www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 20:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 17:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
sunašce napisao:
Učeniče ne bih nastavljala raspravu, neželim nikoga u ništa uvjeravati rekla sam svoj stav i ne bih ga za ništa mijenjala.... Ne znam zašto tako loše pišeš o svećenicima....oni ovakvi oni onakvi, zaboravljaš da su i oni grješni i da se za njih valja moliti( žito i kukolji :) ) , ali vjeruj mi ima toliko divnih svećenika p. Linić, p. Vinkov, p. Ivan, p. Ante. vlč. Ivan, fra Ivek, Fra Vlado..


fra Bono Zvonimir Šagi,vlč. Pavao Markać,vlč. Toni Štefan,pater Antun Cvek,vlč Tomislav Ivančić,vlč. Zlatko Sudac....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 21:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo da i ja nešto napišem glede ove teme :lol:
Naime moj muž je bolestan i ima veliki šećer ,svaki dan pije neke čajeve i šta mu god netko kaže da je dobro on to uzme.
Odgojen je kao katolik,ide u crkvu ne baš često ali ide,moli svaku večer,prekrsti se prije jela,vožnje,dobra je osoba ,voli pomoć drugima,itd......
Ali...hm....kad sam mu neki dan predložila da se laik pomoli nad njim oštro je to odbio ,on kaže zašto će se netko nad menom moliti ta i ja mogu moliti,kao šta njega više voli Bog od mene pa će preko njega me ozdraviti?
Malo sam zastala zatečena njegovim razmišljanjem,pa zar to nije jaka vjera?
Šta reći?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 21:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
samo znam da u Bibliji isus kaze apostolima da polazu ruke jedni na druge i da ce im biti dobro
time je sve receno
o,kako volim Bibliju, tako je jednostavna


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 21:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
toya napisao:
Evo da i ja nešto napišem glede ove teme :lol:
Naime moj muž je bolestan i ima veliki šećer ,svaki dan pije neke čajeve i šta mu god netko kaže da je dobro on to uzme.
Odgojen je kao katolik,ide u crkvu ne baš često ali ide,moli svaku večer,prekrsti se prije jela,vožnje,dobra je osoba ,voli pomoć drugima,itd......
Ali...hm....kad sam mu neki dan predložila da se laik pomoli nad njim oštro je to odbio ,on kaže zašto će se netko nad menom moliti ta i ja mogu moliti,kao šta njega više voli Bog od mene pa će preko njega me ozdraviti?
Malo sam zastala zatečena njegovim razmišljanjem,pa zar to nije jaka vjera?
Šta reći?

Vjera ga njegova ozdravila.. Bog ga blagoslovio..

Ja mislim da je to velika blokada..za ozdravljenje..
On se triba prepustiti volji Božijoj..prihvatiti..otpustiti od sebe rane i ožiljke..
Predati ih Gospodinu..
Prihvatiti ljubav i samo ljubav..
Oprostiti..i tek onda nastaje MIR..
A što se tiče molitve nad njim..dobro bi mu došlo..da sve ovo što prije napisah potakne..
Triba otpustit kočnicu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 21:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya draga kakva blokada u vezi polaganja ruku?
Nema to veze sa tim on misli da njega Isus čuje isto kad moli ,a kaže neka bude volja Božja i nemam mu šta reć u vezi toga bez obzira šta ja mislim on je u pravu jer važna je vjera i pouzdanje a Isus čuje i kad u sebi moliš :lol: BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 22:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
toya napisao:
moya draga kakva blokada u vezi polaganja ruku?
Nema to veze sa tim on misli da njega Isus čuje isto kad moli ,a kaže neka bude volja Božja i nemam mu šta reć u vezi toga bez obzira šta ja mislim on je u pravu jer važna je vjera i pouzdanje a Isus čuje i kad u sebi moliš :lol: BTB

toya draga :D
nije blokada u vezi polaganja ruku..nego ozdravljenja..
I sama kažeš da smanjenje šećera pridaje čajevima i raznoraznim drugim pomagalima..a ne molitvi...
Ako su se već tebi otvorile duhovne oči..ne dozvoli da on ostane slijep..
Ustraj u molitvi i svjedoči Isusa..
Tako da kad bude volja Božija i on progleda..
A tada će nastupiti i svjetlost u njegovu pogledu..
A za sve to nam triba dooosta strpljenja...i molitve...
Blagoslovljen dan kad zasvijetle i moj i tvoj mužić..
:wink:


:grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 23:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i Marija.Sunašce gdje si pročitala da loše pišem o svećenicima?Vidiš kako se gluposti događaju kad si površna i nemaš volje čitat nešto što nije u skladu sa tobom?Napisao sam pitanje ŠTO DA SE NAĐEŠ PRED TAKVIM SVEĆENIKOM(nikad nisam rekao da znam niti jednog takvog)DA TREBA POLOŽIT RUKE NA TEBE ILI PRED LAIKOM KOJI ŽIVI PRILIČNO ČISTO PRED KOGA BI STALA?Ja ne osuđujem sestro svećenike ja ih volim i za njih molim.Na forumu sam jedino ja stao u obranu biskupa kad se desilo da ih napadaju forumaši.Tvoj stav nije važan već nauk crkve i sveto pismo pa zato prvo pročitaj o tome u svetom pismu i pozdravi pater Ivana od mene.Ja osobno znam puuuno divnih svećenika a napisao sam ako nađeš 1 potpuno predanog Bogu dakle POTPUNO PREDANOG BOGU ja ću pješice u svetu zemlju.To nije ružno pisanje i netražim mane svećenicima već sa njima surađujem.Nemora se rasprava vodit ali tražite rasprave a onda bježite bez argumenata ste pa nemojte onda ni pisat ono što neznate jer druge zavodite.Amen i BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 08:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Osobno ne vidim nikakvu razliku između polaganja ruku i laika kojemu je to dopušteno.
Ne znam zašto ne bih dopustila laiku (posebno ukoliko je riječ o Bogu posvećenoj osobi) da moli nada mnom.
Iskreno svako takvo iskustvo bilo je iznimno duboko, osobno, emotivno...
Sunašce je napisala:
Citat:
Mislim da je stav Crkve o polaganje ruku na glavu za oslobođenje i ozdravljenje(tu podrazumijevam i bolesničko pomazanje) vrelo jasan svima....


Mila sunašce, bolesničko pomazanje je (kako i sama znaš) sakrament, a sakramente mogu podjeljivati samo svećenici....tako da se takva molitva za iscjeljenje u osnovi razlikuje s polaganjem ruku i molitvom za iscjeljenje koji nisu sakrament.

No opet svatko odlučuje u svoje ime....ako ne želiš, ne moraš nikomu dopustiti da polaže ruke na tebe i da moli za iscjeljenje, zar ne - sve je stvar osobnog odabira.....no nema smisla govoriti da je stav crkve jasan i da samo svećenici mogu polagati ruke i moliti za iscjeljenje kad je to daleko od istine i osobno znam da postoje ljudi koji imaju dopuštenje od crkve da polažu ruke, a i Biblija kako thompso reče je vrlo jednostavna i govori o tome.

P.S. Sve bih vas zamolila da jedni drugima....na bilo kakve izjave ne pišete komentare tipa....to su gluposti, glupo je tvrditi i sl....nekako mi nije u duhu naše vjere .......bez uvrede svima jer znam da je to često više uzrečica nego doista nekom namjenjena uvreda

Ljubim vas u Kristu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 09:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
toya, mislim da u slucaju tvog muza nema smisla raspravljati o snazi vjere.
Ovaj cin po meni zapravo vise reflektira nespremnost da drugi ucini nesto iz ljubavi za tebe (opcenito govoreci, a u ovom slucaju tvog muza). Nitko od nas nema sve darove Duha Svetoga, stovise, naziva nas se Kristovim Tijelom. Netko je ruka, netko noga no svi smo jedno. Ako nesto nogu svrbi onda nemoze sama se pocesat vec joj to moze samo ruka olaksat. A noga moze mislit da joj ruka netreba ali svi znamo da treba. Zato je tu polaganje ruku, zagovornicka molitva i molitva Crkve.
Nije to nesto oko cega treba dramatizirat, svi smo mi bas takvi kako se tvoj muz ponio u toj situaciji, samo sto je to ovdje ocigledno.

Bog blagoslovio tebe i tvog muza. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 10:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nasmijesen napisao:
toya, mislim da u slucaju tvog muza nema smisla raspravljati o snazi vjere.
Ovaj cin po meni zapravo vise reflektira nespremnost da drugi ucini nesto iz ljubavi za tebe (opcenito govoreci, a u ovom slucaju tvog muza). Nitko od nas nema sve darove Duha Svetoga, stovise, naziva nas se Kristovim Tijelom. Netko je ruka, netko noga no svi smo jedno. Ako nesto nogu svrbi onda nemoze sama se pocesat vec joj to moze samo ruka olaksat. A noga moze mislit da joj ruka netreba ali svi znamo da treba. Zato je tu polaganje ruku, zagovornicka molitva i molitva Crkve.
Nije to nesto oko cega treba dramatizirat, svi smo mi bas takvi kako se tvoj muz ponio u toj situaciji, samo sto je to ovdje ocigledno.

Bog blagoslovio tebe i tvog muza. :grlim te:



Sve je to meni jasno dragi brate i u potpunosti se slažem,ja sam samo iznjela njegovo mišljenje i kažem da nemogu reći da to što on misli da može i vjeruje da može sam s molitvom je u redu jer to je njegova vjera,a nemogu ja njega ništa silom dok sam nespozna.
Neželim ga siliti ni na šta,nek sam odluči ako misli da može sam i čvrsto vjeruje da će ga Isus dotaknut ja ga blagosljivam.
Moje stajalište i moje svjedočanstvo u vezi polaganja ruku je pozitivno,i zahvaljivam se ovim putem bratu učeniku jer meni je osobno pomogla njegova molitva ,bilo to zaslugom njegove molitve ili moje vjere u njegovu molitvu to je svejedno važno je da je pomoglo BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr