www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 12:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2006 20:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Ajde de. Al' ako Aby da dobar odgovor - postajem pentekostalac :D
[/quote]

a ja onda qvintakostalac..jer sam.. teži


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2006 21:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
naggar napisao:
Citat:
Ajde de. Al' ako Aby da dobar odgovor - postajem pentekostalac :D


a ja onda qvintakostalac..jer sam.. teži[/quote]


uh, baš trebam jednog quintakostalca.. :arrow: .. za izbacit stare ormare i kauče iz...stana.
za nagradu .. ne nudim pivo... nego sok od bazge... bez šećera.

Može bit i kršćanoid... samo nek je kvintakostalac!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2006 22:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samson napisao:

Citat:
Samson je napisao/la:
Protestant pretpostavlja da Bog zaista ne mari da li mu prinosimo jagnje ili "rod zemaljski".

Ovo nije istina!


Molim te Aby objasni sta nije istina?


Zato što je to, oprosti mi na izrazu, ali glupost. Nemoj izjavljivati bilo što za bilo koga ako nisi siguran, to ispada jaaaako neozbiljno, a ljudi koji nemaju pojma ništa o npr protestantizmu bi mogli imati onda krivo mišljenje. Ti možeš reći da ti se npr to i to ne sviđa ili da imaš suprotno mišljenje od nekog, ali izjaviti neistinu je neozbiljno i zbog toga sam reagirala. Ti bi možda prihvatio da netko kaže za tebe da mu se nešto na tebi ne sviđa, ali da priča o tebi laži to je već i grijeh! I sad da ti objasnim zašto to nije istina. Kain je prinio žrtvu od roda zemaljskog i to se nije svidjelo Bogu, a Abel je prinio životinjsku žrtvu i Bogu se svidjelo. Zašto? Zato što je to bila krvna žrtva! Krvne žrtve u SZ su bile simbolika konačne krvne žrtve-Isusa Krista! Zato Bog i je prekrio Adama kožom jer smokvin list nije bio dovoljan (ne prolijeva se krv kad se uzme biljka). I to protestanti vrlo dobro znaju. I nije istina da oni imaju stav da se Bogu može bilo kako pristupiti ili bilo što dati. Vrlo se dobro zna da mi imamo pristup Bogu isključivo kroz žrtvu Isusa Krista i kad se Bogu nešto daje da mu se onda daje najbolje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2006 22:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 kol 2006 12:42
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jeste to sve tako Aby, ali Bogu se zrtva prinosi samo kroz zajednicu vernih, tj. kroz Crkvu. Gde nema Crkve , nema ni prinosa. Mi se spasavamo kroz telo i krv Hristovu na svetoj Liturgiji. Pusti Kaina i Avelja, *Milosti hocu, a ne zrtve* kaze Hristos.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2006 22:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samson napisao:
Jeste to sve tako Aby, ali Bogu se zrtva prinosi samo kroz zajednicu vernih, tj. kroz Crkvu. Gde nema Crkve , nema ni prinosa. Mi se spasavamo kroz telo i krv Hristovu na svetoj Liturgiji. Pusti Kaina i Avelja, *Milosti hocu, a ne zrtve* kaze Hristos.


Da, naravno milost, a ne žrtve. Jer se ne spašavamo svojim žrtvama, već žrtvom Isusa Krista. Spasenje je milosni dar! Da, istina je da spasenja nema izvan Krista, odn. možemo reći i izvan crkve jer ako si spašen dio si tijela Kristovog, a tijelo Kristovo je crkva. Ali sad se postavlja pitanje na koje ti i ja očito imamo drugačiji odgovor (već osjećam u što vjeruješ): što je to crkva? Crkva nije institucija, već zajednica vjernih!!! Što ti vrijedi da si na papiru član, ako nisi u Kristu-ako nisi vjeran?! Nisi član u Janjetovoj knjizi života, tamo nisi član crkve pa što ti vrijedi ako si na Zemlji?!?! Ti očito furaš politiku da je tvoja pravoslavna crkva jedina prava. Šteta da imaš tako mišljenje. Čuj, svi mi mislimo da je naša crkva najispravnija jer da to ne mislimo valjda bismo je i promijenili, ali misliti da si jedini kršćanin je neispravno. Bog nije Bog katolika, ni pravoslavaca ni protestanata, već kršćana. Meni je osobno žalosno gledati kad se neko busa u prsa s nekakvom svojom tradicijom. Čuj, jednom kad staneš pred Boga On te neće pitati kakav je bio sv. Sava i ostali velikani ''tvoje'' tradicije, već će suditi tebe. Stoga bolje ti prvo gledaj na svoj odnos s Bogom, a onda možeš s braćom, a ne obratno jer obrnut red nije Božji red. Isus je pitao Petra: ljubiš li me? a onda mu rekao: pasi jaganjce moje. Ti ne možeš imati kvalitetno zajedništvo ako nemaš kvalitetan odnos s Bogom! Ti ne možeš nikoga pasti ako prvo nisi bio nahranjen od Gospodina. A spike tipa: moja tradicija, mi ovo, mi ono-znaš na što me to podsjeća? Možda na neke političke govore, nacionalističke, na govore dizanja morala vojnicima prije rata i sl., ali kršćanske ne! Jer govor: mi ovo, mi ono- je govor dijeljenja, a Bog je onaj koji spaja! Stoga ako su naši preci pogriješili pa se dijelili ne moramo se i mi ponositi tom ''slavnom'' prošlošću, već samo križem Isusa Krista!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2006 22:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 kol 2006 12:42
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Naj vise mrzim kad neko govori umesto mene :cry: . Bez Crkve nema spasenja, i to je jasno. Krstenjem postajemo clanovi Crkve, tj. dobijamo *ulaznicu* za Carstvo nebesko. E sad pitanje je dali cemo iskoristiti tu ulaznicu. Uci cemo samo ako smo bili u zajednici sa Bogom. Ta zajednica se uspostavlja kroz Crkvu i svetu Evharistiju (sveto pricesce). Drugim recima receno kako smo se pricescivali (dostojno ili nedostojno), tako ce nas Hristos prepoznati. Naravno da mislim da je Pravoslavlje jedino ispravno verovanje. Pravoslavlje nije *pripadnost jednoj tradiciji ili religiji* , vec je pravoslavlje zivot po Hristu. Nije mi cilj da ovde sirim pravoslavlje, ali kad me *zacikavas* :D . Ne sme se cutati o Istini, jer: "Ako oni zacute, kamenje ce progovoriti".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2006 23:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samson napisao:
1. Naravno da mislim da je Pravoslavlje jedino ispravno verovanje.
2. Nije mi cilj da ovde sirim pravoslavlje, ali kad me *zacikavas* :D .
3. Ne sme se cutati o Istini, jer: "Ako oni zacute, kamenje ce progovoriti".


1. Jedino?
2. Stekla sam s obzirom na temu tvojih postova baš suprotan dojam.
3. Onda propovjedaj Krista, a ne pravoslavlje. Krist nije razdjeljen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2006 23:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 kol 2006 12:42
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Onda propovjedaj Krista, a ne pravoslavlje. Krist nije razdjeljen.

Pa to i radim! Nema Pravoslavlja bez Hrista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2006 23:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samson napisao:
Citat:
Onda propovjedaj Krista, a ne pravoslavlje. Krist nije razdjeljen.

Pa to i radim! Nema Pravoslavlja bez Hrista.


Definitivno da nema. A ima li prema tvom mišljenju kršćanstva bez pravoslavlja? To me zanima.
(vidjela sam da si otvorio temu o filioque-to je teološko mišljenje koje dijeli istok i zapad i govorio si o tome zašto je dobro prijeći na pravoslavlje-hmmm...)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2006 23:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 kol 2006 12:42
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zavisi kakvo Hriscanstvo. Ima ga ali istinskog, pravog Hriscanstva... tesko. I adventisti,cak i Jehovisti i druge sekte sebe nazivaju hriscanima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr