www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 14 svi 2024 06:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 11:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Za maranathu i Timoteja - da uzvratim zagrljajem koji ste mi dali :grlim te: :grlim te: :grlim te: :b206: :b206: :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 11:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
antonija napisao:
Dar razlikovanja Duhova...
Kako znati da ga imaš?
Meni se događa da u prisustvu nekih osoba osjetim strašan nemir, toliko da jednostavno ne podnosim blizinu te osobe, učini me nervoznom. Da li je to taj dar?


je...


..ja od darova za koji znam da ga imam jeste dar govorenja u jezicima..

..al kako ovo procitah..hm..neznam ..u zadnje vrijeme dosta puta osjecam bas ovo sto je antonija napisala..i prvo sto mi padne na pamet je "mozda imam dar razlikovanja duhova?!" ..neznam ni sama sto da mislim..ne bih si htjela pripisivati darove koje nemam pa joooooj neam pojma...
..al isto tako me neko tako opusta nekada da bi mogla s njim biti vjecno..neka ugoda..ima i toga.. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 21:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 lis 2007 21:43
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ivana7 napisao:
marija-nada napisao:
antonija napisao:
Dar razlikovanja Duhova...
Kako znati da ga imaš?
Meni se događa da u prisustvu nekih osoba osjetim strašan nemir, toliko da jednostavno ne podnosim blizinu te osobe, učini me nervoznom. Da li je to taj dar?


je...


..ja od darova za koji znam da ga imam jeste dar govorenja u jezicima..

..al kako ovo procitah..hm..neznam ..u zadnje vrijeme dosta puta osjecam bas ovo sto je antonija napisala..i prvo sto mi padne na pamet je "mozda imam dar razlikovanja duhova?!" ..neznam ni sama sto da mislim..ne bih si htjela pripisivati darove koje nemam pa joooooj neam pojma...
..al isto tako me neko tako opusta nekada da bi mogla s njim biti vjecno..neka ugoda..ima i toga.. :roll:



sve što si napisala tako i ja osjećam i u zadnje vrijeme sve više.
i isto tako se pitam kao i ti da li je to taj dar....
Čak i ovdje preko foruma nečiji postovi mi unose nemir a nečije bih čitala danima.
Neke osobe kad sretnem osjetim da bih im mogla sve reći i znam da oni to neće nikome ispričati a tako i druge osobe počnu meni povjeravati svoje tajne. Odmah se stvori neko povjerenje.
btb ivana


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 23:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog nam svima daje svakovrsne darove...i velika Mu hvala na tome...no mi moramo paziti i uvijek stavljati darivatelja ispred darova...
neka nam ne budu važni darovi, odnosno neka nam budu važni samo onoliko koliko smo s njima bliži Bogu i bratui čovjeku.
A kad su u pitanju izvanredni darovi Duha svetoga poput proricanja, razlikovanja duhova, dara spoznanja, molitve u drugim jezicima, smatram da mi samo ne trebamo donositi zaključke o njima, nego se uvijek obratiti svećeniku, našem duhovniku, koji će razlučiti što je od toga svega dolazi od nas, što dolazi ne daj Bože od zloga a što je od Boga.
Bog vas sve blagoslovio mirom i ljubavlju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 23:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
IvanaMo napisao:
Bog nam svima daje svakovrsne darove...i velika Mu hvala na tome...no mi moramo paziti i uvijek stavljati darivatelja ispred darova...
neka nam ne budu važni darovi, odnosno neka nam budu važni samo onoliko koliko smo s njima bliži Bogu i bratui čovjeku.
A kad su u pitanju izvanredni darovi Duha svetoga poput proricanja, razlikovanja duhova, dara spoznanja, molitve u drugim jezicima, smatram da mi samo ne trebamo donositi zaključke o njima, nego se uvijek obratiti svećeniku, našem duhovniku, koji će razlučiti što je od toga svega dolazi od nas, što dolazi ne daj Bože od zloga a što je od Boga.
Bog vas sve blagoslovio mirom i ljubavlju.


LJEPO SI TO REKLA IVANA,BTB :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 23:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
antonija napisao:
ivana7 napisao:
marija-nada napisao:
antonija napisao:
Dar razlikovanja Duhova...
Kako znati da ga imaš?
Meni se događa da u prisustvu nekih osoba osjetim strašan nemir, toliko da jednostavno ne podnosim blizinu te osobe, učini me nervoznom. Da li je to taj dar?


je...


..ja od darova za koji znam da ga imam jeste dar govorenja u jezicima..

..al kako ovo procitah..hm..neznam ..u zadnje vrijeme dosta puta osjecam bas ovo sto je antonija napisala..i prvo sto mi padne na pamet je "mozda imam dar razlikovanja duhova?!" ..neznam ni sama sto da mislim..ne bih si htjela pripisivati darove koje nemam pa joooooj neam pojma...
..al isto tako me neko tako opusta nekada da bi mogla s njim biti vjecno..neka ugoda..ima i toga.. :roll:



sve što si napisala tako i ja osjećam i u zadnje vrijeme sve više.
i isto tako se pitam kao i ti da li je to taj dar....
Čak i ovdje preko foruma nečiji postovi mi unose nemir a nečije bih čitala danima.
Neke osobe kad sretnem osjetim da bih im mogla sve reći i znam da oni to neće nikome ispričati a tako i druge osobe počnu meni povjeravati svoje tajne. Odmah se stvori neko povjerenje.
btb ivana


Slažem se s vama da je čovjeka koji je u blizini Božjoj lako prepoznati, takve ljude odlikuje jednostavnost, unutarnja ljepota i lijepo je biti u njihovom društvu.
S druge strane neki nas ljudi čine nervoznim, manje vrijednim i bude ono nešto negativno u nama....osobno sam se uvjerila da sam u 99 posto slučajeva ja kriva za taj osjećaj. Na temelju nekih prijašnjih saznanja ili informacija o toj osobi stvorila bih o njoj predodžbu koja mi je uzrokovala takav osjećaj prema istoj osobi. Moj savjet je da se molite za osobu koja u vama budi nešto negativno i da u njoj tražite Boga, jer lako je u dobru biti dobar, lako je voljeti nekoga tko je ispunjen ljubavlju....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2008 00:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Slažem se ivana, samo ,čovjek treba odvojiti dar raspoznavanja duhova od "etiketiranja".Često neki misle da imaju dar, a u stvari prilaze nekoj osobi s predrasudama o njoj što su joj prišile opet neke druge osobe,pa tako se zna osuditi nevina....
Treba sve gledati s dozom obzira i sumnje..sagledati osobu u cjelini a tek ona će se znati kako dalje..
Valjda sam to dobro objasnila..... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2008 14:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 sij 2008 04:12
Postovi: 19
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IvanaMo napisao:
Evo upravo sam se vratila sa redoviog molitvenog sastanka nase zajednice. Pa cu iz prve ruke svjedociti.
Slavljenje Boga mi je veceras bilo na prvom mjestu, tek sam nedavno spoznala koliko Ga je vazno slaviti uvijek i svugdje, ne samo pjesmom nego i svojim zivotom. Da to spoznam pomogla mi je zajednica i nasi redoviti tjedni susreti.
Slavljenje Boga i pri tom umrtvljavanje sebe je proces koji svaki dan trebam ponavljati, jer sam ljudski sklona oholosti. Pripadnost zajednici me povezuje sa ljudima koji mi pomazu u rastu u vjeri, ne samo svojim rijecima nego i svojim zivotom. Moja zelja da svjedocim zivotom se iz dana u dan povecava i sada stvari koje su mi nekad bile nemoguce postaju normalne. I danas se borim sa svojim grijesima ali danas ih prepoznajem i smatram da je zajednica imala kljucnu ulogu.

Dragi brate Dani i ja sam kao i ti izbjegavala aktivno sudjelovati jedno vrijeme, bila sam tu samo jednim dijelom, bojala sam se promjene jer sam znala da cu biti vruca ili se ohladiti, tako da sam jedno vrijeme odlucila biti mlaka i iz prikrajka sve promatrati. No, onda mi je setra rekla: ''Ivana Bog te i previse mlaku zvace, nemoj se cuditi ako te ispljune'', i ja sam to znala ali kad mi je bilo receno tako u oci nesto se prelomilo a da nisam ni znala.
Odjednom sam nalazila vremena za Boga, za molitvu, za sv. Misu za zajednicu.
Otvori svoje srce Gospodinu DANI i dopusti Mu da se proslavi u tvom zivotu.
BTB




Hvala na odgovoru... smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2008 23:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IvanaMo napisao:
[
....osobno sam se uvjerila da sam u 99 posto slučajeva ja kriva za taj osjećaj. Na temelju nekih prijašnjih saznanja ili informacija o toj osobi stvorila bih o njoj predodžbu koja mi je uzrokovala takav osjećaj prema istoj osobi. Moj savjet je da se molite za osobu koja u vama budi nešto negativno i da u njoj tražite Boga, jer lako je u dobru biti dobar, lako je voljeti nekoga tko je ispunjen ljubavlju....


ma daleko od toga da si ja pripisujem neki dar za koji neznam jel ga imam zato i jesam u nedoumici..jer bas suprotno od ovoga sto si ti napisala..znaci to mi se nedesava sa ljudima prema kojima sam ikada imala ikakve predrasude bas obratno..
..al nebitno kmozda dar mozda ne..ak bude znat cu s vremenom ak ne opet nikom nista.. :lol: hehe btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2008 23:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Popričaj sa svojim duhovnikom draga sestro Ivana..i neka se Bog proslavi u tvom životu kroz sve darove koje ti daje smajlic20


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr