www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 sij 2014 17:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 srp 2013 20:31
Postovi: 97
Lokacija: zemlja
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Prijavak dara.
Dar spoznaje.
Komada: jedan.
Danas.
Ozdravljenje psihicko.
Komada: jedno.
Trenutno.

Sve vas blagoslovio dobri Otac! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2014 23:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
srećica napisao:

hm, pa upravo ova dva slučaja me zbunjuju.
s jedne strane prihvaćaš Božju volju kakva god da jest, a s druge vjeruješ da ako ISKRENO tražiš, trebaš dobiti to što si tražila. jer je, jelte, iskreno :)

Ne znam zašto te to zbunjuje. Pa valjda smijem imati povjerenja u Božju ljubav i dobrotu, i vjerovati Njegovim riječima u sv.Pismu. Zašto mi "katkad" i ne bi uslišio molitvu ako je dobri Otac?
Mislim sad dolazimo do toga:vjeruješ li ti uopće da Bog uslišava molitve?
I da i dalje sam mišljenja da primamo ovisno o tome kakva nam je vjera. Ako držimo stisnute palčeve dok tražimo, ne vjerujem da Bog uslišava takvu molitvu, radi čega? Da bi nam nešto dokazao? Ne mora se On nikom od nas dokazivati. Već suprotno.

Recimo uvijek sam imala problem, kao vjerujem i puno ljudi s onim tipom vjere što sam navela:zrno gorušice koje pomiče planine. Sve dok se nije desilo jedno uslišanje molitve koja je po svim ljudskim silama, kriterijima bila nemoguća, nezamisliva. Iako krajnji rezultat nije bio kako sam ja zamislila, sjećam se da mi je Bog uslišio tu molitvu jer sam u to vrijeme imala tako neopisivo snažnu vjeru...toliko veliku da sam se već u samom početku zahvalila na tome što me uslišio. Često puta se pitam odakle ta hrabrost- kako sam se mogla zahvaliti da mi je već uslišana molba a ono nemoguće totalno nemoguće!!! Pustila sam u međuvremenu da se stvar odvija kako Bog hoće, uopće nisam o tome ni razmišljala. Par mjeseci nakon toga uslijedilo je samo uslišanje na jedan tako neočekivan, nevjerojatan način. Otad se moja vjera nanovo rodila, produbila, rekla bi da sam otad počela vjerovati Isusovim riječima o zrnu gorušičinu. Vidjela sam da je to moguće. Vidjela sam na svom životu da Isus nije lažac i da se ne rabi metaforama kad nešto govori...Biblija je živa Riječ. Ne smijemo u nju sumnjati. Da nikad više ne doživim takvo uslišanje molitve, neću posumnjati u Božju ljubav koju ima za svakog od nas.

No teško mi je uvijek imati takvu vjeru, to zahtijeva iskren, čist odnos s Bogom, s ljudima i odricanje samog sebe... to traži nekakvu sv.ravnodušnost kako kaže sv.Franjo Saleški. Ono na kraju krajeva ti je svejedno hoće li te uslišati jer se pouzdaješ beskrajno u Njega, u to da te čuje, znadeš da će biti dobro kako god ispadne. Vjerujem da se upravo takav stav sviđa Bogu, i da takva molitva prodire kroz oblake. Kad Ga ne silimo, kad puštamo da On napravi kako hoće i kad hoće.
Eto, to je moje viđenje vjere i molitve na osobnom iskustvu.

srećica napisao:
ja vjerujem da nema iskrenijeg molitelja od teško bolesnog čovjeka. pa ipak, neki bude ozdravljen, a drugi ne. i onda se čuje objašnjenje da ovaj drugi nije imao otvoreno srce niti dovoljnu vjeru. to je ono što mene smeta. tko smo mi (ljudi) da mjerimo tko ima otvorenije srce ili jaču vjeru.
i smatram da fokus treba biti negdje drugdje.

Mislim da si zbunjena skroz s ovom temom, i sve nešto doslovno interpretiraš.
Ja vidiš uopće ne smatram pravilom da je bolestan čovjek najiskreniji. Najiskreniji u čemu? U stavu da se želi izliječiti, ili da se želi obratiti? Često puta takav želi nasilu ozdravljenje, ne pita se: "a što je Božja volja " u ovome za mene?
Ako ne tražiš u svemu Božju volju, pa i bolesti može li se to nazvati otvorenim srcem?

srećica napisao:
paaaa, ja ove riječi ne tumačim kao razlog za molitvu za ispunjenje naših želja.
ove riječi su puno više od toga.

Slažem se. Ni ti ja to tako ne vidim.
Ponajprije su čudesa koja Isus radi u svakom od nas (ako mu dopuštamo) tu da nam pokažu da je On Put, Istina i Život. Da se osvjedočimo u nezamislivu snagu Duha Svetoga, po kojemu su te riječi istina. A ne zato da tražimo kaj nam god padne na pamet. Sigurno ne. Mnogo toga što bismo htjeli ne trebamo i ne koristi nam.

srećica napisao:


ne. mislim, nije niti bitno, ali kad već pitaš. :D

a što se tiče teme, sličan problem imam i s nekim molitvama tipa "moli ovu molitvu devet tjedana i zadobit ćeš brdo milosti" blablabla.

u biti, otvorit ću temu na osobnom forumu o svojim nedoumicama glede vjere. možda je to prikladnije mjesto od ovog ;)

Da, pa problem je uvijek isti...ograničena vjera, nepovjerenje u Duha Svetoga tj.manjak osobnog susreta s Njim. Za to ne treba ići na duh.obnove, ali mnogima i to pomogne. :wink:
Opet ću citirati Isusa: "Zaista, zaista, kažem ti, tko se ne rodi od vode i duha Svetoga, taj ne može ući u kraljevstvo nebesko. Što je rođeno od tijela, tijelo je; što je rođeno od Duha, duh je. Ne čudi se što ti rekoh: treba da se odozgo rodite…« (Ivan 3,3-7)
Ponovno rođenje znači roditi se od Duha Svetoga. Bez njega je vjera samo mrtvo slovo na papiru.


@zagubljena
Tko ti je rekao, potvrdio da imaš taj dar?
Kako se manifestira..ne znam puno o njemu. Piši malo više, ako ti nije problem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 vel 2014 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
courage napisao:


I da i dalje sam mišljenja da primamo ovisno o tome kakva nam je vjera. Ako držimo stisnute palčeve dok tražimo, ne vjerujem da Bog uslišava takvu molitvu, radi čega? Da bi nam nešto dokazao? Ne mora se On nikom od nas dokazivati. Već suprotno.


OK, tu kažeš da Bog uslišava molitvu u ovisnosti kakva nam je vjera.
onda nakon toga napišeš ovo:
courage napisao:
Vjerujem da se upravo takav stav sviđa Bogu, i da takva molitva prodire kroz oblake. Kad Ga ne silimo, kad puštamo da On napravi kako hoće i kad hoće.
Eto, to je moje viđenje vjere i molitve na osobnom iskustvu.


vidiš li proturječnost u ova dva citata?
u prvom moliš ono što TI hoćeš. u drugom se prepuštaš Njegovoj volji.
nije li naprosto jednostavnije da nikad ne moliš ono što želiš (jer ionako ne možeš znati što je Božja volja za tebe) i naprosto se u molitvi prepustaš Njegovoj volji.

tako nekako ja molim.

u biti, najviše molim za da me odmakne od grijeha, sve drugo mi je sporedno. molim da ma očuva od grijeha, da ne popustim napasti, da ne vidim u grijehu privlačnost, da na popustim napastima i da, usprkos nevolji i patnji, ustrajem u svom odupiranju grijehu.
kažu da uvijek treba osluškivati što je Božja volja za tebe, da se naši životni planovi i postupci usmjeravaju prema onome što Bog želi od nas. moram priznati da mi to jako loše ide.
samo za pojedine situacije sam sigurna što je Božja volja u mom životu (tu mislim na moju ulogu u svojoj obitelji). sve ostalo jako jako teško.
:)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 vel 2014 21:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 srp 2013 20:31
Postovi: 97
Lokacija: zemlja
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Courage@
Ma nije mi nitko potvrdio. Moje srce je osjetilo. Dugo sam se mucila sto mi je jos ostalo za ispovjediti.
Ja sam to sebi protumacila ko spoznaja. Kad shvatis nesto sto do tad ti je bilo ko koprena na ocima i dusi.
Mozda imam krivo i nije tocno sa teoretske strane, ali meni je donijelo olaksanje i radost u srcu, da ne moze biti nista drugo nego od Duha Svetoga.
Danima Imam velikih problema i patnji, ali taj trenutak mi je bio kao da mi je netko upalio svjetlo u dusi.
Sv. Brigita je sigurno pomogla zagovorom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 vel 2014 23:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
zagubljena napisao:
Courage@
Ma nije mi nitko potvrdio. Moje srce je osjetilo. Dugo sam se mucila sto mi je jos ostalo za ispovjediti.
Ja sam to sebi protumacila ko spoznaja. Kad shvatis nesto sto do tad ti je bilo ko koprena na ocima i dusi.
Mozda imam krivo i nije tocno sa teoretske strane, ali meni je donijelo olaksanje i radost u srcu, da ne moze biti nista drugo nego od Duha Svetoga.
Danima Imam velikih problema i patnji, ali taj trenutak mi je bio kao da mi je netko upalio svjetlo u dusi.
Sv. Brigita je sigurno pomogla zagovorom.


provjeri kod nekog karizmatika to sto pricas.. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 08:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 srp 2013 20:31
Postovi: 97
Lokacija: zemlja
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
marxonz napisao:

provjeri kod nekog karizmatika to sto pricas.. :wink:

Zašto kod karizmatika?
To je bio trenutak poticaja na sv. Ispovjed. Što je to čudno?ako i nije dar kako vi mislite, meni je poklon mojoj nemirnoj duši.
Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 09:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 sij 2014 21:10
Postovi: 182
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 118 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
zagubljena napisao:
Prijavak dara.
Dar spoznaje.
Komada: jedan.
Danas.
Ozdravljenje psihicko.
Komada: jedno.
Trenutno.

Sve vas blagoslovio dobri Otac! :a1250:


Sretna sam zbog tebe Zagubljena :grlim te:
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 15:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 srp 2013 20:31
Postovi: 97
Lokacija: zemlja
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[quote="MarinaM Sretna sam zbog tebe Zagubljena :grlim te:
BTB[/quote]

Hvala draga!
To je samo sitnica koju sam u radosti s vama htjela podjeliti.

Ti si, pak nama dala divan dar svojim svjedocanstvom.
Hvala ti sto nam dajes dio svoje intime.
BTB :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 20:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 srp 2013 20:31
Postovi: 97
Lokacija: zemlja
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvala Gita@,
ja ne mislim da imam tako nešto. Boze sacuvaj! Ovo je meni bila spoznaja. Nešto shvatiti. Meni to je bilo nešto meni poklonjeno. Nikako da mi je bila namjera nešto vise umisljati.Zar nisu vrijedne te sitnice. Meni ne treba čudo. Nešto ovako me iznimno veseli, jer moja luda glava je previše bila zagubljena. Ovi putokazi su mi nešto prevrijedno.
Hvala na pojašnjenju.
Teologija mi nije jača strana, ja samo ono što osjećam dijelim s vama, jer ne želim samo tužno pisati.
Pozdrav i Boziji blagoslov. :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2014 21:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 srp 2013 20:31
Postovi: 97
Lokacija: zemlja
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nesto sa drugo nasla na drugom forumu sto mi se ucinilo prihvatljivim objasnjenjem. Svidilo mi se. Pise jedan svecenik pod nikom duga na nebu.

Citat:
Što se to dogodilo u mojoj duši? Razmišljao sam o tome. Dogodilo se to što se u mistici naziva svjesnost. Svjesnost je drugi pojam za ljubav ili za Boga. Svjestan, postao sam svjestan svoje zablude. Otvorio sam oči, probudio sam se od svog sna. Shvatio sam kako krivo razmišljam, u kakvim sam iluzijama živio. Kad sam toga postao svjestan oslobodio sam se svoje iluzije i započeo život iznova.


mozda sam trebala reci : postati svjestan. U tom trenutku mi nije pala druga rijec na pamet. Mozda je ova prikladnija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr