www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 21:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 175 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 19:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Elenora napisao:
da u Pretvorbi....
a sta je sa onim kad svečenik kaže a sada izrecimo i svoje osobne nakane Ocu ?


U Pretvorbi se predaju Isusu potrebe,a kad primimo Tijelo Kristovo onda imamo priliku sa Isusom razgovarati,zahvaljivati itd. Zurila sam na krizni put pa nisam imala vremena vise sve do kraja reci. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 20:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
... Dok svecenik prinosi vino, mi prinosimo
sav svoj duhovni i dusevni zivot, misli, osjecaje, zelje,
htijenja. Prinosimo Bogu sav bolni, mucni, tegobni dio nas, svoje
padove, pogreske, slabosti, jad i nemoc, sve ono sto je grijeh u
nama osakatio - da sve to Bog ponovno ozdravi, iscijeli, da njegov Duh
obnovi, posveti i ucini savrsenim kao sto je to u Bogu. To je
predanje zivota. Sve sto prikazujemo Bogu, pobozanstvenjuje se,
preobrazava. Svecenik prikazuje kruh koji ce postati tijelo
Kristovo, a mi predajemo same sebe i sve sto nas okruzuje da
postanemo Tijelo Kristovo - Crkva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 21:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 sij 2007 15:19
Postovi: 210
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Da vidimo tko znade,koje "vrijeme" u sv.misi,je i "jedino" vrijeme kada možemo moliti osobne molitve...vjerujem da znadete,da je sve ostalo u zajedništvu i da pod sv.misom nikako se ne može,niti smije,niti je moguće, privatnu i zajedničku molitvu obavljati ispravno u isto vrijeme!
joakime i te kako na korist :!: nisam to znala :oops: sada znam :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 23:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Elenora napisao:
da u Pretvorbi....
a sta je sa onim kad svečenik kaže a sada izrecimo i svoje osobne nakane Ocu ?


Da,to je u molitvi vjernika,znači zajedništvo je prisutno,a to što svećenik kaže nakon opće molitve svih vjernika, da u tišini sada ponaosobno svaki izreče u srcu molitvu za neku svoju nakanu,spada u duh zajedništva molitve...ona jest "osobna" molitva,molba,prošnja,no ona kao takova na poziv predsjedatelja misnog slavlja i jest osobna molitva,ali u zajednici okupljenoj u misnom slavlju,po redu i kanonu...


Manje više dragi moji, svaki na svoj način ste dali odgovor...u biti naglasak je bio,ono što nažalost većina radi...kad počinje sv.misa,još se meškoljimo,tražimo bolje i ugodnije mjesto za sjesti...trčimo da što prije stignemo na sv.ispovijed,još uvijek molimo započetu krunicu,kasnimo na sv.misu i odmah trčimo pred kip bilo sv.Ante ili koji drugi da se poklonimo,a ono već s ambona sluša se Riječ Božja...itd...znači ne poznajemo dovoljno dubinu i značenje sv.mise,kojoj s e trebaju ukloniti sve zapreke koje nas na bilo koji način "odvajaju"od sv.misnog slavlja...

Iako ovo spada u ponašanje na sv.misi,želio sam samo malo skrenuti pažnju u ovom vremenu,da kada dolazimo na slavlje sv.euharistije,svaku molitvu osobnu,šaputanja i ostale stvari treba ostaviti pred crkvom i usredotičiti se na misno slavlje...jedino tako i na taj način moći ćemo kazati da smo bili u zajedništvu s našim Gospodinom i s braćom svojom..

A što s e tiče mog konkretnog pitanja,vrijeme koje nam je dano da doista u tišini možemo porazgovarati s Isusom i izreći mu svo stanje naše duše i potrebe,ili jednostavno hvaliti i slaviti Ga,jest vrijeme nakon svete pričesti...vrijeme u kojem se vraćamo na svoje prvotno mjesto i u tišini nekoliko trenutaka razgovaramo s živim i prisutnim Gospodinom koji je sada u nama,u našem srcu,duši,u cijelom biću...

Inače u Rimskom misalu,postoji točan propis reda sv.mise u kojem stoji da se održava tzv.sveta šutnja(to je taj trenutak,to vrijeme,između mene i Isusa) i jako me žalosti,što nakon svete pričesti,svećenik odmah ustaje i nastavlja s misnim završnim obredom...a trebalo bi ostati u tišini kao zajednica i zahvaliti osobno Isusu...čast izuzecima,ali volio bih da je više toga i da na taj način uz osobnu zahvalu,dadnemo Isusu čast i slavu,što smo uopće mogli biti dionikom Njegova Stola,blagovati Njegovo Tijelo i Krv!

Eto,ispričavam se na malo podužem postu,nastavljamo s kvizom dalje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 23:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
upravo sam nedavno cula svecenika kako blago opominje da se postiva sveta sutnja, rekao je cak kako mu nije drago da se uvijek nadje netko tko misli da tu sutnju treba prekinuti, pa cak i kad je to sa Duso Kristova posveti me...ta sutnja je upravo propisana i lijepo je da je tako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 175 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr