www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 05:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 sij 2014 14:00 
Naslov: Imate li darove?

rozi5 napisao:
Lijepi pozdrav !
Dakle , ako netko ovdje ima neki dar prorokovanja , spoznaje itd ... Mene bi zanimalo . Pitam jer imam vec godinama tesku situaciju i tako ..... Voljela bih znati dali Bog zeli da je i dalje nosim ( kao i moja sestra ) i zasto "suti " ili ce nekako se to rijesiti
Nadam se , da me necete odmah napasati jer eto.... Samo pitam ....



Jednostavno to ti nije potrebno.Bolje je posegnuti za logičnim stvarima.Otvoriti srce otići na sv.ispovijed,sv.misu,sv.pričest,klanjanje,osobna molitva.I odgovori će doći zasigurno.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 15:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
johnny 5 napisao:

Hm, meni ovo šta si ti napisala više izgleda kao na razini psihe, a možda i duha, al jedno je glavobolja a drugo je liječenje pravih bolesti.

Psiha ili Isus, nazivlje totalno nebitno. Ja vjerujem da kad dođem u Isusovu prisutnost i po vjeri Ga zamolim da me oslobodi neke smetnje, onda je to On napravio. Kako ću to sebi predočiti da lakše razumijem i shvatim, nije bitno. Vjerujem u Njegove riječi: Neka ti bude po tvojoj vjeri". Duha Svetog ne želim trnuti zbog svoje teškoće vjerovanja u Njega.
Jedno je bolest, a drugo smetnja to je istina. No oboje čovjeka onesposobljavaju na ovaj ili onaj način. Zato pozivam svakoga s mrvicu vjere, a recimo ima ubojite migrene ili druge smetnje da se po Isusovu autoritetu oslobodi istih. :b112: Nije grijeh probati. Duh Sveti nije nikakva ekskluziva koji dolazi samo "svecima".

johnny 5 napisao:
Što se tiče karizmatika i dara liječenja tu sam krajnje oprezan jer zna biti svačega a i živcira me njihov pristup ko da je zdravlje bit svega, a da ne spominjem ako se ljudima nabijaju kompleksi da su bolesni zbog utjecaja obiteljskog stabla ili zato što nemaju dovoljno vjere. Onda me to više ne živcira već mi krv uzavrije i najrađe bi osnovao sv. Inkviziciju i sve počeo privodit.

Ako ti krv tako lako uzavrije i spreman si na tako radikalne metode onda karizmatici nisu tvoj glavni problem. :wink: U većini slučajeva zastupam isti stav, Bog ne želi čovjeku bolest, osim ako se po njoj ne želi proslaviti, dovesti tu dušu bliže k sebi, ili ako je ona (to su izuzetno sveti i rijetki ljudi) otvorena i spremna na takvu patnju. A to da se mogu imati i posljedice zbog obit.stabla itekako vjerujem i pokazalo se istinitim po ljudima koji imaju dar proroštva ili spoznaje- jedno od ova dva, nisam sigurna. Ne znam koji problem mnogi katolici imaju s ovime, kao da sami sebe žele uvjeriti da je Bog zločest katkad i da ne želi uvijek zdravlje čovjeku. Obično takav stav ukazuje na neku nutarnju povrijeđenost koja je uzrok iskrivljene slike Boga.

johnny 5 napisao:
Daj zamisli bolestan si, i onda ti još neko nabija komplekse da ti nemaš dovoljno vjere da ozdraviš, hapsit, odmah hapsit. To da neko može liječit sve bolesti ne vjerujem ni jednu riječ od toga, onda bi mogli zatvorit sve bolnice.

To je tvoje viđenje stvari o nabijanju kompleksa. Radi se o vrlo jednostavnoj stvari: Isus ne može nešto činiti ako ne nađe u osobe vjere,tj. bar malo otvorenosti. I da, postoje ljudi koji su bolesni a nemaju vjere u Isusa, ne poznaju ga, i što je najgore nisu otvoreni da ga upoznaju, ne žele se promijeniti, sebi su dobri. Ako je nabijanje kompleksa takvoj osobi reći da nema dovoljno vjere da ozdravi, onda si u pravu Johnny. I u pravu si da bolnice ne bi mogle biti zatvorene jer su ljudi NEVJERNI. Bolest je prvenstveno bolest duše, bolest koja dolazi od povrede prijateljstva s Bogom. To je unutarnji nered... zato nam je tako potrebna karizma ozdravljanja, prvenstveno da se čovjek pomiri sa Bogom, a onda dobije i tjel.izlječenje.

johnny 5 napisao:
Iskustva: Prije jedno možda 5 godina mama mi je pričala kako je jedna susjeda s kvarta imala problema s nogom, šepala je, otišla je na "karizmatski susret" Dobrog Pastira i tamo je "ozdravila" da bi nakon par mjeseci opet šepala. E sad šta je bilo, ko zna, al siguran sam da bi neki "karizmatici" odmah rekli da je sigurno ona u međuvremenu sagriješila, dakle svale problem na pacijenta.

Priče rekla-kazala po principu pokvarenog telefona nije za komentirati, ozbiljan smo forum. Ali reći ću jedno, ima svakakvih i ljudi. Što ti znaš o toj ženi da možeš sa sigurnošću reći zbog čega se bolest vratila? Možda se ona u nutrini nije promijenila iako ju je Bog ozdravio, iako je imala dokaz Božje dobrote. Možda ovo možda ono, a možda su u šumi. Ja pretpostavljam da kad Bog oduzme svoju milost onda je to zato što je čovjek prelijen i nevjeran da bi ustrajao u dobru. Imamo takvih primjera u Bibliji pregršt! Što se sve događalo s nevjernim Izraelom u starom Zavjetu koji je dobio silne milosti od Boga i dalje je nastavio svojim zlim putevima.

johnny 5 napisao:
Kad sam bio pak u Ciboni na predzadnjem "karizmatskom susretu" od Dobrog Pastira, pred kraj je Josip Lončar molio za ozdravljenje, oslobođenje itd. I onda je zatovrio oči, i nabrajao Gospodin ozdravlja ovog od ovog onog od ovog, danas baš i ne vjerujem samo tako u te stvari jer sam previše loših stvari čuo i pročitao.
A i kad sam nedavno vidio Josipa Lončara na TV-u kako priča o ozdravljenjima nije mi se svidilo kako je pričao kako nakon par minuti molitve neki su samo tako ozdravili.
To sve treba biti pod strogom kontrolom Crkve inače bude totalni raspašoj.

Pa i da kontrolira Crkva ti i dalje ne bi vjerovao zar ne? Nije Josip Lončar problem, da jest, onda bi Crkva zabranila djelovanje Kristofora koje je po meni hvale vrijedno. Što ti ili ja radimo po pitanju evangelizacije?? meni je domet ovaj forum, ili ljudi koje poznajem. A oni vidiš organiziraju mjesečno 10ak takvih susreta, a ti si tako hrabar i kritiziraš ih. 8)
U biti stvar je vrlo jasna ne vjeruješ u "takve stvari" jer nisi otvoren za Duha Svetoga po kome je jedino moguće u "takve stvari" vjerovati.

johnny 5 napisao:
Nadalje na ovom forumu ti je pisao a možda još i čita lik pod nickom Učenik. On je kao neki "karizmatik" koji je tvrdio da ima dar ozdravljanja. I tako je u jednoj temi tvrdio da je preko njegove molitve ozdravilo maltene 10 000 ljudi il kolko je napisao pa smo se normalno par nas pokačili oko toga. Evo ti te teme ak te zanima o ozdravljenjima: http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?f=43&t=4507
Za kraj čini mi se da kod nekih karizmatika te priče o ozdravljenjima vuku na health&wealth gospel kod protestanata. Dakle ako imaš vjere trebaš imat zdravlje, bogatstvo, sreću a ako ne onda si valjda pod utjecajem obiteljskog prokletstva, nemaš vjere ili nešto treće.

Opet si malo prehrabar. 8) Znam tu temu, i znam tog čovjeka. I ustinu kad je molio za moju baku, njena kožna bolest se povukla. Mnogo ljudi je izliječio, i s ovog foruma. Iznenađuje me s kakvim negativnim pristupom pišeš o osobi koja se dosta žrtvuje za Božje kraljevstvo. Pozivam te u naš molitveni lanac, da svaki dan moliš deseticu Duhu Svetom, da se bolje upoznate. :D

za kraj ću ti citirati Isusa: “Kad je Isus odlazio odande, pođu za njim dva slijepca vičući: "Smiluj nam se, Sine Davidov!" A kad uđe u kuću, pristupe mu slijepci. Isus im kaže: "Vjerujete li da mogu to učiniti?" Kažu mu: "Da, Gospodine! Tada se dotače njihovih očiju govoreći: "Neka vam bude po vašoj vjeri." I otvoriše im se oči. “ Mt, 9-27
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 15:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
courage napisao:
Ako ti krv tako lako uzavrije i spreman si na tako radikalne metode onda karizmatici nisu tvoj glavni problem. :wink: U većini slučajeva zastupam isti stav, Bog ne želi čovjeku bolest, osim ako se po njoj ne želi proslaviti, dovesti tu dušu bliže k sebi, ili ako je ona (to su izuzetno sveti i rijetki ljudi) otvorena i spremna na takvu patnju. A to da se mogu imati i posljedice zbog obit.stabla itekako vjerujem i pokazalo se istinitim po ljudima koji imaju dar proroštva ili spoznaje- jedno od ova dva, nisam sigurna. Ne znam koji problem mnogi katolici imaju s ovime, kao da sami sebe žele uvjeriti da je Bog zločest katkad i da ne želi uvijek zdravlje čovjeku. Obično takav stav ukazuje na neku nutarnju povrijeđenost koja je uzrok iskrivljene slike Boga.


Moguće da mi nije to jedini problem, znam bit temperamentan, ali inače sam smiren. Al lako za mene, ova tema općenito je po meni danas jako bitna. Bog ne želi čovjeku bolest, super, ali bolest postoji, ljudi se rađaju deformirani, bez ruke, noge, sakati, s Downovim sindromom itd,itd. Kako to protumačiti, znam neki "karizmatici" bi odmah počeli o grijesima predaka. Nek mi neko nađe to učenje prije karizmatika u Crkvi. Samo jednog sveca trebam da je to spomenuo, samo jednog pa ću možda i ja razmislit o tome.
Ko garantira za nečiji dar spoznaje ili proroštva.

Gle malo ću ti pojasnit da shvatiš otkud dolazi moj stav, recimo ajde da sam na početku svog obraćenja naginjao protestantizmu, moj duhovni život se svodio na čitanje sv. Pisma, molitvu i redovno gledanje emisije Riječ Života. To je ona sekta pastora Alića, oni su kao pentekostalci. I tako možda 2 godine. Nikad nisam tamo išao jer je uvijek bila blokada i strah u meni.
Ali i oni su nonstop pričali o karizmama, o liječenju, o spoznaja, o jezicima, o proroštvima, o grijesima predaka.

Tak da sve te iste šprance mogu primjetit kod nekih katoličkih karizmatika, ali iste, a oni su protestanti, a protestantizam je hereza. Dakle kak bilo ko može znat dal neko ima pravu spoznaju ili nema, nisu to lake stvari, ja na prvu loptu neću vjerovat nekome samo tako. A pogotovo laicima, nema šanse, no way, no how, it ain't gonna happen.

Veza između katoličkih karizmatika i protestantskih pentekostalaca ti se može primjetit jer često katolici znaju promovirat njihove knjige što nije dobro. Šta ima neki Derek Prince s katoličkim naukom. Nikakve, ali eto sve se to uvaljalo u jednu masu. Onda možemo i Benny Hinna i druge mega propovjednike dofurat pa nek oni uče katolike i polažu ruke i izvode cirkus.
A svi se oni pozivaju na Duha Svetoga naravno.
Pogledaj stranicu Dobrog Pastira, puna protestantske literature.

courage napisao:
To je tvoje viđenje stvari o nabijanju kompleksa. Radi se o vrlo jednostavnoj stvari: Isus ne može nešto činiti ako ne nađe u osobe vjere,tj. bar malo otvorenosti. I da, postoje ljudi koji su bolesni a nemaju vjere u Isusa, ne poznaju ga, i što je najgore nisu otvoreni da ga upoznaju, ne žele se promijeniti, sebi su dobri. Ako je nabijanje kompleksa takvoj osobi reći da nema dovoljno vjere da ozdravi, onda si u pravu Johnny. I u pravu si da bolnice ne bi mogle biti zatvorene jer su ljudi NEVJERNI. Bolest je prvenstveno bolest duše, bolest koja dolazi od povrede prijateljstva s Bogom. To je unutarnji nered... zato nam je tako potrebna karizma ozdravljanja, prvenstveno da se čovjek pomiri sa Bogom, a onda dobije i tjel.izlječenje.


A postoje ljudi koji su bolesni i to mnogo njih te imaju vjeru u Isusa i nije problem ni u grijesima predaka, ni u njihovoj nevjeri ni u nekom petom razlogu. Jednostavno su bolesni i to je to. Savršeno zdravlje i sreća postoji samo na Nebu, na zemlji ne. U tom je caka. Zato kažem hapsit i samo hapsit, nema druge.

courage napisao:
Pa i da kontrolira Crkva ti i dalje ne bi vjerovao zar ne? Nije Josip Lončar problem, da jest, onda bi Crkva zabranila djelovanje Kristofora koje je po meni hvale vrijedno. Što ti ili ja radimo po pitanju evangelizacije?? meni je domet ovaj forum, ili ljudi koje poznajem. A oni vidiš organiziraju mjesečno 10ak takvih susreta, a ti si tako hrabar i kritiziraš ih. 8)
U biti stvar je vrlo jasna ne vjeruješ u "takve stvari" jer nisi otvoren za Duha Svetoga po kome je jedino moguće u "takve stvari" vjerovati.


U šta ja to ne bi vjerovao, u ozdravljenja vjerujem, al prava dokazana. Meni se Lončar ne sviđa nikako, al nemam previše spoznaja da bi mogao u dubinu o tome. Ali ovo znam dok je on još surađivao sa Radigovićem u Dobrom Pastiru, oni su imali zabranu od crkvenih vlasti da drže duhovne obnove. Ja sam bio na predzadnjoj u Ciboni. Dok su oni imali zabranu pokojni Linić nije imao. Spoji dva i dva.

courage napisao:
Opet si malo prehrabar. 8) Znam tu temu, i znam tog čovjeka. I ustinu kad je molio za moju baku, njena kožna bolest se povukla. Mnogo ljudi je izliječio, i s ovog foruma. Iznenađuje me s kakvim negativnim pristupom pišeš o osobi koja se dosta žrtvuje za Božje kraljevstvo. Pozivam te u naš molitveni lanac, da svaki dan moliš deseticu Duhu Svetom, da se bolje upoznate. :D

za kraj ću ti citirati Isusa: “Kad je Isus odlazio odande, pođu za njim dva slijepca vičući: "Smiluj nam se, Sine Davidov!" A kad uđe u kuću, pristupe mu slijepci. Isus im kaže: "Vjerujete li da mogu to učiniti?" Kažu mu: "Da, Gospodine! Tada se dotače njihovih očiju govoreći: "Neka vam bude po vašoj vjeri." I otvoriše im se oči. “ Mt, 9-27


S negativnim stavom kažeš, ja samo piešm šta mislim, a to ću ponoviti, ja ne vjerujem da je preko njegove molitve ozdravilo 7000 ljudi. A ako je neka skupi svu tu dokumentaciju donese svome biskupu, a to je biskup Ratko Perić. I kad on to potvrdi tada ću ja vjerovat. Jer vlast u Crkvi je biksup a ne bilo ko, on je nasljednik apostola.
I tu smo se zadnji put i pokačili, jer on nije odgovorio jel ima dozvolu i blagoslov biskupa za svoj rad il nema, a to je bitno.

Za kraj da te pitam jesi ti članica možda neke karizmatske molitvene zajednice, skupine???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 16:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Gita napisao:
courage napisao:
Mnogo ljudi je izliječio, i s ovog foruma.

on ili? :roll:

Ne vidim razloga za kotrljanje očima, draga sestro. :? Naravno da nije on izliječio, nego Isus preko Njega, očiti lapsus calami. Ali doistasam mislila da je to jasno iz mog pisanja, i da to ne trebam posebno naglašavati te da neće biti onih
koji gutaju devu a cijede komarca. :P Malo mi je čudna ta opaska nakon svega što sam napisala o tome da Isus
liječi ti mi sad namećeš da sam rekla kako Učenik liječi. Neka ti bude. :)

Johnny, postavljaš opet ista pitanja a na sva sam već odgovorila u ovom ili onom obliku.
Da krenem od kraja, ne nisam članica nikakvih karizm.zajednica, mogao si to shvatiti iz moga posta kad sam rekla da ne činim ništa po pitanju širenja Božjeg kraljevstva.

Ja nisam tu da tebe u nešto uvjeravam, ni Isus nikoga nasilu ne poziva k sebi, traži otvorenost srca. Ti čini mi se tražiš neke tvrde, materijalne dokaze. Tu ti ja ne mogu i ne trebam pomoći. Nije uopće bit u tome. Po vjeri vjerujemo da je ono nevidljivo vidljivo i točka.
Mnoga su ozdravljenja dokazana, a to što ljudi ne donose dokaze da su ozdravili tko je tu kriv, oni ili karizmatici?? Koliko ih je Isusu zahvalilo u sv.Pismu ako se sjećaš , od desetorice? samo jedan!!! Pa ti mudruj kako silna ozdravljenja nisu dokazana i traži opravdanja.
Ja se ne bavim drugim denominacijama i njihovim problemima i sl., bavim se sa svojom vjerom, trudim se da živim nanovo rođena po Duhu Svetom, to nije ništa karizmatično, na to smo pozvani kao kršćani. Zbog ovog: "Isus odgovara: »Zaista, zaista, kažem ti, tko se ne rodi od vode i duha Svetoga, taj ne može ući u kraljevstvo nebesko. Što je rođeno od tijela, tijelo je; što je rođeno od Duha, duh je. Ne čudi se što ti rekoh: treba da se odozgo rodite…« (Ivan 3,3-7)
A ti se bavi i dalje analizama karizmatika, što da ti ja kažem.
Sigurno da i tu ima mnogo kukolja i zastranjenja, ali zar da radi toga odbacim ono što me crkva uči o Duhu Svetom i darovima? Ne pada mi na pamet. Toliko od mene na ovoj temi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 16:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ja sam već jednom posvedočio i ponavljam
da je Učenik molio za moju kćerku preko telefona,
ja sam slušao na drugom, nije imao niš protiv,
molio je da uspije operacija, da Isus blagoslovi, osoblje, instrumente,
lijekove....itd., molio je Isusa,
I od jednog "otpisanog" bubrega, Bogu hvala,
nov ko da nije bio prilično oštećen,
(jer je operacija bila za spašavanje drugog)
Toliko na temu Učenika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 17:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
courage napisao:
Ja nisam tu da tebe u nešto uvjeravam, ni Isus nikoga nasilu ne poziva k sebi, traži otvorenost srca. Ti čini mi se tražiš neke tvrde, materijalne dokaze. Tu ti ja ne mogu i ne trebam pomoći. Nije uopće bit u tome. Po vjeri vjerujemo da je ono nevidljivo vidljivo i točka.


Da i šta sad ispada ja nisam otvoren jer imam skepsu i pišem što su drugi govorili o nekim problemima karizmatskog pokreta. pa i vlč. Sudac je rekao da je tu bilo svega, pa pater Mijo Nikić, pa Mihaly Szentmartony. Al znam na ovom forumu šta to vrijedi.
VJerujem i ja u nevidljivi svijet, al Crkva od mene ne traži da vjerujem bilo kojem karizmatiku, tak da ak Crkva to od mene ne traži niko drugi isto nema šta to od mene tražiti. Al shvaćam tebe imao sam i ja takav stav dok nisam skužio neke stvari. Prije da mi je neko rekao nešto protiv "karizmatika" nema šanse, ja bi mislio kako su to slijepi ljudi, al život je najbolja škola.


courage napisao:
Mnoga su ozdravljenja dokazana, a to što ljudi ne donose dokaze da su ozdravili tko je tu kriv, oni ili karizmatici?? Koliko ih je Isusu zahvalilo u sv.Pismu ako se sjećaš , od desetorice? samo jedan!!! Pa ti mudruj kako silna ozdravljenja nisu dokazana i traži opravdanja.
Ja se ne bavim drugim denominacijama i njihovim problemima i sl., bavim se sa svojom vjerom, trudim se da živim nanovo rođena po Duhu Svetom, to nije ništa karizmatično, na to smo pozvani kao kršćani. Zbog ovog: "Isus odgovara: »Zaista, zaista, kažem ti, tko se ne rodi od vode i duha Svetoga, taj ne može ući u kraljevstvo nebesko. Što je rođeno od tijela, tijelo je; što je rođeno od Duha, duh je. Ne čudi se što ti rekoh: treba da se odozgo rodite…« (Ivan 3,3-7)
A ti se bavi i dalje analizama karizmatika, što da ti ja kažem.
Sigurno da i tu ima mnogo kukolja i zastranjenja, ali zar da radi toga odbacim ono što me crkva uči o Duhu Svetom i darovima? Ne pada mi na pamet. Toliko od mene na ovoj temi.


Koji mnogi, ja ne vjerujem da je 7000 ljudi ozdravilo tako što je lik s nickom Učenik molio za njih, ne vjerujem, a i ne moram vjerovat, dokaze vidio nisam.
A usput rečeno kad Crkva proglašava nekog svetim traži dokumentirana čudesa, a ne joj na forumu sam nešto napisao.
7000, cijeli grad, ne vjerujem.
Kažeš ne baviš se drugim denominacijama, a jel znaš možda genezu KKO(Katoličke karizmatske obnove), čini se da ne znaš???Nije ti čudno da katolici potiču protestantsku literaturu, i da je bilo ljudi kao što su Derek Prince, pa su ljudi tamo išli.
Jel Derek Prince katolik, jel on propovijeda nauk Katoličke Crkve??? Ispada da je to nebitno???
Samo daj polaganje ruku, nek se moli u jezicima, nek su čudesa, a za ostalo nas nije briga.

Čuj mene Crkva uči da je protestantizam hereza, tako da teško da bi jedan protestant trebao učit katolike vjeri ili polagat ruke na njih, ali eto nažalost danas ima svačega u Crkvi. Istina to ne znači da mi trebamo bit bahati, ali ne trebamo sve protestantske novosti prihvćati makar izgledale spektakularno i čudesno i makar se svi pozivali na Duha Svetoga.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 18:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Nikako se ne razumijemo. :a1250:
Malo mi je nemoguće pratiti komunikaciju kad ti sugovornik nešto uporno umeće, i izvrće što želiš reći.
Nije da sam kompetentna puno govoriti o tome; ne zanimam se što rade protestanti, ili Derek Prince, ne gubim vrijeme na takve stvari, ako Crkva nešto zabrani onda je i meni to zabranjeno, no čini mi se da Crkva nije zabranila moliti za darove Duha Svetoga niti je protiv karizmatskog pokreta. Pokušavam naći gdje sam ja slijepo branila ijednog karizmatika, kako si mi umetnuo??? :?
Jedino što sam rekla je da mi je čudno da si s takvim stavom se izrazio za učenika preko koga su mnogi primili ozdravljenje. Sve dok čovjek ne zastrani, zašto ga ne bih branila??? Treba reći popu pop bobu bob. A slažem se da se zna štošta sumnjivog događati unutar samih zajednica, pa zato i treba ispitivati duhove kako nam Pismo kaže, a ne se bezglavo povoditi za svakim. A i svatko od nas ima savjest zar ne Johnny??Ja ne čekam nikakvog karizmatika koji će mi reći: e moraš ovako, to ti je dobro, to ti je loše! Dobro je i nužno kao kršćanin imati skepsu, ali u pravim stvarima i pravoj dozi.

"U početku stvori Bog nebo i zemlju. Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i Duh Božji lebdio je nad vodama. "Post 1,2
Da rezimiram, jedino što me zanima u životu (pored drugih stvari koje želim eliminirati) jest moj odnos s Bogom, a u to spada i treća bož.Osoba. Ako mi tko ne vjeruje, tough luck. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 20:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
courage napisao:
Nikako se ne razumijemo. :a1250:
Malo mi je nemoguće pratiti komunikaciju kad ti sugovornik nešto uporno umeće, i izvrće što želiš reći.
Nije da sam kompetentna puno govoriti o tome; ne zanimam se što rade protestanti, ili Derek Prince, ne gubim vrijeme na takve stvari, ako Crkva nešto zabrani onda je i meni to zabranjeno, no čini mi se da Crkva nije zabranila moliti za darove Duha Svetoga niti je protiv karizmatskog pokreta. Pokušavam naći gdje sam ja slijepo branila ijednog karizmatika, kako si mi umetnuo??? :?
Jedino što sam rekla je da mi je čudno da si s takvim stavom se izrazio za učenika preko koga su mnogi primili ozdravljenje. Sve dok čovjek ne zastrani, zašto ga ne bih branila??? Treba reći popu pop bobu bob. A slažem se da se zna štošta sumnjivog događati unutar samih zajednica, pa zato i treba ispitivati duhove kako nam Pismo kaže, a ne se bezglavo povoditi za svakim. A i svatko od nas ima savjest zar ne Johnny??Ja ne čekam nikakvog karizmatika koji će mi reći: e moraš ovako, to ti je dobro, to ti je loše! Dobro je i nužno kao kršćanin imati skepsu, ali u pravim stvarima i pravoj dozi.

"U početku stvori Bog nebo i zemlju. Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i Duh Božji lebdio je nad vodama. "Post 1,2
Da rezimiram, jedino što me zanima u životu (pored drugih stvari koje želim eliminirati) jest moj odnos s Bogom, a u to spada i treća bož.Osoba. Ako mi tko ne vjeruje, tough luck. :b112:


Razumijem ja tebe, samo se ne slažemo u nekim stvarima to ti je to. Ništa strašno, sasvim normalno. :wink: :b112:

Nisam ja kritizirao lika koji piše pod nickom Učenik već sam rekao da ne vjerujem u brojku od 7000 ozdravljenja, nije toliko bitno, al u to ne vjerujem. Mogli bi još dalje neke stvari al možda drugi put.

courage napisao:
Pozivam te u naš molitveni lanac, da svaki dan moliš deseticu Duhu Svetom, da se bolje upoznate. :D


Ak nisi bila ironična, može, šta je jedna desetica dnevno, a di je popis ljudi u lancu, ne vidim. :-?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 21:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
johnny 5 napisao:
.

courage napisao:
Pozivam te u naš molitveni lanac, da svaki dan moliš deseticu Duhu Svetom, da se bolje upoznate. :D


Ak nisi bila ironična, može, šta je jedna desetica dnevno, a di je popis ljudi u lancu, ne vidim. :-?

Zašto bi bila ironična? :) Poziv je bio od srca..
evo na ovom linku se prijavi: http://www.tebe-trazim.com/forum/ucp.php?i=175
i onda čekaš dok ti admin odobri i ubaciš se u neku od grupa koje traže članove. Rijetko kad smo uvijek kompletni
jer uvijek netko mora izići i tak. Čini mi se da 5.grupa treba članove no nisam ziher.
Lijepo je imati običaj započeti dan s deseticom Duhu Svetom. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2014 21:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
courage napisao:
Zašto bi bila ironična? :) Poziv je bio od srca..
evo na ovom linku se prijavi: ucp.php?i=175
i onda čekaš dok ti admin odobri i ubaciš se u neku od grupa koje traže članove. Rijetko kad smo uvijek kompletni
jer uvijek netko mora izići i tak. Čini mi se da 5.grupa treba članove no nisam ziher.
Lijepo je imati običaj započeti dan s deseticom Duhu Svetom.


I šta ja sad moram se prijavit pod crveno kao novi kandidat il gledat jednu od ovih postojećih grupa
Prije je to bilo jednostavnije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 201 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr