www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 23:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 20:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
Elenora napisao:
ja se bas ne razumijem previše u "Teoriju" (teologiju-povijesne činjenice i to) ali ono što znam je da kad se molim SRCU Isusovom, ne mojim se organu od krvi i mesa već njegovom simbolu LJUBAVI i MILOSRĐA.....

eto, to ti je meni taj "organ" : LJUBAV i MILOSRĐE.... :grlim te:

:P Preslatko SRCE Isusovo :D -volim Teee ! ! !


..bravo eleonora...pokazala si pametnjakoviću..

Ti si mi kao neka "tetkica" ovdje!Ča ne!
Ili dvi rečenise ili neni stihići!
De,bolan ,hajde jednom nešto ozbiljno napiši!
Bar bi ovdi moga,,nije ovo "Met" forum!Ha Ha!
Sad sam na desetak foruma "religija,,"---ne vidim te na drugima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 23:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ekumenista napisao:
Imao sam desetak profesora na Bogosloviji a većina su doktorirali i svi su svećenici!Nikad se nijedan nije pomolio djetetu Isusu niti njegovu srcu niti nam iznio kakvu teoriju o tome!
I pastiri i šimun i Ana i mudraci su se poklonili djetetu Isusu,,ta zatekli su ga tad,malo djete a već je bio to što je bio -Bogočovjek!n nije više djete i nikad neće biti,,pa kako se moliti djetetu Isusu koje vđviše ne postoji,,postoji samo Isus danas!
Ili srcu,,,molitva se upućuje Bogu - osobi .Srce nije ni bog ni osoba!

ekumenisto, ako je ovako kako kazes, pogotovo booldani dio, daj mi molim te iz svoga ugla pojasni postojanje Bazilike Srca Isusova - kome je te bazilika posvecena, tko se u njoj i kome moli? kome su upucene litanije srca Isusova?

jasno mi je da provociras, cijeli tvoj post vristi time, ali svejedno cu reci sto me smeta: jedan od meni najdrazih zaziva je: Isuse blaga i ponizna srca ucini srce moje po srcu svome! znaci zelim takvo srce, tako milosrdno, tako ljubezno, tako blago, tako lijepo, tako neumorno, tako prastajuce, tako sveto, zelim dati svoje srce da mi ga On oblikuje.
stoga mi nije drago da ovako govoris...ne moramo se slagati i ne moramo isto razmisljati, ali smo se duzni postivati. pogotovo bi to onaj koji ima ovako zvucan nick morao znati, to bi mu moralo biti glavno obiljezje, ili? ako ti ovako govoris o srcu Isusovom, koje se ja ucim stovati, onda ti ne postujes.

o srcu kao organu, kako si ono ranije rekao...- na to jednostavno ne znam sto bih rekla, evo procitaj malo- c/p upravo sa stranice Bazilike Srca Isusova:

Riječ srce se često spominje u našoj pobožnosti kao i u našem svakodnevnom životu. Moramo odmah reći kako značenje pojma srce nije isto u običnom govoru i ono u Bibliji. U današnjem načinu govora srce uglavnom označava afektivni čovjekov život, njegove osjećaje i osjećajno doživljavanje. Biblija donosi hebrejski pogled na srce koje shvaća kao čovjekov unutarnji život u puno širem smislu. Srce u Bibliji označava i sadrži osjećanja, ideje, namisli i odluke. Tako mudri Sirah kaže: "Bog je ljudima dao "srce da razmišljaju". Prema tome, može se reći da, biblijski gledano, srce označava središte bića, prostor u kojem čovjek razgovara sam sa sobom i sa svojim Bogom, gdje preuzima svoje odgovornosti, gdje se otvara ili zatvara prema Bogu. Čovjekovo je srce, prema Bibliji, izvor njegove svjesne, intelektualne i slobodne osobnosti, mjesto njegovih odlučnih opredjeljenja, mjesto nepisana Zakona i čudesnog Božjeg djelovanja. I u Starom i u Novom zavjetu, srce je mjesto gdje čovjek susreće Boga, susretom koji postaje potpuno djelotvornim u ljudskom srcu Sina Božjega. Prema tome, srce Isusovo je naš uzor i naše spasenje. Zato i molimo u zlatnoj krunici: "Isuse, blaga i ponizna srca, učini srce naše po srcu svojemu".

vjerujem da ces rado procitati i vise, na:
http://www.bazilika-srca-isusova.hr/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 23:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ekumenista napisao:
Imao sam desetak profesora na Bogosloviji a većina su doktorirali i svi su svećenici!Nikad se nijedan nije pomolio djetetu Isusu niti njegovu srcu niti nam iznio kakvu teoriju o tome!
I pastiri i šimun i Ana i mudraci su se poklonili djetetu Isusu,,ta zatekli su ga tad,malo djete a već je bio to što je bio -Bogočovjek!n nije više djete i nikad neće biti,,pa kako se moliti djetetu Isusu koje vđviše ne postoji,,postoji samo Isus danas!
Ili srcu,,,molitva se upućuje Bogu - osobi .Srce nije ni bog ni osoba!



Znaš šta eki...ne vjerujem tvojim tvrdnjama da svećenici se ne mole srcu Isusovom...svi koje ja poznam...a ima ih puno..mole se itekako litanije Srcu Isusovom...pitaj malo vlč. Pavina ili patera luku Rađu ili kojeg hoćeš...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 23:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Šta se ovdje događa-amo plesat..pjevat...slavit.. :D :D :D
Rođendan Isusov!!!!!!
Svim na zemlji MIR i Veselje!!!!!!BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2007 11:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 lip 2007 11:28
Postovi: 365
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo kad je već tema (ili bar naslov :D ) o Bogu koji je tu moram vam ispričat kako sam Ga neki dan susrela.
Bila sam na misi i blizu mene je sjedio jedan dečko sa poteškoćama u razvoju. Kad smo trebali pružit mir jedni drugima, ja sam stala, hoću da mu pružim ruku, a opet ne znam hoće razumjet. I pružim ja njemu ruku. Tako mi se srdačno nasmijao i stisnuo ruku da to nikad u životu ne ću zaboraviti. I nikada ni u kome nisam lakše vidijela Isusa nego u njemu tada. Bože blagoslovi ga i učini nešto posebno za njega danas :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2007 14:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Isuse blaga i ponizna srca ucini srce moje po srcu svome!
Ovo je predivna molitva , no naglasak je na Isusu,,ča ne!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2007 15:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ekumenista napisao:
Isuse blaga i ponizna srca ucini srce moje po srcu svome!
Ovo je predivna molitva , no naglasak je na Isusu,,ča ne!


Dragi moj Brate u Kristu, zanima me još samo...zašto moraš napravit "skandal" da bi saznao nešto što te zanima?
Nisi li mogao u miru postaviti ptanja mirnijim tonom, kao i opaske?
Čemu sva ta buka u ovo vrijeme kada bi među nama trebao vladati Mir?

Nemoj misliti da si samo Ti teološki potkovan, da si samo Ti bio u bogosloviji, jer ima nas još, kojima je to blisko i koji smo upoznati sa mnogim stvarima, Teologijom, Kristologijom, Ekleziologijom........da ne nabrajam sad koje kolegije imamo na fakultetu.......nema smisla!

Da te pitam....Zašto si Ti upisao Teologiju?
Možda je to previše osobno pitanje, ali ako ne želiš ovdje, bar mi na pp odgovori, jer me zanima iz razloga što imam neka iskustva s nekima s Teologije...i dobra i loša.....


Što se tiće toga da se svećenici ne mole Srcu Isusovu, mogu samo dodati da se mole i Bezgrešnom Srcu Marijinu.....a upravo tako se zove i moja župa... :D

Daj se malo više predstavi, o meni i mnogima prilično dosta piše ovdje....a kao što možeš vidjeti, bar kod mene, nisam uvijek bila na istoj razini razmišljanja.....ljudi se mjenjaju......pa mislim da nema smisla da nekoga od nas pokušavaš naći na drugim forumima.....jer sigurno neću pisati isto kao i ovdje, a možda i hoću, ali ne uvijek....
Kao što i sam znaš kod svoje se kuće ponašaš prirodno i ono si što jesi, a u tuđoj kuči ipak malo pripaziš da koga ne uvrijediš svojim pisanjem/govorom.... Nastojiš se u tuđoj kući najprije smjestiti, upoznati ljude, zatim s njima razgovarati i eventualno ukazati na pogreške, a ne biti prenaporan???

Želim ti Mir u srcu i vjerujem da je tvoje srce otvoreno za dati i primiti Ljubav koju želim da primiš.... :grlim te:
BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2007 17:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samo ovo,,,nak vas Gospodin Isus blagoslovi i bude s vama ovih dana!
I samnom i mojom obitelji!
Samo je to važno!
Ovo drugo je samo moje razmišljanje ne toliko vezano za nas već općenito stanje oko nas!Mi znamo u koga vjerujemo i znamo da ljubimo Boga i On nas!
Sretan Božić i Božji blagoslov svima!
Ostavimo teže teme za neko drugo vrijeme.Nije prikladno baš sad ...ukazivati na nešto što nije -Božja volja!

Vidiš,,,ovo sam napisao već na kraju prve stranice ovog naslova!
Dakle,,,htjedoh prekinuti ali su krenula pitanja!Pa moraš odgovoriti!
Teologiju upisah kao vjernik,,,koji je doživio susret sa Isusom i bio ispunjen Duhom!Imao sam želju za znanjem i za prenošenjem istog.No odustao sam kad je počeo rat,,,(stradanje mojih je razlog) ali je ostala želja da ukažem,učim druge i učim od drugih!Zar zbilja misliš da ja ništa ne akceptiram od vas koji drugčije mislite?
Evo,,,razmišljam danas o molitvi...ono o čemu smo debatirali!Nesporazum je nastao što imamo različit pristup,,,različito shvaćanje molitve!Ta za mene je molitva JEDINO ono kad se obraćamo bogu,,,govorimo mu kao osobi koja nas sluša!I niš drugo.Za mene to nije nabrajanje ili neko automatsko ponavljanje riječi i molitava!Čak i kad molim naučenu molitvu kao "Oče naš" ili "Slava Ocu "nastojim da mi i um bude tune da samo verglam riječi nego da kad kažem "Oče" misli usmjerim na našeg nebeskog Oca!
Pozdrav i BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 pro 2007 09:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
ekumenista napisao:
Samo ovo,,,nak vas Gospodin Isus blagoslovi i bude s vama ovih dana!
I samnom i mojom obitelji!
Samo je to važno!
Ovo drugo je samo moje razmišljanje ne toliko vezano za nas već općenito stanje oko nas!Mi znamo u koga vjerujemo i znamo da ljubimo Boga i On nas!
Sretan Božić i Božji blagoslov svima!
Ostavimo teže teme za neko drugo vrijeme.Nije prikladno baš sad ...ukazivati na nešto što nije -Božja volja!

Vidiš,,,ovo sam napisao već na kraju prve stranice ovog naslova!
Dakle,,,htjedoh prekinuti ali su krenula pitanja!Pa moraš odgovoriti!
Teologiju upisah kao vjernik,,,koji je doživio susret sa Isusom i bio ispunjen Duhom!Imao sam želju za znanjem i za prenošenjem istog.No odustao sam kad je počeo rat,,,(stradanje mojih je razlog) ali je ostala želja da ukažem,učim druge i učim od drugih!Zar zbilja misliš da ja ništa ne akceptiram od vas koji drugčije mislite?
Evo,,,razmišljam danas o molitvi...ono o čemu smo debatirali!Nesporazum je nastao što imamo različit pristup,,,različito shvaćanje molitve!Ta za mene je molitva JEDINO ono kad se obraćamo bogu,,,govorimo mu kao osobi koja nas sluša!I niš drugo.Za mene to nije nabrajanje ili neko automatsko ponavljanje riječi i molitava!Čak i kad molim naučenu molitvu kao "Oče naš" ili "Slava Ocu "nastojim da mi i um bude tune da samo verglam riječi nego da kad kažem "Oče" misli usmjerim na našeg nebeskog Oca!
Pozdrav i BTB!


Milosrdan je i milostiv Gospodin kojem se utječemo i molimo.
Dragi brate osobe s ovog foruma sigurno isprazno ne mole nabrajajući naučene molitve, naposljetku želja za rastom u vjeri i dubljim kontaktom s Bogom i dovela nas je sve ovdje.
Meni je najdivnije u ovom tvom postu što je drugačiji od onih koje si ranije pisao.
U ovom se postu osjeća ljubav tvog srca (koje čini mi se ima dosta) i želja da budeš sa svima, a napose i sam sa sobom u miru i ljubavi.
Dobrodošao brate na ovaj forum i ostani što dulje s nama.
Ako kadkad imamo i razilčita mišljenje i to je lijepo jer onda učimo jedni od drugih. Bitno je da se uvažavamo i cijenimo međuspbno i da nam je svima cilj koračati Isusovim putem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 pro 2007 20:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2007 12:21
Postovi: 70
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Gdje su dva ili tri sabrana u moje ime,,,Ja sam sa njima"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr