www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 14:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 kol 2008 13:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi učeniče ostajem pri svojim stavovima i oni se nikako neće mijenjati jer sam razgovarala sa mnogo svećenika koj koji su duboko predani Bogu i molitvi... Kažeš da se ne spominju u Bibliji Svećenici...Kažeš da se traži iskustvo, a ne osobno mišljenje, no ja stvaram stavove iz iskustava...iz osobnog iskustva i iskustva ljudi oko mene ( časnih sestara i svećenika) znam da je to jedno veoma sklisko područje pogotovo kada se radi o laicima i polaganju ruku na glavu i to isključivo na glavu... Smatram da nismo dovoljno svjesni koliko se zlo može uvući i postavljati zamke vjerujte ljudi su imali prestrašna iskustva....uostalom nemoj molim te pješke u sv. zemlju malo je dug put :wink: :wink: :wink: predanih svećenika ima mnogo mnogo, također i redovnica onih koji su zatvoreni u klauzurnim redovima i nismo ni svjesni dubine njihovih molitava i predanja, ponekad se pitam na što bi ličio ovaj svjiet da nemamo na tisuće i tisuće redovnika i redovnica zatvorenih i predanih molitvi za nas .... To što kažeš da Bog po nekim laicima radi više nego po svećenicima meni je smiješno.....Ne razumijem??? nemojmo se oholiti...Bog nekome daje više nekome manje i spoznaja i darova no to ne znači da nas manje voli, naši Pastiri svećenici smatram da su i tekako predani Isusu( većina njih)-sjeti se prispodobe o žitu i kukolju.......... BOg te blagoslovio dragi brate! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 11:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga sunašce jedno pitanje za tebe.Svećenik koji vodi grešan život i teško griješi ima tajno odnose sa ženama ili napastvuje djecu da stoji ispred tebe i do njega laik koji živi prilično čisto život pred kojeg bi stala i pustila da položi ruke na tvoju glavu?Ponovit ću da se nemoraju nikako ruke polagat dok moliš nad osobama ako imaš dar vjere sve BOG sam svejedno uradi samo smo se mi odazvali bit protočni kanal za Božiju milost.Volio bih pročitat koji svećenik i koja časna su ti rekli da ne polažu laici ruke i gdje to ima u svetom pismu?BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 11:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Laiku koji je pun vjere u Isusa, koji živi čisto i duhom i tijelom, koji je pun Ljubavi - s radošću bih dopustila da se pomoli za mene, bez obzira stavio on svoje ruke na moju glavu ili na rame ili na moje dlanove.

I zahvaljujem Bogu što sam jednog takvog laika upoznala i zahvaljujem mu na njegovoj Ljubavi i molitvi.
"Posljedice" su za sad: velika Radost u srcu, sve već pouzdanje u Krista, veća Ljubav prema molitvi i bližnjima, Mir u srcu... :D :D
Nakon te molitve jedan određeni nemir koji sam imala je nestao, a nipošto nisam primila ništa negativno.

Smatram da jednako sveti mogu biti i svećenik i laik.
Zašto je npr. tako malo egzorcista...Da bi svećenik bio egzorcist, on mora imati posebno čisti duh i tijelo...A jasno je da je to jako teško...Sigurna sam da nijednom svećeniku nije lakše sačuvati čistoću duha i tijela nego bilo kojem laiku...
I stoga..Ako imam pouzdana saznanja o nečijoj čistoći i vjeri u Isusa, ako osobno znam da je taj čovjek istinski i ponizni Isusov sluga i ako ima divna iskustva u molitvama za druge - sa zahvalnošću i otvorena srca ću se predati njegovoj molitvi i Duhu Svetome koji kroz njega djeluje ipak puno više nego kroz mene...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 12:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Učeniče ne bih nastavljala raspravu, neželim nikoga u ništa uvjeravati rekla sam svoj stav i ne bih ga za ništa mijenjala.... Ne znam zašto tako loše pišeš o svećenicima....oni ovakvi oni onakvi, zaboravljaš da su i oni grješni i da se za njih valja moliti( žito i kukolji :) ) , ali vjeruj mi ima toliko divnih svećenika p. Linić, p. Vinkov, p. Ivan, p. Ante. vlč. Ivan, fra Ivek, Fra Vlado..... :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: i mnogo mnogfo njih i više i manje poznatih u mojoj blizini koji žive iznimnu čistoću i poniznost i predanje...

Spominješ svećenike koji vode grešan život, teško griješe napastuju djecu imaju tajno žene.....ma meni je to smiješno.....pa koliko ih takvih poznaješ....nemojmo se oholiti ponavljan i time završavam raspravu što se mene tiče.....jer mi zbilja nema smisla... neka vas blagoslovi Gospodin i neka vas čuva u miru i radosti....moj je stav nepromjenjen...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 12:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Draga sunašce jedno pitanje za tebe.Svećenik koji vodi grešan život i teško griješi ima tajno odnose sa ženama ili napastvuje djecu da stoji ispred tebe i do njega laik koji živi prilično čisto život pred kojeg bi stala i pustila da položi ruke na tvoju glavu?


Draga sestro Sunašce ne želim biti ničiji odvjetnik ali mi je zasmetalo što si izjavila da Učenik piše loše o svećenicima a uopće nisi obratila pozornost na njegov post i pitanje koje ti je uputio...

a što se tiče polaganja ruku mislim da samo trebamo slijediti nauk naše Majke Crkve o čemu je Joakim na početku ove teme dosta pisao


Zadnja izmjena: IvanaMo; 18 kol 2008 12:35; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 12:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gospa je u svojim porukama rekla ( Don Gobi..."Svećenicima mojim predragim sinovima) da mi nismo pozvani gledati i suditi grijehe svećenika; jer ma kakvi oni bili njihove su ruke posvećene i da će im za grijehe, kao i svima nama suditi Gospodin! Vlast koju je svećenicima dao Isus Krist -pomazanje ruku-nema nitko doli njih. No, to ne znači da laici ne mogu vršiti službu molitvi za ozdravljanje u Isusovo ime i da se ne mogu služiti svim darima Duha Svetoga o kojima sv. Pavao govori! Baš iz tog razloga...svjestan vlasti koju Gospodin dade svećenicima ni jedan ponizan laik neće se osjetiti pozvanim stavljati ruku na glavu bolesnima; nego će to učiniti molitvom, ljubavlju i vjerom da će Gospodin ozdraviti bolesnoga! Po toj poniznosti i milosrđu svom Gospodin dopušta čudesa i ozdravljenja molitvama laika. A njih je Bogu hvala sve više!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 13:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IvanaMo napisao:
Citat:
Draga sunašce jedno pitanje za tebe.Svećenik koji vodi grešan život i teško griješi ima tajno odnose sa ženama ili napastvuje djecu da stoji ispred tebe i do njega laik koji živi prilično čisto život pred kojeg bi stala i pustila da položi ruke na tvoju glavu?


Draga sestro Sunašce ne želim biti ničiji odvjetnik ali mi je zasmetalo što si izjavila da Učenik piše loše o svećenicima a uopće nisi obratila pozornost na njegov post i pitanje koje ti je uputio...

a što se tiče polaganja ruku mislim da samo trebamo slijediti nauk naše Majke Crkve o čemu je Joakim na početku ove teme dosta pisao



apsolutno sam draga Sestro obratila pozornost na post. Mislim da sam bila jasna ja laiku ne bih dala da polaže ruke na mene...mislim da je pitanje nije na mjestu zato se nisam baš obazirala.ne razumijem uopće u pitanju tu usporedbu bi li radije kod grešnog svećenika ili kod laika kolji živi prilično čisto??????ma što se tu uopće ima odgovarati meni je to malo neumjesno pitanje....pa nisu svi svećenici zlostavljači i grešnici dapače ja se nisam još niti s jednim takvium susrela...a ukoliko bi i došla do susreta ja bi se onda molila za njega.....a ukoliko bi se ukazala potreba za polaganje ruku uvijek su na dohvat ruke dobri ponizni Pastiri.....Bog vas blagoslovio! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 13:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
U mom slučaju na mene je prvo laik polagao ruke..
I nisu mi rogovi izrasli... :D

Mislim da nije toliko bitno tko ih polaže..i gdje ih polaže..
Mislim da je najbitnija vjera..
Jer džaba da ih i svećenik polaže ako ne vjeruješ..
Ne ozdravlja nitko osim Isusa..

Ponekad mi je dovoljno da samo zamolim za molitvu..u meni je ona već uslišena..
Bila ona izmoljena il ne...
Bitna je vjera da Gospodin djeluje..pa bio to laik il svećenik..

Ne boj te se ....
Bog vas ljubi ...

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 13:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Slažem se s Moyom i svima koji tvrde slično...

I u meni je sumnja prema onima koje ne poznajem dobro, ali kad to vodi svećenik - nekako se ne bojim... Ja se zaštitim Krvlju Isusovom kad sam u takvoj situaciji..Npr. kad u Taboru idemo na osobni blagoslov i polaganje ruku kod fra Linića ponekad svi stavimo jedni drugima ruku na rame kad čekamo u redu i molimo jedni za druge..Ponekad stvarno ne znam tko je ta osoba koja drži ruku na mom ramenu i moli za mene, ali vjerujem da mi se nakon zaštitne molitve ništa loše ne može dogoditi..

Kad sam bila na seminaru koji je vodio pater Ivan Vinkov - molili smo jedni za druge bez dodirivanja, samo smo se okrenuli toj osobi za koju smo molili..Ali to je bio seminar zatvorenog tipa na kojem sam se našla više zbog znatiželje i upoznavanja s vjerom negoli zbog potrebe (seminar na kojem su se molile molitve oslobođenja). No, jasno mi je da tad nije bilo polaganja ruku jednih na druge jer je bilo dosta ljudi koji su imali ozbiljnih problema, pa i zaposjednutih... Sigurno ne bi bilo dobro da je na mene ruke stavila zaposjednuta žena iza mene..

Sunašce, kako si nedavno bila u društvu s paterom Vinkovom, znaš li možda njegov stav o tome? On je svećenik kojeg jako cijenim i jako mi je drag, a ne mogu se sjetiti što on misli o tome...Hvala ti...

Naravno da treba biti oprezan i da ne bih sad to dopustila svakom laiku, ali u ovoga koji je molio nada mnom i za mene - ne sumnjam nimalo! :D

I ponekad je laik uistinu čišći od svećenika, to svi dobro znamo. I to ne znači da vrijeđamo svećenike, to je obična činjenica.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 14:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da je stav Crkve o polaganje ruku na glavu za oslobođenje i ozdravljenje(tu podrazumijevam i bolesničko pomazanje) vrelo jasan svima....tako da ja zbilja ne bih više o tome....Ljubim Vas braćo i sestre u Kristu! :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr