www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 tra 2024 15:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2008 17:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja bih jako volio dobiti neke darove ali se bojim da svojim blokovima Duh Sveti mi ne podari darove,ali mu poklanjam svoju slobodnu volju pa ako hoće neka mi da.Osobno volio bih dobiti dar jezika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2008 19:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 lis 2007 21:43
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jone napisao:
Mene zanima Dar razlikovanja duhova...tj. zanima me što kada ga osoba dobije, čemu služi taj dar, kako ga koristiti?
Bio bih zahvalan kada bi mi netko naveo i par konkretnih primjera u svakodnevnom životu gdje se taj Dar može naći koristan...


i mene zanima isto što i tebe


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2008 22:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 stu 2007 15:03
Postovi: 68
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jone napisao:
Mene zanima Dar razlikovanja duhova...tj. zanima me što kada ga osoba dobije, čemu služi taj dar, kako ga koristiti?
Bio bih zahvalan kada bi mi netko naveo i par konkretnih primjera u svakodnevnom životu gdje se taj Dar može naći koristan...


Npr. netko ima proroštvo. E sada, osoba koja prorokuje izgovara ono što joj je rečeno, a to može biti Bog ili netko drugi. Ta osoba često ne raspoznaje tko to govori, a đavo se predstavlja kao Bog. Tako da kod prorokovanja trenaš preispitati što ti je rečeno. Primjer. U zajednici je jedna žena prorokovala "Ne gledajte jedni druge, gledajte mene". Ubrzo poslije je bilo drugo prorštvo "Ne gledajte Mene, gledajte jedni druge, Ja sam u vama." Vidiš, ovo prvo se đavo ubacio. Ovo je recimo manje bitno, ali nekada stvarno može načiniti štetu. Evo sada izmišljam neki primjer. Recimo da prorokovanje ide "Tko ubije djete iz svoje utrobe je ubojica, bit će prognan u pakao, nema mu spasa", e sada to može slušati netko tko je pobacio i pati zbog toga, i sada čuje to i još se više ražalosti, počne misliti da nema izlaza i sl. Osoba koja ima dar raspoznavanja duhova odmah može reći kako je to od đavla, a ne od Boga. Neke stvari je teško prepoznati po sadržaju od koga su, zato je tu dar raspoznavanja duhova, a do njega se dolazi kroz čistoću.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2008 22:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne možeš vjerovat kako se crni svukud uvuče.Zato je jako potrebno zaista imati taj dar razlikovanja duhova u zajednici.

Što se tiče spoznaja moja mama je jednom bila u zajednici gdje se Isus obratio svakoj pojedinoj osobi i njoj naravno i bile su tako jedne lijepe utješne riječi.Da mi je barem to doživjet.Sad u utorak ću ući u jednu zajednicu pa me baš zanima kako će biti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 08:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Vrlo važno kod prorokovanja kako tomy reče jest da se točno razluči što je od Gospodina a što ne.
Naravno da nam Gospodin uvijek govori na način da nas tješi ili nas usmjerava ili nam govori koliko nas ljubi.
Svako proroštvo koje je suprotno onom što je Gospodin propovjedao u Bibliji, koje uznemiruje i može se tumačiti dvoznačno nije od Gospodina.

Sa svakim darom treba biti na oprezu dok doista ne vidimo da je to od Boga.

Kako zuku1 reče, crni se zna zavući i prerušiti...zato preispitujmo darove.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 08:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
Kako zuku1 reče, crni se zna zavući i prerušiti...zato preispitujmo darove.

Svjetlo naravnog razuma je tu iznimno važno. Bez svjetla vjere čovjek se izgubi u jalovom mudrovanju i racionalizmu, a bez razumskog promišljanja svoje vjere lako zastrani u nekritički fideizam. Augustin kaže: "Svaki koji vjeruje, misli; kad vjeruje, misli, i kad misli, vjeruje. Kad vjera nije mišljena, ona je ništa." Vjera stoji na prvom mjestu i iznad razuma, dajući mu smjer i smisao, a razum pak reflektno promišlja vjeru. O svemu tome izvrsno piše pokojni naš papa Ivan Pavao II u enciklici Fides et ratio:
Citat:
"Faith and reason are like two wings on which the human spirit rises to the contemplation of truth; and God has placed in the human heart a desire to know the truth—in a word, to know himself—so that, by knowing and loving God, men and women may also come to the fullness of truth about themselves."
...
"Therefore, reason and faith cannot be separated without diminishing the capacity of men and women to know themselves, the world and God in an appropriate way."
...
"Deprived of what Revelation offers, reason has taken side-tracks which expose it to the danger of losing sight of its final goal. Deprived of reason, faith has stressed feeling and experience, and so run the risk of no longer being a universal proposition. It is an illusion to think that faith, tied to weak reasoning, might be more penetrating; on the contrary, faith then runs the grave risk of withering into myth or superstition."
...
"Even if faith is superior to reason there can never be a true divergence between faith and reason, since the same God who reveals the mysteries and bestows the gift of faith has also placed in the human spirit the light of reason. This God could not deny himself, nor could the truth ever contradict the truth."
...
"The Church remains profoundly convinced that faith and reason “mutually support each other”; each influences the other, as they offer to each other a purifying critique and a stimulus to pursue the search for deeper understanding."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 09:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Posebno treba biti svjestan činjenice da darovi Duha Svetoga nisu vrline, nego posve nezasluženi darovi. Oko krijeposti/vrlina se trebamo truditi, a ne hlepiti za darovima. Bogu je milije da smo, primjerice, ponizni ili strpljivi u nevolji nego prakticiranje svih darova Duha zajedno. Dapače, ako se ti darovi ne prime s iznimnom poniznošću, mogu biti razlogom gore propasti nego svi mogući grijesi koje smo spoznali i za koje se kajemo. Tako kaže Lorenzo Scupoli u svojoj čuvenoj knjizi "Duhovni boj" (koju je Sv. Franjo Saleški vrlo cijenio i nosio u džepu). Stavio sam nekoliko citata iz te knjige na blog. Prvo poglavlje je za ovu temu najvažnije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 10:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Timotej napisao:
Posebno treba biti svjestan činjenice da darovi Duha Svetoga nisu vrline, nego posve nezasluženi darovi. Oko krijeposti/vrlina se trebamo truditi, a ne hlepiti za darovima. Bogu je milije da smo, primjerice, ponizni ili strpljivi u nevolji nego prakticiranje svih darova Duha zajedno. Dapače, ako se ti darovi ne prime s iznimnom poniznošću, mogu biti razlogom gore propasti nego svi mogući grijesi koje smo spoznali i za koje se kajemo. Tako kaže Lorenzo Scupoli u svojoj čuvenoj knjizi "Duhovni boj" (koju je Sv. Franjo Saleški vrlo cijenio i nosio u džepu). Stavio sam nekoliko citata iz te knjige na blog. Prvo poglavlje je za ovu temu najvažnije.


U većini se slažem dragi Timotej.
Svakako da darovi dolaze nezasluženo (napose Gospodina nas i ljubi najvećom ljubavlju, a ni to nismo zaslužili) jer velika je milost i milosrđe u Gospodina.
Već sam ranije pisala da ukoliko se darovi prihvate kao vrline to vodi duhovnoj oholosti što je kako si rekao
Citat:
"gore propasti nego svi mogući grijesi koje smo spoznali i za koje se kajemo",


No isto tako sveto pismo nas uči da vruće čeznemo za darovima Duha Svetog jer ti darovi ukoliko se prime u poniznosti doista mogu donijeti velik plod ne samo pojedincu koji ih ima nego i župnoj zajednici u kojoj takav pojedinac služi.
Duh Sveti i daje darove kako bi oni doprinjeli izgradnji zajednice, a ne izgradnji pojedinca.

Timotej je rekao:
Citat:
Oko krijeposti/vrlina se trebamo truditi, a ne hlepiti za darovima.


Ovo vezano za kreposti svakako je istina i podržavam da se svi trebamo truditi kako bismo kreposno živjeli i donosili dobre plodove "...po plodovima ćete ih njihovim prepoznati..." (Mt 7, 20), al isto tako i "Težite za ljubavlju, čeznite za darima Duha, a najvećma da prorokujete" (Kor1 14,1)

No najveći dar i krepost jeste ljubav - čeznimo za ljubavlju - da ljubimo Boga nada sve, a braću kao sami sebe......i brda će se pomjerati smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 10:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
No najveći dar i krepost jeste ljubav - čeznimo za ljubavlju - da ljubimo Boga nada sve, a braću kao sami sebe....

Put je to najizvrsniji kaže Pavao, i nastavlja sa svojim čuvenim hvalospjevom ljubavi, koji mi je (uz prolog Ivanovog evanđelja) najdraži dio Sv. pisma! Svi bi ga trebali imati sigu, draga zozy. :grlim te:

Evo za tebe nekoliko lijepih misli o ljubavi, od strane vrlo različitih ljudi:

Citat:
Ljubav je umijeće; dobro naučiti ovo umijeće najvažnija je stvar na svijetu. (Erich Fromm)

Ljubiti ne znači gledati se u oči, nego zajedno gledati u istom smjeru. (Antoine de Saint-Exupery)

U mjeri u kojoj ljubav u tebi raste, raste i tvoja ljepota, jer ljubav je ljepota duše. (Sv. Augustin)

Tko očekuje zahvalnost za svoju ljubav, zapravo ni ne ljubi. (Heinrich Wolfgang Seidel)

Ljubav nije toliko osjećaj koliko služenje. (Laurence Sterne)

Ne ljubiti - to je pravo samoubojstvo. (Boris L. Pasternak)

Kap prave ljubavi dragocjenija je od mora znanja. (Sv. Franjo Asiški)

Najveća životna tragedija nije što ljudi umiru, nego što ne ljube. (William Somerset Maugham)

Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, bit će tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom. (Albert Schweitzer)

U sutonu života bit ćemo suđeni po ljubavi. (Sv. Ivan od Križa)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 10:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Timotej dragi,nitko nije rekao da su darovi vrline osobe koja ih ima..
Dakako, treba se čuvati da se ne uzoholi onaj koji ih je dobio na dar,ali isto tako ja smatram a i rečeno je u Bibliji,da za darovima čeznemo...
Zašto da ne molimo Gospodina za darove u poniznosti ...oni i te kako potiču u vjeri i izgradnji zajednice...
poniznost ..za to treba moliti kad čeznemo za darovima....jer crni nikad ne spava,al koga da se bojim kad On je sa mnom...
ovo je također dio iz knjige don Lorenza Scupolia iz knjige "duhovni boj"
(jako dobra knjiga)
:"Bliži se bitka s vašim neprijateljima,
neka vam srce ne uzdrhti;
ne bojte se,ne strašite se...
jer Gospodin Bog vaš hodi s vama
i bori se za vas
protiv vaših neprijatelja kako bi vas spasio."
(Pnz 20,3-4)

Zozy je jako ljepo odgovorila! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr