www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 18:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 pro 2007 23:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 lis 2007 11:04
Postovi: 149
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sotona te pokušava skrenuti s puta, u dobi si kad ulaziš u pubertet i dolaziš u razna iskušenja, on te želi udaljit od Boga u tom osjetljivom razdoblju kad si najranjiviji.
Citat:
dođe mi da se ubijem da vidim Gospodina da shvatim sve

još jedna opasna đavolska napast, Bog te je stvorio jer te treba na ovom svijetu i On će odlučiti kad ćeš k Njemu doći, kad god ti dođe takva misao odreci je se i zazovi Krv Kristovu da te zaštiti od te napasti, nije na tebi da shvaćaš, Boga ne trebaš shvatiti, trebaš Ga voljeti, trebaš se predati Njegovoj volji kakva god ona bila, trebaš pustit da te On vodi, slijepo mu vjerovati, 'blago onima koji povjerovaše a ne vidiše' , nemoj biti poput nevjernog Tome, vjeruj Gospodinu, prepusti se Njegovoj ljubavi, osluškujg Ga u dubini svoga srca, u drugim ljudima i On će ti odgovorit na tvoja pitanja, moli Vjerovanje svaki dan, utiči se Gospi u zagovor, moli molitvu zaštite svaki dan ujutro, ponde i prije spavanje (Krvi Kristova zaštiti me, idem u tvoje ime Isuse, zaštiti me od svakog zla što bi me moglo snaći po ljudima i duhovima i svako zlo oko mene veži i baci pod svoje svete noge, po zagovoru Presvete Djevice Marije i svih svetih očisti me, operi me, o dođi Duše Sveti, o dođi Gospodine Isuse), Andjele čuvaru mili takodjer, sve to će te štititi od napasti đavolskih. I ja sam imala sličnih napasti, tj. snove kroz cijelo svoje djetinstvo osobito oko 13-14 godine i često sam htjela na onaj drugi svijet, nisam ni bila svjesna koliki je to grijeh. Nemoj Gospodina kušati, samo Mu vjeruje, dopusti mu da te vodi i đavao ti neće moći ništa. Ne boj se, budi jak i vjeruj :P :grlim te:
Bog te blagoslovio, andjeli čuvali od svakog zla i nocnih mora


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moj Problem
PostPostano: 13 pro 2007 23:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nikolaj napisao:
OVAKO imam 14g. imam problem
Sve je počelo prije jedno 2 g. Odlučio sam da želim poći za Kristom.
Sve je to lijepo.DA ali ima drugi problem.
Išao sam normalno na misu bio sam ministrant sve u župi sam pomagao.
Jednom na misi sve je palo u vodu.
Bio je BLAGOSLOV S PRESVETIM ja i drugi ministranti smo klečali
Sav gorim od ljubavi za Krista.Gledam ga on gleda mene.

Kad najednom kao da me sotona prožimo dođe pitanje
1. dali je Bog stvarno tamo
2. dali Bog stvarno postoji
3. šta je iza smrti.
Došao sam kući sjedim,dođe mi da se ubijem da vidim Gospodina da shvatim sve.
Zaspem ja kad ono sanjam sotonu.Ja na groblju.Molim se.A sotona izlazi lagano iz groba. Tama .groblje most i kuća.Bježim ja ali ne ja ja gledam sebe kako bježim od sotone .Plavi je on.Bježim ja preko mosta i ja se probudim.
Ujutro u školi sve pođe naopako dobivam jedinice jedna za redom.Ništa nisam rekao starcima,Odlučim ja da idem na misu Tamo sam se produhovio opet sam bio onaj stari koji je želio shvatiti BOGA.
I tako svaki put kad posumnjam to mi se dogodi.
Recite mi mišljenje


E ovako, da krenem od početka...
Vjerujem da si dobro odgojen u vjeri i da zaista živiš s dubokim povjerenjem u Boga...
Upravo kod onih koji su Božiji, događaju se takve stvari....Ti si Božiji, Njemu pripadaš!!!! Ali Sotona to želi promijeniti, njega nije briga za one koji su njegovi, on ide dalje u "lov" na duše koje ne može tako lako dobiti...Nudi čovjeku razne naslade i privilegije, stavlja ga na test, da se čovjek zapita pa di je taj moj Bog sada??? dali postoji uopće???

1. DA, Bog je stvarno tamo, u onoj maloj hostiji, u kojoj se daje nama.... Ta hostija je samo beskvasni kruh koji služi kao tjelesna hrana, ali posvećivanjem i svećenikovim izgovaranjem riječi po kojima dolazi do pretvorbe, ta ista hostija postaje naša duhovna hrana, posvećena, Isus je tu prisutan.....da sad ne ispadne hereza, ne bi se ja upuštala u dalje objašnjavanje, koje bi bilo moje osobno shvaćanje....
Jednostavno, to je Otajstveni čin....
Joakim će ti bolje objasniti :wink:

2. Da Bog postoji, lako je "dokazati" u životnim neobjašnjivim situacijama...
On je uvijek tu, a mi smo oni koji sumljaju, odlutaju, traže zamjeni i sl....
Možda je lakše to potvrditi negiranjem, jer da ne postoji, ja sad ne bi bila ovdje... ti se ne bi pitao o takvim pitanjima, u tebi se ne bi javljala sumnja (koju crni nameće!)...Ko bi bio toliko lud ići na križ zbog još luđih ljudi, samo da bi se dokazao možda??? Neee, moj Isus je točno znao što mora učiniti da bi se mi spasili....

3. iza smrti tjelesne je život...duhovni...jer pred Bogom smo svi jednaki...

Poželjeti se ubiti je velika napast i njoj se trebaš znati oduprijeti!
Ubojstvo je grijeh protiv Boga i protiv ljudi i samoga sebe!...zato ne znam baš da bi odma stigao do našeg Gospodina....

Ljubiš li ga dovoljno da mu možeš samo vjerovati, a on će te voditi....

Ovo što ti se u školi dogodilo, moglo se dogoditi i u nekoj drugoj situaciji, ali mi to najčešće povezujemo sa kušnjom, jer smo ljudi koji nisu sigurni u ono što jest....

Snovi su često povezani sa psihočoškim stanjem čovjeka, pa mogu biti projekcija straha koji se nalazi u našoj podsvijesti.....tu bi psihologija mogla dati neke logične odgovore....
Ali psihologija nema odgovore na snove koji veze nemaju s logičnim i "realnim" događajima...tu se dalje može samo nagađati ili prepustiti taj dio duhovnosti.....
Između ostalog i znanstveno je dokazano da u mozgu postoji centar za religioznost, ali nije baš istražen puno....

Nadam se da sam bar malo pomogla!

BTB! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2007 00:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
E da....i još jedan, malo čudan primjer....IMA - NEMA.....

TRI PITANJA

Bio jednom jedan mladić koji je dugo vremema proveo na studijima na Zapadu. Kada se vratio, tražio je od svojih roditelja da mu nađu religioznog učenjaka ili bilo kojeg stručnjaka koji bi mogao odgovoriti na njegova 3 Pitanja. Konačno, roditelji su mu uspjeli naći jednog učenjaka.


-Mladić:
Ko si ti? Možeš li ti odgovoriti na moja Pitanja?

-Učenjak:
Ja sam jedan od Božjih robova i uz Njegovu pomoć, ja ću moći odgovoriti na tvoja Pitanja.

-Mladić:
Jesi li siguran? Mnogi profesori i stručnjaci nisu bili u stanju da daju odgovore na moja Pitanja.

-Učenjak:
Ja ću dati sve od sebe, uz Božiju pomoć.

-Mladić reče:
Imam 3 Pitanja:

Pitanje br. 1
Da li Bog postoji? Ako postoji, pokaži mi njegov oblik.

Pitanje br. 2
Šta je Sudbina?

Pitanje br. 3
Ako je đavo stvoren od vatre, zašto će na kraju biti bačen u pakao koji je takođe stvoren od vatre. To mu sigurno neće nimalo naškoditi, pošto su i đavo i pakao stvoreni od vatre.


Da li je Bog mislio o ovome?


Iznenada, učenjak snažno ošamari mladića po licu.

-Mladić osjeti bol:
zašto ste se naljutili na mene?


-Učenjak:
Nisam ljut. Šamar je moj odgovor na tvoja pitanja.

-Mladić:
Ne razumijem.

-Učenjak:
Kako se osjećaš nakon što sam te ošamario?

-Mladić:
Naravno, osjećam bol.

-Učenjak:
Da li onda vjeruješ da bol postoji?

-Mladić:
Da.

-Učenjak:
Pokaži mi oblik bola!

-Mladić:
Ne mogu.

-Učenjak:
To je moj odgovor na prvo pitanje. Svi mi osjećamo prisustvo Boga iako ne vidimo njegov oblik ... Da li si sinoć sanjao da ću te ošamariti?


-Mladić:
Ne.


-Učenjak:
Da li si ikad pomislio da ćeš danas od mene dobiti šamar?


-Mladić:
Ne.


-Učenjak:
To je Sudbina, moj odgovor na drugo pitanje…od čega je stvorena moja ruka kojom sam te ošamario?

-Mladić:
Stvorena je od mesa.

-Učenjak:
A tvoje lice, od čega je ono stvoreno?

-Mladić:
Od mesa.

-Učenjak:
Šta osjećaš nakon što sam te ošamario?

-Mladić:
Bol.

-Učenjak:
Tako je. To je moj odgovor na treće pitanje, iako su i đavo i pakao stvoreni od vatre, ako Bog želi, pakao će postati vrlo bolno mjesto za đavola.



Bog je rekao:
“Ako se ti stidiš mene, i Ja se tebe neću stidjeti – tu sam i uvijek ću ti pomoći. Traži i biti ću pored tebe.”



Da, ja volim Boga, Bog je moja fontana Života i moj Spasitelj. Bog mi pomaže da idem dalje i danju i noću. Bez Boga, ja sam niko, ali s Bogom, ja mogu sve. Bog je moja snaga.
Neka ti On pomogne da uspiješ... Amen



BOG ZAISTA POSTOJI…



Ovo je jedno od najboljih objašnjenja zašto Bog dozvoljava bol i patnje koje sam vidjela :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2007 12:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dragi Nikolaj..

kako je lijepo sto si tako mlad a prijatelj Isusov...

pomisli samo koliko si sretan sto si Ga upoznao tako mlad... a znas li koliko je nas ovdje trebalo proci grozan i težak put do Njaga... zaista težak i tužan...

a ti si Ga vec sad upoznao... Blago tebi...

nemoj misliti da si jedini kome dodju takve sumnje na pamet..

to su sumnje koje nam zli namece.. ali znas sto?!?

nije ni cudo sto nam ih "namece" jer ih on moze samo "nametati" koliko god zeli ali mi, ja i ti Nikolaj uvijek imamo Isusa
BOGA ŽIVOGA- moga i tvoga stvoritelja kojemu mozemo kada god nam dodje ta sumnja reci :
" Isuse, ja se nemogu boriti sa ovom sumnjom, molim te Ti me je rijesi i Ti otkloni ovu moju sumnju, meni je tesko ali ti sve mozes" !!!

Dragi Nikolaj, shvati da je Bogu potreban tako mladi i lijepi zivot kao sto je tvoj.. i sjeti se samo jos jedne stvari...

" Gospodin Isus, koji je moj i tvoj STVORITELJ, on je STVORITELJ i tog zloga, prema tome On je njegov Gospodar a STVORITELJ je UVIJE VEĆI i JAĆI od svoga STVORENJA..."

zli ti nemoze nista niti nece jer je on SAMO STVORENJE naseg STVORITELJA koji te jaaaako voli i koji te zbog toga sto te voli poslao ovamo na ovaj svijet kroz krilo svoje majke ...

BOG te BLAGOSLOVIO!!!

ako ces imati jos pitanja ili bilocega za podijeliti sa nama, samo nam se obrati....

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr