www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 tra 2024 05:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 16:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
MOLITVA DA MOZES OPRASTATI I POMAGATI SEBI I DRUGIMA:

Kad je tesko oprostiti

CVRSTO ODLUCI DA CES OPROSTITI.
Moli za onoga koji te je uvrijedio,razalostio.Zahvaljuj Bogu za njega.
Za Bozji plan s njegovim zivotom.Vjezbaj se u sucuti prema tom covjeku,
to znaci;zavoli ga.Tko zna kakve poteskoce ima u sebi?
Mozda nije ni svjestan da te je razalostio ili da je znao..
Jednostavno reci:"Oh Bze ,predajem ga tebi u tvoje ruke."

U tebi polako nestaje mrznje,osjecas se zdrav,mrznja se povlaci i daje mjesto oprastanju.Pocni prvo s manjim uvredama.Za velike imas u sebi jos previse blokada da bi ih mogao uspjesno izljeciti..

Kad nekome zelis pomoci,kad zelis s nekim imati dobre odnose.

Odreci se,oslobodi se navezanosti na toga covjeka,odreci se svakoga interesa u vezi s njim.To je vazno,jer ako imas bilo kakve interese u vezi s njim ili ga se bojis,ne nozes se Bogu potpuno otvoriti..
Tvoj je interes blokada.

Ako su napasti vrlo jake,ako ti se u masti pojavljuju prljave slike,
ako imas napasti da ne odes na sv.pricest i ispovijed.

Nemoj sam navaliti na Zloga.To je opasno,kaze Crkva,
jer se izravno izlazes zlim silama,pa ce biti jos gore..Obrati se Isusu.
NEMOJ POMISLJATI NA TO DA SI OPSJEDNUT;
KRSCANIN NE MOZE BITI OPSEDNUT.Njegov duh,dubine njegove duse
pripadaju Bogu.Djavao ne moze posjedovati dubinu tvoje duse,tvoje osobe,ali njegove moci mogu onemoguciti tvoje psihicke i duhovne snage,
mogu te vezati. Ili ako se netko izricito posvetito Sotoni,
moze biti kao opsjednut.

Reci ;"Boze ,hvala ti za moje glupe misli i slike"
Zavodnik se boji tvoje hvale,tvog zahvaljivanja.Bogu i tvoje neustrasivosti.Odmah ce pobjeci,a ti se mozes smijati s olaksanjem.
Uvjek reci: "Isuse ,slomi tu necistu silu u meni,molim te."
Ako si nemiran,odmah reci;"Isus je moj Gospodar.On je svemocan,Ja pripadam Isusu Kristu"Mir tada brzo dolazi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 16:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kada te more teske brige,kada si u teskoj napasti,kad si u veliku strahu.

Stalno ponavljaj;"Isus je moj Gospodar".
Barem dest puta to ponovi,dok ne osjetis da isus razgoni maglu,napasti i brige,dok ne postanes svjestan da je Isus zaista tvoj Bog i Gospodar.
Dopusti da ove rijeci,ove istine polako prodru u tvoje srce,tako dugo dok brige i strahovi sasvim nestanu.

Kad ti je odvratna svaka pomisao na aktivnost,
kad ne mozes smoci snage da nesto ucinis..
Govori :"Isuse ,Ti si tu,I ja sam tu."Duboko disi da napetost popusti.

Kad se zelis obraniti od straha,kad si zapao u poteskoce,
kad si nervozan,imas tremu,drhtis od straha.

Mirno govori:"Isus je moj Gospodar,Isus je moj Spasitelj.
Bog je moj Otac." Cini to tako dugo dok zlo ne popusti,dok tvoje dusa ne nadje mir.Reci tada:"U Ime Isusa Krista odlazi od mene svaki nemiru,neka nestane svaki strah." Nikad nisi sam.
Povezan s Isusom u molitvo nikad nisi sam.

Kad osjecas strah..
Vrlo je vazno odkriti uzrok straha.On obicno lezi u nekoj traumi,soku ili starom strahu jos iz djetinjstva(ako te je npr.majka namjeraval pobaciti
ako je mrmljala i bila nezadovoljna kad te je nosila,ako te roditelji nisu prihvatili,ako su bili bolesni,ako si bio osamljen u djetinjstvu.)

Klasicna molitva pri svakoj rani i bolesti.
Podji s isusom u vrijeme svoga zaceca i moli: "Isuse,Ti sitada bio prisutan,
Ti si me zelio." Podji s njim natrag u sve one situacije svoga zivota kada su u tebi nastale rane,sokovi i traume.Moli;"Isuse,Ti si tada bio prisutan,bio si kraj mene,Ti si me stitio." Ostani tako neko vrijeme ,dok
se tvoja dusa ne smiri i strah prodje.Kad ti se izljeci dusa,bit ce izljeceni i korijeni tvoji bolesti. Zahvali Isusu...oprosti.

ILI ..Uzmi razne rijeci iz Svetog pisma i cuj kao Isus kaze:"Ne boj se,ja sam s tobom."Ponavljaj te rijeci cesto svojoj dusi tako dugo dok strahovi ne prestanu..

Kad se bojis ,kad si nemiran,nezadovoljan,takodjer kod psihicki bolesti.
Reci uvje iznova :"Isus je Gospodar." Vec samo Ime Isusovo ljeci..
Reci :"U Ime Isusovo neka me napusti svaki nemir i strah."

Ili..Prihvati to cega se bojis(to se zove prihvatiti kriz)
Ovdje pomaze paradoksalna intencija.Ako se npr. bojis ispita,ispovjedi,nastupa i sl. odluci:"Sad cu bas ici."

Ili..Osobito prije nastupa ako se bojis publike:Dobro pogledaj ljude u lice-iza vanjske maske ,oni su Bozja djeca,voljena bica.

Ili Oprastam vam to,sto vas se bojim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 17:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ako si zakocen u svjim silama,ako strah nadolazi.

Ponavljaj cesto:"Isus je Gospodar,Isus je pobjednik,vladar neba i Zemlje"
Posvijesti si :"Bog je moj Otac,On me ljubi.On je svemoguc,
nitko mi nista ne moze uciniti". Nadji sebe u njegovu zagrljaju.
Sasvim si zasticen njegovim plastom.Ostani tako dok ne vidis da je strah nestao. Da suszbijes strah reci:"Da,neka bude ." prihvati toga cega se bojis..Zlo te zeli paralizirati ili strahom,ili da te sveze uz tvoje taste zelje.
Ako se odreces tih zelja,mozes sve uciniti i sve postici.
Pobjedit ces kada prihvatis strah.
Isus je pobjedio kad je prihvato kriz.

Kad se bojis ljudi kad ti ljudi prijete.
Govori tiho i stalno:"Boze blagoslovi tog covjeka." Isto tako:
"Bozji mir neka bude s tobo."

Kad blagoslivljas,sam primas blagoslov.Tvoj neprijatelj postaje tvojim prijateljem, U blagoslovu je Bozja snaga koja po tebi natrag prelazi na tvog neprijatelja. Mir Kristov je nebeska snaga,snaga smrti i uskrsnuca Isusova,ona mijenja i obraca ljude.

Ako se nekoga bojis,ako se bojis grijeha,smrti,Boga,ako se bojis vlastitog straha..
Budi toga svjestan i reci cesto:"Bog je svemocan." Ponavljaj to tako dugo dok se ne zadrzi u tvojoj dusi. Ponavljaj vise puta:"Sve je u Bozjoj ruci,svaka prilika,svako razdoblje,svaka stvar koje se bojim."
Cesto kazi sam sebi "Bog me ljubi" "Bog zna za mene,on zna da sam tu-
i to je doista." Razmisljaj o tome dok ne osjetis da je tama nestala.

Ili. Oprosti tom covjeku.Tada u tebi nastaje mir,a tama odlazi k njemu.
Sad se mozes opet smijati..Blagoslovi tog covjeka. Stalno ponavljaj sam sebi : "Odricem se straha."

Prihvati citavu tu situaciju koje se bojis i reci: "Odricem se straha.Boze ,neka mi bude po tvojoj volji"
Zahvljuj Bogu za tog covjeka. kojeg se bojis,
za Bozji palan s njegovim zivotom.

Kad netko mrzi tebe i tvoju obitelj,kad netko psuje i proklinje,
kad netko ima nesto protiv tebe,a ti se njega bojis.
kad ti netko zeli naskoditi okultnim praksama ili vracanjem.

Reci tiho,osobito ako se bojis:"Isus je moj Gospodar,Svevisnji i Svemoguci." Oprost tom covjeku od srca.Tada i tebi nastaje svijetlo.
Ako ne oprostis u tebi je tama,i zlo moze preko njega prijeci tebi.
Priznaj ako imas nesto protiv osobe;"Isuse ,oprosti mi taj grijeh."
Sada je njegovo oruzje bezopasno,on ti ne moze nista.
Blagoslovi tog covjeka.Tako razbijas zle sile i neprijateljstvo u sebi.
On ti ne moze nista.Ako ti je jako tesko,tiho reci:"Mir bozji neka bude sa mnom." ILI.."U Ime Isusa Krista neka ode od mene svaki strah,ova bolest,sve zle sile."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 17:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Molitva "padobrana"
Kad ti se cini besmisleno,kod briga,osjecanja krivnje,kad ne zadovoljavas necije ocekivanje...
Poneka se usporedjujes s drugima,oni imaju vise obrazovanja,vise novc,vise ugleda,a ja neman nista,ne vrijedim nista.Budi svjestan;kad zaista ne bi nista radio,Bog te je htio i on je smisao tvog zivota.
Budi svjestan toga da te je Bog poslao na svijet.Promatraj kako te Bog iz visina sputa na zemlju svojom rukom,kao da te lagano spusta padobranom. Ti dolazis od njega,zato je vazno da cinis samo ono sto on zeli da cinis,a ne ono sto ljudi od tebe ocekuju.
Dopusti da te oslobodi u tvojoj nutrini. Kazi "Zelim to sto od mene trazis".
Govori to tako dugo dok ne ugledas svoj zivot,svoje perspektive i svoje mogucnosti.To ce ti dati mir,snagu i zadovoljstvo na poslu.
Osobito treba moliti ujutro i nakon razocaranja.

Kad su te ljudi povrijedili,kad si navezan na ljude.
Posvijsti:"Bog me je stvorio."Ponavljaj to tako dugo dok ne budes u nutrini sasvim slobodan,dok ti ne postane jasno da si stvorenje Bozje,unikat,orginal i da imas koje mozes staviti na sluzbu ljudima.

ILI Katkad su ozljede ili uvrede u podsvjesti.Cinis ih vidljivima kad osjecas da protiv nekoga zelis reci nesto negativno.ILi ti je taj covjek antipatican,ili te je povrijedio.Rana je zapreka izmedju tebe,Boga i tog covjeka.
Oprosti tom covjeku..Blagoslovi ga..Zahvaljuj Bogu za njega,
Tada si sasvim propustan za milost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2007 17:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kad se bojis nekog covjeka,kad nemas gradjanske hrabrosti,kad te je strah reci nesto u javnosti,strah ici u grad ili sl.
Kad se zelis osloboditi mrznje,antipatije,nerazumjevanja.

Uvjek govori samom sebi:"Moje dubine vole tog covjeka"
Svatko od nas nosi na sebi masku.Ta maska moze biti i antipaticna,ali ona je izvanjska i materijalna.Iza maske je nesto divno,sarmantno-covjek,besmrtna dusa.Covjek je gotovo nevidljiv ispod te maske:mog se vidjeti samo tjelesni oblici i znakovi. No ispod maske je bice lijepo,uvijek mlado,od Bogazeljeno.Govori to svojoj dusi tako dugo dok ne uklonis
svoje trnje antipatije,sve dok se u tebi nenastani mir,svijetl,snaga,covjecnost,dobrota,dok ne mognes svakome pogledati u oci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2007 20:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kod kompleksa manje vrijednosti,kad pomislis da si nesposoban za posao,obitelj ,brak itd,kod razocaranja..

Ukloni svako mrmljanje protiv sebe samog.Cini to tako dugo dok se ne razvije tvoja vjera.Posvijesti si :"Bog me stvorio."
Ponavljaj cesto,objavi svojoj dusi:"Bog je svemogucan."Cini to tako dugo dok se tvoja dusa ne otvori..
Promatraj :"Bog mi je ispunio zelje,ceznje,perspektive."
Promatraj:"Bog mi je takodjer dao snagu da ispunim svoju ceznju."
Stalno sebi ponavljaj:"Vjerujem u te svoje sposobnosti i znam da ih mogu
razviti."Cini to tako dugo dok ne osjecas da si sasvim radostan..

Za radost,a protiv osjecaja besmisla..

Dotakni se svake sitnice u svojem zivotu sa zahvalnoscu..
Zahvaljuj Bogu za sve,za sve materijalno,svaki dan,svaku fazu svog zivota.Osjetit ces kako svaka malenkost ozivljava i ozdravljuje.

Kod bespuca u tvom zivotu,kod osjecaja krivnje,besmisla i nelagodnosti,
kad si u nemogucnosti s drugim uspostavi odnos.
Moli po tockama Ocenasa:Boga vidjeti,grijehe priznati,oprostiti,odreci se,
prihvatiti kriz.

ILI:Klasicna molitva kod svih rana i bolesti.

Prodji s Isusom sve casove svog zivota od zaceca do danas i promatraj kako Isus stavlja svoju ruku na tvoje rane,lijeci osjecaj krivnje,stresove,iskustvo soka,bolesti.Posvijesti si:"Isus je bio sa mnom,on je bio moja zastita,on me ljubi." Oprosti..Zahvaljuj Bogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2007 20:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kad si bolestan fizicki,psihicki ili duhovno..(napomena ;psihicki bolesnici moraju pritom imati nekoga uza se.Moli s njima.)

Oprosti osobi koja te uzasava.Dopusti Isusu da se priblizi toj rani ili bolesti u tebi,da bi je izljecio i uklonuo.Isus je dosao da bi unistio djela Zloga. Svaki dan zahvaljuj Bogu,sto je jaci od tvoje bolesti..

Kod svake bolesti ili kad nista u lijecenju ne koristi.

Zahvaljuj Bogu za njegov plan s tobom ,zahvaljuj mu sto te vodi k sebi po bolesti.Ali ne zahvaljuj za bolest,nego za Bozji plan s bolescu..

Kad zelis moliti za bolesnika

Oprosti mu.Trazi Bozju volju i Bozji plan s tim covjekom.
Pokusaj tako moliti da ne trazis bezuvjetno njegovo ozdravljenje od Boga,Bozji je plan s tim covjekom bolji od zdravlja koj trazis za njega.
Zahvaljuj Bogu za njegov plan,njegovu volju za tog bolesnika(ne za bolest)Grijeh je misliti da Bog zeli tu bolest.On samo dopusta bolest jer ima nesto savrseno i dobro u planu s tim covjekom.On zeli tom dati novu snagu,novu vjeru,novu svetost.Bolest nije cilj,nego samo Bozji zov za tim covjekom.Zato nemoj "Pobozno" reci:"Mozda to Bog zeli" Nemoj nikada vjerovati u negativno.Kad god places,tuzis se,samog sebe sazaljavas,tada drzis da je zlo svemocno.Negativno je uvjek slabo..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 kol 2007 17:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kada si sam bolestan ili kad si ovisnik ,ti ili drugi (alkohol,seks,droge,jelo,svadja.posao i dr.)

Prinesi tu bolest s prikazanjem darovima na oltar u misi..

Ima puno duhovni bolesti koje su nasljedne npr. alkoholizam,psovka mrznja. blud.

Oprosti osobi od koje si nasljedio bolest (zivoj ili pokojnoj)Namjeni sv. misu za tu osobu.Kod prikazanja prikazi ju Bogu.Pricesti se u sv.misi za nju.Na kraju mise reci:"Krv Isusa Krista neka unisti sve negaativne utjecaje ove osobe na mene."

Za hendikepiranu djecu(tjelesno ili dusevno)

Uzimaj ove "lijekove" barem mjesec dana..Njeznoscu,sigurnoscu,
sigurnoscu i povjerenjem izlijecit ces one rane koje su u djetetu nastale os stresa,soka neprihvacenja..

Svake noci kad djeca spavaju (ne danju,jer se djeca tada od toga brane)
polozi ruke djetetu na glavu i moli:"Bog te ljubi,i ja te ljubim"
Bozja ce ljubav prostrujiti kroz tvoju ruku.Moli dnevno barem petnaest minuta ,ovisno o tome koliko je tvoje ljubavi u srcu.Cesto moli"Aleluja".

Da se rijesis tereta iz dijetinjstva zbog nedostatka ljubavi..

Kad nas drugi ne vole,kad nas roditelji ne prihvacaju,svatko je od nas zalostan,bilo da to dolazi iz vremena kad smo jos bili u majcinoj utrobi ili iz dijetinjstva.Zato cesto moli ovako..

Oprosti svojim roditeljima.Govori tiho i postojano svojoj dusi..
"Bog te ljubi"Propovjedaj joj Bozju ljubav:"Bog me ljubi"

ILI: U duhu se prenosi u djetinjstvo i vidi samog sebe u krilu i zagrljaju Majke Bozje..

Ozbiljno uzmi Isusovu rijec:"Evo ti majke"!On je svoju majku dao nama da bude i nasa majka.Ako te otac nije zelio i ako je bio strog prema tebi,
zamisli sebe u krilu Boga Oca .Kad osjetis da je sve u tebi ispunjeno ljubavi ,tek tada mozes prihvatiti ljubav,inace ostajes krut.

Ili -Govori sebi uvjek iznova:"Dubine mog oca(moje majke) me vole.."

Za lijecenje onih razdoblja u nasem djetinjstvu u kojima smo se osjecali nevoljni..
Ako se osjecamo neprihvaceni,nevoljni,to znaci da nosimo u sebi ranu ili blokadu.
Pogledaj -Bog Otac te gleda ,stoji pred tvojim vratima i kuca.Ceka da mu otvoris i da ga primjetis,da mu kazes:"Dodji!" Duh Sveti zeli u tvoje srce,zeli se izliti u tebe.Otvori svoje srce-postani svjesan da je On tu.
Ostavi rastresenost,jer mu inace ne mozes otvoriti vrata.
Molitva je prostor u koji Bog moze doci da ti pomogne.Ako nakon nekoliko minuta dodje rastresenost,ne napinji se,sao ostavi vrata otvorena,pusti da njegova prisutnost udje duboko u tebe,tako ces ostati cijeli dan s njim.Sveti Pavao kaze:"Molite bez prestanka,stalno".
Gledaj k Bogu;time se mogu izlijeciti sve bolesti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 kol 2007 17:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ili: Klasicna molitva kod svih rana i bolesti.

Stani pred Boga i pusti da te on obasjava,suncaj se.pogledaj sve svoje rane od dijetinjstva nadalje,posvijesti si da je isus uvjek bio s tobom.
Oprosti onima koji su te ranjavali. Isus sve zna,poznaje svaku pojedinost,on te voli. Hvali Isusa.
Osjeti i promatraj svoju dusu u narucju Boga Oca.
Odatle crpi snagu,mir i Bozju njeznost. Sveto pismo govori o tome da nas je oblikovala Bozja ruka,da nas je urezao u svoje dlanove.da nas nikad nece napustiti.Bog jest ljubav,a ne samo da te ljubi.Kad bi te Bog samo ljubi,moglo bi se dogoditi da te katkad i ne ljubi.Ali to ne moze biti,jer Bog jest ljubav i ne moze ne ljubiti..
Ako nisi imao oca ili je on bio jako strog ,grub i maltretirao te,najbolji je lijek tako se nasloniti na Bozje grudi da mozes osjetiti njegovu ljubav i u njoj uzivati. Ako tvoja majka nije osjecala prema tebi ljubavi i njeznosti,ako je bila stroga,depresivna ,ako se samosazaljavala,stalno sama nad sobom kukala,tada vidi i osjeti dusu u narucju Majke Bozje na isti nacin; Cini tako vise puta na dan u tijeku nekoliko dana,dok ne osjetis da u tvoje srce dolazi povjerenje,da dobijas ljubav i sigurnost,da tvoje srce i citavo tvoje tijelo raste i cvijeta.Tada mozes prihvatiti i ljubav.
Malo ima ljudi koji mogu vjerovati da ih Bog voli.Vecinom osjecaju strah od Boga,jer su cesto grijesili i boje se kazne i pakla.
Ako nemamo nikakvog molitvenog zivota,Bog nam ostaje nepoznat. S Duhom Svetim dolazi i Bozja ljubav i tako postajemo sigurni da i nas Bog ljubi.Tada se mozemo prepustiti kao dijete jer znamo da smo voljeni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 19:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kad se ne osjecamo dobro,kad osjecamo hladnocu u srcu.

"Mi smo povjerovali Bozjoj ljubavi",kaze sv.Ivan,"jer Bog je ljubav.Tko ostaje u ljubavi ,ostaje i Bog u njemu."
Grijesi ,zlo ,podsvijest nem govore:"Ne vjeruj "Vjerovati znaci baciti se u Bozju ljubav.Kad osjetis tu ljubav,spasen si ,nalazis se u nekom drugom svijetu..
Cuj kako te Bog poziva tvojim imenom(Iz 43) "U svoje sam te dlanove urezao."(Iz 49)
On cita s dlana tvoje ime i pita te smije li uci k tebi.Otvori mu i osjetit ces kako te ljubi njezno i vjerno.Njemu si vazniji od njegova vlastita zivota na ovom svijetu.On te nece nikada napustiti.Pokusaj primiti njegovu ljubav.Nikada te nece kazniti,on cezne za tobom,zeli te izljeciti.
Zeli dotaknuti sve tvoje osjecaje,misli i svu tvoju intimnost.
Vjeruj mu.Dopusti mu da te ljubi i da te izlijeci.Reci :DA .Tada ces poceti zivjeti..
ILI: Misli na prispodobu o trgovcu koji je htio imati najljepsi biser,pa je za to sve prodao i kupio njivu na kojoj se taj biser nalazi.
Ti si za Boga taj biser.Platio te je svojom krvlju.
Pokusaj pomocu te prispodobe doci do njega.

ILi : Pomisli na prispodobu o izgubljenoj ovci.Bog te trazi.Bog te nalazi.
Radostan je sto mu vjerujes,nisu mu vazni tvoji grijesi ni tvoje proslost.Vjeruj mu.Ovom prispodobom htio bi reci kako je njezan i kako te nosi na ramenima.

ILI: pomisli na prispodobu o izgubljenom sinu.Vracas se kuci i otac tvoj baca ti se u zagrljaj i obasipa te poljubcima.On se raduje, slavi,oblaci te u nove haljine.I cijelo se nebo raduje s tobom,ne zato sto si dobar,nego zato sto vjerujes da je bog jaci od tvog grijeha i krivnje.Sin koji je bio kod kuce nije se mogao radovati.on je bio stalno s ocem,a izgubljeni je u grijehu i zavisti.Isus se raduje izgubljenom i ponovno nadjenim sinovima.
Tvoja mu je krivnja pri tom nevazna,vazan si mu samo ti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr