www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 11:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Elenora napisao:
antonija, može pitanje ?!?!

npr. ja sam sad u jednom ne-karizmatskoj zajednici, bila sam na mnogo karizmatskih susreta i cula i doživila u svojoj blizini govor u jezicima i slažem se da je to DAR Duha Svetog...

zanima me jedno.. da se covjek sa tim darom nadje npr. u nekoj drugoj zajednici gdje slavimo Gospodina, dali bi i u toj situaciji mogla govoriti u jezicima, mislim, aktivira li se taj dar samo tamo gdje i drugi imaju te darove ili bi taj dar mogla koristiti u mnogo drugih situacija, npr u nekoj molitvenoj zajednici gdje tih darova u jezicima nema...

hvala..

BTB!


Evo draga elenora da nebi čekala antoniju da odgovori:

Već smo dosta pisali o Daru molitve u jezicima i ono što ti mogu reći da smo svi mi primili taj dar već na krštenju, dakle kod prvog silaska Duha Svetog na nas.
Da bi se ovaj dar aktivirao osoba se mora otvoriti djelovanju Duha Svetog i vjreovati da je to doista dar od Duha Svetog.
Dar molitve u jezicima je dar koji nam je dat za osobnu izgradnju.
U Prvoj poslanici Korinćanima 14 poglavlje sv. Pavao kaže:
14 1Težite za ljubavlju, čeznite za darima Duha, a najvećma da prorokujete. 2Jer tko govori drugim jezikom, ne govori ljudima nego Bogu: nitko ga ne razumije jer Duhom govori stvari tajanstvene. 3Tko pak prorokuje, ljudima govori: izgrađuje, hrabri, tješi. 4Tko govori drugim jezikom, sam sebe izgrađuje, a tko prorokuje, Crkvu izgrađuje. 5A htio bih da vi svi govorite drugim jezicima, ali većma da prorokujete. Jer veći je tko prorokuje, negoli tko govori drugim jezicima, osim ako protumači Crkvi radi izgrađivanja. 6A sada, braćo, kad bih došao k vama govoreći drugim jezicima, što bi vam koristilo kad vam ne bih priopćio bilo otkrivenje, bilo spoznanje, bilo proroštvo, bilo nauk? 7Ako neživa glazbala, svirala ili citra, ne daju razgovijetna glasa, kako će se razabrati što se to izvodi na svirali ili citri? 8Ili ako trublja daje nejasan glas, tko će se spremiti na boj? 9Tako i vi, ako jezikom ne budete jasno zborili, kako će se razabrati što se govori? Govorit ćete u vjetar. 10Toliko, recimo, ima na svijetu vrsta glasova i - nijedan bez značenja. 11Ako dakle ne znam značenja glasa, bit ću sugovorniku tuđinac, a sugovornik tuđinac meni. 12Tako i vi, budući da čeznete za darima Duha, nastojte njima obilovati radi izgrađivanja Crkve. 13Stoga tko govori drugim jezikom, neka se moli da može protumačiti. 14Jer ako se drugim jezikom molim, moj se duh moli, ali um je moj neplodan. 15Što dakle? Molit ću se duhom, molit ću se i umom; pjevat ću hvalospjeve duhom, ali pjevat ću ih i umom. 16Jer ako Boga blagoslivljaš duhom, kako će neupućen reći "Amen" na tvoju zahvalnicu? Ne zna što govoriš. 17Ti doduše lijepo zahvaljuješ, ali se drugi ne izgrađuje. 18Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. 19Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom. 20Braćo, ne budite djeca pameću, nego nejačad pakošću, a zreli pameću! 21U Zakonu je pisano: Drugim jezicima i drugim usnama govorit ću ovomu narodu pa me ni tako neće poslušati, govori Gospodin. 22Tako drugi jezici nisu znak vjernicima, nego nevjernicima; a prorokovanje vjernicima, ne nevjernicima. 23Ako se dakle skupi sva Crkva zajedno i svi govore drugim jezicima, a uđu neupućeni ili nevjernici, neće li reći da mahnitate? 24Ako pak svi prorokuju, a uđe koji nevjernik ili neupućen, sve ga prekorava, sve ga osuđuje. 25Tajne se njegova srca očituju te će pasti ničice i pokloniti se Bogu priznajući: Zaista, Bog je u vama. 26Što dakle braćo? Kad se skupite te poneki ima hvalospjev, poneki ima nauk, ima otkrivenje, ima jezik, ima tumačenje - sve neka bude radi izgrađivanja. 27Ako tko govori drugim jezikom - dvojica, najviše trojica, i to jedan za drugim - jedan neka tumači; 28ako pak ne bi bilo tumača, neka šuti u Crkvi, neka govori sam sebi i Bogu. 29Od proroka pak neka govore dvojica ili trojica, drugi neka rasuđuju. 30Ali ako drugomu uza nj bude što objavljeno, prvi neka šuti. 31A možete jedan po jedan svi prorokovati da svi budu poučeni i svi ohrabreni. 32Proročki su duhovi prorocima podložni 33jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. 34Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. 35Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku. 36Ili zar je riječ Božja od vas proizašla, zar je samo k vama došla? 37Smatra li tko da je prorok ili duhom obdaren, neka zna: što vam pišem, Gospodnja je zapovijed. 38Tko to ne prizna, ne priznaje se. 39Zato, braćo moja, težite prorokovati i ne priječite da se govori drugim jezicima! 40A sve neka bude dostojno i uredno.

Osoba koja ima Dar molitve u jezicima ima taj dar bilo gdje da se nalazi, bila u svojoj molitvenoj zajednici, ili otišla u npr. Njemačku, dar ostaje i aktivan je.
Moliti u jezicima može se naglas (preporučuje se obično samo onda kada smo sami i kad nas nitko drugi ne može čuti ili pak na Duhovnim obnovama ili u molitvenim zajednicama), a možemo moliti i u sebi ... npr dok vozimo, čistimo kuću, šetamo....
Jezik u kojem molimo može biti neki živući jezik ili pak neki jezik koji je izumro npr. aramejski - kojim je Isus govorio il to može biti neki nepoznati jezik - često zvuči kao anđeoski kliktaji.

Za više informacija preporučijem da malo pretražiš internet ili da pročitaš knjigu John L. Sherrill – „...I GOVORE DRUGIM JEZICIMA...“

ili pak evo ti link pa pročitaj dio http://www.tebe-trazim.com/content/view/23/29/

I još nešto za antoniju....
Draga sestrice Dar molitve u jezicima ne aktivira se samo dok si u molitvenoj zajednici....pokušaj moliti i u tišini svoje sobe kada si sama i kad nema nikog oko tebe....sigurna sam da ćeš iskusiti da je taj dar uvijek prisutan samo ga treba koristiti :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 11:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Svima nam je Bog dao darove i Talente samo ih treba koristiti.Zozy ti je sve fino napisala i malo vidi i razmatraj o tome pa ce ti biti sve puno jasnije.B.B.

ISUSE UZDAMO SE U TEBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 15:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 stu 2007 15:03
Postovi: 68
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
....pokušaj moliti i u tišini svoje sobe kada si sama i kad nema nikog oko tebe....sigurna sam da ćeš iskusiti da je taj dar uvijek prisutan samo ga treba koristiti :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Samo da dodam nešto. Doma kada si sama razvijaj taj dar. Netko ga odmah dobije skroz razvijenog, nekom treba vremena. Uglavnom, kasnije nema smisla, što neki rade, doma sam moliti u jezicima. Dar jezika služi za molitvu u zajednici, da bi kasnije uslijedilo proroštvo. Bolje jedan Slava Ocu, nego pola sata moliti u jezicima, a da nemaš pojima što si rekao. Eto to je moje mišljenje, i još nekih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 15:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
tomy108 napisao:
zozy napisao:
....pokušaj moliti i u tišini svoje sobe kada si sama i kad nema nikog oko tebe....sigurna sam da ćeš iskusiti da je taj dar uvijek prisutan samo ga treba koristiti :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Samo da dodam nešto. Doma kada si sama razvijaj taj dar. Netko ga odmah dobije skroz razvijenog, nekom treba vremena. Uglavnom, kasnije nema smisla, što neki rade, doma sam moliti u jezicima. Dar jezika služi za molitvu u zajednici, da bi kasnije uslijedilo proroštvo. Bolje jedan Slava Ocu, nego pola sata moliti u jezicima, a da nemaš pojima što si rekao. Eto to je moje mišljenje, i još nekih.


A što ako imaš pojma šta si rekao???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 16:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Moje mišljenje je da treba moliti i "normalno" na svom jeziku i u jezicima.

Darove treba koristiti.
Ponekad ne znaš kako moliti za nešto ili ti misli lutaju i rastresen si.
Tad je molitva u jezicima vrlo korisna jer molimo kliktajima duše Duhu Svetom.
Al opet kažem, molitva u jezicima je za osobnu izgradnju, tako da kako i sv. Pavao preporuča ne treba moliti naglas kad smo s drugim osobama (osim u molit. zajednici).

Svakao stoji kad imate Dar molitve u jezicima da treba moliti za Dat tumačenja i dar proroštva.

BVB :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 17:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tomy108 napisao:
zozy napisao:
....pokušaj moliti i u tišini svoje sobe kada si sama i kad nema nikog oko tebe....sigurna sam da ćeš iskusiti da je taj dar uvijek prisutan samo ga treba koristiti :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Samo da dodam nešto. Doma kada si sama razvijaj taj dar. Netko ga odmah dobije skroz razvijenog, nekom treba vremena. Uglavnom, kasnije nema smisla, što neki rade, doma sam moliti u jezicima. Dar jezika služi za molitvu u zajednici, da bi kasnije uslijedilo proroštvo. Bolje jedan Slava Ocu, nego pola sata moliti u jezicima, a da nemaš pojima što si rekao. Eto to je moje mišljenje, i još nekih.


ne slazem se s ovim sto si rekao..dar jezika je za osobnu izgradnju i itekako ima smisla ako ga molis kod kuce sam u svojoj tisini..to su tako jake i strelovite molitve da toga nismo ni svjesni..i treba ga koristiti kad god smo u mogucnosti..da bi se razvijao..a ne samo na molitvenim susretima...i naravno jos je ljepse kada dobijes dar tumacenja jezika te zna ssto molis..a dar tumacenja ne mozes dobiti ako ne forsiras i molitvu u jezicima :roll:
..sto se tice prorostva..to je dar koji najcesce sluzi na izgradnju zajednice tj.ako se Bog preko tebe obraca braci i sestrama..a ako ti upucuje rijeci samo za tebe onda je na tvoju izgradnju..u svakom slucaju onaj koji ima dar zna kome su upucene rijeci koje prorokuje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 17:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
..btb
berno napisao:
Thompsonovac napisao:
Htio bih imati darove Duha Svetoga...


Možda će ti ovo glupo zvučati, ali već ih imaš samo ih trebaš 'osloboditi', zapravo Isus ti ih treba 'osloboditi' :D


bravo berno..-to je prava istina sto si napisao :!: btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 17:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
međutim niste nita "manji" ili "veci" ako imate ili nemate navedene darove..otvorite svoje srce i molite za darove..darove je divno imati..ali se ne uznemirujete ako ih nemate..Bog zna sto radi .na vama je da Mu se predate..

..osobno smartam da se treba vise moliti za milosti poput PONIZNOSTI,MUDROSTI,OPRASTANJA,OBRACENJE..itd.

"Nece svaki koji mi govori:Gospodine,Gospodine! uci u kraljevstvo nebesko, nego onaj koji vrsi volju moga nebeskog Oca.
Mnogi ce mi u onaj dan reci:Gospodine,Gospodine, zar nismo pomocu tvoga imena prorokovali, pomocu tvoga imena izgonili zle duhove, pomocu tvoga imena cudesa cinili? Tada cu im kazati:Nikada vas nisam poznavao.Odlazite od mene zlotvori!

(Matej 7,21-23)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 18:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Imam Dar jezika i Dar razlikovanja duhova, hvala Gospodu

Oko Dara jezika puno sam pisala i bilo je jako puno rasprave u vezi toga...tako da ne bih oko toga osim da ..ispočetka sam mogla samo pisati, a nisam mogla moliti naglas ..a sada :D mogu moliti naglas... kad hoću početi i kad hoću prestati....a kad molim tako čini mi se da bi se planine mogle micati na tu molitvu...a što se tiče Dara razlikovanja duhova...
Kada bi vidjela osobu (ne mora ta osoba progovoriti niti jednu riječ) isti tren bih znala ...trnci bi me prolazili od glave do pete i osjećala bih dobrotu osobe ili pak ono drugo...isto mi je i s osobama koje poznajem godinama...
To mi je ponekad jako teško ...išla bih ulicom i osjetila sve ...ali ne dodiruje me na onaj način da bih osjetila probleme zbog toga...
ponekad iskoristim taj Dar...kad osjetim da trebam...ali još uvijek mislim da ga mogu koristiti puno više...ali čekam ...čekam da mi Gospodin kaže..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2008 19:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 sij 2008 14:28
Postovi: 31
Lokacija: Varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Baš lijepa tema. Molitve su i za zajednicu, baš kao i osobne molitve. Molitva u jezicima je za mene sasvim novo iskustvo i traje oko godinu dana. Često sam pokušavao i prije ali to nije bilo to. Sad kad razmišljam, mislim da bi za svaki dan i za svaku molitvu analiza bila drugačija, a cilj i svraha je ista, da se približim Isusu, " samo da ti dotaknem haljine". Najmanje molim za sebe a najviše za bližnje, a bližnji su i na ovom dragom forumu. Kada to sasvim uspijem, možda ću znati - da znam moliti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr