, polazili Križni put, ujutro i navečer slavili Boga, pjevali Marijanske pjesme i molili ružarije. Sad vidim da je to bio djelić Kraljevstva Nebeskog, srca su nam žarila.
Već neko vrijeme ukućani govore da se baka ponekad čudno ponaša i da vidi anđele i Gospu i da stalno čuje molitvu u kući, pa i kad se trenutno ne moli. Iako oni svi vjeruju u anđele, pa iako joj ne proturječe kad ona o tome progovori- poneki iz obitelji odmahnu rukom, misleći da baka sve to umišlja ili da joj je u nekom djeliću mozga ostala molitva koja je u toj kući stalno prisutna. Jedno jutro, nakon doručka, dok smo svi sjedili u blagovaoni, šaleći se - baka me zazva imenom i reče:"Viki, čuj anđeli pjevaju :"Svet, svet, svet-Gospodin Bog Sabaot, nad vojskama, puna su Nebesa i Zemlja tvoje slave! Slava Ocu, Slava Sinu, Slava Duhu Svetomu! Ponovila je to isto tri puta, tako razgovjetno, izgledala je potpuno zdrava, oči su joj čudesno svjetlucale, a moj ujak odmahnu rukom i reče: "Evo je
opet "-halucinira!
Ja sam joj povjerovala. Vjerujem da vidi anđele i čuje njihov pjev. Jer to je upravo njihova pjesma, anđeli tako slave Gospodina! Drago mi je da su uz nju i Gospa, koju stalno spominje. Vjerujem da će onog trenutka kad ispusti dušu, ti njeni anđeli biti uz nju sa svojom Kraljicom neba i da će je svojim nježnim krilima i Majčinskom zaštitom sigurno sprovesti do onih uskih vrata, pazeći da zli ne otme dušu i predati dušu njezinu Gospodinu. Ja naprosto tako vjerujem!
Amen!
Bvb


da vjerujem da je tako bilo
jako pobožne duše, imaju milost od Boga da vide nadnaravne stvari
nešto slično je viđala i sveta Brigita:

taj anđeo je bio vrlo lijep, a njegova ljepota dolazi od uske povezanosti s Bogom
...slijedeće jutro za vrijeme svete mise prije pretvorbe, započne ovaj anđeo pjevati riječi: svet , svet, svet...

njegov glas bio je lijep kao glas tisuća
nemoguće je to opisati. Moj duh se sjedinio s Bogom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 10:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Vikice tek sad vidim koliko su nam nedostajali tvoji tekstovi. Ovo si prekrasno napisala za anđele, vjerujem i ja da ti je baka čula njihovu pjesmu. Sav se naježih dok sam čitao ovaj tvoj tekst.
BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 10:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Neka nam bude po vjeri našoj! Amen! Neka bude!
Bvb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 10:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vikice,
prekrasno si napisla. Ja isto vjerujem. Jer ti "stari" ljudi su molili za života razne molitve i nikakvo čudo da su svojim životom i molitvom "isprosili" na kraju svog života "posjet" anđela i Gospe.
Nadam se da ste razumijeli što sam pokušala napisati.
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 10:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala, hvala, tisucu hvala i slava tebi Boze! Kako lijepo svjedocanstvo Kraljevstva Bozjega na zemlji, kako lijep dar Svevisnjega!

Hvala Ti Vikice! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 10:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Aleluja napisao:
Hvala, hvala, tisucu hvala i slava tebi Boze! Kako lijepo svjedocanstvo Kraljevstva Bozjega na zemlji, kako lijep dar Svevisnjega!

Hvala Ti Vikice! :grlim te:

Aleluja, Bog te blagoslovio! I sve vas koji vjerujete, a posebno one koji ne vjeruju!
Tvoje riječi su upravo potvrda da tako jest; jer sam sinoć svojoj teti Luciji koja je danonoćno uz baku i koja je istinski sveta- poslala SMS sličnog sadržaja: da je ovaj susret i sve što se događalo bio veliki Božji dar svima- djelić Kraljevstva Božjeg na Zemlji!
Hvala ti Isuse! Slava ti u vjeke vjekova!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 10:59 
..Vikice.. :D ...Fascinantno je tvoje izvješće - živo svjedoćanstvo...
..onako najfriškije sa terena..iz života tvoje drage bake...
..i obiteljskog okrilja..Baka to sigurno vidi i čuje "uživo"...!
..reklo bi se riječnikom modernog ćovjeka... :D ...
..A nije ni obitelj "za bacit"...moleći Gospin Rozarij...
..privukli ste Nebo i Anđele Njegove...zar su mogli ne doći... :q4: ...

Tvoja baka...je miljenica Kraljice Neba...
odvest će je brzo...u Raju je treba... :D ... :b232: ...


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 11:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
Tvoja baka...je miljenica Kraljice Neba...
odvest će je brzo...u Raju je treba... ... ...

Hvala ti na ovome Miriam :grlim te:
Za mene su ovo proročke riječi.
Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 11:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ja sam tek nedavno postala onako zaista svjesna da svatko od nas ima svog anđela čuvara i otkad tako vjerujem, vidim da sam opuštenija i sretnija. Vikice, prekrasno je ovo za tvoju baku, ja sam isto sigurna da se ne radi o halucinaciji, nego o stvarnom viđenju anđela. Imamo zaista puno dokaza u literaturi, a i u životu, da neki ljudi zaista zasluže takvu milost - vidjeti očima ili čuti ušima djelić tog prekrasnog duhovnog, Božjeg svijeta. A tvoja je baka to sigurno zaslužila svojim životom i molitvama! Prekrasno je biti u blizini takvih događaja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 22:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikice draga,hvala ti na ovom svjedočanstvu to je uistiunu i tvoje svjedočanstvo,kako je ljepo čuti ovo ,BTB i tvoju baku! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr