www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 20:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 kol 2007 20:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ljecenje Duhovne bolesti..

Za ljecenje tijelesnih i dusevnih bolesti imamo ljecnike,ljekove i bolnice.
Kad nam je bolestan duh,a to znaci kad smo srditi,ljubomorni,ljeni tasti,
oholo,preziremo druge,mrzimo itd..i tada trebamo ljek.
Isus je dosao da nas oslobodi,i da nas izljeci..Kad je Isus ljecio
tjelesne i dusevne bolesti,cinio je to iz sucuti..
Bio je to vidljivi znak da je doslo Kraljestvo Bozje.
Ali svaki put bi rekao ljudima da o tome nikome ne govore..
Naprotiv kad se radilo o duhovnom ljecenju,napr.kad je istjeravao demone,rekao je:
"Vrati se kuci i propovijedaj sto ti ucini Bog"(Lk8,30)
Da je ljecio samo tijelesne i dusevne bolesti,ipak bi poslje njih ostai grijeh izlo u ljudima,te ih tako Isus ne bi spasio..Isus nije dosao popraviti svijet,
nego stvoriti novi svijet. Njegovim je uskrsnucem stvoren novi svijet
vec na ovom svijetu..Ovaj svijet ce se raspasti-a tada ce doci ..
novo nebo i nova zemlja. Isusovim je uskrsnucem pocelo i novo stvaranje..Duh Sveti djeluje u nama.
Sve su patnje i sve je zlo od grijeha..Normalno je da ce nasa psiha i nase tijelo biti zdravi,kada se oslobodi zla..
U podrucuju duha nalaze se uzroci svih bolesti.Od casa kad smo se suprostavili Bogu,kad su se Adam i eve digli protiv Boga,odjelili smo se od njega.. Zivot je rijeka dana i vremena.
Ta se rijeka odvojila od svog izvora,ona vise ne tece,presusila je.
I nas je zivot takav..Covjek koji je u neprijateljstvu s Bogom vise ne zivi,
samo zivotari,funkcionira samo njegovo tijelo.
Duh je mrtav,a duhovna je smrt opasnija od tijelesne..
Nju je Isus dosao pobijediti i vratiti nam zivot..

Sa seminara prof.dr. Tomislava Ivancica..
Isus nije dosao popraviti svijet..Njegovim je uskrsnucem stvoren novi svijet vec na ovom svijetu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2007 20:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Prvo nacelo u ljecenju duha..

Prvo je nacelo u ljecenju duha da su sve rijeci Svetoga pisma ljekovite.
Kad isus kaze:"Oprosti",to nije samo eticko nacelo,nego ljek.
Kad oprastamo,oslobadjamo se mrznje..Ona razara i nase tijelo ne samo psihu.Nase tijelo tada vise ne funkcionira cijelovito i slobodno.
U dijetetu koje nije od svojuh roditelja dobilo dovoljno ljubavi budi se neprijateljstvo prema roditeljima i u prosvjedu protiv njih nastaje napetost,grc u organizmu.Ako zelimo zaista uzivati u spolnosti,
onda to ne mozemo u grijehu,jer grijehom osjecamo strah pred ljudima,ali i pred Bogom.Zbog toga trpi cijelo tijelo i dusa.
Tijelo sojeca,kad smo u neprijateljstvu s Bogom..
U svijetu ne mozemo uzivati u grijehu..Radost dozivljavamo samo kad zivimo u suglasju s Bozjim zakonom.Tek tada uzivamo u suglasju s Bozjim zakonom.Tek tada uzivamo iz dubine duse i tijela..
Svijet je stvorio Bog,a ne djavao..Zato i moze samo Bog dati radost i zadovoljstvo.Grijeh puno obecava,malo daje,a sve oduzima..
On je uvjek prevara,laz i smrt. Cesto mislimo da nam Crkva brani zivotna zadovoljstva..To nije istina.Dapace ,ona nam zeli pokazati put k sreci,radosti ,slobodi.Zivimo u svijetu koji je dobar,ali istodobano i mracan,zao,los i zato moramo znati koji je put ispravan.Znanost ,medicina i fakulteti objasnjavaju nam prirodne zakone.
Crkva tumaci zivotne zakone.Crkva ne zabranjuje i ne dopusta,samo kaze:"Ako zelis zivjeti,odluci se-s jedne strane stoji smrt,a s druge zivot.
zelis li zivjeti odaberi pravu stranu" To ne uvidjamo tako jasno sto se radi o duhu.Materijalno,naprotiv smjesta cemo razumjeti.Ako ne pomaknemo kvacilo da bismo uslu u brzinu,ne mozemo voziti auto. Isto tako ako ne oprastamo,ne moezemo zivjeti.Kad mrzimo ,nesretni smo,nikomu ne mozemo pogledati u oci,potisteni smo,ne mozemo ni u cemu uzivati,duhovno smo vec mrtvi.Ne isplati se grijesiti.Ne mozemo reci:
"Pa eto,otrov je samo na vrhu mojeg prsta,ne u mojem tijelu."
Dovoljno je da na vrhu prsta budemo otrovani.To vrijedi i za grijeh:vec smo jednom grijehom otrovani.Covjek je cijelina.Sto vrijedi ako je tijelo zdravo,a dusa necista!Duh nas povezuje s Bogom i s ljudima.To znaci kad smo zdravi duhom,cijeli je svemir nas,cijela povijest,svi ljudi.Tada nista ne mozemo izgubiti,tada imamo cilj pred sobom.Tada znamo -kraja nema,uvjek samo novi pocetci. Svaka nas rijec Novog zvjeta ljeci,sve sto Isus zabranjuje ili zapovjeda jes ljekovito,to je uvjek ljek.Mozda ga jos ne razumijemo kao takvog,ali uzmimo ga.Razumijes li se u sastav tableta
koje ti ljecnik prepisuje?Ne .Imas povjerenja u ljecnika.Kad Isus kze:oprosti bliznjemu,priznaj svoje grijehe,ljubi bliznjega,ljubi svoje neprijatelje,on ne objasnjava eticko nacelo i uzor,nego daje recept.
Neprijatelja mogu unistiti tek kad ga ljubim.tek kad prema njemu osjecam samilost..Strasno je biti zao covjek.Zbog toga ga sazaljavam,zbog toga ga ljubim.Ako ljubim,povezan sam s Bogom,koji je ljubav.Ako sam povezan s Bogom,povezan sam s ljudima,protocan sam.Kroza me Bozja snaga i svijetlo protjece u tog neprijatelja i obraca ga.Tako nastaje mir.Mir se ne postize oruzjem nego ljubavlju.To je zakon Duha.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2007 21:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lip 2007 12:30
Postovi: 149
Lokacija: Na uskoj i trnovitoj stazi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Predivno Rebeca. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:
Hvala ti na ovome postu. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2007 21:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
To sam prepisala iz knjige njegove...nastavit cu dalje..ali vise ne mogu sjediti zbog "moje kicme"..
Pisacu u nadi da i mne izljeci..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2007 12:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
DRUGO NACELO U LJECENJU DUHA:

Drugim ljudima pomazes svojom molitvom samo kad se sam u molitvi mijenjas..Kad si s Bogom u neprijateljstvu,kad su u grijehu,kad nekoga mrzis,ne mozes nikome pomoci.Prvo se moras obratiti,molitva mora prvo tebe izljeciti.Tek tada mozes ti druge ljeciti..Mnogi ljudi mole i mole i nista se ne dogadja.Oni kazu:"Molim,ali ne pomaze."Tvoje srce mora biti otvoreno.Tek kad se otvaras,Bog moze djelovati.
Sto je molitva?
"MOLITVA JE RAZGOVOR S BOGOM-KAZE KONCIL(usp .DV25)
MOLITVA JE SUSRET S BOGOM-KAZU SVECI
MOLITVA JE GLEDANJE BOGA-Kaze sv. Terezija Avilska"
Drugim rijecima:molitvom dolazimo u dodir s Bogom.U molitvi govorimo Bogu i slusamo sto nam Bog odgovara.U svemu tome pitamo se moze li covjek zaista s Bogom komunicirati..Bog je duh,a i covjek ima duh.I ne samo to,svaki krscanin primio je po krstenju Duha Svetoga.
to je bozanska sposobnost za komuniciranje s Bogom.Osi m toga,Bog je postao covjekom.Iz toga sljedi da se moze s Bogom razgovarati
Na nacin kojim to rade ljudi.Kao sto covjek svojim tjelesnim sposobnostima moze kontaktirati s materijalnim svijetom oko sebe
a prema svojim psihickim sposobnostima sa zivim svijetom oko sebe i ljudima,tako svojim duhovnim sposobnostima moze odci u dodir s Bogom .Molitva je prema tome,aktivnost duha.Ona je duhu svojstvena.
grijeh je odvajanje covjeka od Boga.Molitva je ponovno uspostavljanje prijateljske veze izmedju Boga i covjeka.Molitvom je covjek najjace upucen na slobodu koju mu je donio Isus Krist.On je naime,nase dugove isplatio i nama ljudima dao mogucnost da mozemo doci u dodir s Bogom
Molitvom ulazimo u otkupljenje.

(nastavicu ..dalje)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2007 17:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Tako mozemo razumjeti da je otkupljenje svijeta molitva.Kad naime u molitvi dodjemo u dodir s Bogom i njegovim odkupljenjem,u nas ulazi Bozja snaga i Bozji zivot dolazi u odnos sa svijetom.To znaci da svijet dobiva snagu koja je jaca od svih bombi,sve mrznje,svih grijeha i bolesti.
Molitva je dakle lijek koji spasava svijet od propasti.Molitva je svemocna.Usporedba o trsu i lozi moze nam pomoci da shvatimo ovo drugo nacelo u lijecenju.
"ISUS KAZE:JA SAM TRS A VI LOZE(Iv15)"
Na trsu nema grozdova,oni rastu na lozi.Ako na trsu nema loze,on ne moze roditi grozdovima..Ti si loza,Isus je trs.Trs nema snage bez loze,a loza ne moze nista bez trsa.To znaci :Isus ti nista ne moze dati ako si kao loza usahno.Kad si duhovno bolestan,u stvari si zakocen,zatvoren.
Ako iz trsa u tebe ne ulaze sokovi ,neces imati na sebi grozdja.Ni drugi ljudi ne mogu nista dobiti preko tebe.I drugi zele grozdje,a ono moze rasti samo na tebi.To znaci "ISUS NE MOZE NIKOGA OBRATITI BEZ TEBE."
Danasnji papa u mnogim svojim spisima kaze da se utjelovljeni Isus povezao sa svakim covjekom i sam je postao covjekom,preuzeo je ljudsku narav i zato je Isus danas prisutan u svakom covjeku.
Krstenjem se i nama nastanilo Kraljestvo Bozje;milost Bozja doduse jos nevidljiva,kao i djete u majcinoj utrobi.Ono se tek treba roditi,Isus kaze:
"Neki od ovdje nazocnih nece okusiti smrti dok ne vide da je Kraljestvo Bozje doslo u sili."(Mk9,1)Apostoli jos nisu mogli ciniti cuda ni djela Bozja dok nisu iskusili Duha Svetoga."Kad apostolo u Jeruzalemu cuse da je
Samarija prigrlila rijec Bozju,poslase k nima Petra i Ivana.Oni sidjose i pomolise se za njih,da bi primili Duha Svetoga.Jer jos na ni koga od njih ne bijase sisao;bijahu samo krsteni u Ime Gospodina Isusa.Tada polagahu ruke na njih,i oni primahu Duha Svetoga"(Dj 8,14-17)
Treba se roditi u Duhu.Tome pomaze molitva onih koji su vec stekli iskustvo.Ciniti cuda znaci promjeniti grijesnika u sveca,promjeniti ljudsko srce,obratiti ga.Krscani cine cudesa-to je normalno.Imati iskustvo Duha znaci imati njegovu snagu da pobijedimo grijeh,da raskinemo ponajprije vlastite ovisnosti grijehu i zlu.
"Svatko meze steci iskustvo Duha .Za to treba:
1.VJERA U BOZJU RIJEC,2 VLASTITA ODLUKA I 3.MOLITVA.
Ako sami za ustrajno molimo ili drugi mole za nas steci cemo i mi iskustvo Duha.Vjerovati znaci otvoriti se Bozjoj milosti i prisutnosti.Vjera nastaje kad nam se navijesti Bozjija rijec i mi prihvatimo.
Pricest mozemo primiti samo u vjeri.Ako dakle odbacujemo Bozju rijec,ne mozemo primiti Isusa Krista u liku kruha.Isus moze u tebi prebivati samo ako u tebi prebiva i njegova rijec.
"Ako me tko ljubi,cuvat ce moju rijec,pa ce i Otac moj ljubiti njega,i k njemu cemo doci i kod njega se nastaniti"(Iv 14,23)
"Naprotiv ,tko god slusa ove moje rijeci,a ne vrsi ih,prispodobit ce se ludu covjeku koji sagradi kucu na pijesku"(Mt7,26)
Ti pocinjes zivjeti kad pocnes moliti.Tamo gdje se moli,prebiva
Duh Sveti(usp.DeV56)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2007 17:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
KAKO DUH SVETI DOLAZI TEBI
Kad se Isus nastani u tebi,s njim je u tebi citavo Trojstvo.Bog Otac spoznaje samog sebe i izrice tu svoju spoznaju.Njegova izrecena spoznaja je njegov Sin,Isus Krist(Rijec).I Sin je Bog,druga bozanska osoba.Ljubiti znaci ne samo davati ljubav,nego i primati.Bog Otac se u ljubavi predaje Sinu,a Sin tu ljubav prima,prima u sebe svog Oca i predaje se u ljubavi njemu.To uzajamno davanje i primanje,ta uzajamna ljubav medju njima je treca bozanska osoba-Duh Sveti.Tako oni jedandrugoga obuhvacaju i tamo gdje je jedan ,uvjek su i druga dvojica.Kad isus u tebi stanuje ,vidite Otac u Sinovom zagrljaju.Otac grli Sina,a s njim zajedno i tebe grli i ljubi.Ta ljubav ulivena u tvoju dusu.
Bog ti je pri tvom zacecu udahnuo tvoju besmrtnu dusu.Taj duh u tebi moze biti bolestan,poremecen,ali njega mozes izljeciti Duh Sveti.
Kad si clan Crkve,imas Duha Svetog,dobio si ga na krstenju,dobivas ga u pricesti,na potvrdi itd.Taj Duh Sveti u nama cesto ne moze djelovati jer smo puni rana.Rane uzrokuju zlo,mrznju,slabost,tako i nesvjesno prijecimo Duhu Svetome da djeluje.Grijeh je razlogom sto trpis i nisi sposoban ciniti Bozja dijela.Grijeh sprecava Bozji utjecaj na tebe.Ako se ne otvaras u vjeri,ne cistis dusu,nisi protocan za Bozju milost,nisi "kanal";to znaci Bozji zivot ne moze kroz tebe protjecati drugima,Grijesi i blokade ga zaustavljaju.Grijeh ostavlja u nama rane i oziljke,koji su opet plodno tlo daljnje grijehe,ali i blokada za Bozju milost.U molitvama iscjeljenja,molimo Isusa da dotakne nase rane,nasu proslost i nasa sjecanja i tako ih izljeci.Svaki je od nas uvjek jedan te isti covjek koji u sebi nosi djetinjstvo,odraslu dob i starost.Od pocetka nismo u sebi rodjenje i smrt.Zato i ceznemo stalno za djetinjstvom i sjecamo ga se.Ceznemo za ljubavlju,njeznoscu,zastitom i sigurnoscu.
Nikad nismo prestali biti djecom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2007 17:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ovo su cinjenice vrlo vazne za molitve iscjeljenja.

Odluci:Zelis li zaista da sve tvoje rane budu izljecene?
Dopusti da Duh Sveti dodje k tebi,budi povezan s Isusom.
Povezan:to znaci prihvatiti njegovu rijec.Ti si slobodan i zato moras reci DA.On ti ne moze dati svog Duha ako ga za to ne molis.

Razlikuj:Mrznja je sila zlog duha,a ne zli duh sam.
Boga molimo za Duha ljubavi,Duha istine,Duha vjernosti-ali to "nije"Duh Sveti sam.Nema mnogo svetih duhova nego je samo jedan.
Ima mnogo sila i darova Duha Svetog.Tako je isto i sa silom zlog duha,npr.mrznjom,Da te sile ne bi nama ovladale,imamo molitvu lijecenja i molitvu otllinjanja.
"Da bismo razumjeli lijecenje slomljena srca sjetimo se da Crkva ima dvije duznosti:
1.NAVIJESTATI KRALJESTVO BOZIJE,NAVIJESTATI BOZJU RIJEC(Lk9.1-11) i 2.LIJECITI SLOMLJENA SRCA(Lk9,1.2.6.11.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2007 17:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Bila sam duhovno bolesna 10 godina, pila tablete.....kada otvorih srce i dušu svoju Isusu......oprostih prvo SVE svima......a to je bilo jako, jako teško, ali odlučila sam tako.....jer i Krist otpusti meni sve grijehe moje.....
nikada više depresije, tableta......oslobodi On mene.....Sva Mu Slava i Hvala i Čast......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2007 18:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Za duhovne bolesti nadlezna je Crkva.
Medju mnogim "lijekovima"koje je Crkva dobila od Isusa imamo ove:
KRSTENJE nas oslobadja svih nasih osobinh grijeha i lijeci ono osnovno-oslobadja nas istocnoga grijeha,uvodi nas iz smrti u zivot.
ISPOVIJED nas oslobadja svih nasih krivica,kazne proslosti koja nas optuzuje.Ispovijed je kao klinika,kao tus koji sapire s nas sve prljavstine.Nema privatnih grijeha,svi smo mi jedno Tijelo,Tijelo Kristovo.
Kada se oslobadjamo grijeha,cijela Crkva dozivljava da se oslobadja.
BOLNICKO POMAZANJE je lijek za bolesti duha.Kad ozdravi duh,cesto tada ozdravi i tijelo i psiha.
EUHARISTIJA je najosnovnija stvarnost krscana i Crkve,isus i Duh Sveti ,Bog Otac,sav Bog.U misli se mogu dobiti sve milosti koje nam je Isus stekao svojom smrcu i uskrsnucem.U misi se posadasnjuje posljednja vecera,muka i Isusovo uskrsnuce.Zato te ona moze sasvim promjenit u preobrazenju iz smrti u uskrsnuce ,iz bolesti u zdravlje od grijeha u milost.Sv.misa je "klinika"koju je najbolje koristiti svaki dan.
U njoj se odvija najbolje koristi svaki dan.U njoj se odvija najdublja preobrazba svega stvorenja,svijeta i svemira uopce.
Ona je srediste svega stvorenja,svijeta i svemira uopce.Ona je srediste svega stvorenja,cijele povijesti ljudskog roda,tamo pulsira bilo povijesti covjecanstva.
Isus nam je u Crkvi dao i MOLITVE ,naprimjer molitvu Ocenas.Sama molitva nije nikakva metoda,nego to je dolazak u Bozju prisutnost.
To znaci:ti moras znati da je Isus pred tobom,da si ti kod njega,da te on gleda,Sve mu moras reci.Djeluje njegova prisutnost,
a ne rijeci same po sebi.
Tako se nase unutrasnje rane mogu izljecit(npr.nasa sjecanja i dl.)da bi nasi odnosi s drugim ljudima opet postali dobri.da bi tako moglo nastati
novo drustvo.
Mnogoa duhovna iscjeljenja dogadjaju se vec u ispovijedi,jos vise u bolesnickom pomazanju,a ponajvise u sv.misi i po molitvi jednih za druge..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr