www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 20:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 sij 2014 21:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 svi 2007 20:50
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lijepi pozdrav !
Dakle , ako netko ovdje ima neki dar prorokovanja , spoznaje itd ... Mene bi zanimalo . Pitam jer imam vec godinama tesku situaciju i tako ..... Voljela bih znati dali Bog zeli da je i dalje nosim ( kao i moja sestra ) i zasto "suti " ili ce nekako se to rijesiti
Nadam se , da me necete odmah napasati jer eto.... Samo pitam ....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2014 21:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
rozi5 napisao:
Lijepi pozdrav !
Dakle , ako netko ovdje ima neki dar prorokovanja , spoznaje itd ... Mene bi zanimalo . Pitam jer imam vec godinama tesku situaciju i tako ..... Voljela bih znati dali Bog zeli da je i dalje nosim ( kao i moja sestra ) i zasto "suti " ili ce nekako se to rijesiti
Nadam se , da me necete odmah napasati jer eto.... Samo pitam ....

I spremna si virovat nekome, onak, čisto na njegovu rič? Spremna si virovati nekom anonimcu sa foruma koji je otprilike 99.99% samoprozvani prorok ili šta već? Nije ti to rješenje. Ti postupi kako hoćeš, daleko od toga da ti nešto određujem, samo kažem: nemoj biti naivna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2014 22:38 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
rozi5 napisao:
Lijepi pozdrav !
Dakle , ako netko ovdje ima neki dar prorokovanja , spoznaje itd ... Mene bi zanimalo . Pitam jer imam vec godinama tesku situaciju i tako ..... Voljela bih znati dali Bog zeli da je i dalje nosim ( kao i moja sestra ) i zasto "suti " ili ce nekako se to rijesiti
Nadam se , da me necete odmah napasati jer eto.... Samo pitam ....


Pozdrav i tebi Rozi.
Mislim da bi se ipak trebala obratiti nekom svećeniku karizmatiku.
Puno ljudi na forumu ima jako dobra iskustva s njima(Zlatko Sudac,fra Ivo Pavić,fra Smiljan itd).
Pošto nemam takvo iskustvo, vjerujem da će ti netko od forumaša preporučiti gdje i kome točno da se obratiš.
BTB :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2014 23:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Fran26 napisao:
rozi5 napisao:
Lijepi pozdrav !
Dakle , ako netko ovdje ima neki dar prorokovanja , spoznaje itd ... Mene bi zanimalo . Pitam jer imam vec godinama tesku situaciju i tako ..... Voljela bih znati dali Bog zeli da je i dalje nosim ( kao i moja sestra ) i zasto "suti " ili ce nekako se to rijesiti
Nadam se , da me necete odmah napasati jer eto.... Samo pitam ....

I spremna si virovat nekome, onak, čisto na njegovu rič? Spremna si virovati nekom anonimcu sa foruma koji je otprilike 99.99% samoprozvani prorok ili šta već? Nije ti to rješenje. Ti postupi kako hoćeš, daleko od toga da ti nešto određujem, samo kažem: nemoj biti naivna.


javi se meni na p.p..ja sam ti anonimac 99, 99 posto :D

ali

,,,možeš mi vjerovati 100 % :D
..jer nisam skriven iza nicka...ja sam Tomislav iz Kutine.. 8)



..nemam pametnoće niti darova kao što ih ima ...fran 26 .
.ali bar možemo mali ćakulati kao ljudi... 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od naggar na 23 sij 2014 23:16.
Razlog: dupliran pos
PostPostano: 23 sij 2014 23:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
zagubljena napisao:
Upravo citam knjigu "Molitva za ozdravljenje"- Mac Nutt i on tvrdi da za dar ozdravljanja ni ne treba biti karizmatik. Dar ima svatko od nas i samo treba imati malo vjere i probati. Polako zapoceti na obitelji i prijateljima i ici ce to." Da nam je samo vjera ko zrno gorusice......." Mozda netko ima iskustva ili je probao? Pisite! Svjedocite!
BVB

Mene zanima da li je itko od vas recimo ozdravio sebe u Isusovo ime?

Osobno mi je teško zamisliti da mi Bog daje taj dar (bar ne u punini kao što ga imaju karizmatici), ponajprije jer nisam nimalo sveta, a gdje bi još došla kad bi ga primila, ali... moram reći da kad imam neke probleme ili smetnje i pomolim se/ zapovijedim da bolest ili smetnja ode u Ime Isusovo ona zaista ode. I kad god to napravim s vjerom učinak je momentalan. Npr. ako me želudac zna iznenada boljeti ili glava, dođem u Isusovu prisutnost, držim bolno mjesto i zamolim Ga da bol nestane, i ona nestane. Znači li to da imam dar ozdravljenja, iskreno ako i imam zasad se odnosi samo na mene. Nisam pokušala s nikim drugim, malo sumnjam u sebe u tom smislu a i nalazim se u nevjerničkoj obitelji koja bi mi stvar prilično otežala. U biti sumnja u sebe u tom aspektu me ubija, nikad ne bi molila nad nekim a da ne vjerujem 100% da mi je to dato i da je to potvrđeno. Željela bih taj predivni dar samo jer bi voljela pomagati bolesnima i poradi Božjeg kraljevstva. No iskreno zasad mi se sve to čini jako nestvarno i daleko. Nezamislivo.
Definitivno ću ispitivati samu sebe i jačati pouzdanje u Boga, a dalje ćemo vidjeti. Doduše jedan karizmatik je spominjao kako postoji i "jačina " karizme. Pa tako netko može liječiti sve bolesti, a netko samo određene. Kako malo toga zapravo znamo o darovima Duha Svetoga..No opet mislim da se ne treba čovjek time previše zanositi i opterećivati, Duh puše kamo hoće i kad hoće tako da...
Ako smo pozvani na neku službu vjerujem da je dovoljno biti otvoren a sve ostalo će nadoći. Ako netko ima slična iskustva voljela bi čuti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 10:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
rozi5 napisao:
Lijepi pozdrav !
Dakle , ako netko ovdje ima neki dar prorokovanja , spoznaje itd ... Mene bi zanimalo . Pitam jer imam vec godinama tesku situaciju i tako ..... Voljela bih znati dali Bog zeli da je i dalje nosim ( kao i moja sestra ) i zasto "suti " ili ce nekako se to rijesiti
Nadam se , da me necete odmah napasati jer eto.... Samo pitam ....


BTB.. eto malo da se ubacim :) - draga moja svi odgovori nalaze se u tvom srcu.. samo trebaš u tišini razgovarati s Bogom .. On će ti sve reći .. (s ljudima ti to može biti opasno po tebe i s ljudima mi to liči na gatanje i te takve loše stvari.. ) - nemojte me sad napasti :) - nisam rekla da ne postoje darovi..e..samo što si mnogi umisle da imaju pa bude svašta..
osobno - stanje kako mi je sada - ne treba mi posrednik kod Boga.. moj Bog i ja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 10:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
courage napisao:
zagubljena napisao:
Upravo citam knjigu "Molitva za ozdravljenje"- Mac Nutt i on tvrdi da za dar ozdravljanja ni ne treba biti karizmatik. Dar ima svatko od nas i samo treba imati malo vjere i probati. Polako zapoceti na obitelji i prijateljima i ici ce to." Da nam je samo vjera ko zrno gorusice......." Mozda netko ima iskustva ili je probao? Pisite! Svjedocite!
BVB

Mene zanima da li je itko od vas recimo ozdravio sebe u Isusovo ime?

Osobno mi je teško zamisliti da mi Bog daje taj dar (bar ne u punini kao što ga imaju karizmatici), ponajprije jer nisam nimalo sveta, a gdje bi još došla kad bi ga primila, ali... moram reći da kad imam neke probleme ili smetnje i pomolim se/ zapovijedim da bolest ili smetnja ode u Ime Isusovo ona zaista ode. I kad god to napravim s vjerom učinak je momentalan. Npr. ako me želudac zna iznenada boljeti ili glava, dođem u Isusovu prisutnost, držim bolno mjesto i zamolim Ga da bol nestane, i ona nestane. Znači li to da imam dar ozdravljenja, iskreno ako i imam zasad se odnosi samo na mene. Nisam pokušala s nikim drugim, malo sumnjam u sebe u tom smislu a i nalazim se u nevjerničkoj obitelji koja bi mi stvar prilično otežala. U biti sumnja u sebe u tom aspektu me ubija, nikad ne bi molila nad nekim a da ne vjerujem 100% da mi je to dato i da je to potvrđeno. Željela bih taj predivni dar samo jer bi voljela pomagati bolesnima i poradi Božjeg kraljevstva. No iskreno zasad mi se sve to čini jako nestvarno i daleko. Nezamislivo.
Definitivno ću ispitivati samu sebe i jačati pouzdanje u Boga, a dalje ćemo vidjeti. Doduše jedan karizmatik je spominjao kako postoji i "jačina " karizme. Pa tako netko može liječiti sve bolesti, a netko samo određene. Kako malo toga zapravo znamo o darovima Duha Svetoga..No opet mislim da se ne treba čovjek time previše zanositi i opterećivati, Duh puše kamo hoće i kad hoće tako da...
Ako smo pozvani na neku službu vjerujem da je dovoljno biti otvoren a sve ostalo će nadoći. Ako netko ima slična iskustva voljela bi čuti.

Negdje sam u svjedočastvima napisao kako sam ozdravio U ime Isusovo prije nekih 7 godina. To se dogodilo poslije mise na karizmatskom susretu zajednice Dobri Pastir pod vodstvom vlč. Dražena Radigovića i karizmatika Josipa Lončara. Ozdravio sam u jednoj jedinoj sekundi od tjelesne bolesti od koje me nisu uspjeli izliječiti mnogi lijekovi i liječnici a na susret sam došao u stanju oteknutog stopala, potpuno crvenog s vidljivim erozijama, hodajući u zadnja tri mjeseca s jednom papučom na nozi.
Ozdravio sam jer sam povjerovao. Povjerovao sam da je Isus živ, da je tu, stavlja ruku na mene, diže me iz mase bolesnih i kaže "Vjera te tvoja spasila". Kad sam došao kući skinuo čarapu, noga je bila bijlela, erozija (koja se spustila gotovo do kosti) nestala a ukućanima su kao i samome krenule suze. Tako je to ostalo do danas. Otada, nastojim svoju vjeru jačati uglavnom kroz molitvu, župnu zajednicu u kojoj živim, Svetu misu, Sveto pismo ... a karizmatske susrete baš i ne posjećujem iako bih svakome tko nije bio preporučio bar jednom otići. Znao sam često oboljevati i kasnije kao svi ljudi od drugih bolesti ali za to postoje i lijekovi i liječnici.Na kraju se i umrijeti mora a meni je moje ozdravljenje bilo dovoljno kao dokaz da postoji Onaj koji može pobjediti i smrt a kako ne bi jednu bolest. Aleluja, slava Isusu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 10:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
courage napisao:
Mene zanima da li je itko od vas recimo ozdravio sebe u Isusovo ime?

Osobno mi je teško zamisliti da mi Bog daje taj dar (bar ne u punini kao što ga imaju karizmatici), ponajprije jer nisam nimalo sveta, a gdje bi još došla kad bi ga primila, ali... moram reći da kad imam neke probleme ili smetnje i pomolim se/ zapovijedim da bolest ili smetnja ode u Ime Isusovo ona zaista ode. I kad god to napravim s vjerom učinak je momentalan. Npr. ako me želudac zna iznenada boljeti ili glava, dođem u Isusovu prisutnost, držim bolno mjesto i zamolim Ga da bol nestane, i ona nestane. Znači li to da imam dar ozdravljenja, iskreno ako i imam zasad se odnosi samo na mene. Nisam pokušala s nikim drugim, malo sumnjam u sebe u tom smislu a i nalazim se u nevjerničkoj obitelji koja bi mi stvar prilično otežala. U biti sumnja u sebe u tom aspektu me ubija, nikad ne bi molila nad nekim a da ne vjerujem 100% da mi je to dato i da je to potvrđeno. Željela bih taj predivni dar samo jer bi voljela pomagati bolesnima i poradi Božjeg kraljevstva. No iskreno zasad mi se sve to čini jako nestvarno i daleko. Nezamislivo.
Definitivno ću ispitivati samu sebe i jačati pouzdanje u Boga, a dalje ćemo vidjeti. Doduše jedan karizmatik je spominjao kako postoji i "jačina " karizme. Pa tako netko može liječiti sve bolesti, a netko samo određene. Kako malo toga zapravo znamo o darovima Duha Svetoga..No opet mislim da se ne treba čovjek time previše zanositi i opterećivati, Duh puše kamo hoće i kad hoće tako da...
Ako smo pozvani na neku službu vjerujem da je dovoljno biti otvoren a sve ostalo će nadoći. Ako netko ima slična iskustva voljela bi čuti.


Hm, meni ovo šta si ti napisala više izgleda kao na razini psihe, a možda i duha, al jedno je glavobolja a drugo je liječenje pravih bolesti.
Što se tiče karizmatika i dara liječenja tu sam krajnje oprezan jer zna biti svačega a i živcira me njihov pristup ko da je zdravlje bit svega, a da ne spominjem ako se ljudima nabijaju kompleksi da su bolesni zbog utjecaja obiteljskog stabla ili zato što nemaju dovoljno vjere. Onda me to više ne živcira već mi krv uzavrije i najrađe bi osnovao sv. Inkviziciju i sve počeo privodit.
Daj zamisli bolestan si, i onda ti još neko nabija komplekse da ti nemaš dovoljno vjere da ozdraviš, hapsit, odmah hapsit. To da neko može liječit sve bolesti ne vjerujem ni jednu riječ od toga, onda bi mogli zatvorit sve bolnice.

Iskustva: Prije jedno možda 5 godina mama mi je pričala kako je jedna susjeda s kvarta imala problema s nogom, šepala je, otišla je na "karizmatski susret" Dobrog Pastira i tamo je "ozdravila" da bi nakon par mjeseci opet šepala. E sad šta je bilo, ko zna, al siguran sam da bi neki "karizmatici" odmah rekli da je sigurno ona u međuvremenu sagriješila, dakle svale problem na pacijenta.

Kad sam bio pak u Ciboni na predzadnjem "karizmatskom susretu" od Dobrog Pastira, pred kraj je Josip Lončar molio za ozdravljenje, oslobođenje itd. I onda je zatovrio oči, i nabrajao Gospodin ozdravlja ovog od ovog onog od ovog, danas baš i ne vjerujem samo tako u te stvari jer sam previše loših stvari čuo i pročitao.
A i kad sam nedavno vidio Josipa Lončara na TV-u kako priča o ozdravljenjima nije mi se svidilo kako je pričao kako nakon par minuti molitve neki su samo tako ozdravili.
To sve treba biti pod strogom kontrolom Crkve inače bude totalni raspašoj.

Nadalje na ovom forumu ti je pisao a možda još i čita lik pod nickom Učenik. On je kao neki "karizmatik" koji je tvrdio da ima dar ozdravljanja. I tako je u jednoj temi tvrdio da je preko njegove molitve ozdravilo maltene 10 000 ljudi il kolko je napisao pa smo se normalno par nas pokačili oko toga. Evo ti te teme ak te zanima o ozdravljenjima: http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?f=43&t=4507

Za kraj čini mi se da kod nekih karizmatika te priče o ozdravljenjima vuku na health&wealth gospel kod protestanata. Dakle ako imaš vjere trebaš imat zdravlje, bogatstvo, sreću a ako ne onda si valjda pod utjecajem obiteljskog prokletstva, nemaš vjere ili nešto treće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 12:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Kao što sam i rekla već, ne bih rekla da imam darove, neznam zaista.
Ali doživjela jesam ozdravljenje od jedne teško izlječive tegobe i to tijekom molitve 15 molitava Sv. Brigite.
Molila sam, kao i inače, sama u sobi, i to se dogodilo.
Slava Bogu! Nikada neću zaboraviti taj dar.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 22 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr