www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 11:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Elenora napisao:
braco i sestre... hvala Gospodinu na svim darovima Njegovim...

ja sam samo htjela pitati ono :"Kad možeš molit u jezicima ?" meni je to zanimljivo a skroz nepoznato, iz jednog razloga...

na karizmatskom obnovama cula sam te molitve u jezicima...npr. i kod fra.Kožula na misi itd...

al sam sad u zajednici, vrlo mladoj, netom su mnogi tek upoznali Isusa, zato sa se zbunila jer u slavlju kod nas nisam cula te jezike...mislim da zato jer su vecina ljudi tek na pocetku svog novog puta-obracenja...

ima li tko dar jezika da nije u nijednoj zajednici ?

BVB!


Draga sestrice,

ja trenutno pripadam molitvenoj zajednici, ali kada sam dobila Dar molitve u jezicima nisam uopće znala što je Obnova u Duhu, odnosno što je Pokret katoličke karizmatske obnove.
O ovom sam već svjedočila al evo:
Sestra me pozvala da s njom odem jedne nedjelje na Duhovnu obnovu u našu župnu crkvu.
To mi je bio i prvi susret s slavljenjem i molitvom u jezicima, molitvom odricanja itd.
I eto Duh Sveti je tako htio da dok su ostali molili u jezicima i ja primim taj dar.
Isprva sam mislila da ja samo njih oponašam, al cijeli govorni aparat je gorio nekom čudnom toplinom, tako da sam znala da se događa nešto nesvakidašnje.
Moram priznati da sam se i prepala jer je za mene sve to bilo novo i strano.

Što se tiče tvoje zajednice lijepo je što zajedno rastete u Kristu.
Molite za izljevanje darova Duha Svetoga, pa će te darove koje ste u stvari već primili, a da tog niste ni svjesni, Duh Sveti aktivirati.

Obilje Božijeg blagoslova i ljubavi, preko Duha Svetog spustilo se na tebe i tvoju molitvenu zajednicu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 14:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala sestrice Zozy ! :grlim te:

BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 18:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 sij 2008 14:28
Postovi: 31
Lokacija: Varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ej ljudi moji upravo dolazim sa Marije Bistrice. Lijepe misli i molitve za sve vas, posebno za Luciju. Ma svi mi rastemo ili padamo u svojoj vjeri, ali poslani smo da pomažemo jedni drugima. Za mene je isto jedan dar Duha Svetoga, ove vaše misli na forumu, koje su ponekad najljepša molitva. Ja osobno znam za neka tri oblika molitve u jezicima, ali jedan prevladava. Apsolutno vjerujem kada me vodi Duh Sveti u tome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 18:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
ima li tko dar jezika da nije u nijednoj zajednici ? --ovo je napisala
Elenora...

imam ja...a nisam u zajednici...svjetovnoj..jesam u Božjoj... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 23:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Za mene su darovi Duha svetoga bili totalna nepoznanica prije mog obraćenja...najprije sm dobila dar govora u jeziku a potom i dar pjevanja u jeziku,dar raspoznavanja duhova......dar proroštva me prati negdje oko godinu dana....Gospodin me podario obiljem svojih darova,ali moram priznati da sam sumnjala jako, na početku.Sljedili su mnogi razgovori s a svećenicima....i nisam ih neke baš htjela prihvaćati...
Dar proroštva imam osobno i za zajednicu,i taj dar me je jednostavno u početku opterećivao jer sam bila mišljenja da je to produkt moje mašte,unutarnjeg glasa....međutim Gospodin mi je dopuštao sumnju i moje opiranje, a isto tako uvijek i potvrdu na ono što bi bili rečeno,tako da sam tek nakon mnogih opiranja znala da je Gospodin na djelu.
Kada mu se jednom prepustiš plodovi su veliki.
Jedan mi svečenik reče da taj dar svi nosimo u sebi samo mu se moramo otvoriti i pustiti,kao i za ostale darove...
Međutim ,ja se još uvijek prije svake molitve pomolim Isusu da odnese sve što nije od Njega,daleko od mene ,da se ponizim potpuno nebi li se dovela u napast uzoholiti se...Rađe da zauvijek zašutim i svi darovi da utrnu ,nego da sebe stavim na prvo mjesto,jer mi je On jedini koga želim slaviti u svom životu.Želim da se Isus proslavi kroz sve darove koje mi je darovao i koje NIČIM nisam zaslužila.AMEN


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: BOK
PostPostano: 01 vel 2008 11:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 sij 2008 11:42
Postovi: 16
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo da vam se prikljucim u temi mene zanima moja kuma ima dar jezika i kad molimo uvijek na kraju molitve ona podje moliti u jezicima! Ali nas zanima dali netko ima dar tumacenja jer bi volille znati sto ona moli njoj kaze bude super dok moli i slavi Boga ali od velicasnog Zlatka Sudca smo cule da treba biti oprezan sa molitvom u jezicima jer i zlo zna tako uplesti svoje prste i govoriti hule na Boga pa bi voljele biti sigurne sto moli? GOSPODIN JE RASTIR MOJ NI U CEM JA NEOSKUDJEVAM NA POLJANAMA ZELENIM ON MI DAJE ODMORA ..............................


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2008 13:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ako netko kod vas ima dar prorokovanja onda bi on trebao znati šta moli.Inaće svećenik koji isto ima taj dar može se pomoliti nad tom osobom i onda on vidi s koje je to strane.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2008 14:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
zuki_1 napisao:
Ako netko kod vas ima dar prorokovanja onda bi on trebao znati šta moli.Inaće svećenik koji isto ima taj dar može se pomoliti nad tom osobom i onda on vidi s koje je to strane.


Da bi tumačio molitvu u jezicima nije ti potreban dar prorokovanja nego tumačenja.
Ako imaš dar prorokovanja, ne moraš imati dar tumačenja i obrnuto, no činjenica je da često idu jedan s drugim.

Dakle za osobe koje mole u jezicima a nemaju dar tumačenja bilo bi dobro da ih čuje osoba koja ima dar tumačenja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2008 17:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
E da to,nisam se dobro izrazio.Bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2008 18:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 sij 2008 04:12
Postovi: 19
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
Elenora napisao:
braco i sestre... hvala Gospodinu na svim darovima Njegovim...

ja sam samo htjela pitati ono :"Kad možeš molit u jezicima ?" meni je to zanimljivo a skroz nepoznato, iz jednog razloga...

na karizmatskom obnovama cula sam te molitve u jezicima...npr. i kod fra.Kožula na misi itd...

al sam sad u zajednici, vrlo mladoj, netom su mnogi tek upoznali Isusa, zato sa se zbunila jer u slavlju kod nas nisam cula te jezike...mislim da zato jer su vecina ljudi tek na pocetku svog novog puta-obracenja...

ima li tko dar jezika da nije u nijednoj zajednici ?

BVB!


Draga sestrice,

ja trenutno pripadam molitvenoj zajednici, ali kada sam dobila Dar molitve u jezicima nisam uopće znala što je Obnova u Duhu, odnosno što je Pokret katoličke karizmatske obnove.
O ovom sam već svjedočila al evo:
Sestra me pozvala da s njom odem jedne nedjelje na Duhovnu obnovu u našu župnu crkvu.
To mi je bio i prvi susret s slavljenjem i molitvom u jezicima, molitvom odricanja itd.
I eto Duh Sveti je tako htio da dok su ostali molili u jezicima i ja primim taj dar.
Isprva sam mislila da ja samo njih oponašam, al cijeli govorni aparat je gorio nekom čudnom toplinom, tako da sam znala da se događa nešto nesvakidašnje.
Moram priznati da sam se i prepala jer je za mene sve to bilo novo i strano.

Što se tiče tvoje zajednice lijepo je što zajedno rastete u Kristu.
Molite za izljevanje darova Duha Svetoga, pa će te darove koje ste u stvari već primili, a da tog niste ni svjesni, Duh Sveti aktivirati.

Obilje Božijeg blagoslova i ljubavi, preko Duha Svetog spustilo se na tebe i tvoju molitvenu zajednicu.



ja sam prema svemu tome,jako jako skeptičan.Bio sam pozvan u jednu zajednicu karizmatskog tipa,ali se nisam usudio ici tamo.Jednostavno se osjecam nisam spreman za takav korak,sumnjicav sam,i jednostavno me strah.
HTIO BIH DA VI KOJI IDETE NA TAKVE SUSRETE, PODIJELITE s nama ostalima svoje doživljaje,misli...Da li ste jaci u vjeri,itd....????
Z


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr