www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 09:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2008 22:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo upravo sam se vratila sa redoviog molitvenog sastanka nase zajednice. Pa cu iz prve ruke svjedociti.
Slavljenje Boga mi je veceras bilo na prvom mjestu, tek sam nedavno spoznala koliko Ga je vazno slaviti uvijek i svugdje, ne samo pjesmom nego i svojim zivotom. Da to spoznam pomogla mi je zajednica i nasi redoviti tjedni susreti.
Slavljenje Boga i pri tom umrtvljavanje sebe je proces koji svaki dan trebam ponavljati, jer sam ljudski sklona oholosti. Pripadnost zajednici me povezuje sa ljudima koji mi pomazu u rastu u vjeri, ne samo svojim rijecima nego i svojim zivotom. Moja zelja da svjedocim zivotom se iz dana u dan povecava i sada stvari koje su mi nekad bile nemoguce postaju normalne. I danas se borim sa svojim grijesima ali danas ih prepoznajem i smatram da je zajednica imala kljucnu ulogu.

Dragi brate Dani i ja sam kao i ti izbjegavala aktivno sudjelovati jedno vrijeme, bila sam tu samo jednim dijelom, bojala sam se promjene jer sam znala da cu biti vruca ili se ohladiti, tako da sam jedno vrijeme odlucila biti mlaka i iz prikrajka sve promatrati. No, onda mi je setra rekla: ''Ivana Bog te i previse mlaku zvace, nemoj se cuditi ako te ispljune'', i ja sam to znala ali kad mi je bilo receno tako u oci nesto se prelomilo a da nisam ni znala.
Odjednom sam nalazila vremena za Boga, za molitvu, za sv. Misu za zajednicu.
Otvori svoje srce Gospodinu DANI i dopusti Mu da se proslavi u tvom zivotu.
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2008 23:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2007 14:02
Postovi: 87
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam jedno vrijeme, prije, imao dar spoznanja, dar jezika, proroštva, razlikovanja duhova, i povremeno dar tumačenja jezika . I s tim darovima nisam bio upoznat niti čitao o njima, nego mi ih je Bog dao ovako. S tim da ih nisam ni tražio. Počeli su se manifestirati spontano. Također, nisam imao iskustva u karizmatskim zajednicama, nit sam ikad bio na susretu.

Dar spoznanja - Bog mi je otkrivao stvari, tumačio ih i davao svoje razumijevanje i jasnoću. Često je to bilo u slikama ili u obliku teksta (recimo pokaže mi slova kao na displayu u obliku pisma i uz čitanje ne starom jeziku). Također sam mogao vidjeti prošle događaje, svoje, a i drugih osoba. A i buduće. Znalo se događati da dobijem u slici nešto što će se dogoditi. Tu isto spada, da mi je Bog nekad govorio bolesti nekih osoba. I neke ljude koje ozdravlja.

Dar jezika - Bog mi ga je davao u snu. Također, tu je bilo i čitanja i prevađanja tih riječi koje su same dolazile, a za koje nisam nikad čuo. To je prelazilo i na javu i događalo se u nekim situacijama kad ni sam nisam bio svjestan. Nisam ni znao što je to.

Dar proroštva - Bog mi je govorio poruke za druge ljude. To je bilo obično u obliku slika i riječi Biblije, koje mi je namjerno podmetao. Često je bilo popračeno trncima, kao i dar spoznanja.

Dar razlikovanja duhova - Pritiskalo me je zlo, a dodirivalo dobro. Često sam osječao napetost i kod naočigled 'svetih' osoba i Bog mi je pokazivao nutrinu, tako da taj pozitivan ili negativan duh izravno utječe na mene. Tj, često me stišće.

Tumačenje jezika - Dolazilo mi je tumačenje nekih riječi, ne cijelih rečenica. Npr. starorimski trgovi, krov rimske kuće i sl.

E, to je bilo nekad. A sad imam osjećaj da toga više nema. Bog mi je često puta znao reći ono: On treba da raste a ja da se umanjujem. Što je razlog nestanka? Oholost? Nekorištenje? Božja volja? Grijeh? Rekao bih Tamna noć duše + kušnje i sve što ide s njima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2008 13:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
[E, to je bilo nekad. A sad imam osjećaj da toga više nema. Bog mi je često puta znao reći ono: On treba da raste a ja da se umanjujem. Što je razlog nestanka? Oholost? Nekorištenje? Božja volja? Grijeh? Rekao bih Tamna noć duše + kušnje i sve što ide s njima.
[/quote]


..morao si se malo odmoriti...da vidiš razliku..
..tako ćeš poslije biti ..još jači..

..pa imao si posla na T.T.

..a imat ćeš i još

..pozdrav direktoru..vjeki


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2008 13:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
E, to je bilo nekad. A sad imam osjećaj da toga više nema. Bog mi je često puta znao reći ono: On treba da raste a ja da se umanjujem. Što je razlog nestanka? Oholost? Nekorištenje? Božja volja? Grijeh? Rekao bih Tamna noć duše + kušnje i sve što ide s njima.(citat od Vjeke)


Ovo si divno posvjedocio, i ja ne vidim razlog zasto sad vise nemas..
Oni mogu da dodju i da odu...Bog ima svoj plan,i on je vazan da ga prepoznamo..
Htjeli mi ili ne Darovi su milosti Bozje, to Bog daruje, i uzima...
kad on hoce..I On ima sigurno nesto drugo u planu..s tobom...
Kao i sa svakim od nas...
Na nama je da se prepustimo Volji Ocevoj...i Duhu Svetomu..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2008 14:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mislim da uopće ne trebaš tražiti razloge zbog čega više nema tih darova.Gospodin će ti već progovoriti.On jedini zna zbog čega je to tako.Znat ćeš s vremenom koji mu je daljnji plan.Samo se prepusti.Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2008 19:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 lis 2007 21:43
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Elenora napisao:
antonija, može pitanje ?!?!

npr. ja sam sad u jednom ne-karizmatskoj zajednici, bila sam na mnogo karizmatskih susreta i cula i doživila u svojoj blizini govor u jezicima i slažem se da je to DAR Duha Svetog...

zanima me jedno.. da se covjek sa tim darom nadje npr. u nekoj drugoj zajednici gdje slavimo Gospodina, dali bi i u toj situaciji mogla govoriti u jezicima, mislim, aktivira li se taj dar samo tamo gdje i drugi imaju te darove ili bi taj dar mogla koristiti u mnogo drugih situacija, npr u nekoj molitvenoj zajednici gdje tih darova u jezicima nema...

hvala..

BTB!


Ispočetka sam mogla govoriti u jezicima vrlo rijetko i to samo na karizmatskim susretima ili u molitvenoj gdje se moli u jezicima kada se potpuno otvorim Duhu Svetom. Ima otprilike dva mjeseca otkad sam uz jednu osobu koja je govorila u jezicima osjetila silu Duha Svetoga kako pokreće moj jezik i spontano počela govoriti u jezicima. Sada mogu moliti kada hoću, izgleda se nešto oslobodilo u meni.
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2008 19:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 lis 2007 21:43
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dar razlikovanja Duhova...
Kako znati da ga imaš?
Meni se događa da u prisustvu nekih osoba osjetim strašan nemir, toliko da jednostavno ne podnosim blizinu te osobe, učini me nervoznom. Da li je to taj dar?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2008 21:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 stu 2006 19:22
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Imam dar jezika i nažalost koristim ga samo u molitvenoj zajednici (jedno vrijeme sam i kod kuće, al eto....)
kako sam nedavno otvorila svoj dućan, bila sam "prisiljena" raditi cijeli dan jer nisam imala zaposlenicu i nisam bila u zajednici skoro 2 mjeseca, kada sam otišla na molitvenu i kada su drugi počeli moliti u jezicima, ja se nisam usudila, nekako sam mislila da je sve nestalo i izgovarala sam samo blagoslove na jeziku koji razumijem... onda smo molili u parovima i zbilja sam se prepustila a molitva u jeziku je sama potekla... bitno se je prepustiti Duhu Svetom i on će te usmjeriti dalje.

Zanima me kod dara spoznanja, da li se on odnosi isključivo na druge ljude ili i na osobu koja ima taj dar?

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2008 21:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
antonija napisao:
Dar razlikovanja Duhova...
Kako znati da ga imaš?
Meni se događa da u prisustvu nekih osoba osjetim strašan nemir, toliko da jednostavno ne podnosim blizinu te osobe, učini me nervoznom. Da li je to taj dar?


je...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2008 23:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 lis 2007 21:09
Postovi: 92
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mene zanima Dar razlikovanja duhova...tj. zanima me što kada ga osoba dobije, čemu služi taj dar, kako ga koristiti?
Bio bih zahvalan kada bi mi netko naveo i par konkretnih primjera u svakodnevnom životu gdje se taj Dar može naći koristan...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr