www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Poruka
PostPostano: 15 vel 2014 19:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 vel 2014 19:31
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
onda je mogu okrenuti u svoju korist... tako da mi moja slabost bude jakost... tako da moj minus bude ne pozitivna nula nego plus... samo treba naci kljuc...


Teško, vjerujem da ključ postoji, ali teško da ćemo ga mi svjetovnjaci naći, ovaj svijet je vođen nekim svojim ciljevima, a svi do jednoga su ljudski odveć ljudski ciljevi. Mišljenja sam da se protiv slabosti gotovo pa nemoguće boriti u ovom svijetu dolazaka i odlazaka. Nemoguće zato što smo u tome sami, borba protiv grijeha se događa u nama samima, gotovo pa svaki dan, sat i minuta grijeh i slabosti su prisutne. Najgora stvar bi bila kad bi čovjek oslijepio na grijeh, ima i toga, gdje se ljudi diče svojim slabostima. Viđamo to svaki dan ako bolje otvorimo oči.
Tu nam nitko ne pomaže jedino nam netko može ukazati na grijehe, pokazati prstom. Poradi toga se divim redovnicima ili monasima koji se po mom skromnom mišljenju najbolje i najhrabrije bore protiv slabosti i grijeha, bolje nego mi, oni se odriču ovoga svijeta poradi spasa duše, organizirani su i žive punim plućima svoju vjeru, dok mi samo nastojimo. Ključna riječ je samo.
Oni su organizirani, imaju duhovnika, učitelja i svi zajedno uče, žive i bore se, mi to nemamo, većinom smo sami u tome. Teško se boriti protiv slabosti sam, kada svi oko tebe uživaju u svojim slabostima, a najgore je to što i mi ponekad uživamo u svojim slabostima, vidjeti to već je prvi korak ka borbi protiv slabosti i jačanju volje koje nam je i ovako slaba ma koliko mislili da nije.
Poanta je da se treba boriti bez obzira bila borba uzaludna ili u toj borbi bili sami, nikada ne treba odustati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr