www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 01:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 19:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
IVICA napisao:
Često sam pokušavao i prije ali to nije bilo to


To je to...uvijek...samo ti je sada u drugom obliku..ili imaš više oblika ...
...ja nisam imala ni jedan drugi oblik nego ovaj koji imam...
...jedna žena iz moje župe mi je molila u tri oblika...predivno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 21:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="marija-nada"]Imam Dar jezika i Dar razlikovanja duhova, hvala Gospodu

Oko Dara jezika puno sam pisala i bilo je jako puno rasprave u vezi toga...tako da ne bih oko toga osim da ..ispočetka sam mogla samo pisati, a nisam mogla moliti naglas ..a sada :D mogu moliti naglas... kad hoću početi i kad hoću prestati....a kad molim tako čini mi se [i]da bi se planine mogle micati na tu molitvu...[/i]a što se tiče Dara razlikovanja duhova...
Kada bi vidjela osobu (ne mora ta osoba progovoriti niti jednu riječ) isti tren bih znala ...trnci bi me prolazili od glave do pete i osjećala bih dobrotu osobe ili pak ono drugo...isto mi je i s osobama koje poznajem godinama...
To mi je ponekad jako teško ...išla bih ulicom i osjetila sve ...ali ne dodiruje me na onaj način da bih osjetila probleme zbog toga...
ponekad iskoristim taj Dar...kad osjetim da trebam...ali još uvijek mislim da ga mogu koristiti puno više...ali čekam ...čekam da mi Gospodin kaže..[/quote]

Ovo mi liči na dar spoznaje,ako se ne varam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 21:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Svi mi imamo neke darove..neki su očituju manje..neki više...
Koliko dobijete-toliko će se više tražiti od vas...
Ja isto osjećam da sam se promijenila..da su mi se pogledi i osjećaji promijenili...
Da osjetim prema određenim osobama radost...trnce..jezu...itd.
Ponekad samo pogledom u oči...dobijem fizičku kontrakciju...
Ponekad i prije nego čujem il vidim osobu..osjetim gušenje..i onda čekam ko li će to mi doći..ili me nazvati...
Ponekad..kad osobe traže nešto od mene..razbrojim se..i naposljetku..shvatim da to nisu moje riječi...
Itd..itd...
Al ne želim pažnju pridavat tome...jer ne želim se uzoholiti...i sebeljubiti...
I zato mirujem..i osluškujem..
Bog zna što čini...i kad će biti vrijeme moje aktivnosti...ako mi je dano...
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 22:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Izvanredni darovi Duha Svetoga - karizme

Novi zavjet govori i o izvanrednim darovima Duha Svetoga. Izvanredni su zato što nisu nužno potrebni pojedincu za njegovo spasenje (dok su redoviti darovi potrebni i darovani svakom pojedincu koji u srcu nema zapreke za te darove), ali su potrebni Crkvi za njezino djelovanje i radosno svjedočenje. Kod tih darova se na osobit način osjeća da Duh Sveti puše gdje on hoće, a ne gdje mi to želimo, kada on to hoće, a ne mi. U toj slobodi Crkva je uvijek računala s pojedincima i zajednicama koje su bile otvorene takvim karizmama i time osvježivale život kršćana novim izazovima. Poznati su karizmatski likovi i njihova djela u povijesti Crkve, kao npr. sveti Augustin, Benedikt, Franjo Asiški, Dominik, Katarina Sijenska, Filip Neri, Don Bosko, Mala Terezija, Majka Terezija i mnogi drugi. Oni su pokrenuli vjernike svoga vremena i s njima su mnogi našli put do oduševljenog kršćanstva.

I danas ima pojedinaca i grupa, pokreta u Crkvi, koji nošeni svjetlom i silom Duha Svetoga svjedoče o snazi Božje ljubavi. Mnogi otkriju na taj način dar molitve, čak i molitve u jezicima, tj. neizrecivog tepanja povezanog s darom Duha posinovljenja kojim tepamo Bogu Ocu riječju Abba. Pojavljuju se vjernici koji osjećaju unutarnji govor i imaju potrebu izreći za dobro drugih proročku riječ koja odzvanja najprije u njihovim dubinama. Događaju se čudesa po molitvi pojedinaca i skupina, pa i čudesna ozdravljenja. Takve je darove teško stručno i znanstveno provjeravati, ali Crkva nije nikad bila lišena tih darova, a mnogim zajednicama to su izvor dubljeg duhovnog života i blagoslova.

Plodovi Duha Svetoga

Ipak je najvažnije ono što Isus poručuje: po plodovima ćete ih poznati. Svako oduševljenje za Krista, iskreni život po programu sakramenta krštenja i krizme, mora uroditi plodovima koji se osjećaju i vide. To su plodovi Duha Svetoga jer su direktno povezani s njegovim nadahnućima i njegovim svjetlom i snagom. Kod svetog Pavla u poslanici Galaćanima (5,22-23) imamo niz takvih plodova koji bi se očito mogao o proširiti. To su: ljubav, radost, mir, velikodušnost, uslužnost, dobrota, vjernost, blagost, uzdržljivost. Oni su prepoznatljivi u konkretnom životu svakog vjernika i bez takvih plodova, a osobito bez ljubavi koja je i dar i karizma i plod Duha Svetoga svi bismo bili kao mjed što zveči i ništa drugo.

(Glas Koncila )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 22:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mene raduje život na ovome svijetu najviše iz jednog razloga, a to je da nam je Bog svakome od nas dao nekakav dar s kojim bi mi trebali vršiti volju Božju. Taj dar trebamo razvijati i iskoristiti ga za širenje Njegova Kraljevstva. Da, nije toga, vjerojatno bih se odmah ubio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 00:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam recimo imala malu ogradu prema daru molitve u jezicima....imala sam problem prepustanja u Bozje ruke, jer sam naviknuta uvijek po svom radit....
Nakon sto sam shvatila u cemu je moj najveci grijeh - OHOLOST- pocela sam moliti Boga da me izlijeci....nisam bas previse razmisljala o darovima.....iskreno nisu mi bili bitni tada....samo sam molila za izlijecenje moje duse....molila sam i molim da budem kao dijete i da sa djetinjom radoscu prihvacam sve sto mi Gospodin daruje...tako je i bilo, a jednom molitvenom skupu samo su rijeci slavljenja koje je moja dusa molila izlazile iz mojih usta....
I sada imam svojih padova i sumnji, ali barem znam gdje je moj lijek, u Bogu mome Gospodinu...i svaki dan iznova obnavljam svoje povjerenje u Njega i svaki dan iznova ponavljam sebi da sam Njegova gresna kcer i da me samo Njegova milost odrzava i daje mi snage za dalje....
Smatram da se treba moliti za darove ali darovi dolaze nenadano i mislim da je bolje da darovi dodju onda kada sebe toliko umrtvimo, kada nam Bog bude na prvom mjestu, da jedino putem tih darova mozemo nadogradjivati sebe u vecoj ljubavi prema Gospodinu i pomagati drugima svojim primjerom i zivotom da dodju na put Gospodnji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 08:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
ivana7 napisao:
međutim niste nita "manji" ili "veci" ako imate ili nemate navedene darove..otvorite svoje srce i molite za darove..darove je divno imati..ali se ne uznemirujete ako ih nemate..Bog zna sto radi .na vama je da Mu se predate..

..osobno smartam da se treba vise moliti za milosti poput PONIZNOSTI,MUDROSTI,OPRASTANJA,OBRACENJE..itd.


Citat:
IvanaMo je naposao/la:Smatram da se treba moliti za darove ali darovi dolaze nenadano i mislim da je bolje da darovi dodju onda kada sebe toliko umrtvimo, kada nam Bog bude na prvom mjestu, da jedino putem tih darova mozemo nadogradjivati sebe u vecoj ljubavi prema Gospodinu i pomagati drugima svojim primjerom i zivotom da dodju na put Gospodnji
.

Upravo ovako kako su sestrice već rekle.
Darovi su milost od Gospodina, al isto tako trebamo biti svjesni da darove treba njegovati na način da smo uvijek svjesni da su nezasluženi i da su od Gospodina.Najgore je zapasti u duhovnu oholost misleći da smo posebni i veći od drugih samim tim što imamo darove.

Zato uvijek treba moliti za poniznost i ljubav.

"Čisto srce stvori mi Bože i duh postojan obnovi u meni."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 09:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 pro 2007 15:14
Postovi: 75
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kade je došla tema Darovi Duha Svetoga jako me je zainteresirala, al sam mislila ja te velike Darove ni u kojem slučaju nisam zaslužila. Jer trebaš biti čista srca i otvoren za Gospodina . A mene je nešto kočilo , moj vječni problem OPROST. nisam mogla oprostitit i tako se puno stvari nagomilalo u moje 23 godine. Dobila sam knjižicu od jedne moje divne sestrice iz zajednice čudnovati sati molitve, sve je išlo super al dođe poglavlje oprost i ja to preskočim. Malo pomal skupila sam snage i jedan dan ,jedan oprost, nisma mogla svima oprostiti za jedan dan jer je bol bila prevelika. A evo već danas moja lista za oprost se smanjila ja ljubim sviom srcem svojim, Moj spasitel Isus me je pogledao i zagrlio. Presveta Majka Marija obrisala mi suze i prvi put u životu sam osjetila da sam i ja nečije djete.
Dar jezika sam dobila imala sam osjećaj da me je Gospodin nagradio za veliki korak u mom životu. DIvno iskustvo koje hrani moju dušu.
Hvala ti i slava Gospodine.
Malo sam se otvorila, valjda napredujem.

MOj Bog mi je snaga i štit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 09:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Meni se nekako čini da i nemam nekih osobitih darova - za sad!
Ono što osjećam da možda ipak imam, a ja sam to prije nazivala genetskim naslijeđem, dok sad mislim da su to ipak Božji darovi:
blagost karaktera, sposobnost brzog opraštanja, a možda čak i dar razlikovanja duhova.

Nekako i ja osjetim mnogo toga kad sam u blizini ljudi - ne moraju ni progovoriti, ne moraju me ni pogledati i puno toga "struji" iz njih do mene. Često mi je dovoljan samo jedan susret s nekim i već tad mogu dobro osjetiti karakter, tj. duh te osobe. I nakon nekog vremena provedenog u druženju vidim da sam bila u pravu već kod prvog susreta - da je ta osoba uistinu u onakvom duhovnom stanju kakvom sam je osjetila. Često se uhvatim da kažem kad mi netko krene pričati o svom životu, strahovima i željama, snovima - da kažem "Znam..." No, ne govorim to više naglas jer su se par puta ljudi začudili kako to da znam...a ja onda ne znam objasniti pa kažem: "Ma imam puno iskustva u međuljudskim odnosima! Svi smo mi ljudi puno više slični nego različiti!" :wink:
Često i mnome prođu oni ledeni srsi kad sam u nečijoj blizini, a nikad s tom osobom nisam razgovarala.
Isto tako, često se kraj nekoga osjetim baš kao kraj najboljeg prijatelja, a nismo se ni pogledali.
No, u pogledu se vidi puuno toga i čim nekoga pogledam ili ta osoba pogleda mene - puno toga se tu otkriva o duhu te osobe...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 10:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
braco i sestre... hvala Gospodinu na svim darovima Njegovim...

ja sam samo htjela pitati ono :"Kad možeš molit u jezicima ?" meni je to zanimljivo a skroz nepoznato, iz jednog razloga...

na karizmatskom obnovama cula sam te molitve u jezicima...npr. i kod fra.Kožula na misi itd...

al sam sad u zajednici, vrlo mladoj, netom su mnogi tek upoznali Isusa, zato sa se zbunila jer u slavlju kod nas nisam cula te jezike...mislim da zato jer su vecina ljudi tek na pocetku svog novog puta-obracenja...

ima li tko dar jezika da nije u nijednoj zajednici ?

BVB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 34 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr