www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 tra 2024 00:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2008 18:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
JAKOVLJEVA TABLETA

Ako si bolestan,ako te nesto tisti,ako u sebi osjecas prazninu..

"Ispovjedajte grijehe jedni drugima i molite jedni za druge da ozdravite"(Jak 5,16)

I nakon priznavanja grijeha u sv.misi("Ispovjedam se ")potrebno je ponekad reci nekome neka moli za tebe jer imas poteskoca.
Neka polozi ruku na tvoje rame i neka moli za tebe.
On tako postaje protocan za Bozju milost prema tebi.
Kad ti za nekoga molis,nemoj samo izgovarati molitve.Isus nije rekao da se tako cini.Nego reci Isusu:"Ovo je sad tvoja ruka na njegovom ramenu.To si nam rekao u Jakovljevoj poslanici.
Cinim ono sto si ti rekao"
No za djelotvornu molitvu moras oprostiti.Inace si blokiran i Isus ne moze uciniti nista..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2008 19:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
KAKO DOBRO MOLITI KRUNICU?

Moje usne izgovaraju molitvu "Zdravo Marijo" a to za moju dusu postaje kao camac u kojem sjedim ,plovim i promatram svijet oko sebe.
U ovom slucaju promatram povijest spasenja ljudskog roda po Isusu Kristu.Nisu mi vazne pojedine rijeci,one me samo nose,kao camac;vazni su dogadjaji povijesti spasenja.

KOGA SI DJEVICE ,PO DUHU SVETOM ZACELA
KOJI JE ZA NAS TESKI KRIZ NOSIO...
KOJI JE ODMRTVIH USKRSNO..
Ne radi se o promatranju pojedinih dogadjaja,jer je i molitva razmatranja jos uvjek na razini racionalnoga,nego molim zajedno s Marijom,gledamo se i osjecamo da je sva ta povjest spasenja Isusovo djelo..
Osjecam tada kako me Marijina prisutnost mijenja.
Kad molim o Isusovu zacecu po Duhu Svetome,tada zamisljam i svoje zacece i molim Isusa da izljeci sve rane koje su tada mogle u meni nestati.Ta isus je i tada bio kraj mene ,on me je zelio i volio u tom casu.
KOGA SI ELIZABETI NOSILA..
I mene je moja majka svuda sa sobom nosila kao i tebe tvoja.
Ti si uzeo ljudsku narav na sebe,majka te je rodila,nosila te je u Hram prikazati.I mene je moja donjela u crkvu na Krstenje.
Crkva me prihvatila kao svog novog clana.
KOGA SI U HRAMU NASLA..
Vidim sebe kao dvnaestogodisnjaka i molim Isusa da izljeci sve rane,koje su nastale u mojem djetinjstvu..
KOJI SE ZA NAS KRVLJU ZNOJIO
Sjetim se svojih strahova i donosim ih Isusu.Osjecam kako me tjesi andjeo i kako je moja majka,Majka Bozja samnom.
Prikazujem svoje probleme,strah ,muke i poteskoce i pustam Isusu da ih izljeci.
KOJI JE BIO BICEVAN..
Koliki me ljudi bicuju svojim rijecima,kako je katkada tesko zivjeti s ljudima!Osjecam kako je Isus sada sve to uzeo na sebe i ja sam slobodan.
On me ljubi.
TRNOVA KRUNA..
I ja zelim svoju glavu okruniti uspjehom,glavom..
Isus je za mene nosio trnovu krunu..
TESKI KRIZ...
Isus mi pomaze nositi moj kriz
ISUSOVA SMRT..
Nema nikoga,gledam u tebe,idem s tobom.
KOJI JE OD MRTVIH USKRSNO.
Znam ,sve ima dobar kraj,uvjek postoje vrata,cijelo je stvorenje uskrsnulo,sve je novo.
ISUS JE UZASAO NA NEBO..
Isus je sada Gospodar neba i zemlje,on je pobjednik ,nema se vise cega bojati..
ON NAM JE POSLAO DUHA SVETOGA..
Vidim kako nas vodi.Isus je lijep,mlad ,preobrazen,vodi nas,moli s nama.
Poslan je da bude s nama.Tada vidim i Majku Bozju s njim u nebu.
Moja majka je takodjer negdje u blizini.I ona je okrunjena.
U molitvi krunice vidim cijelu Crkvu,cijeli svijet,sve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 sij 2008 22:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Koje molitve preporučujete kada dolaze kušnje,strahovi,bojazni i svi loši osječaji?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 sij 2008 22:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
MOLITVA DUHU SVETOM

Duše Sveti, sunce moje duše, živote moga života, ja Ti se klanjam i padam pred Tobom.
VODI ME: U svim mojim poslovima i pothvatima (spomeni posebne poslove).
OJAČAJ ME: Da prevladam sve svoje slabosti (Spomeni posebne slabosti).
UTJEŠI ME: U svim mojim razočaranjima i neuspjesima.(spomeni ih).
OČISTI ME: Od svih mojih grijeha. ( Posebno od…)Posve me očisti i učini svetim(om).
OZDRAVI ME: Od svih mojih rana fizičkih, psihičkih i duhovnih.(Spomeni posebna područja). Pomozi mi da mogu oprostiti svima koji su me povrijedili. (Stanka: sjeti se svih imena, oprosti i traži oproštenje). Povedi me putem moga Oca. Otkrij mi Isusa moga Spasitelja. Otvori mi oči i srce za Božju Riječ. Uči me moliti. Pomozi mi voljeti kao što je Isus volio.




MOLITVA DUHU SVETOM

Dođi, Duše Sveti, promijeni naše napetosti u sveti mir blaženstva. Promijeni naše muke i nevolje u sveti spokoj. Promijeni naše tjeskobe u tiho pouzdanje. Promijeni naše nemire i strahove u jaku vjeru. Promijeni našu nutarnju gorčinu u slatkoću milosti. Promijeni tamu u nama u blagu svjetlost. Promijeni našu hladnoću u nježnu toplinu. Promijeni mrak u svoju svjetlost. Promijeni zimu u nama u svoje proljeće. Ukloni naše iskvarenosti, nepoštenje, ispuni nutarnje praznine. Smanji granice naše oholosti, povećaj granice naše poniznosti. Rasplamsaj vatru svoje ljubavi, ugasi plamen požude. Učini da sebe vidimo onako kako nas Ti vidiš, i da Boga možemo gledati, kako nam je obećao po svojoj Riječi: « Blago onima čista srce, jer će oni Boga gledati».


ZAŠTITNA MOLITVA PO PREDRAGOCJENOJ KRVI ISUSOVOJ

Gospodine Isuse, s vjerom u tvoje zasluge, zazivam Tvoju presvetu Krv i prelijevam je preko sebe i svoje obitelji. Prelij me od vrha glave do tabana mojih nogu. Proglašavam potpunu slobodu svoga života i svoje obitelji. Gospodine Isuse, čuvaj me danas od zloga, grijeha, napasti, sotonskih napada i iskušenja, straha od tame, straha od ljudi, mučnina, bolesti, sumnja, srdžbe i svih nesreća i od svega što nije Tvoje Kraljevstvo. Ispuni me, Gospodine Isuse, darom svoga Svetog Duha i daj mi dar mudrosti, znanja, vjere, razumijevanja i razlikovanja duhova, tako da danas živim u milosti tvoje prisutnosti i djelujem tako da ispunim Tvoju volju u svom životu. Slavim Te, Isuse, zahvaljujem Ti, Isuse, volim Te, Isuse, i klanjam Ti se.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 sij 2008 22:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni najbolje pomaze krunica u svakoj prilici, ali sada svaki dan molim i molitvu U ime Isusovo koja je doista djelotvorna ali i strelovite molitve u kojima sve te strahove i kusnje predajem Isusu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 sij 2008 23:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
SVETI MIHOVILE, U IME ISUSOVO SVEŽI SVE ZLODUHE KOJI NA
MENE MOGU DJELOVATI PREKO LJUDI KOJE ĆU DANAS SUSRESTI.
SVEŽI NJIHOVE OČI, UŠI, JEZIK, RUKE, NOGE, SRĐBU, LJUTNJU, AUTORITET, SPOLNOST, SMUČENOST UMA, NEMIR, PROBODI IH I
BACI ISUSU POD KRIŽ JERUZALEMSKI. 3 puta ponoviti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 sij 2008 11:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lip 2007 12:30
Postovi: 149
Lokacija: Na uskoj i trnovitoj stazi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mnoge molitve su jako djelotvorne..po meni Krunica,a i ostale,strelovite molitve..posebno molitve sa autoritetom..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 sij 2008 12:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lip 2007 12:30
Postovi: 149
Lokacija: Na uskoj i trnovitoj stazi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zaboravio sam u prethodnom postu napisati da sam pročitao novu knjigu fra Ive Pavića na temu duhovnogi i fizickog zdravlja.
knjiga nosi ime "Molitvom do zdravlja"
Molim da mi ne zamjerite jer sam to stavio ovdje a ne u duhovnu literaturu.
Slika

ili na:http://www.dvasrca.com/nova_knjiga.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 svi 2008 18:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kako izmjeniti sebe…


Pogledaj u Isusa i reci mu da mu predajes cijelo svoje bice..Predaj mu prvo svoje tijelo,svoje mislisli i sjecanja,svoj razum ,svoje pamcenje,svoju volju ,svoju mastu i intuiciju,citavo svoje srce.Zamoli ga sada ,da te sada ispuni svojom prisutnoscu.Zamoli ga da u tebi ON vrsi sviju volju..
Predaj mu svoje odnose s ljudima,odnos s njim i njegovim Ocem,sa Svetim Duhom,da ON to sve ucini dobrim i da svi ti odnosi budu na dobro svima..
Predaj mu svoju proslost i buducnost,da se rijesis svakog straha i da ne nosis na sebi vise teret bilo kakve krivice..
Priznaj svaki svoj grijeh,jedan po jedan..Odreci se zla i zola,svih svojih grijeha pojedinacno..
Priznaj ga za svojega Gospodara.On je gospodar tvoje volje-neka odstupi od tebe sve zlo..Zamoli ga da svojom prisutnoscu dopuni cijelo tvoje bice..
Zahvali Isusu sto te je promjenio,ucinio novim covjekom.Zahvali mu za svoj odnos s njegovim Ocem,zamoli ga da te ojaca.Zahvali Isus za njegov odnos prema Crkvi,neka je obnovi..Reci mu da bi zelio osjetiti sa zivim udom te Crkve,a ne samo vidjeti njezine vanjske oblike..Zahvali za Duha Svetoga,moli ga da ispuni Crkvu…


Kako se klanjatei pred Presvetim..

U poboznosti prema euharistijskom Otkupitelju ukljucujemo se u stvarnost i djelovanje svete misne zrtve..Priznajem sa Crkvom,postajemo zajednistvo svih onih koji vjeruju u cijeloj Crkvi.Ostajemo u cinu klanjanja pred njim i tako prodiremo sve dublje u tajne euharistije..Stojimo pred Isusom u ime Crkve i cijelog svijeta..

Cim udje duboko se pokloni pred Gospodinom u euharistiji.Ostani tako neko vrijeme u poklonu,zahvaljuj Gospodinu koji je tu prisutan,u ipri svoj pogled u Kruh euharistije.Mozes ostati nekoliko minuta u klanjanju i slusaj sto ti Isus govori u nutrini.ostani u dubokoj tisini koja ce te osloboditi svih rastresenosti i koracaj istim koracima kao u svetoj misi; Priznaj svoje grijehe ,tako da cijelo svoje bice ocistis od grijeha .Cini to sve dok se ne osjetis slobodnim i pomirenim s cijelim svijetom,narocito s onima koje si povrijedio..Priznaj mu i strahove i nedace i bolesti..Oprosti svom bliznjemu.To se dogadja u srcu,pri pogledu na Presvetog Gospodina,jer On daje snagu za prastanje.Vjezbaj se u tom tako dugo,dok ne osjetis da si sasvim slobodan od svih koji su te uvrijedili,koji su ti antipaticni ili gaje prema tebi neprijateljske osjecaje.
Ucini to temeljno,pa makar to trajalo i dugo..Odreci se svega sto te vezuje zu ljude,svijet brige I uz sebe samog.Sada si pripravan za pravu molitvu.U casu kad si spreman sve izgubiti,spreman si primiti sto ti Bog daje.izgubiti ne znaci sve odbaciti,nego se od svega u srcu odvezati..
Prihvati to sto Bog od tebe trazi.tako ides njegovim putem i ispunjavas planove koje ON ima s tobom.To je njegovo carstvo u kojem mozes od njega dobiti sve cemu se nadas…

Bozja rujec u skupini…

Kad molite u skupini,nakon kratkog citanja iz Svetog pisma,ostanite neko vrijeme u tisini.Slusaj sto ti Gospodin govori,suti i pusti da u tebe prodre rijec Bozja i dalje djeluje..Tada mozes moliti spontano.Svatko moze izreci svoje misli u vezi s tekstom,svoje dojmove i sve ono sto bi htio priopciti Isusu o sebi,svijetu i Crkvi.treba dopustiti da se tvoje misli,logika i nacin zivota prilagode Svetom pismu i promjene u skladu s njim.U sutnji dajes Bogu mogucnost da te ispuni i da mu sasvim pripadnes.Moli ga da te oblikuje prema svojoj volji.Promatraj potrebe cijeloga svijeta i prihvati volju Bozju za cijeli svijet,a neka tvoje misli,osjecaji i citavo tvoje bice prihvate volju Bozju i sve prepuste Bogu..Nakon pola sata sutnje molite spontano za sve potrebe svijeta i Crkve…


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 svi 2008 19:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kako duhovno rasti…

1.Uzmi dnevno barem pola sata vremena za molitvu..

Kako moliti svaki dan..
Za molitvu izaberi najboljevrijeme,ne ono kad si vec umoran.Bori se protiv napasti koje te od toga odgovaraju ,cine te rastresenim tek sto si se Bogu obratio.Cvrsto odluci da ces moliti i odbaci sve napasti.Moli molitve lijecenja,iako ce te stalno salijetati napasti da ih izostavis.
Pocni „molitvom telefona“ ili Ocenasem….
1.Oce ,priznajem ,oprastam ,odricem se ,sve prihvacam…
2.Poslije toga mozes reci sto te najvise muci..Kad bi Bogu sve rekao,tad je dobro.moli konkretno za duhovne stvari,da rastes u molitvi,moli za darove I snagu Duha Svetoga..
3.Zahvaljuj za svaku pojedinost kod sebe,hvali ga I slavi..
4.Moli barem jednu molitvu iscijeljenja dnevno..
5.Moli za one koji su pridonjeli tvom obracenju I za one koje ti zelis obratiti,za svoje najblize…
6.Mozes zavrsiti s pjesmom..

K
II.Citaj svaki dan Sveto pismo,najprije Novi zavjet.procitaj ga nekoliko puta od pocetka do kraja ,da mozes razumjeti svaku pojedinost.najbolja je egzegeza Sveti pismo samo za sebe.poslje razmisljanja procitaj ga polako ponovno…

III.Podji na sv.misu.Misa je najbolji lijek.Svjesno prodji kroz svih pet dvorana..

VI. Ako je moguce,prikljuci se nekoj molitvenoj skupini.Dobra molitvena skupina mora imati dva vazna elementa;molitvu I pouku.
a) Molitva (,molitva jednih za druge,molitva za mir u svijetu,za evangelizaciju svijeta I reevangelizaciju Crkve.)

Molitvene skupine imaju dva cilja;
1.da njihovi clanovi rastu u vjeri..
2..da mole za druge i pomognu drugima do obracenja i molitvenog rasta…
Oderedite mjesecno molitvenu nakanu,cvrste i konkretne ciljeve.tada ce skupina rasti..Moli za to…
b.)pouka-barem 20-40minuta teologije.U cetiri se godine sve moze prijeci.neka se na kraju napravi mali ispit pred svecenikom da se vidi jesu li svi razumjeli.Bez teologije ne mozes rasto ni u molitvi.Da bi Boga mogao razumjeti,trebas pouku Crkve,Tijela kristova,Svetoga pisma.Inace ce tvoje molitve ostati privatne..nece doprijeti do Boga,neces moci razgovarati s Bogom.Samo onda kad slusas Crkvu i zivu Bozju rijec,mozes iz toga sto Bog od tebe trazi i sto ti govori,pa ces biti uslisan.
Upisi dopisnu teologiju,proucavaj katekizam itd.

V.Ako u molitvenom zivotu imas poteskoca,posavjjetuj se s nekim tko vec dugo moli i ima iskustva ili sa svecenikom..

VI.Posjecuj seminare ,duhovne vjezbe,duhovne obnove i ostala mjesta gdje mozes rasti u vjeri..

VII..nemoj da te zavede ideja da se Isusa Krista moze naci igdje izvan njegova Tijela..Samo u katolickoj Crkvi imas puninu svega ovoga sto je Isus donio ljudima..Ostale „slobodne“ crkvene zajednice imaju samo dio toga.Vazno je znati razlikovati sto je to Tijelo kristovo.medjutim ,ako si npr.evangelik,rasti u svojoj zajednici..
Ima uvjek takvih koji traze „slobodne“ crkve,sekte i krscanske zajednice misleci da ce tamo vise dobiti.Oni zapravo traze uzitak u vjeri,a ne samu vjeru.Ako trazis blaga Crkve,ako ustrajno kopas,bit ces bogat.Vjera je zivot,a ti moras rastiu svim vremenima i svim okolnostima i gledistima.Moras postati sirok kao Bog..Vjera ti pomaze da svesno obavljas svoj posao i odrzavas vezu sa svim ljudima koje ti zivot donosi..Pravi vjernik zeli zivjeti za sve ljude..

VIII.Citaj uvjek kakvu dobru duhovnu knjigu,tako ces dobiti poticaj.Misli uvjek na to;korijeni tvoje vjere su u Crkvi,a plodovi tvog molitvenog zivota vide se u svijetu,u tvojoj obitelji.Ako se u molitvi ne mijenjas,tada ne rastes u vjeri..

(tekst je snimljen sa seminara Pr.Dr.Tomislava Ivancica,a koristene su i neke publikacije istoga autora..)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr