www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 16:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 20 pro 2007 23:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slaviš li ti svoj rođendan?
Pa,,tak-tak!Baš i ne!
Ideš li svome prijatelju na rođendan?
Ako me zove!
Veseliš li se sa svojim prijateljem, jer je i on sretan za rođendan?

Evo, ja slavim 25.12. Isusov rođendan! :D
Radujem se s Njim i sa svojim bližnjima, pjevamo pjesme, molimo se svi zajedno......s Isusom, koji slavi svoj rođendan! :D
Mislim da vi (većina) ovdje krivo kontate,,prebrzo donosite sud i zaključak!Ja govorim što me smeta u našem narodu,,kod većine,vidim to od malih nogu,,,pa nisam rođen u Novom Zelandu!I ne ciljam pritom na vas ovdje na ovom forumu,,,većina ovdje jesu iskreni vjernici,praktični vjernici .No većina oko nas,,,u našem narodu su pretvorili Božić u cirkus,potrošačka groznica,,jedimo i pijmo i poneki eventualno odu na ponoćku a malo ih je koji se tih dana mole,koji istinski susreću Isusa!Božić nije sam sebi svrha nego promišljanje o Gospodinu koji je došao među nas i što je za nas učinio!
Mislim da je u redu da se ima određen datum na koji i Isus slavi rođendan, a ne da jedni slavimo 25.12. a drugi neki drugi datum...
Na taj način na isti dan puno više ljudi s istim razlogom slavi....pjeva...moli....raduje se... :D ...ja sam sretna kad mogu svoju radost podijeliti s drugima, pa makar i nebili u istom gradu...u duhu smo zajedno :grlim te: ...zagrljeni u tom zajedništvu!
Super,,,to mi se sviđa i volio bih da se tako ponašaju za Božić svi oko nas!Pogledaj oko sebe,,,dali da ili ne?
Osobno se na Isusov rođendan ne opijam, ne divljam i sve što si naveo...to ne radim ni na rođendanima kod prijatelja...
Dobro,,,koliko je takvih kao ti.Većina,,,ili?
Isus mi je u srcu i pameti svaki dan, a posebno na njegov rođendan, tada je na drukčiji način prisutan :D
O tome ja i govorim,,ti si izuzetak a ja bih volio da svi tako čine!I zato sam i kritičan jer većini Božić nije susret sa živim Bogom!U Lici,,,Primorju i Dalmaciji(govorim o krajevima gdje sam živio pa znam,,,vidim,,nisam slijep)
BTB![/b][/quote]
I tebe!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 pro 2007 23:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moje pitanje jeste Tko su glupani i slijepi poslušnici???,
Ne čitaš pažljivo,,,očito!Rekoh da nam to kažu ateisti kad vide neke nelogičnosti unutar Kršćanstva!Pročitao sam puno Kršćanskih knjiga,studirao Bogosloviju 2 g.pročitao Bibliju od -do puno puta i znam što Novi Zavjet naučava pa samo ukazujem na jasne istine.Netko tko je imalo teološki potkovan i otvorena srca pred Bogom (i uma dakako) te tko dozvoli Svetom Duhu da ga vodi,,,zna odvojiti bitno i logično od nebitnog!
Tko smo mi ili tko je bilo koji čovjek da sudi tko je glup, a tko pametan???
Recimo,,meni je glupo kad netko tvrdi da Isus nije Bog već anđeo(JS) i da nigdje u Bibliji nema potvrde vjerovanju da on Bog jest!A Apostol Toma jasno kaže "Gospod moj i Bog moj!"I Isus ga ne ispravlja već prihvaća štovanjejer On jest Bog!Ili "U početku biješe riječ,i riječ biješe kod Boga i Riječ biješe Bog!"Nije li onda glup ili duhovno slijep onaj tko vjeruje drugčije?Samo jedan primjer!Mogu se moliti Isusu,,,ovom sada,,uskrslom,,pa znamo tko on jest.Nije dijete da bi se molili djetetu Isusu .I kako se mogu moliti srcu Isusovu!Pa valjda se molim Isusu a ne njegovu srcu!No to je samo moje mišljenje utemeljeno na Novom Zavjetu i poznavanju teologije!A tko misli drugčije,ča mu moren?Ono što htjedoh,izreći samo svoje mišljenje,ta zašto bi svi morali misliti jednako?
:
"Ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 pro 2007 23:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Nemoj suditi "one" koji toliko ne mole ,posebno u ove dane rođenja našeg Isusa!!!!
MI trebamo moliti za njih,...TI!!!!!!
Nipočemu se ne razlikujemo od njih, ni ja ni ti....osim po molitvi.....i Bogu
nije svima dano da mole s obitelji od samog rođenja....
netko prije netko poslije....
Vremena su teška ...uzori različiti....MOramo se pomiriti s time da živimo na ovoj zemlji i ostat ćemo ovdje dok se ne ispuni naše poslanje,......
a ovo o čemu govoriš jedan je od zadataka!!!!!!!!!!!
ZASUČI RUKAVE I MOLI SE,MOLI ZA SVE VJERNIKE I NEVJERNIKE!!!!!!
I ODLUČI GDJE PRIPADAŠ! :) btb :)
--------------------------------------------------------------------------------------
SRCE MI JE ISPUNJENO SREĆOM ,O JAHVE
LJUBAV JE TVOJA PREOBILNA.................................


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 10:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
ekumenista napisao:
Moje pitanje jeste Tko su glupani i slijepi poslušnici???,
Ne čitaš pažljivo,,,očito!Rekoh da nam to kažu ateisti kad vide neke nelogičnosti unutar Kršćanstva!Pročitao sam puno Kršćanskih knjiga,studirao Bogosloviju 2 g.pročitao Bibliju od -do puno puta i znam što Novi Zavjet naučava pa samo ukazujem na jasne istine.Netko tko je imalo teološki potkovan i otvorena srca pred Bogom (i uma dakako) te tko dozvoli Svetom Duhu da ga vodi,,,zna odvojiti bitno i logično od nebitnog!
Tko smo mi ili tko je bilo koji čovjek da sudi tko je glup, a tko pametan???
Recimo,,meni je glupo kad netko tvrdi da Isus nije Bog već anđeo(JS) i da nigdje u Bibliji nema potvrde vjerovanju da on Bog jest!A Apostol Toma jasno kaže "Gospod moj i Bog moj!"I Isus ga ne ispravlja već prihvaća štovanjejer On jest Bog!Ili "U početku biješe riječ,i riječ biješe kod Boga i Riječ biješe Bog!"Nije li onda glup ili duhovno slijep onaj tko vjeruje drugčije?Samo jedan primjer!Mogu se moliti Isusu,,,ovom sada,,uskrslom,,pa znamo tko on jest.Nije dijete da bi se molili djetetu Isusu .I kako se mogu moliti srcu Isusovu!Pa valjda se molim Isusu a ne njegovu srcu!No to je samo moje mišljenje utemeljeno na Novom Zavjetu i poznavanju teologije!A tko misli drugčije,ča mu moren?Ono što htjedoh,izreći samo svoje mišljenje,ta zašto bi svi morali misliti jednako?
:
"Ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta"


Svakako dragi brate da ne moramo imati svi isto mišljenje i poimanje i to je u redu.
Ne kažem da ono što ti misliš je pogrešno nego ti dapače ne sugeriram ništa i puštam da se ponašaš po svom nahođenju, al sam nekako stekla dojam da je tebi smiješno, da ne kažem glupo, što je nečije mišljenje drugačije - ako nije tako i ako sam pogriješila evo odmah ti se ispričavam i molim za oprost.
Rekao si ovo:
Citat:
Pročitao sam puno Kršćanskih knjiga,studirao Bogosloviju 2 g.pročitao Bibliju od -do puno puta i znam što Novi Zavjet naučava pa samo ukazujem na jasne istine.Netko tko je imalo teološki potkovan i otvorena srca pred Bogom (i uma dakako) te tko dozvoli Svetom Duhu da ga vodi,,,zna odvojiti bitno i logično od nebitnog!

Ja se potpuno slažem da s ovim boldiranim dijelom, no međutim mi smo svi po primljenim sakramentima i živjeći u vjeri vođeni Duhom Svetim ako mu prepustimo srce, um, tijelo..., al osobno mislim da, da bi nas On vodio ne treba nam nikakva teološka potkovanost (upitno je koliko su npr prvi kršćani bili teološki potkovani, ali su svi od reda davali svoje živote za Krista, na što bi danas rijetko tko pristao), iako kada Duh Sveti živi u nama čeznemo spoznati Istine - On duh Sveti ima divan smisao za humor i obično djeluje kroz one neuke i najslabije - da se proslavi ime njegovo.
Hoću reći sljedeće zar je uopće bitno da li se neko moli malom Isusu, Srcu Isusovom, Krvi Kristovoj itd ili samo Isusu, sve molitve su upućene Njemu, jednom i jedinom našem Gospodinu i Kralju, bratu i prijatelju Isusu Kristu.
Bitno je moliti Ga, slaviti i hvaliti...
Ne treba previše zadirati u teologiju (Uvijek se sjetim pismoznanaca i farizeja koji su Sveto pismo znali i poznavali- bar su tako oni mislili, a znali su ga samo umom, nisu ga srcem poznavali ) i razumom nastojati spoznati Krista, srcem Ga upoznajmo (dragi brate ovo nije nikakva kritika tebi i ne bih voljela da ovo tako shvatiš, govorim ovdje i o sebi, da i ja osobno još dosta koraka do obraćenja u srcu imam, dok sam god razumom pokušavala spoznati našeg Boga nije išlo, um je čudan i igra se nama, najpodložniji je utjecaju zloga, zato ljubimo srcem i dušom, pa će se onda i ono u umu razbistriti)

Što bi joakim dragi rekao, a što je meni jako jako lijepo:

Ljubi i čini što hoćeš

Pusa i Sretan božić od Zozy

P.S. Sad kad sam pročitala post shvatila sam da je malo s brda s dola, nadam se da ćeš shvatiti moju dobru namjeru jer napokon ovdje smo svi s istim ciljem, da jedni drugima pomognemo hoditi prema Kristu, a u tom nam najviše pomaže konstruktivan dijalog


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 11:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slažem se sa tobom!
Rekao bih da u vjeri nije bitan SAMO um ili SAMO srce tj.osjećaji već i jedno i drugo!
Apostoli su imali jako dobru teološku školu jer su tri g. bili Isusovi učenici pa su dan i noć učili od njega!
U vjeri je potreban rast u emocijama,znanju i predanosti Bogu!Zato svaka dobronamjerna sugestija od nekog brata ili sestre u vjeri je dobrodošla jer se Bog ne objavljuje svakom pojedincu u svim područjima.Njegova objava dar je Crkvi i oni koji je prime-dužni su je obznaniti drugom.Ne mislim da je Pavao bio duhovniji od Petra a ipak ga je (čak i oštro) upozorio u jednom trenutku.Ča ne!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 12:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja se bas ne razumijem previše u "Teoriju" (teologiju-povijesne činjenice i to) ali ono što znam je da kad se molim SRCU Isusovom, ne mojim se organu od krvi i mesa već njegovom simbolu LJUBAVI i MILOSRĐA.....

eto, to ti je meni taj "organ" : LJUBAV i MILOSRĐE.... :grlim te:

:P Preslatko SRCE Isusovo :D -volim Teee ! ! !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 13:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Elenora napisao:
ja se bas ne razumijem previše u "Teoriju" (teologiju-povijesne činjenice i to) ali ono što znam je da kad se molim SRCU Isusovom, ne mojim se organu od krvi i mesa već njegovom simbolu LJUBAVI i MILOSRĐA.....

eto, to ti je meni taj "organ" : LJUBAV i MILOSRĐE.... :grlim te:

:P Preslatko SRCE Isusovo :D -volim Teee ! ! !


..bravo eleonora...pokazala si pametnjakoviću..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 13:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
Nije dijete da bi se molili djetetu Isusu .I kako se mogu moliti srcu Isusovu!Pa valjda se molim Isusu a ne njegovu srcu!No to je samo moje mišljenje utemeljeno na Novom Zavjetu i poznavanju teologije!


Sad vidim da ti ozbiljno pitaš, ali ne razumijem kako možeš tvrditi
Citat:
Nije li onda glup ili duhovno slijep onaj tko vjeruje drugčije?


jer istovremeno onda nama poručuješ da smo glupi i duhovno slijepi jer vjerujemo drugačije, jer eto pitaš nas kako se možemo moliti Srcu Isusovom, jer da je to organ, pa onda ispada da se mi molimo organu.
Valjda si toliko prosvijetljen da znaš da se katolici ne mole organu
nego Srcu Isusovom. To je Srce našeg Gospodina, koje je prvo nas ljubilo, ljudskim srcem. Njegovo srce probodeno za naše spasenje simbol (znamen)je one neizmjerne ljubavi kojom on ljubi Oca i svakog čovjeka. Ljubav je u srcu i dolazi iz srca.Stoga kad se molimo Njegovom srcu i štujemo ga-molimo se Gospodinu i ljubavi koja je On sav!
Obzirom da je u Katekizmu Katoličke Crkve obuhvaćen i taj predivni znamen Isusove ljubavi za nas, tvoje pitanje mogu doživjeti kao nepoznavanje katoličke vjere, kojoj i sam očito pripadao ili još pripadaš?
S druge strane razmišljam nije li razlog tvojih upita u svezi Srca Isusovog nemogućnost dubljeg poniranja u otajstvo Ljubavi koje izvire iz Srca koje je za nas probodeno, te tako ostaješ zbunjen i mogu onda razumjeti tvoje pitanje.
I kao treća mogućnost, a koja mi se najmanje sviđa -može se pomisliti da je provokacija, što nije ni najmanje lijepo.
Jer ekumenizam( potpisuješ se s ekumenist-pretpostavka je da si za) nije grubo nametanje svojih vjerskih istina drugome- nego dijalog oko zajedničkog i međusobno ustrajanje u dobru, a sve vođeno Kristovim svjetlom i Njegovom ljubavlju.

Iz KKC(478)
SRCE UTJELOVLJENE RIJECI


478 Isus nas je poznavao i ljubio, sve i svakog pojedinog, za vrijeme svog zivota, u svojoj smrtnoj borbi i u svojoj muci, i za svakoga se od nas zrtvovao: "Sin Bozji me je ljubio i predao samoga sebe za mene" (Gal 2,20). Sve nas je ljubio ljudskim srcem.
Zato sveto Srce Isusovo, probodeno radi nasih grijeha i poradi naseg spasenja, "uzima se kao glavni pokazatelj i znamen (...) one ljubavi kojom bozanski Otkupitelj stalno ljubi vjecnog Oca i sve ljude".
Zato kad kažemo da se utječemo Srcu Isusovom, to znači da štujemo i ljubimo ono što ono predstavlja, a to je sam Isus !
Na pitanje kako se mogu moliti djetetu, a ne Isusu( podvlačiš Isusa u vrijeme 3 godine njegovog javnog djelovanja) moje pitanje je tebi
- koja je razlika između malog Isusa i odraslog Isusa? Misliš li da je mali Isus manje Bog od odraslog? Ili Isus od 12 godina kad ga ono Josip i Marija žalosni nađoše u hramu, da je manje Bog od Isusa za vrijeme kad je počeo javno djelovati i činiti prva čudesa? stvarno ne razumijem takvo pitanje, ako je on Mesija- naviješten još u Starom Zavjetu, po Evanđeljima -bezgrešno začet -po Duhu Svetom, djetešce pred kojim se pokloni prorok Šimun i proreče Mariji da će joj mač bola probosti srce, djetešce pred kojim se pokloniše pastiri i kraljevi i prepoznaše onog za kojeg anđeo reče da mu se nadjene ime Isus-Bog spašava; nije li to jedan te isti Sin Božji ..i sam Bog. Bog i čovjek, Bogočovjek. Njegovo rođenje i sveto djetinjstvo ispunjeno djelovanjem Duha Svetoga....ne čine ga ništa manje Kristovskim...u odnosu na Njegov život kasnije i poslanje koje mu je Otac dao. Od trenutka začeča...u tom djetetu prebiva Duh SvetiSve faze njegovog života od rođenja do smrt na križu i uskrsnuća- za vjernika su uvijek pune poštovanja i udivljenja , za svakog vjernika je on utjelovljena Riječ, utjelovljeni Bog. I Riječ Tijelom postade! I ako je to Tijelo maleno i sićušno, mali stan i prebivalište Duha Svetoga; ništa manje nije Bog niti božansko i dostojno je da se pred tim djetetom koje je Sin Božji prigne svako koljeno i zahvali Vječnom Ocu jer narodi nam se Kralj Nebeski, za naše otkupljenje.
Želim ti sretan i blagoslovljen Božić, dragi brate!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 20:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imao sam desetak profesora na Bogosloviji a većina su doktorirali i svi su svećenici!Nikad se nijedan nije pomolio djetetu Isusu niti njegovu srcu niti nam iznio kakvu teoriju o tome!
I pastiri i šimun i Ana i mudraci su se poklonili djetetu Isusu,,ta zatekli su ga tad,malo djete a već je bio to što je bio -Bogočovjek!n nije više djete i nikad neće biti,,pa kako se moliti djetetu Isusu koje vđviše ne postoji,,postoji samo Isus danas!
Ili srcu,,,molitva se upućuje Bogu - osobi .Srce nije ni bog ni osoba!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 20:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Elenora napisao:
ja se bas ne razumijem previše u "Teoriju" (teologiju-povijesne činjenice i to) ali ono što znam je da kad se molim SRCU Isusovom, ne mojim se organu od krvi i mesa već njegovom simbolu LJUBAVI i MILOSRĐA.....
Dali je to osoba Isus?Ljubav i milosrđe!Nebi li bilo isto da se moliš ISUSU...osobi!
eto, to ti je meni taj "organ" : LJUBAV i MILOSRĐE.... :grlim te:
Isus je i puno više od toga!

:P Preslatko SRCE Isusovo :D -volim Teee ! ! !

Ja naprimjer kažem !"Isuse ,volim te".. a ti" PRESLATKO"srce isusovo...
što "preslatko",,,pa nije to baklava!Znam što ti hoćeš reći,,hoćeš pokazat svoju ljubav ali ...nije li i u pokazivanju ljubavi potrebno biti smislen?Pa neću valjda reći !"Isuse ja volim tvoje srce" nego "Isuse ja volim tebe"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr