www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 tra 2024 14:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2007 12:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
fiducia napisao:
jedna mala zgoda: prosle godine u ovo doba na jednoj lijepoj ispovijedi, nakon mora mojih nedoumica i pitanja, savjetovao mi ispovjednik da si sto prije nadjem dobrog duhovnog vodju; i pitam ga ja hoce li mi on biti, a on: ne bi ja hvala! - na sto smo oboje prasnuli u smijeh! :lol: :b101:
elem, prodje godina dana a ja jos u potrazi za zrtvom :wink: , zato molim za tu devetnicu, mozda i meni urodi plodom! :D


Hehehehe :D :D :D :b101: :b101: :b112:

U potrazi za žrtvom - i ja sam na tom putu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2007 13:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 stu 2007 15:03
Postovi: 68
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Postoje ljudi koji imaju dar razlikovanja duhova i oni mogu vidjeti je li ono što ti prorokuješ (u tom trenutku) od Boga, Marije, đavla, tebe ili nekog drugog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2007 19:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Antonija vidim da si karizmatski orijentirana,i da trazis odgovore...?

Pokusacu ti odgovoriti,na moj nacin bez karizmtizma..
Mi katolici ,ne mozemo da zivimo uvjek savrseno,slabi smo i grijesimo..
A grijesima gubimo milost Bozju..Ona se vraca,kada se Bog smiluje..
kada ispravimo nevaljalo,oprostimo i nadoknadimo stetu...
Vjera jaca i slabi kroz zivot..Cesto nas padovi,kojekakve zablude,ili teskoce,bolesti,porazi ostave bez milosti Bozje..
Pa tako i Bog dopusca,napasti i kusnje...koje su razlicite...
Bog dijeli Razlicite Draove,i Milosti...sto moze da bude i da nestane...
Sve zavisi od jakosti vjere...Tako,kako god mozemo da cujemo glas Boga,ili Marije,tako mozemo cuti i glas zloga,koji nas zavodi...
U takvim slucajevima covjek mora biti oprezan...
Jedini i ispravani nacin je da molis Gospodina Isusa Krista,da ti posalje Duha Svetoga da te nadahne,prosvijetli i pokaze put,njegovog "plana",koji je priredio za tebe,te da ti da snage i cvrste vjere,da prihvatis Njegovu volju...Samo ON zna, ti jedina odlucujes,dali
stvarno prihvacas..Njegovu volju..!
Vjera je jako teska,ako se istinski zeli zivjeti...takve stvari,najcesce trazimo odgovore u RKC,i KKC...ili u zupi kod svog svecenika...
Zato...u ovo vrijeme Adventa "prepusti sve malom Isusu,neka te vodi i cuva,da dozivis Bozic u srcu"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2007 23:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 stu 2007 00:28
Postovi: 90
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Antonija!

Zaista prekrasno to što ti se događa ali i ja bih ti isto tako savjetovala da pronađeš nekog duhovnika koji će te voditi i pomoči ti otkriti što je!

Neka te Bog blagoslovi i pokaže ti preko svoga svetog Duha o čemu se radi!
:grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 pro 2007 08:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
devetnica Leopoldu Mandicu npr. !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 pro 2007 10:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Antonija,

jos nesto bih nadovezala... jednom sam bila "nadahnuta" od zloga a ja sam mislila da je to Bozja volja i plan... (jedan posao koji je trebao biti dooobro placen)

ono sto sam iz tog iskustva ZAKLJUCILA:

da nemir u dusi, uznemirenost, uzburkanost,nemogucnost spavanja, vrzlame po glavi, 100 tine misli koje jure kao vlak... sve je to bio nemir koji je od zlog,

ali ono sto je od Boga mozemo prepoznati po MIRU, smirenosti duse, mirnoci misli i blagostanju, opustenosti... mirnoci.. totalo suprotnom od uznemirenosti...

BVB! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 pro 2007 11:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga Elenora,

potpuno se slažem s ovim što si napisala kako možemo osjetiti jel nam neko nadahnuće od Boga ili od Zloga.

I ja se vodim takvim načinom razmišljanja i prosuđivanja i do sad se to uvijek pokazalo ispravnim. Sigurna sam da je to istina. :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 pro 2007 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Proroštva mogu biti i osobna i za zajednicu ( Crkvu ) ,
bitno je da unose mir i blaženstvo u srce osobi koja ga ima.Sve što unosi nemir nije od Gospodina.
Moli za duhovnika koji će te moći voditi i pratiti.
Osobno imam iskustva s darom proroštva i mogu ti samo reći da su sumnje velike u počecima i svakako ih trebaš podjeliti sa svećenikom osobito onim koji ima iskustava s darovima Duha Svetoga.
...
Dar proroštva je velik ,posebno za zajednicu:on tješi,upravlja i izgrađuje!
--------------------------------------------------------------------------------------
SRCE MI JE ISPUNJENO SREĆOM ,O JAHVE
LJUBAV JE TVOJA PREOBILNA................................................................


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 pro 2007 20:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 lis 2007 21:43
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala vam svima za savjete i stvarno mi je potreban jedan svećenik koji će znati raspoznati što to je i da me savjetuje. Trenutno ga još nisam pronašla, nadam se da uskoro hoću.
Postala sam malo oprezna sa svim tim dok ne shvatim o čemu je riječ jer možda mi neprijatelj nešto podmeće a to sve bude lijepo zapakirano.
Bog vas sve blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2007 15:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2007 16:17
Postovi: 18
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga, moli se duhu svetom... ako tražimo duha Gospodin nam ga daje, moje osobno stajalište je da Nam Isus svima govori, razlika je u tome da li imamo želju da naučimo slušati srcem. Postoje razlike u slušanju, neki čuju srcem, podsvjesno ne znaju odakle im dolaze misli ali ih jednostavno znaju. Neki čuju glas u glavi, većinom svoje riječi ili nečije tuđe zavisi o stupnju duhovnosti. Moli se Duhu Svetom da makne sotonu od tebe i sv. arkanđelu Mihaelu da ga spriječi da ti dolazi do uma.
....ali nemoj prestati slušati, Isus ti nikad neće zapovjediti, uvijek ti otvara vrata da možeš sama izabrati, u tim razgovorima on TE UČI, zapamti to, daje ti savjete, ponekad i kritike ali ti nikad ne zapovijeda.
Razgovor s Njim je toliko jednostavan, a mi smo ljudi takvi da sve kompliciramo i da nam sve izgleda preteško. On je ljubav, on nas želi, kao Stvoritelj a najviše kao prijatelj, poslušaj i ti Njega, pitaj ga kako mu je.
Svi se mi samo jadamo, jadamo, tražimo...pitaj Ga da li mu je teško, kako se osjeća, da li išta treba. Budi i ti njegova prijateljica. i ne sumnjaj da je to tvoja mašta, nastavi se molit i pusti ga da djeluje preko tebe, predaj mu se u ruke da ostvari svoj naum koji ima s tobom.
Sotona ti može pričati ali NIKAD se ne može prestaviti kao Bog ni Gospa.
Slušaj, moli, osjećaj, pitaj, tješi ga.
Bog te blagoslovio. :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 34 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr