www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 22 svi 2024 13:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2007 22:08 
..Rane su krateri duše...kroz koje se izljeva muka i bol...ogoročenost, odbačenost, neprihvaćenost...od najranijih djetinjih dana...zato su takve rane najdublje, najviše bole..i traju (gotovo)cijeli vijek...do prelaska u vječnost...Ali postoji jedan Liječnik...koji samo čeka da pokucaš na vrata Njegove ordinacije... :D ...Ništa ne trebaš reći...ti samo uđi...On zna tvoju dijagnozu...On vidi tvoje ranjeno biće...Dat će ti lijek...Svoje Vječne Ljubavi...i ozdravit ćeš zauvijek... :D ...A On je naše boli ponio...On je naše rane uzeo...Neboj se, dođi...već u prskozorje dana koji se rađa...uđi u ispovjedaonicu...tu je početak, tvojeg izlječenja...ne okljevaj... :D ..
...Isus te čeka...požuri....


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2007 10:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 14:35
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kako podnosim rane pa nekad posto sam povrjedjena i od prijateljica i od muskoj roda sam nekad jako bjesna na njih i ne vriujem skoro nikome vise molim boga svaki dan i molim te molite i vi za mmene da toji bjes izadje iz mene i ta ljutna :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2007 12:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Miriam napisao:
..Rane su krateri duše...kroz koje se izljeva muka i bol...ogoročenost, odbačenost, neprihvaćenost...od najranijih djetinjih dana...zato su takve rane najdublje, najviše bole..i traju (gotovo)cijeli vijek...do prelaska u vječnost...Ali postoji jedan Liječnik...koji samo čeka da pokucaš na vrata Njegove ordinacije... :D ...Ništa ne trebaš reći...ti samo uđi...On zna tvoju dijagnozu...On vidi tvoje ranjeno biće...Dat će ti lijek...Svoje Vječne Ljubavi...i ozdravit ćeš zauvijek... :D ...A On je naše boli ponio...On je naše rane uzeo...Neboj se, dođi...već u prskozorje dana koji se rađa...uđi u ispovjedaonicu...tu je početak, tvojeg izlječenja...ne okljevaj... :D ..
...Isus te čeka...požuri....


evo ovo što miriam napisa, vidi velika recepta za tvoje rane....ne boj se rana, one su blagoslov -ne treba moliti za njih ali ako dođu tjeraju nas da neprestano uviđamo svoju ovisnost o Stvoritelju.
Nitko od ljudi nije pošteđen rana, velika..svi mi nosimo rane na svojoj duši...
ali nije dobro da zbog naše ranjivosti pomislimo ili zauzmemo stav-nikome ne vjerujem i zatvorimo se u sebe. To nas onda može odvesti u depresije i općenito u stav nepovjerenja prema okolini, svijetu- a time i prema Bogu.
Velika, rane su prilika za duhovni rast- ako to hoćemo-iz svake rane, povrede-koju nam bližnji nanese( ako nismo produhovljeni uvijek će mo drugoga okriviti- a sebe sažalijevati-) možemo za sebe izvući duhovnu korist. Ovdje mislim i na one rane koje su nam drugi nanijeli ni krivima ni dužnima: ostavljena djeca, ubojstva u obitelji, ovisnosti, svađe...
Nepraštanjem - onima koji su nam to prouzročili- naše rane postaju još bolnije i na koncu se uistinu razbolimo kako fizički tako i mentalno.
Ako li nas ranjavaju poradi Kraljevstva Božjeg-blago nama, a ako su rane nastale zbog svijeta i raspadljivih stvari- što uglavnom jesu- pa još onda ne tražimo da nam Bog pomogne i ne ne zaliječi naše rane ...teško nama-kako za ovog života ( bolesti) tako i za onog vječnog- ne smijem ni pomisliti....
neka ti dragi Bog kojemu bi trebala dati svoje srce zaliječi sve tvoje rane, oslobodi tvoje srce ljutnje i bijesa i blagoslovi te povjerenjem, praštanjem,nadom u bolje i mirom tvoje duše. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2007 12:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 14:35
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
Miriam napisao:
..Rane su krateri duše...kroz koje se izljeva muka i bol...ogoročenost, odbačenost, neprihvaćenost...od najranijih djetinjih dana...zato su takve rane najdublje, najviše bole..i traju (gotovo)cijeli vijek...do prelaska u vječnost...Ali postoji jedan Liječnik...koji samo čeka da pokucaš na vrata Njegove ordinacije... :D ...Ništa ne trebaš reći...ti samo uđi...On zna tvoju dijagnozu...On vidi tvoje ranjeno biće...Dat će ti lijek...Svoje Vječne Ljubavi...i ozdravit ćeš zauvijek... :D ...A On je naše boli ponio...On je naše rane uzeo...Neboj se, dođi...već u prskozorje dana koji se rađa...uđi u ispovjedaonicu...tu je početak, tvojeg izlječenja...ne okljevaj... :D ..
...Isus te čeka...požuri....


evo ovo što miriam napisa, vidi velika recepta za tvoje rane....ne boj se rana, one su blagoslov -ne treba moliti za njih ali ako dođu tjeraju nas da neprestano uviđamo svoju ovisnost o Stvoritelju.
Nitko od ljudi nije pošteđen rana, velika..svi mi nosimo rane na svojoj duši...
ali nije dobro da zbog naše ranjivosti pomislimo ili zauzmemo stav-nikome ne vjerujem i zatvorimo se u sebe. To nas onda može odvesti u depresije i općenito u stav nepovjerenja prema okolini, svijetu- a time i prema Bogu.
Velika, rane su prilika za duhovni rast- ako to hoćemo-iz svake rane, povrede-koju nam bližnji nanese( ako nismo produhovljeni uvijek će mo drugoga okriviti- a sebe sažalijevati-) možemo za sebe izvući duhovnu korist. Ovdje mislim i na one rane koje su nam drugi nanijeli ni krivima ni dužnima: ostavljena djeca, ubojstva u obitelji, ovisnosti, svađe...
Nepraštanjem - onima koji su nam to prouzročili- naše rane postaju još bolnije i na koncu se uistinu razbolimo kako fizički tako i mentalno.
Ako li nas ranjavaju poradi Kraljevstva Božjeg-blago nama, a ako su rane nastale zbog svijeta i raspadljivih stvari- što uglavnom jesu- pa još onda ne tražimo da nam Bog pomogne i ne ne zaliječi naše rane ...teško nama-kako za ovog života ( bolesti) tako i za onog vječnog- ne smijem ni pomisliti....
neka ti dragi Bog kojemu bi trebala dati svoje srce zaliječi sve tvoje rane, oslobodi tvoje srce ljutnje i bijesa i blagoslovi te povjerenjem, praštanjem,nadom u bolje i mirom tvoje duše. :grlim te:



draga moja od svega srca ti hvala lakse mi je kad sam sa vama hvala ti na tim ljecima , idem na tabor mozda mi bude lakse jel dosta stvari sam se tu rjesila a sad jos to sve ce bit odlicno hvala ma na tim rjecima nek te bog cuva i blagoslovi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2007 13:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
da, draga..bit će sve dobro, samo govori Isuse ja se uzdam u te....
drago mi je da ideš u Tabor...molim te odi se ispovjediti..potraži oca Remigija...
I pomoli se za nas.Btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2007 13:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 14:35
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
da, draga..bit će sve dobro, samo govori Isuse ja se uzdam u te....
drago mi je da ideš u Tabor...molim te odi se ispovjediti..potraži oca Remigija...
I pomoli se za nas.Btb :grlim te:



alo draga ja se izpovidam 1 put u misecu draga moja , ja idem direkno kod zvjezdana na ispovjet jel moja mama pomaze tamo ..... a nije mi prvi put da idem ... pomolit cu se za vas ne brini draga moja :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 ruj 2007 11:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 vel 2007 19:32
Postovi: 27
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dragi moji mene kad su izranjavali onda su mi poceli krv sisati.zivim u stranoj zemlji gdje su ljudi zvjeri postale.sve se svodi na interes tko,sta koliko ima,a razumjevanja i dobrote nigdje.toliko sam ogorcena i razocarana.dolaze u crkvu samo da se prezentiraju kao da idu na modnu pistu i da se ogovara poslije mise.zato nadjem moj dusevni mir u molitvi i na ovoj vjerskoj stranici "tebe trazim".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 ruj 2007 11:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga Dani,

jako mi je žao da su ljudi kod tebe takvi... Pa valjda ipak ima i šačica pravih vjernika...

Ja imam sestričnu i bratića u Beču, i oni mi se nekad znaju požaliti na slične stvari...

Ja se nadam da ipak u svojem okruženju imaš nekoga na koga se možeš osloniti, nekoga s kim si pronašla zajednički jezik. Pa jel ima naših zemljaka kod tebe? Moji rođaci se druže s našim ljudima, ipak su uspjeli naći nekoliko dobrih prijatelja.

Pokušaj ne biti toliko ogorčena, pokušaj svojim mirom u srcu nekako djelovati na njih...Ja sam se uvjerila da sam mogla naći zajednički jezik i s ljudima koji su bili hladni i bezobrazni, ako se potrudiš...ako ih prihvatiš...ako im ne uzvraćaš jednakom bezobraznošću...
Doduše, nije to bilo u tuđini. Ali vjerujem da je dobro srce i osmijeh na licu univerzalan recept - da to otvara i tuđinska vrata...

Draga Dani, šaljem ti puno najtoplijih pozdrava i dođi nam često na ovaj naš Forum!! U našim si mislima i - ne daj se!!

Kad je Bog s tobom - ta tko može protiv tebe??!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 ruj 2007 21:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Draga Dani u svakoj zemlji,zive ljudi dobri i manje dobri..
i u svakom covjeku postoji dobro i zlo..
A kako znamo sve se sastoji od voje,tako i ti ljudi koje ti tako gledas...
imaju i onu drugu stranu,jer nikada nisu svi jednaki..
i nikada ne smijemo sve trpati u isti kos...
Kako vidimo i na ovom nasem forumu,ima dobrih i manje dobrih...
A sta mislis s kojim ocima gleda Gospodin Isus na nas...
Jer najcesce to sto vidimo ,vanjstinu to je samo fasada...
ono sto se u nasoj nutrini krije,ono sto je nase srce spremno..
to smo mi..No sva sreca,pa se srce ne vidi,pa tako mozemo prekriti,i sakriti puno stvari u zivotu,i dobiti pogresnu sliku o svakom pojedincu..
A jedini Bog zna koliko svaki pojedinac vrijedi,i koliko ga svaki pojedinac cijeni..Jer cesto i po pisanju prepoznamo,da razum i ruke pisu ..
ono s cim im je srce puno..a srce,koje je puno ljubavi i vjere,ne moze da glumi..moze da zavodi u zabludu...
Zato draga Dani,ja zivim preko 33godine u tudjoj zemlji...
gdje ima i dobrih i losih...Prepustimo to Gospodinu isusu neka on odlucuje,
tko je dobar a tko los..Svatko ce odgovarati za svoje...
I dobro je sto je tako,jer mi smo ljudi koji bi i nase natovarili na drugoga..
Zato draga,uvjek vidi da u najlosijoj situaciji,i najlosijem covjeku..
moze da bude srce i dusa dobra... :t173:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 ruj 2007 22:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 vel 2007 21:55
Postovi: 177
Lokacija: zagreb zapad
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ma ima rana na svakom od nas pa makar i utragovima
a što su rane naše naspram onih što za nas su podnesene
od kad sam spoznala tu istinu dogodio se u mom životu veliki preokret
dao mi je gospodim dar neprocjenjivi
...dar koji je poput melema sve moje rane izbrisao...
naime ja se iskreno ne mogu sjetiti kada sam zadnji put naišla na nesavladiv otpor u nekoj osobi...bilo da se radi samo o komunikaciji ili o nekoj egzistencijalnoj potrebi ili o nekoj pravdi koja se treba dogoditi...
...ne moram se nešto posebno pripremiti za razgovor ili situaciju...dao mi je da jednostavno u trenutku znam pravu stvar i pravu riječ...
...vjerujte mi...dar je to neprocjenjiv...jer predamnom kao da nema zamke,kao da se lomi otpor na drugoj strani...kao...da ne govorim ja, jer često se i ne prepoznam u pojedinim situacijama, događa mi se da u jednom danu glatko obavim ono što pojedini rade tjednima...
...moje su rane njegovom milosti izbrisane...
...pokazao mi je da se može...ne samo oprostiti već doista i zaboraviti...to je jedini način kako slomiti zlo...
...mi smo mali i ne možemo djelovati u globalu, ali svoje dvorište možemo čistiti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr